reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

Neilaa -mymamy włączoną małą lampkę z żarówką energooszczędną taką najsłabszą aby dawała tylko lekkie światełko ale to nie dla malucha a raczej dla nas musimy w nocy widzieć co się z nim dzieje -jesteśmy spokojniejsi jak go w nocy widzimy śpi w swoim łóżeczku w naszym pokoju.Jestem tylko ciekawa jaki dostanę rachunek za prąd :szok:
a my już właśnie po szczepieniu zmartwiony tatuś po nas przyjechał i tak się mu syncia szkoda zrobiło ,że musi być szczepiony ,że ciągle go trzymał na łapkach nawet w trakcie szczepienia :tak: .Młody dzielnie zniósł szczepienie tylko tyciu płakał zaraz się uspokoił jak tatuś przytulił :-).Lżejsi jesteśmy o 500zł. i za 6 tyg. kolejne 500zł.:szok:
Krystiano dziś kończy 7 tyg. i waży 5240 .
 
Ostatnia edycja:
reklama
malinowa spróbuj sobie sab simplex. jest naprawde dobry...

megmarion mój brzuch to jakaś masakra. Dzisiaj przymierzyłam jeansy sprzed ciąży i wprawdzie weszły na wcisk ale brzuch się wylewa....
 
U nas ze spaniem jest raczej nieźle. W nocy mam na szczęście dużo pokarmu, więc nie muszę wstawać i się babrać z butelkami;-)
Mały zasypia koło 22, śpi do 1, karmienie odbijanie, przewijanie, schodzi tak do 2. Kolejne karmienie około 4-5 i śpimy do 7-8.
Ale generalnie nie ma reguły.

JJ u nas takie wycie przy cycku oznacza, że nie ma już pokarmu i czas zrobić butlę. Na szczęście nie zdaża się to często.
Susumali słuchaj lekarza a rób jak Ty uważasz. Mnie też z synkiem mówili, że go przekarmiam (bardzo przybierał na wadze). Wysłuchałam a i tak dawałam mu cycucha kiedy gościu chciał. Teraz chudy jak przecinek...:tak:
 
maskara!!! Dziś mieliśmy mieć szczepienie i nie mamy.
Młody ładie juz zasypiał w łóżeczku ale od tygodnia mu sie odwiedziło...zrobiła sie strasznie marudy i placzliwy. Najpeirw plakal wieczorami teraz juz caly dzien. Dzis tez rozryczal sie u lekarki...to ja zaniepokoilo bo widac bylo ze nie placze z bolu (kolka) tylko ze jest bardzo zdrenerowonay i nie spokojny do tego mocno odchylal sie do tylu. Odwłoala szczepienia i zleciła na cito wizyte u lerayngologa i neurologa oraz badanie moczu :/ Kurcze tak cos czulam ze ta jego zmiana z czegos wynika..mam nadzieje ze tyklko znajda przyczyne :( Do laryngologa sie jutro wepcham w kolejke, neurlog za 2 tygodnie i jutro łapanie siuskow:(

Biedak tak strasznie krzyczy:( Dostałam recepte na te czopki Vibrucol moze cos pomoga o ile je zaaplikuje

Do tego troszke mało przybral...dzis 6 tygodni a wazy 4350, 2 tygdonie temu wazy 4190 czyli poowoli rosnie choc wydaje mi sie ze ladnie ja -co 3,5-4 godziny po 130-140ml
 
Devi, nie łudź się, że po jednorazowym zaaplikowaniu Viburcolu zobaczysz efekt. To lek homeopatyczny i co najmniej tydzień trzeba czekać na reakcję. U nas właśnie po tygodniu nastąpiła. Młoda ładnie zasypia wieczorem bez fochów.

Oby wszelkie badania wyjaśniły co Waszemu maluszkowi dolega:tak:
 
Devi nie musisz łapać siuśków, są specjalne woreczki do przyklejania do brzuszka i siusiaka wkładasz do środka. Mam nadzieję, że to nic poważnego i szybko minie.
 
"nie mogą być chrzestnymi ci, którzy zawarli tylko małżeństwo cywilne, lub mieszkają na sposób małżeński nawet bez związku cywilnego, są innego wyznania, nie przystępują do sakaramentów, nie uczęszczają regularnie na Msze coniedzielne"

no to ja nie znam nikogo takiego:-Di co się dziwić że młodzi oddalają się od Kościoła...
 
witam dziewczyny po długiej nieobecności!
nie nadrabiam wątków bo nie dam rady więc wybaczcie jeżeli temat był już poruszany wcześniej - moja mała robi zielone kupki od tygodnia czy któraś z Was się z tym borykała? najpierw obwiniałam zupę z dodatkiem brokułów (karmię wyłącznie piersią), później delicol po którym reagowała histerycznie na każdą próbę karmienia, teraz już nie wiem co to może być wcześniej robiła ładne "jajeczniczkowe" kupki.
Położna środowiskowa widziała tą kupę i mówiła żeby się nie martwić bo są grudki, nie ma śluzu ani krwi no i robi tak ok 3 na dobę więc biegunka wykluczona mimo że kupki "tryskają" co często odzwierciedla się na moim ubraniu ;-)
szukam jakiejś pzryczyny a jak trwoga to na BB!

Maggie- próbowałaś ten sab simplex? bo ja mam buteleczkę ale trochę się boję małej podawać że to zbyt mocny lek bo nawet pisze ze dzieciom od roku sie podaje. co do diety cud to ja mam;-) ważę mniej niż przed ciążą czyli 48kg przy 170cm
ta dieta cud to meeega stres po porodzie związany z problemami zdrowotnymi małej, stan zapalny u mnie później przywracanie laktacji czyli co 2h wiszenie na laktatorze a więc absolutny brak snu jest tu niezbędny no a później podtrzymywanie bardzo wysokiego poziomu stresu każdym kichnięciem/kaszlnięciem/zieloną kupką/krostkami itd córeczki :tak:
 
reklama
Devi, ja takze mam nadzieje ze nic powaznego nie dolega synkowi, ze poprostu mial zly dzien.
Moj maly zrobil dzisiaj bunt na jedzenie z cycki, podejrzewam ze przez katarz zjadl troche i wyplul, dalam butelke i pochlonal 50ml.
Mamuski ktore karmia piersia mialyscie juz kryzys laktaycjny? zaczyna sie chyba miedzy 6-8 tyg? Zauwazylam ze 1 produkuje mniej mleka.
U nas na kolki egzamin zdal espumisan :)
Lana jak szczepilas malutkiego na rota, to po kazdej zmianie a w szczegolnosci po kupie trzeba umyc rece.
My za rota placilismy 300, 5w1 110 a pneumokoki mamy "panstwowe" ze wzg. na zdrowko. a 2 dawka zoltaczki tej bez rteci to chyba ok 50zl nie pamietam dokladnie
 
Do góry