reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

kivinko dziekuje - smoka mu przysmarowalam :) mam nadzieje ze pospi bo szyje lobuzkowi poduche serducho - co prawda juz jedna ma, ale tamta ma ksztalt blizej nieokreslony i jest nieiwelka a ta bedzie olbrzymia :-D
 
reklama
Witajcie. My dzis bylismy na badaniu bioderek - wszytko dobrze. Powiedzcie mi dziewczyny czy kazde dziecko powinno miec badania, bo u Was posiewy, morfologie a my do tej pory tylko bioderka i szczepienia. U nas czasem tez kupki zielone wodniste i ze sluzem. Roznie bywa. Adas duzo je i robi ok. 6 kupek dziennie wiec sa roznorodne. Czerwonych nitek juz nie bylo od 10 dni wiec odpukac. Moze dlatego ze przez te upaly mniej je a czesciej i latwiej mu wszytko strawic. Kivinko, reniuszek po czym poznac ze dziecko zabkuje. Moj sie ostatnio strasznie slini i okropnie pcha rece do buzi z taka nawet zloscia.
 
gochson posiewy morfologie to jak cos nie tak jest albo np wszpitalu byla jakas nieprawidlowosc zarejestrowana - u nas wczesniactwo , wiec mamy specjalistow od cholery i troche.....
zabkowanie mozna poznac po spuchnietych bialych dziaslach, dziecko moze miec stan podgoraczkowy, robic luzne stolce, pchanie raczek do buzi nie jest wyznacznikiem bo prawie kazde dziecko to robi niezaleznie od zabkow . u maksia dodatkowow widac juz na gorze falbanke z zabkow i juz robi sie coraz twardsza, wiec lada moment spodziewamy sie zebow :)
 
dziewczyny jeszcze w ciązy to codziennie zaglądałam na forum, nie było dnia żeby sie nie udzielić. A teraz mam z tym mega problem.

Jak piszecie o przespanych nocach waszych dzieciaczków to Wam zazdroszcze. U nas standard 2 razy w nocy wstawanie na jedzenie. Ale już sie do tego przyzwyczaiłam więc jakoś mocno nie narzekam aczkolwiek marzy mi się pospać tyle żeby sie wyspać;) wieczorem to już jestem tak zmęczona że jak mam sie iść jeszcze wykąpać zamiast spać to chodze wściekła;)

kasia ewela jak piszecie o swoich emkach to troche jakbym czytała o swoim.... Rozumiem że ma duzo na głowie bo praca i budowa domu ale 24h na dobe zajmowanie sie dzieckiem, domem, sprzątaniem gotowaniem to też jest mega męcząca praca. Jak jeżdziłam do szkoły to potrafił robić mi wyrzuty że zajechałam do sklepu z ubraniami czy butami bo on w tym czasie siedział z małym.Jak którejś niedzieli miał z nim siedziec i przygotować obiad to nic nie zrobił bo nie umiał sie zorganozować

Wcześniej kilka lat co roku jeździłam do Niemiec na truskawki i dużo było różnej pracy, pracowało sie ciężko i bardzo długo ale czasami przy dziecku jestem gorzej zmęczona niż wtedy. Chociaż naprawde mam mało wymagające dziecko.

I powiem Wam że niestety powoli trace cierpliwość do karmienia piersią;( bardzo chce ale to karmienie co 2h w ciągu dnia nie pozwala mi na żadne swobodne wyjście samej.(chociaż tak jak dziś wyjątkowo je co 3h) Jestem non stop z małym. Mąż pracuje do 16 zje albo i nie i jedzie odrazu na budowe, wraca na kąpanie na 20. Co drugi tydzień jeździ w trase na 4 dni.
pauletta ja wszystkie wizyty musze z małym zaliczać prywatnie bo są takie odstępy czasu żeby sie zapisać że szok. Nawet na bioderka byliśmy prywatnie, a każda wizyta 80zł.
julianna i jak poszło spanie małej w drugim pokoju? mój mały jeszcze ulewa i ja bym sie bała go zostawić na całą noc. A my o drugiego bejbuska bysmy chcieli sie starać juz wnowym domu i też żeby był w kwietniu albo w maju:)

Wczoraj za szczepnienia zapłaciliśmy 720zł;/

Pozdrawiam i postaram sie cześciej zaglądać.
 
talentu wielkiego to ja moze nie mam ( nie widac jak zszyte :-D:-D:-D:-D:-D ) ale tak oto powstala poducha dla maksia w ekspresowym tempie :D

Pojedyncze, 2012.07.11 o 15:35.jpg
 
g_agnes mam to samo...też nie mam czasu, żeby zawsze zaglądnąć na forum...jak wchodzę, to jest akcja wielkie nadrabianie kilku stron...

reniuszek Ty Zdolniacho...śliczna ta poducha...:)

ewela ale mi narobiłaś ochotę na bananowca, ale nie narzekam, bo sama wczoraj robiłam ciasto z jagodami:)

A ja właśnie wypisałam zaproszenia na chrzciny, załatwiłam knajpę i w kościele, więc mogę powiedzieć, że dużo dziś zrobiłam. DO tego chata ogarnięta, obiad zrobiony i zjedzony...dziecko śpi(choć pewnie już niedługo, bo o 18 karmienie),później kąpiel Zośki i błogi relaks:)
 
pauletta zawsze :szok: jak robi to jakby woda leciala .. :( normalne to?

w moczu nic nie wyszło :happy: a dzis odbiore wyniki z kupki ;) zobaczymy..

wczesnij w ogólnym nic nie wykazało, dopiero w posiewie wychodowali bakterie :tak: jesli masz wątpliwości to zrób :tak: lepiej sie upewnić :)

warto u maluchów zrobic usg brzuszka i zwrócić szczególna uwagę na nadnercza, ale to faktycznie profilaktyka.

a kocyk mmm! ja chce takich sowki na zielonym pluszu i wykupić naszywane literki z filcu :tak::tak: ale chce tez z la millou z kolekcji rock my baby.. no i co teraz?! :D
chyba muszę wiecej zarabiać :laugh2:

i plis nie wkurzaj mnie ilością nieprzerywanego snu Filipa bo od razu sie z wyrzutem na bruna zerkam :D:D

kivinko dokładnie :D:D czasem nie zauważam tych "inteligentnych" poprawek :eek:
ale wiesz o co kaman :tak::tak:

a ten czas zleci szybko.. i nie bedziesz pamiętać o tych placzkach a jedynie te uśmiechy i wielka miłość swojej córeczki :tak: :)

kasia zeby to były tylko literowki :D ale kivinko od kochanek nazywać to juz przesada :laugh2::laugh2:

ach te spinki z eMkami.. ja z kolei rozumiem ze moj jest przemeczony i juz sie z nim nie kłóce o to, wiem ze jak jest chwilka to aż sie rwie do bruna :) ale teraz jestem na macierzyńskim i to on nas w większosci utrzymuje :tak:

hmm ciekawe co z pepuszkiem malej :confused:

ewela echh prywatnie to od razu ... nasze maluchy dorosła zanim sie wszystkie kontrolne badania zrobi :D

super ze morfo juz lepsza ! :happy:

renia ach te maty są the besciaki... :) ja mam po siostrze z bright stars'a i mozna do niej wszystko przyczepić i mixowac więc jest mega super :tak:

jakie wymiary ma taka nandanla..? myslalam zeby z dwoch takich samej uszyć kocyk :p

a na sielakiej polanie babci jest kort ? :D

lazy jejku nawet nie słyszałam o czyms takimi. fajnie ze was od razu przyjęli :tak:
ja sprawdziłam wyniki bru z posiewie kupki - wychodowano flore fizjologiczna, wzrost obfity +++

co to znaczy ? :confused:

reniuszek poducha suoerasna...!!! skąd wytrzasnelas taki super materiał...?

kciukasy za jak najszybsze powitanie zabkow.! :happy: &&&

gochson takie badania tylko jak cos nas niepokoi z maluchem, a z takimi małymi czloweczkamk trzeba zrobic komplet badań zeby wszystko wykluczyć :)

g_agnes ja tez karmie małego co 2 godzinki i jestem z nim 24/h ale nie narzekam :)
zostało nam juz niedużo, raptem 3 miesiące i juz nie bedziemy dla naszych maluchów niezastąpione :)

a nie mozesz odciagac i ktoś by dał małemu z butli jak potrzebujesz chwili oddechu w samotności ??


kasia ale organizacja! :D fajny dzionek :tak:
mała je tak regularnie.......?? :szok:

u nas połowa dnia na placzka..
nie wiem o co kaman :confused:
teraz zrobiłam sobie kolacje -truskawki zalewam gorącym budyniem waniliowym i slinka ciekla mi juz po brodzie nad garnkiem a tu maly sie zaczął kręcić i szybko z cycem zatykaczem leze.. nosz kurde znowu wyczuł maly szogun ze będę jeść ;D
 
sonisia nie mam pojecia jakie ma wymiary :D
tu masz link do niej :
La Millou - Chusteczka, bandanka w Małpki / Akcesoria dla dzieci - Zabawki oraz akcesoria dla dzieci i rodziców.

polanka polanka - babcia mieszka w miejscowosci uzdrowiskowej, ale bardziej od lasu / gor strony :D a w "Centrum" baseny, korty, spa itd :D

material na poduche wzielam z bawelnianych kocykow z ikei :-D musze w ogole chyba wiekszy napad na ikee urzsdzic i pokupowac materialy - mam zamiar poszyc mase poduch :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

a nie moglam sie powstrzymac i mate juz kupilam :-D wzielam wesola farme z skip hopa kusilo mnie drzewo ale ptaszyska juz mi sie walaja pod nogami wiec teraz czas na jakies swinie, krowy.....
 
Ewela przez to że Maja miała wczoraj szczepienie stchórzyłam i wziełam ją do sypialni bo bałam sie że będzie się co chwile budzić...niepotrzebnie bo spała od 19.30 do 5.30 :-) to nasz rekord :rofl2: zobaczymy jak bedzie tej nocy

G_agnes to jest nas coraz więcej planujących rodzeństwo na 2014 :happy:

Lazy Ech Prokocim, nie lubię tego miejsca, za tydzień idziemy tam na usg szyi :dry:

Kiki ciemieniuche zwalczam wcierając oliwkę w główkę, potem wyczesywanie i mycie szamponem włosów i w wodzie jeszcze wyczesywanie i to nam pomaga, ale po paru dniach łuski znów wychodzą. Hania ma bujną fryzurę to macie dużo trudniej, ale myśle że jak wyszły ranki to czas do lekarza :tak:

Ja to chyba jakaś dziwna jestem, dzis sie wziełam za sprzatanie garażu :-D normalnie jak przed porodem, jakiś syndrom wicia gniazda :sorry2:
 
reklama
Reniuszek- my mamy Skip Hop Treetop Friends, jest po prostu boska jeżeli chodzi o stronę wizualną. Zabawki są świetne po prostu, Filip uwielbia sowę i ptaszka, grzechoczą kiedy je smyra. Ale jeżeli chodzi o jej ogólną funkcjonalność to on jeszcze tak na prawdę mało się na niej bawi, częściej wieszam mu pałąki nad łóżeczkiem (bo my nie mamy do dzisiaj karuzeli- nie umiałam wybrać:p) i wtedy 40 minut jest spokoju:-) Muszę go częściej kłaść na niej, chyba od dzisiaj zacznę.


Sonia- nic nie poradzę, że trafił mi się mały śpioszek:szok: Dzisiaj znowu pobił rekord:-p Ma to zresztą za tatusiem, który podobno tak spał od małego! i jak dzieci się bawiły to jego cała rodzina szukała, a on kimka pod stołem. Do dzisiaj mu tak zostało, potrafi zasnąć na siedząco.
Z tą kupą to chyba nie będę już szaleć, ostatnie dni były mega kupiaste pod względem ilości, ale raczej kolor może być (jak na kupę:p) Filip robi do 4 w ciągu dnia.

Martwię się teraz bardziej tym okiem, dopiero 19tego prywatna wizyta....


Julianna- 2014sty? Nie mówię nie;)


Kivi- mam nadzieję, że Marcela jednak przekona się niebawem do butli! Żebyś mogła odetchnąć...


Ja dzisiaj zaczęłam pracę, 3 godziny x 3 razy w tygodniu przez miesiąc. Takie przyśpieszone kursy wakacyjne. Jestem wykończona do cna, odzwyczaiłam się od pracy, a jeszcze w domu musiałam przygotować trochę. A do tego zestresowałam się rano, że muszę mojego okruszka zostawić. Było mi przykro. Ale wypił w tym czasie tylko jedną dawkę mleka, więc jestem jedną do przodu. Spokojnie dam radę na razie karmić cycem.

Mały się budzi...muszę kończyć me wypociny:-p
 
Ostatnia edycja:
Do góry