reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

lazy trzymamy kciuki :D powstal nowy watek na bb o pieluchowaniu wielorazowym :-D

a maksio zabkuje juz od jakiegos czasu - no tak wszystko mial plytko i sie szybko zaczelo :)

no i caly czas jestem zajeta bo maksi nie spi raczej tylko cos marudzi , slini sie, goraczkuje :(
 
reklama
U nas też nocka ciężka, od 2giej pobudki co 1,5h a dzień nielepszy, bo Olek jest niewyspany i marudzi, śpi po 5-10min, może do wieczora nadrobimy straty...
reniuszek, lene, agata ależ złoszczenie się na dziecko nie jest ok!!! A dziecku należy się szacunek, zrozumienie i bezwarunkowa miłość bez dwóch zdań. chodziło mi o to, że każdy jest taką matką, jakim jest człowiekiem w ogóle ze wszystkimi ograniczeniami, niestety macierzyństwo nie zmienia nas jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w anioły.
Agata zazdroszczę wielkiej pewności siebie i poczucia nieomylności, ja czasem popełniam błędy i potem ich żałuję, parę razy też byłam krzywdząco oceniona, może dlatego jestem ostrożna w ferowaniu wyroków
emilia też się przyznaję do wpływu koleżanki Sonisi :tak: co prawda nie doszłam do poziomu mistrzowskiego z make-upem, poprzestałam na etapie zarzucenia piżamy, zadbaniu o fryz i paznokcie, ale i tak mi lepiej :-D
Kivinko też przerabiałam w głowie 'dlaczego', ale nawet gdybym poznała odpowiedź, to mnie to nie posuwa do przodu, jeśli chodzi o zdrowie Olka. Dlatego skupiam się na dotarciu do najlepszych specjalistów, leczeniu i wspieraniu Olka. Chciałabym ci jakoś pomóc, nie wiem jak??? Gdybyś się decydowała na diagnozę Marcelki w większym mieście, to mam w wawie obczajonych najlepszych neurologów, wiem, gdzie jest dobra rehabilitacja etc.
Kliki na łuski na głowie u Igora stosowałam Xerial SVR, bardzo pomógł, ale nie wiem, czy przy rankach można, bo ma dość mocne działanie
Martolinka dałaś mi do myślenia z tym usypianiem w gondoli, Igor nie miał problemu z przestawieniem się z gondoli na łóżeczko, ale z Olkiem może być inaczej. Na dzienne drzemki też kładziesz Alę do łóżeczka?

Co do szczepień, to neurolog odroczył na 6-8 tyg, potem kontrola, różne badania i zobaczymy co dalej, też się trochę boję, chociaż Igora szczepiłam, ale to była inna sytuacja
 
Reniuszek- dziękuję opatrzności, że nie zabrałam się za te pieluchy wielorazowe, na 100% bym wpadała w uzależnienie! Wiec pewnie bym wydała na nie majątek. I tak mam świra na punkcie zabawek i innych dupereli dla małego. Wszystko co drogie mi się podoba- serio. Dobrze, że zachowałam resztki zdrowego rozsądku i skupiam się na allegro i TK Maxx;)

Filip jednak nie ząbkuje jeszcze, miał chwilowe foszki, teraz jest znowu grzeczny. Biedny Maksi:/

A papierochem bym nie pogardziła
 
witam:)
my dzis po szczepieniu. mały troche popłakał. ale teraz juz ,ma dobry humor.

M/iłoszek ma juz 67cm i 6050g.

my juz po chrzcinach. bylo super. niunio jak aniołek.spał w kościele:) wrzuce zdjęcia jak tylko dostane od fotografa:)
 
Pauletta u mnie dokladnie to samo ! ja wystarczy ze zobacze kilka rzeczy bez podanych cen i spodoba mi sie ZAWSZE ! ta najdrozsza ! :D a w sklepie mamissima wydalam juz majatek na jakies duperele i tez postanowilam sobie, ze sie opamietam.... i dzisiaj kupilam lancuszek do smoczka najtanszy.....ale juz mi sie nie podoba bo wypatrzylam sobie cos innego....
no i choruje na "zastawe" dla dziecka ze skip hopa:D
o pieluchach nawet nie wspomne....ciagle bym chciala jeszcze i jeszcze.....na szczescie okazalo sie ze maksi nie lubi tej najdrozszej co mamy :-D:-D:-D bo gotowa bylam w caly zestaw zainwestowac:-D:-D:-D:-D:-D no ale juz wrzucam na luz, a jak sie nie powiedzie to do psychoterapeuty wyleczyc sie z zakupoholizmu :happy:

kivinko laczmy sie w bolu! przed chwila maksio przysnal...nawet nie zdazylam mu dac czopka przeciwbolowego bo umeczony jest i placzacy.....produkcja gestej sliny w szczycie... tylko czekac az zeby wyskocza bo juz je widac pod dziaslem!
 
Ostatnia edycja:
Emilia chyba we wrzesniu na kilka tygodni wybiore sie z malym zobaczymy kiedy paszport dostaniemy, wedlug naszych planow powinnismy byc tam teraz ale niestety czass oczekiwania na wizyte paszportowa 12 tyg wiec wszystkie plany wziely w leb... A jak u was bylo z paszportem w manchesterze wyrabiacie?
 
Rekinasia u nas z Antkiem doszło to takiej sytuacji , ze on nigdzie indziej niż w gondoli nie chciał spać. I gdybym przypadkiem nie weszła do pokoju pewnego pięknego dnia wyleciałby z niej. Teraz nawet nie próbowałam uczyć małej zasypiania w wózku. Całe szczęście zassała smoka i to nam bardzo ułatwia sprawę. W ciągu dnia i nocy kładę ją w koszu Mojżesza. Mała jeszcze spokojnie się do niego mieści:tak:Nie mówię , ze moze być u Ciebie podobnie, ale wystarczy chwila nieuwagi. I jak się okazało po kilkunastu dniach Antek polubił spanie w łóżeczku choć kosztowało mnie i jego to mnóstwo nerwów i płaczu
 
Andzik my bedziemy malemu wyrabiac paszport brytyjski, z tego co sie dowiadywalam to mozemy bo jestesmy tu oboje dluzej nic 5 lat i mamy rezydenta. Z paszportem Polskim to bysmy musieli razem z mezem dwa razy do Londynu jechac, a kolejki niesamowite jak to w PL ambasadzie:szok: a brytyjski na kosztuje £50 chyba i formularz wysylasz poczta. Ja niestety nie wybieram sie do Polski w tym roku:-(
 
My po szczepieniu, poszło nadspodziewanie dobrze, 5 sek płaczu i po wszystkim :-)
A dziś na próbę Maja będzie spać całą noc w swoim pokoju, zobaczymy ile razy bede do niej wstawać :-D z góry uprzedzam pytanie, została wyeksmitowana do siebie bo spi tak ''głośno'' że ja kompletnie spac nie mogę, może jak nie będe słyszeć tego charczenia, mlaskania i innych dźwięków to wreszcie coś pospie, bo do tej pory tylko nasłuchiwałam czy wszystko Ok, czy smok nie wypadł itp

Ząbkującym mamom dużo cierpliwości :tak:
 
reklama
Reniuszek- ja też nabywam na stronie Mamissima;) Choć ceny są dość bym powiedziała niezachęcające:-p No ale raz na jakiś czas...

Ostatnio odkryłam na Allegro piękne smoki i łańcuszki Suavinex. Ale oczywiście nie są najtańsze, więc na razie się powstrzymuję. Niestety, resztkami sił hahahaha;-) Mój zakupoholizm wymagałby pewnie leczenia, gdybym nie miała bata w domu.


Marta- ja też popełniam błędy wychowawcze i pewnie to się źle skończy. Najgorsze jest to, że wiem, że je popełniam, ale jakoś nie zmieniam mojego postępowania. Filip bardzo rzadko śpi w łóżeczku:eek: Oczywiście trochę robię to z lenistwa, a trochę z wielkiej miłości:laugh2:


Dzisiejszy dzień zaliczyłam do nabuzowanych. Tak się wnerwiłam, że głowa mała. Oczywiście na służbę zdrowia, bo mam wrażenie, że to w mojej historii z macierzyństwem jedyna sól w oku! Nosz kurde, wyobraźcie sobie, że na wizytkę do okulisty czeka się 2 miesiące. K...wa Filipowi ropieje teraz, a nie za dwa miesiące. Byliśmy już w szpitalu, ale okulistka poświeciła mu lampką w oko, dała kropelki i zadowolona. A oko jak ropiało, tak ropieje dalej. Muszę iść prywatnie, a przecież co miesiąc płacimy z M. składki na tę bandę patafianów (bez urazy dla tych z Was, którzy mają kogoś w służbie zdrowia). Nie rozumiem tego systemu, po prostu no comprendo nada.
 
Do góry