reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

hej,

dominic Kurczak najprzystojniejszy na Twoim osiedlu, bo na naszym już Radek ofc ;-):-D

asiaciur my mielismy usg bioderek w 4 tygodniu i już mamy nie przychodzić. Tylko pielucha 2-ga na noc i takie tam krążenia bioderek przy przewijaniu.....

Swoją drogą jak się tak popatrzy co i kiedy "ćwiczyć" z naszymi maluchami to ci 24 h nie starczy :szok: Przy przewijaniu ćwiczyć mam bioderka, masować stopy, bo mamy piętowe to już zabiera czas. Potem leżenie na brzuszku ćwiczyć a wieczorem shantal co zabiera sporo czasu.....a gdzie tu przerwy na karmienie, spanie, czuwanie z guganiem......To już hodowla zwierząt jest prostsza :-D:-D:-D
 
reklama
Za tydzień czeka nas szczepienie, i tak się zastanawiam, czym szczepieć córkę.
Czy 5w1 czy 6 w 1.
Orientujecie się jaka jest różnica w cenie i czy dobrze rozumiem, że jak 5 w 1 to będą 2 wkłucia bo jeszcze żółtaczka, a jak 6 w 1 to tylko 1 wkłucie??
Dzięki:confused2:
 
DOMINIC super ze DOminis sie slicznie usmiecha, i wiadomo ze jest najwiekszym przystojniakiem u WAS!:tak:

JJ fajnie ze z RAdziem wszystko w porzasiu, a powiedz jak robi sie tez masaz o ktorym wspomnialas?:sorry:

kurcze tyle z WAs idzie do neurologa, jestem w szoku, u nas tez pewnie cos by sie znalazlo, Salus preferuje odkladac glowke na lewa strone np, no ale wiecie w niemczech jak w anglii, everything is ok, alles klar, tyle ze tu nawet paracetamole nie przepisuja...samo wszystko przejdzie:baffled:

no wlasnie zastanawiam sie czy nie zmienic pediatry, ale trudno dobrego znalezc...

cos do ujedrnienia tez szukam...
 
Nikos tak, ja kupiłam 6w1 i będzie jedno kłócie. Juz się boję.... 5w1 (2 szczepionki), na NFZ 3 szczepionki.

Mikołaj ma cały czas wyprostowane dłonie, nawet jak śpi a zaciska piąstki tylko jak włożę mu palca ale preferuje tylko prawy bok, oduczamy go ale ciężko jest i główkę też z tej strony ma bardziej spłaszczoną (już w szpitalu leżał na boku i tak mu zostało...).

Co do usg bioder to ortopeda zalecił do 6 tyg zrobić ale nie ma terminów więc idziemy w 7 tyg a dopiero jeśli na usg coś by było nie tak to w 3 m-cu rtg bioder.. Tak jest u nas.
 
Asiacur my robiliśmy w 6 tygodniu ortopedę i następna wizyta po 4-5 miesiącach. Przypomniałaś mi o tym, dzięki:-)
 
Ja zamierzam zacząć od tego, poleciła mi koleżanka i jest na moją kieszeń... Jak się nie sprawdzi to poszukam czegoś z górnej półki z apteki.
Kafeteria - Damska torebka - Body - Balsam ujędrniający z Q10

Polecam też Opinie o Ziaja Masło do ciała ujędrniające po porodzie Ziajka - opinie, zdjęcia, informacje - bangla.pl
Sprawdzone!!!

Jak po Nivea nie zobaczę efektu to odżałuję i wydam te 100zł na coś z apteki. Ale czasem tańsze nie znaczy gorsze...

A do biustu od zawsze używam Opinie o Bielenda Sexy Look, Aksamitne Serum z Efektem Powiększania i Podnoszenia Biustu, Perfekcyjny Biust - opinie, zdjęcia, informacje - bangla.pl i jest super!! Naprawdę ujędrnia.

Z innej beczki... jak długo podaje się witaminę D?? Jeśli karmicie MM podajecie? Słyszałam sprzeczne opinie... Ja podaję od urodzenia 1 kapsułkę dziennie chociaż karmie MM.

Dostałam okres.........................................:confused2: OMG jak z kranu:szok: Równe 6 tyg......:sorry:
 
Ostatnia edycja:
Myszka o wit. D musi się wypowiedzieć pediatra i pewnie zaleci podawać nadal bo zbliża się jesień a od października synteza tej witaminy z promieni słonecznych jest znikoma. Ja podaję 800 jednostek czyli 2 kapsułki ale Domi to bierze pół apteki i o każdej witamince decyduje nasz lekarz.
 
Myszka o wit. D musi się wypowiedzieć pediatra i pewnie zaleci podawać nadal bo zbliża się jesień a od października synteza tej witaminy z promieni słonecznych jest znikoma. Ja podaję 800 jednostek czyli 2 kapsułki ale Domi to bierze pół apteki i o każdej witamince decyduje nasz lekarz.

Ja używam VitaD w kapsułkach a jak ostatnio chciałam kupić wit D w kroplach to się dowiedziałam że są na receptę:baffled: To chodzi o przedawkowanie czy co?? Przecież jakbym była psychiczna to równie dobrze mogłabym podać na raz 10 kapsułek... Nie rozumiem...:eek:
 
Ja dostałam Masło Ziaji przy okazji zakupu kiecki ciążowej na ślub - jako gratis. Po porodzie się "rzuciłam" na nie i byłam systematyczna - 2 x dziennie smarowanko. Ale po miesiącu zapał minął.....zapach jak dla mnie taki sobie a czy działa -nie wiem, bo to był etap jak się brzuch jeszcze sam obkurczał.....

Co do witaminy D to tak jak dominic pisze - długość podawania określa lekarz. Przy Franku podawało się do 18 miesiąca albo do zarośnięcia ciemiączka. U nas mimo, że zarosło miałam prikaz podawać jeszcze przez jakiś czas, bo syn bardzo szybko rósł.
 
reklama
Asiacur-my tak samo jak Dominic-usg między 4 a 6 tyg. lecz byliśmy w 7 bo lekarz wyjechał a teraz kolejne między 4 a 5 mieś.
Myszka-wit. d+k podaje się do końca 3 mieś. gdy karmi się tylko i wyłacznie piersią gdy się dokarmia modyfikowanym choć raz dziennie trzeba odstawić i podawać tylko wit.d i gdy karmisz wyłacznie modyfikowanym to tylko wit.d do skończenia roku tak mi powiedział pediatra i 2 położne :-) ale tak jak pisze JJ możliwe ,że później czyli po skończeniu roku lekarz zaleci podawać dłużej.Ja mimo iz karmię piersią to od jakiegoś czasu dokarmiam 1xdziennie a raczej w nocy młodego nanem pro bo dłużej śpi i musiałam odstawić wit.d+k teraz podaje tylko wit.d została mi ostatnia kapsułka i następne podaje w kropelkach na receptę zapłaciłam 3,40:szok: a za kapsułki ponad 20zł.-kolosalna różnica w cenie.
 
Do góry