reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

POMOCY!!!Problemy z laktacją

a no własnie może to przez te nakładki dzidziuś Ci sie zraził,moze poprostu mu jest nie wygodnie ssać pierś przez to ''badziewo''.Ja tez swego czasu chcialam przyzwyczaic maleństwo do nakładek ale szybko zrezygnowałam bo dziecko wogóle nie mialo ochoty na ssanie,złosciło się i płakało jak je dostawiałam.A chciałam zeby ssało bo na brodawkach zrobiły mi sie okropne rany i strasznie mnie bolały jak karmiłam małego ale smarowałam maścią bepanten i zelzyło,ta maść jest naprawde dobra.Wyrzuciłam te cholerne nakładki do kosza i z zaciśnietymi zebami przystawiałam maleństwo i wszystko powoli wróciło do normy.!
 
reklama
To zależy od dziecka.
Karmiłam przez kapturki pierwsze dwa miesiące i nie było najmniejszych problemów!
 
Witam

Moja żona 50h temu urodziła córeczkę u której stwierdzono wrodzone zapalenie płuc. Małą odrazu przeniesiono na inny odział gdzie jest jej podawany antybiotyk.
Mała przeszła tez już żółtaczkę

Żona jeszcze nie może zabierać dziecka do swojego pokoju aby próbować ja karmić. Przez 48h było karmione z butelki sztucznym pokarmem. Dziś żonka probowała karmic małą piersią ale narazie nie ma jeszcze pokarmu.

Żona sie troche denerwuje że maleństwa nie ma przy sobie, nie ma jeszcze pokarmu i nie może jej nakarmić.
Do tej pory mamusia przystawiała laktator aby pobudzić produkcje mleka ale chyba nie jest to najlepsze rozwiązanie gdyż bolą ja już sutki.


Czy nie karmienie piersią odrazu może spowodować zanik pokarmu?
Czy sposób z laktatorem na pobudzenie jest dobry?
Wyczytałem że kobiety powinny dostać pokarm między 3-5 dobą po porodzie?

Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji?
Żona bardzo chce karmić naturalnie, prawdopodobnie jutro czyli po ok 70h po urodzeniu będzie już mogła zabierać maleństwo na karmienie. Czy jest szansa na to że pojawi się pokarm?

Proszę o rady

Dziękuję
 
Byłabym dobrej mysli,mi powiedziano,ze 90 % laktacji rodzi sie w mózgu,tzn.,ze stres,strach o malutka mógł spowodować opóznienie laktacji.Częste przystawianie dzieciaczka pobudzi produkcje mleka.
Każdy przypadek jest indywidualny,ale radziłabym zorientowac sie gdzie w Twojej okolicy jest poradnia laktacyjna,często świadczą tam usługi telefoniczne całą dobę nawet,a panie napewno doradzą.
Spokojnie,wszystko będzie dobrze,widok maleństwa na pewno uspokoi żonę i mleczko samo zacznie ładnie wypływać.
Dopuki nie ma maleństwa przy sobie,to laktator jak najbardziej,ale po trochu,co kilka godzin.Nie zbyt intensywnie,przecież maluch na początku pije bardzo mało mleczka.
Poradnie Laktacyjne w Polsce - Urwis.pl
http://www.laktacja.pl/index.php?Itemid=82&id=598&option=com_content&task=view
 
Ostatnia edycja:
Czy nie karmienie piersią odrazu może spowodować zanik pokarmu?

Tak. Może. Niezbędne jest pobudzanie laktacji np. przy pomocy laktatora.
Może również Pan jej pomóc.

Przez 48h było karmione z butelki sztucznym pokarmem. Dziś żonka probowała karmic małą piersią ale narazie nie ma jeszcze pokarmu.

U mnie pokarm pojawił się na 3 dzień. Też była dokarmiana sztucznie.
Jednak jeśli piersi nie dostaną sygnału "produkować" to produkować nie zaczną.

Do tej pory mamusia przystawiała laktator aby pobudzić produkcje mleka ale chyba nie jest to najlepsze rozwiązanie gdyż bolą ja już sutki.

Sutki to będą boleć dopiero jak dzidziuś zacznie ssać.
Jak chce karmić musi przecierpieć...
Poród zniosła to czym jest przy tym ból sutków :dry:

Czy sposób z laktatorem na pobudzenie jest dobry?

Wystarczjąco dobry.

Czy jest szansa na to że pojawi się pokarm?

jest i to duża :-D

Życzę udanego karmienia.
I proszę napisać jak poszło!
 
Dzwoniłem dziś do poradni Laktacyjnej i tam mi powiedziano żeby używać elektrycznego laktatora bo ręczny jest zły.

Prawda to??


Dziekuję
 
Dzwoniłem dziś do poradni Laktacyjnej i tam mi powiedziano żeby używać elektrycznego laktatora bo ręczny jest zły.

Prawda to??


Dziekuję

Nie wiem czy bardziej skuteczny,ale wygodniejszy i mniej boli.w poradni mozna czasem wypożyczyc na parę dni,nie trzeba kupowac.:tak:
 
reklama
moje maleństwo nie chce się przystawić nawet jak jest strasznie głodne :((... Najdziwniejsze jest to, że przystawia się tylko nad ranem, przed takim porządnym wybudzeniem. Kapturki wyrzuciłam i je bezpośrednio z piersi... ale oczywiście tylko nad ranem
 
Do góry