reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Sonisia – super, że ze stópkami Bruna coraz lepiej:tak:
Kasia – i jak Zosia zniosła noc poza domem?

W końcu mam chwilkę czasu:) We wtorek wieczorem byłam na lodach z koleżankami (pierwsze wyjście po porodzie). Tatuś sobie super poradził z bąblem, więc może będę mogła wychodzić co jakiś czas:-D W czwartek byliśmy u rodzinki na wsi na dwa dni:) I właśnie gotuję rosołek na takiej świeżej tłustej kurce. Ale pachnie w całym domu:tak: I do tego kopa jajek , więc będą do jakichś wypieków;) eMek niestety wraca w poniedziałek do pracy, a było już tak fajnie:) Ostatnio latamy po całym Krakowie i szukamy jakichś fajnych mebli do kuchni, ale jakoś nic nam się nie podoba. Mieliśmy już upatrzone w Ikei, ale niestety wycofują całą serię, więc musimy szukać czegoś nowego:-(Mam nadzieję, że coś nam w końcu wpadnie w oko, ale jak patrzymy na niektóre ceny, to ręce opadają. Dzisiaj widzieliśmy kuchnię za 100 tyś:szok:
 
reklama
U nas sie pije wode z kranu chociaz Antosiowi akurat nie daje (chyba mam jakis uraz z Polski i zakodowane ze kranowy sie nie pije). Ale gotuje kranowe i z niej przygotowuje mleko, z tym ze u nas woda jest bardzo miekka zupelnie inna od polskiej.
A my dzis pojechalismy na wycieczke nad rzeke, znalezliscmy fajne miejsce, Antos sie bujal w lezaczku i obserwowal szumiaca wode, Alusia potaplala sie i wszyscy zadowoleni. Goraco ponad 30 stopni wiec uratowal nas ten wypad.
 
U nas po staremu. Miło spędziliśmy weekend. Zosia była złotym dzieckiem i dużo spała w sobotę i niedzielę, a dzięki temu my mogliśmy wypocząć i zająć się sobą.

Oficjalnie ogłaszam, że robię listę rzeczy na wakacje. Kto był, niech podpowie czego nie zapomnieć please!

Miłego dzionka dla Was i Waszych Maluszków:*
 
Karina, kura i jajka ze wsi są najlepsze :-) Powodzenia z urządzaniem kuchni! My w styczniu planujemy remont, ale mąż sam będzie robił płytki i projektował meble, później je składał, więc po woli planujemy co i jak ma wyglądać. Za tydzień zaczyna mu się ojcowski urlop i ruszamy na poszukiwania lodówki i kuchenki, bo już by się przydały nowe (lodówka mrozi, a kuchenka pali wypieki...).

Kasia, ja jak pakowałam małego to wzięłam ubranka na każdą pogodę ;-) od 10 do 30 stopni :p ręcznik, bo wolałam wyprany przeze mnie i kosmetyki do kąpieli, kremowania, krem z filtrem, paczkę pieluch, zabawki i książeczki, gruszkę i wodę morską do noska, zestaw pieluch tetrowych i kilka flanelowych. Pościel sobie darowałam i spał pod kocem.
Dziecko niby najmniejsze, a jego torba była największa :p

W najbliższy weekend też mnie czeka pakowanie, bo jedziemy na wesele kuzyna. Najprawdopodobniej jednym autem z moimi rodzicami - 500 km, bo nasz samochód coś ostatnio niedomaga i strach jechać w daleką trasę, więc na tylnym siedzeniu czeka nas niezły ścisk...

Myśmy wczoraj się wybrali do Glinnej - do ogrodu dendrologicznego pod Szczecinem. Adaś wyspał się w aucie, więc był obudzony i przeszczęśliwy bo nad nim drzewa najróżniejsze :-) wracając mąż nas zawiózł na działkę do moich rodziców, a sam poszedł biegać, ale dziecko już nie było aż tak szczęśliwe, bo wózek nie jeździł non-stop, tylko stał to tu to tam :p
 
Ale macie dobrze dziewczyny! Zazdrość! Też bym chciała na wakacje!

Karina- uwielbiam rosół z kury i jaja wiejskie!!!!Daj trochę;)

Kasia- masz dożywotni zakaz narzekania na Zosię:tak:;-)

U nas, po kryzysowym zeszłym tygodniu nastała błogość. W weekend byłam u rodziców, którzy pomagali mi przy Filipie, więc wypoczęłam. Od dwóch dni zresztą mały więcej śpi w ciągu dnia. Dzisiaj miał już drzemkę godzinną od 7 do 8 i teraz 2 godziny znowu. Potem hop na spacer i dzień zleci:D M. ma trochę wolnego od środy, więc pewnie będziemy jeździli załatwiać sprawy związane z mieszkaniem i następny tydzień ucieknie...

Aaaa wczoraj Filip nie zrobił 'dwójki', więc dzisiaj była jakby podwójna:-D:-D:-D:-Dhehehhehe Musiałam go wpakować do umywalki, bo inaczej się nie dało-darł się przy tym jak opętany:-D:szok:
 
Ostatnia edycja:
adasza ja od samego początku używałam pieluszek pampers premium care i Adaś przesypiał spokojnie w nocy od 5-7 godzin gdy zmieniłam pieluchy na inne (premium care są dość drogie) zaczęły się pobudki nocne co 3 godziny, teraz Adaś ma pieluchy dzienne i nocne :-D po prostu na noc zakładam te droższe, może popróbuj na Jasiu pieluszki różnych producentów może to coś pomoże
U nas dziś paskudna pogoda więc ze spacerku nici. Zgrubienie w piersi okazało się zastojem pokarmu, lekarz zalecił masaż oraz przystawianie dzieciątka jak najczęściej i odciąganie pokarmu tym sposobem zamroziłam prawie litr mleka przez ostatni tydzień :rofl2:
W czwartek Adaś miał przetykany kanalik łzowy. Żadnemu dziecku ani jego mamie nie życzę takich przeżyć. Adaś bronił się jak mógł i płakał przy tym przeraźliwie a ja musiałam go trzymać… na szczęście szybko zapomniał o całej sprawie, ja przez 2 dni nie mogłam się pozbierać po tym wszystkim. Na razie zakrapiam mu oczko 5 razy dziennie i robię masaż za 3 tygodnie jedziemy do kontroli. Uciekam bo właśnie Adaś zrobił mamie mega prezent pieluchowy :-D
Pozdrawiam wszystkie kwietniowe mamy
 
chwale sie :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D :

czpie brakuje pompona i klapek na uszy :-D :

IMG_0431.jpgIMG_0434.jpg

jak tak patrze na ta czape to troche z mocherowymi babciami mi sie kojarzy :D chyba juz nigdy wiecej takiej nie zrobie :-D

no i dorabia sie czapa mariankowa :) :

IMG_0427.jpg
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry