reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

ewela - wizyta w poradni bardzo pozytywnie - praktycznie nie ma śladu po asymetrii, mamy tylko pilnować by leżała prosto i na kontrolę po skończonym 7 m-cu :) Gratulacje zakupu, rzeczywiście fajna okazja. Pamiętam ze my też się zastanawialiśmy nad xlanderem ale niestety nie nasza półka cenowa:-( A ja dzisiaj chyba spróbuję dać małej mięsko. W końcu skończyła dzisiaj 5 miesięcy :-D

andzik, ewela - u nas też było 300g na miesiąc ale pediatra mówi, że jest dobrze byle tylko trzymać się swojego kanału centylowego, bo teraz te przyrosty będą już mniejsze

anka_d - gratulacje zęborów.

aga_cina - tak, przemywam zwykłą wodą przegotowaną na waciku, staram się po każdym karmieniu.
A od dzisiaj u nas wampirek - wyszedł drugi ząbek po przeciwległej stronie - na moje oko jednak raczej czwórki:szok:

adasza - trzymaj się dziewczyno. Może spróbujcie jednak na wieczór wracać do domu. My też parę razy mieliśmy problem z tak zmęczonym dzieciakiem, ze nie mogła zasnąć. Od tej pory pilnujemy rytuału wieczornego czyli kąpiel około 19 i po karmieniu o 20 spać. I powiem Ci ze lepiej bo Mała jest już do tego przyzwyczajona i jak nam się opóźnia kąpiel to już marudzi. Fakt, ze nam to ogranicza możliwość siedzenia ze znajomymi czy z rodziną, ale stwierdziłam, że wolę mieć wypoczęte dziecko. Pewnie Jaśko miał też za dużo bodźców i ciezko mu było się wyciszyć. Biedaczek on i biedna Ty :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Adasza,anka_d gratuluje pierwszych ząbków. Mój Adaś ostatnio mocniej zaciska brodawkę przy ssaniu z cycka i nie wiem czy niedługo też nie pojawią się ząbki.


U nas ostatnio w nocy był koszmar. Pobudki co 2h, nawet zdarzało się co 1,5h. I tak przez 2 tygodnie. Od 3 dni jest lepiej - 1 pobudka, ale nie da się w nocy odłożyć do łóżeczka.
Wczoraj wyciągneliśmy spacerówkę, bo w gondoli było już mega ciasno. Oczywiście dalej jeżdzimy na płasko.
 
Gochson... ja też czekam na poprawę, przesypiał już całe nocki a już chyba z 2 tyg pobudka co chwile, krzyki i domaganie się cyca niemal przez całą noc.. próbowalam zagęścić pokarm, by sprawdzić, czy to nie wina pustego brzuszka, ale jednak nie, myślę więc,że to albo ząbki, albo szykuje się kolejny skok, na pewno dziecko chce czymś zadziwić:p
 
Zęby szły bez objawów, ostatni miesiąc śliniła się jak buldog do cukierka a noc przed wyjściem ząbków źle spała budząc się co 45 minut i pijąc bardzo dużo herbatki, wieczorem zęby były już "na świecie". Także mozna przypuszczać, że kłopoty ze snem wszystkich kwietniowych maluchów jest powiązane z ząbkowaniem. W skoki rozwojowe nie wierzę jako stara konserwatystka:-D
 
Karina, a u nas ładnie, wczoraj to w słońcu ledwo dał się wysiedzieć :O Jak na pampersy to tanio. Ostatnio dostałam sleep & play i strasznie słabo chłonęły, może jakaś wadliwa partia? No i takie perfumowane, że nie wiedziałam kiedy kupcia i po każdym bączku sprawdzałam ;-)

Lazy, od około 3-4 tygodni zachęcam młodego z prawej strony (zabawek z lewej nie uświadczy ;-)), bo wcześniej to myślałam, ze tak jak z łapaniem zabawek prawą łapką przyjdzie pora. Ostatnio zaczyna próbować wreszcie obrotów na prawą stronę.
Trójki to raczej nie są, bo wychodzą dopiero po czwórkach.


Ewela, też słyszałam, że we wrześniu ma być ładnie. Gratuluje x-landera, w ogóle to ja co chwilę gdzieś te wózki widzę na ulicy ;-)
A propos dziś widziałam dziecko w gondoli siedzące, przyczepione szelkami - fajnie wyglądało :D sama mam takie zdjęcie z dzieciństwa ;)

Agata, jak to trzeci? Kupowałaś i od razu sprzedawałaś?

Adasza, uciążliwy @?? Przecież po ciąży miało być lepiej...

Olka, Gochson, mój Adaś też gryzie brodawkę od czasu do czasu :/

Agacina, pisałaś o butelce, czy niekapku TT?
 
Agacina, pisałaś o butelce, czy niekapku TT?

O butelce :-) smoczek rozmiar 2. Dzis nie kupilam zadnego poidla, bo nie bylo wyboru.

Moje dziecie spi juz 2 godziny i chodzimy na paluszkach, myslalam, ze sie zsikam, bo balam sie wstac by krolewicza nie obudzic ;-) Zabralam cyca, odlozylam na kanape,zaczynal ryczec, to dalam mu palca (mojego) do ssania i usnal :-D gdybym wiedziala, ze tyle pospi to i ja bym przysnela troche :happy:
 
Agacina, może dlatego nie zaburza ssania z piersi :p ja muszę wreszcie zakupić nowy, bo mam tylko 0-3 m-ce, wezmę ten wieloprzepływowy. Oczywiście na allegro, bo w smyku prawie 2x drożej ;-)
 
andzik nie zazdroszczę Ci tych pobudek...

karina ja się przekonałam, że jednak poczta polska jest zawodna i wysyłam większość rzeczy kurierem!

ewula
powodzenia z pieluszkami:)

Pysiolinka olka witajcie na forum:)

Agata777
super, że u Bliźniaków wszystko ok:) zaglądaj częściej do nas...buziaki dla Was:*

Anka_d gratulacje ząbków:)

Ewela to super okazja Wam się trafiła. A co to za 2 kreacje?:)

adasza a może za dużo wrażeń jak dla Jaśka naraz?

Gochson a może to szaleństwo ząbkowe? U nas też nocki były przespane, a teraz raz wstajemy:(

aga_cina moje dziecko też śpi od 2,5 h i już nie wiem co z sobą robić :)

U nas miło spędzony weekend. W sobotę zawieźliśmy Zosię do babci na noc, a my wybyliśmy na rejs po pubach. Rano stęsknieni gnaliśmy po nią, bo tak pusto nam było w domu. Wczoraj byliśmy na cały dzień we Wrocławiu. Mała świetnie się bawiła. Była bardzo grzeczniutka mimo to, że zbyt długo nie spała. Teraz za to odsypia już chyba cały dzień, bo spała dziś jakieś 2 h w ciągu dnia, a to na nią bardzo mało i jak zasnęła o 17 to śpi do teraz.:szok::szok: A za pół godziny mamy się kąpać i spać już na noc. Hehe.

Pozdrawiam:*
 
kasia - super, że weekend udany:)
ewela - gratki zakupu:)
anka_d - gratulacje ząbków;)

Dzisiaj znowu niezbyt piękna pogoda była, pochmurno cały dzień, ale na szczęście nie padało, także pospacerowałyśmy sobie dzisiaj z Julcią 3 godzinki...Wczoraj za to zaliczyliśmy rynek, kawkę "rocznicową" i małe zakupy (mąż mi zafundował sukienkę na chrzciny:)). A dzisiaj przyszła nam chusta i zaczynamy z Julcią się bawić:) Zrobiłyśmy dzisiaj pierwszy krótki spacerek. Na razie (odpukać) jest OK i małej chyba się nawet podoba:) Oby tak dalej...
I niestety mój maluch zaczął marudzić w nocy:( Nie tyle się budzi, co przekręca się przez sen na brzuszek i nie wie, co dalej ze sobą zrobić i zaczyna marudzić...i tak co dwie godzinki, jak w zegarku:eek:mam nadzieję, że odkryje niedługo, że można spać na brzuszku:tak:
 
reklama
Pauletta u nas rządzi marchewkowa z ryżem:D jak je to mało nie wyskoczy z leżaczka, tak mu smakuje:-D
o kurczę ale mało śpi ten Twój Filipek:O a nocki w miarę przesypia?

Julianna udanego wyjazdu!

Izka to Ci młoda dowaliła do pieca;)

pysiolinka, olka witajcie!;)

adasza
my na basen mamy rossmanowskie i w sumie są ok, nie mam porównania z innymi ale z tyłka nie spadły, siuśki wchłonęły...nie wiem jak by było z grubszą sprawą;)
gratuluje rocznicy ale współczuje że nie było po Twojej myśli. Jeszcze sobie odbijecie zobaczysz!

Emilia jak Szymek? lepiej już?
ehhh Ci faceci...mój jakiś czas temu się przysadził że jak kurze ścierałam to nie wytarłam drukarki na jego biurku- "przecież z niej korzystasz to wypadałoby przetrzeć"...oj pożałował tych słów w 1sec:-D palcem w domu nie kiwnie a jeszcze wymagania ma...

karina co to za pampersowy dwupak?;> u Nas odwrotny problem- śpi na brzuchu i przewraca się na plecy i średnio raz w nocy jest stękanie i panika "gdzie ja jestem, co się dzieje":-D super że chustowanie udane.

kasia super że wybyliście razem...ja się od kwietnia nie mogę doprosić o randkę:dry: A ta Wasza Zosieńka to mała podróżniczka, pozazdrościć tylko;)

Ja ostatnio mimo @ dostałam takiego powera że jak tylko mały zasypiał zabierałam się za sprzątanie i takim sposobem zaliczyłam generalne jesienne porządki, nawet okna myłam:-D
Wzięłam się też trochę w garść bo kurde pomyślałam sobie że nikt za mnie tego nie zrobi...i codziennie rano delikatny make up, fryzurka co by czuć się lepiej;) I nawet T. zauważył bo dziś słyszałam jak pytał Kubę czy nie wie "dla kogo ta mama tak się 'robi' codziennie" i czy przypadkiem na spacery jakiś 'pan' z nami nie chodzi...padłam:-D:-D
Moje dziecko popołudniami ostatnio dostaje jakiegoś szału...po drzemce o 17 jest mega marudne i tylko cały czas 'na ręce', w kąpieli awantura, przy jedzeniu awantura, przy spaniu oczywiście też...tyle dobrze że jak już zaśnie o tej 20 to śpi do 6 ale co się do tej 20 najęczy to jego...w dodatku całymi popołudniami jestem ostatnio sama i już mi brakuje mocy;/
W piątek mamy szczepienie i już trzęsę portkami...szczepimy na NFZ i mały zawsze płacze przy tych 3 wkłuciach:( a z tego co Was czytam to Wasze dzieciaczki dobrze znoszą szczepienia...

Pochwalę się jeszcze tylko że T. dostał wolne na czas mojego pobytu w szpitalu więc nie muszę zostawiać małego na pastwę teściowej:-D więc jak juz to mam z głowy to się zaczęłam przejmować zabiegiem...

Dobra, Młode zasnęło- idę się zrelaksować w kąpieli.
Miłego wieczoru!
 
Do góry