reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

olka505 -ja prawie od poczatku na mm, tak wyszło, mój młody od miesiąca je kleiki co około 2 karmienia. Z łyżeczki tez mu idzie świetnie najlepiej dynia z ziemniakiem i owocki :) Jarzynowa nie wchodzi a przechodził gerbera bobovite i hippa... Cóż bedziemy próbować. Od początku mamy pięknie przespane nocki, na pewno dzieki karmieniu mm. A dziś to już sam siebie przeszedł w grzeczności :)
 
reklama
pysiolinka-89-No u nas niestety z nockami bywało różnie, bo gdzieś do końca drugiego miesiąca były kolki, także wtedy było dużo gorzej, bo teraz go w nocy nakarmię i zasypia z powrotem, więc jak dla mnie to już tak jest dużo lepiej:tak: To dosyć szybko zaczęliście próbować nowe smaki:blink:Ja miałam trochę rozterek czy już zacząć, bo z kim nie gadałam to inna teoria, ale w gruncie rzeczy jestem zadowolona, że już zaczęliśmy, bo Adaś bardzo ładnie je i co najważniejsze ładnie połyka a nie wypycha na zewnątrz, czyli jest już "przygotowany" na inne pokarmy:tak:Ale czekaliśmy aż skończy te 4 miesiące.

 
izka - właśnie możliwość pracy zdalnej całkowicie lub częściowo najbardziej mnie skłania do tłumaczeń. I też będę szukać właśnie specjalistycznych. Na razie robię dla zaprzyjaźnionych osób z uczelni i mam nadzieję, ze może to się jakoś rozwinie jak już rozpocznie się rok akademicki i wszyscy wrócą z urlopów.

pysiolinka, olka - witajcie :) ale macie pulpeciki:-D Jak sobie spojrzałam do mojego świętego kajeciku to rozszerzanie zaczęliśmy jeszcze przed skończeniem 4 m-ca życia. I jak na razie jest dobrze.

adasza - gratulacje z okazji rocznicy. nam stuknęła dopiero dwójka, ale też nie świętowaliśmy jakoś. Chyba że wyjazd do szwagierki do Bristolu traktować jako świętowanie:-D No i prezent ewidentnie Ci nie wyszedł:-(

ewula_m - mam nadzieję, ze ten kręcz to jednak jakiś łagodny, z tego co wiem to masażami samymi można z tego wyjść. Już chyba mówiłam, ze wcześniej Mała też patrzyła i leżała tylko na prawo, ale po aktywizacjach już jest dobrze. Tylko, ze ona była młodsza - około 3 m-ca.

emilia s - marudzenie dobra rzecz, czasem trzeba się wyżalić. Może rzeczywiście idzie ząbek. Nasza też od paru dni marudna, płacze bez powodu i spanie nie dłużej niż pól godziny (choć to u niej ostatnio normalne) i to pewnie też ząbkowanie bo dzisiaj odkrycie!!

Podczas smarowanie dziąsełek wyczułam dwa stwardnienia i co się okazało - jeden ząbek już praktycznie na wierzchu, śliczna biała perełka, a drugi po przeciwległej stronie też się wybiera. Ale co najśmieszniejsze to nie są jedynki ale chyba dwójki lub trójki górne. Czy to normalne - nie mam pojęcia. Chyba będę musiała się skonsultować z jakimś dentystą lub wybrać znów do pediatry. A jak byliśmy w czwartek to nam mówiła, ze jeszcze czas na ząbki mamy, a tu niespodzianka:-D
 
Witajcie dawno oj bardzo dawno tu nie zaglądałam.Mam nadzieję,że niektóre dziewczynki jeszcze mnie pamiętają.Założyłam temat Jasiowi i Marcelince,głównie tam się udzielałam i na wcześniakach.Pracy przy niusiach co niemiara,odpukać ze zdrowiem lepiej i mam ciut więcej czasu.Mam nadzieję,że u starych znajomych wsio gra.Pozdrawiam wszystkie kwietniówki bardzo serdecznie.
 
Witajcie,
chciałam się pochwalić że Wandzi wczoraj wyszły dwa ząbki i teraz jest małą myszą :-D Także chyba druga w kolejce dołączyła do kwietniowych zęboli:)))
Poza tym od czterech dni zajada z upodobaniem mięsne obiadki bobvity gardząc zupełnie zupkami i przecierami jarzynowymi. Chyba będzie mięsożerną myszą :))) królik jest najlepszy ale indykiem też nie gardzi.
Miłego dnia Kwietniówki :-D
 
Sonisia- jejku kochana, współczuję Ci, Wam, że trafiliście na takich fachowców… Normalnie nóż się w kieszeni otwiera! :angry:
Ja na szczęście mam tatę mistrzunia jeśli chodzi o budowlankę i wykończeniówkę:tak: , dlatego wiem, że łazienka przez niego zrobiona będzie perfecto
Mam nadzieje, że szybko uda się naprawić usterkę – trzymam kciuki , żebyście szybko odzyskali łazienkę :tak:
A Bartek o podobnym wzroście, waga tylko powyżej 8kg:-D
Lazy – jak tam wizyta w poradni rehab.?
Ząbki mówisz??!?!?! WOW!:-)
Adasza – gratki zębulka ;-)no i 5 rocznicy ślubu! :happy: A odrobicie sobie innym razem, jak bedziecie oboje w lepszej dyspozycji ;-)

Paulettta – no to świetnie, ze Filipek ma taki apetyt! :-)U nas to samo jak Bartuś widzi słoiczek to aż cały się trzęsie :-D
Andzik – współczuję tylu nocnych pobudek…:szok: Oby szybko unormowało się u Was spanie nocne!
300g na miesiąc to chyba niewiele. U nas jest ok. 1kg. Może rzeczywiście czas wprowadzić nowe jedzonko??

Karina – skąd ja to znam?? Niestety, ale najbezpieczniej poleconym wysyłać …

Ewula – właśnie kiedyś mówiła mi jedna pani doktor ,że te pieluszki wielorazowe to wskazane są przy dzieciaczkach mających tendencję do odparzeń . Oby Wam się sprawdziły!:tak:
Reniuszek – co tam u WAS? Dołek zakopany?

Pysiolinka, olka – witajcie dziewczyny! :happy::happy:

Emilia – no i jak tam niuńko, spokojniejszy??

AGATA – fajnie, ze do nas zajrzałaś, śliczniusie te twoje dzieciaczki!:-)
Anka_d – no to gratki zębulków! :happy:Za nami pierwsza próba z indykiem – jak na razie bez rewelacji – za to marchewkowa z ryżem! Mniam! :-D

U nas 16 wrz. chrzciny - w końcu- bo już tyle razy były przekładane.. Kreacja kupiona, mam nawet dwie :-D w zależności od pogody. Ale słuchajcie - podobno wrzesień ma być super, a w połowie to nawet taki upalny. Cieszy mnie to bardzo bo u nas wczasy dopiero pod koniec września..
A od wczoraj jestem taka happy - bo udało nam się okazyjnie kupić spacerówkę x-landera x3 w stanie idealnym!!! :-):-):-) i jeszcze pani dorzuciła krzesełko do karmienia gratis :-) No to mi się podoba:-D
 
Ostatnia edycja:
ewela_grzyba
user-offline.png
-no to impreza Ci się szykuje.Ja przeżywałam chrzciny strasznie,a to pstryk i poszło.Fajnie,że kupiłaś okazyjnie wózek.Ja dopiero trzeci trafiłam ,jest ok i nic bym w nim nie zmieniła.
 
Witajcie
... jestem tak słaba, że ledwo chodzę :-( W sobotę wieczorem byliśmy na kolacji u moich rodziców, teście też wpadli i wróciliśmy do domu po 23. Mały dostał w domu szału i nie mogliśmy go uspokoić, a po przystawieniu go do piersi ulewał, wymiotował etc. Także noc nie należała do najlepszych, tym bardziej, że byłam mega niewyspana po poprzedniej nocy. W niedziele z rana eM jechał na turniej p.nożnej, a mnie i Jaśka zawiózł do rodziców (żeby mi sie samej w domu nie nudziło...). Było całkiem sympatycznie, synek szalał z dziadkiem jak z nikim innym do tej pory. Był tak zadowolony, że z tego szczęścia przewracał się z brzucha na plecy, z pleców na brzuszek i tak w kółko. Ale mieliśmy ubaw :-D
Wieczorem w domu, powtórka z rozrywki. Chyba przestaniemy jeździć gdziekolwiek...bo zdaje się, że Jaśko albo się przemęcza albo jest wściekły, że wróciliśmy do domu!:eek: W nocy co 2h pobudka.. o północy tak się rozpłakałam z bezsilności, że i mnie było ciężko uspokoić. eM zrobił mi jogurt z bananem na pocieszenie i wzmocnienie hehe :-) noo masakra... jeszcze mam mega uciążliwy @, schudłam w 3 dni przeszło 2kg :baffled: Dobrze, że jeszcze nie muszę chodzić do pracy... ale niebawem będę musiała się zmierzyć z jeszcze większym zmęczeniem :-(


Gratuluje ząbkującym!!
 
anka_d-gratuluję pierwszych ząbków, fajnie, że od razu dwa. A gorączkę miała, albo jakieś przedząbkowe objawy??? Ja to się tylko boję, że jak Adasiowi wyjdą, to mi sutki zmasakruje, bo czasami lubi mi je podgryźć;-)
My też jeszcze przed chrzcinami, planujemy na koniec września, cieszy mnie, że pogoda ma być ładna, oby się prognozy sprawdziły:tak:
ewela_grzyba-fajnie, że udało Ci się taki wózeczek wyhaczyć no i to krzesełko gratis to już w ogóle super, ja też lubię polować na okazje:-)
 
reklama
anka_d to Wanda musi fajnie wygladac z tymi zebiskami ;-) 2 na raz, super :-)
Adasza, ja mam to samo. Od 3 dni jakby mi ktos dziecko na trolla jakiegos zamienil w nocy :crazy: juz sie zastanawiam czy to nie we mnie tkwi problem, czy czegos zle nie robie. eMek wczoraj stwierdzil, ze Henry powinien nazywac sie Cucuś ;-) bo najchetniej spalby z cycem w paszczy.

pysiolinka, olka - witajcie. Ja tez od niedawna pisze ;-)

lazy, przypomnialas mi. Przemywacie dziaselka po karmieniu? Jak? czym?

Myszon przebudza sie z drzemki, jedziemy na zakupy. Moze jakas butelke inna kupie, albo nowego niekapka, bo jak dzis pociagnelam soczek z TT to myslalam, ze padne. Przeciez to nic przez te dziurki nie leci! ile to trzeba sily by cos wyssac, chociaz dzieci to pewnie maja ta umiejetnosc ssania lepsza :sorry:

Milego dnia ;-)
 
Do góry