reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Hej!

Ewela trzymamy tak mocno kciukasy ze az palce bieleja. Musi byc dobrze! Innej opcji nie ma!

Madziaka
mam nadzieje, ze Szybko wrocicie do domku!

Lelek powodzenia na jutrzejszym CC!!

Kasiagaw mam nadzieje, ze humorek sie troszke poprawil! A jesli chodzi o kosmetyki to mysle, ze dziewczyny juz wszystko wypisaly. Szczerze to te porady rowniez mi sie przydaly bo nie wiedzialam o soli fizjologicznej ani wodzie morskiej. Wiec dzieki!:tak::tak:

DZionek mi naprawde szybko mina:) polatalysmy z siostra po sklepach ale i tak mnie jeszcze jedna wyciecza czeka, bo nie moge pizamy znalesc :-( Jutro mnie odwiedza polozna srodowiskowa, Andzik u Ciebie byla wczesniej nie? Trzeba bedzie troche kuchnie ogarnac i poodkurzac bo jakos ostatnio do tego nie mam weny. Ubranka wyschly, 3 pralke nastawiam jutro i zaczynamy prasowanie....oh jak ja tego nie znosze :( no ale nic, mus to mus!

Jak wyjelam dzisiaj z pralki czapeczki i rekawiczki niedrapki to malo sie nie poplakalam ze wzruszenia, to takie ciupusie!! Troche sie obawiam ze mu jeszcze krzywde zrobie, bo ja nigdy stycznosci z niemowlakami nie mialam. Mam nadzije, ze nie ja jedna mam takie dziwne obawy...

Lecimy zaraz na urodzinki do kolegi, musze sie troche podmalowac.

Reniuszek super, ze juz z Maksiem w domku!!! Tak sie wlasnie zastanawialam jak tam u Was:tak: Ja bedziesz miala chwile to pisz.
:**
 
Ostatnia edycja:
reklama
Afi ja sie moge nie zgadzac, ale co ja moge? Nikt mnie nie bedzie sluchac;/ Chyba zebym po 41 tc pojechala do innego szpitala, ale tam tez spytaja do ktorego mam skierowanie i dlaczego tam nie chce rodzic w takim razie. ehh mam nadzieje, ze mala postanowi sie wykluc wkrotce i nie bede musiala walczyc z nasza sluzba zdrowia;]

A mi polozna powiedziala, ze sudocrem to ciezka masc lecznicza i nie wolno jej uzywac codziennie, tylko jak juz sa odparzenia, bo wlasnie ona moze powodowac odparzenia jesli jest uzywana za kazda zmiana pieluszki, i badz tu madra...:eek:
 
ziewaczka- mi teściowa mówiła, żeby użyć sudocremu dopiero jak już odparzenia będą. Jeżeli na początku przy zmianie pieluszki odparzeń nie ma to nie jest konieczne niczym smarowanie, jak się pojawi zaczerwienienie to kremy zapobiegające - jak nivea, hipp, johnsson :) Ufam jej bo jednak od ponad 20 lat w żłobku pracuje jako opiekunka :)
afi- dzięki, to się tym octeniseptem zainteresuję, bliżej :)
 
hej


przepraszam ze sie wcinam w watek ja w sumie do
ziewaczki a wiec tak możesz sobie zmienić szpital i bez żadnego skierowania muszą cie przyjąć po terminie porodu
ja zmieniłam szpital i dzieki temu moj syn zyje
w pierwszym szpitalu mimo złego zapisu ktg wmawiali mi ze dziecko jest ospałe bo nie byłam po śniadaniu co było kompletna bzdura
po wizycie zmieniłam szpital od razu pojechałam do innego
zrobili USG i okazało się ze sa złe przepływy i od razu porodówka i wywoływanie był to 40 tc i 4 dni
syn urodził sie niedotleniony a za tym doszło do wylewów
i choruje na MPDz wiec jak widzisz mimo ze w ciągu 2 dni była różnica z USG przepływy zmieniły sie bardzo szybko
nie ma na co czekać gdy mija termin
Dzieki Bogu syn chodzi mówi i rozwija sie umysłowo jak jego rówieśnicy a co by było gdybym poczekała chociaż dzień
trzeba walczyć o swoje a nie czekać aż stanie się tragedia bo uwierz ze życie z dzieckiem które mimo tego ze porusza się normalnie jedynie źle stawia nóżkę nie jest łatwe ciągła rehabilitacja i wizyty masy specjalistów
wiec oszczedz sobie w przyszłosci kłopotów i ciesz sie zdrowym dzieckiem i po terminie walcz o swoje 42 tc to już powinnaś być po próbach wywoływania porodu i przygotowywana do Cc

pozdrawiam mama kwietniowa 2009

wszystkim mama gratuluje ślicznych maluszków a następnym szybkich i jak najmniej bolesnych porodów
 
Widzę, że temat przeterminowanej ciąży teraz na tapecie.
Zgadzam się z Wami, że nie ma co czekać nie wiadomo ile i z całą pewnością nie można lekceważyć niepokojących zapisów ktg itp ale też nie ma co naciskać, żeby 5 czy 7 dni po terminie od razu podawać oxy czy decydować o cc. Ja w poprzedniej ciąży przenosiłam ją o 11 dni wg terminu z usg (ten był wiarygodny) ,bo po om byłam już 24 dni, ale byłam pod kontrolą, codziennie, max co dwa dni ktg, usg, ocena stanu malucha i standardowo w 10 dniu szpital, a w nocy samo się zaczeło i interwencja nie była potrzebna, Ninka nie miała żadnych oznak niedotlenienia, przenoszenia itp I nie chodzi o to, że miałam szczęście i akurat nam się udało tylko wszystko było pod kontrolą, ręka lekarzy była cały czas na pulsie. Rodzą się też dzieci w terminie z niedotlenieniem, nawet przed terminem łożysko może być już stare i niewydolne, a wody zielone. Chodzi mi tylko o to żeby nie uogólniać tak, bo jest to bez sensu, można jedynie niepotrzebnie nastraszyć dziewczyny stwierdzając , że jeśli czeka się do 42 tc to nie będzie to zdrowe dziecko ...Mam nadzieję, że wiecie co mam na myśli ..;-)
 
odradzamadzam spirytus... moim zdaniem, absolutnie nieodpowiedni dla wrażliwej skóry maluszka... :no:
tak jak nas uczyli w szkole rodzenia i szpitalu używalisy rozcieńczonego spirytusu. Odpadł po 3 dniach i nie było innych problemów.

ziewaczka- mi teściowa mówiła, żeby użyć sudocremu dopiero jak już odparzenia będą. Jeżeli na początku przy zmianie pieluszki odparzeń nie ma to nie jest konieczne niczym smarowanie, jak się pojawi zaczerwienienie to kremy zapobiegające - jak nivea, hipp, johnsson :) Ufam jej bo jednak od ponad 20 lat w żłobku pracuje jako opiekunka :)

dokładnie tak nas też uczyli:tak:
 
Afi ja sie moge nie zgadzac, ale co ja moge? Nikt mnie nie bedzie sluchac;/ Chyba zebym po 41 tc pojechala do innego szpitala, ale tam tez spytaja do ktorego mam skierowanie i dlaczego tam nie chce rodzic w takim razie. ehh mam nadzieje, ze mala postanowi sie wykluc wkrotce i nie bede musiala walczyc z nasza sluzba zdrowia;]

A mi polozna powiedziala, ze sudocrem to ciezka masc lecznicza i nie wolno jej uzywac codziennie, tylko jak juz sa odparzenia, bo wlasnie ona moze powodowac odparzenia jesli jest uzywana za kazda zmiana pieluszki, i badz tu madra...:eek:

ziewaczka, jak jestes po terminie i przyjedziesz na IP z byle powodu, to w każdym szpitalu maja obowiązek cię przyjąć i przeważnie juz nie wypuszczają. nie ruzumiem skierowań do szpitala... tego się już nie praktukuje... chyba ze jest to skierowanie na cc

a polozna dobrze mowila, ze sudocrem tylko na powazne odparzenia. jak nic sie nie dzieje z pupcia malucha, to najlepiej nie uzywać nic. ja jednak przez pierwsze dwa/trzy tygodnie stosowalam linomag

tak jak nas uczyli w szkole rodzenia i szpitalu używalisy rozcieńczonego spirytusu. Odpadł po 3 dniach i nie było innych problemów.

martolinko, wiem, ze są rozne szkoly i rozumiem, że kazda z mam moze podjac decyzje sama ;) ja jestem przeciwnikiem spirytusu i będę uzywala octeniseptu, ponieważ jest bezpiecznym specyfikiem odkażającym rany, błony śluzowe i skórę. sama stosowałam go na ranę po nacięciu krocza.

ja na ranę nie stosuję nawet wody utlenionej, nie mówiąc o spirytusie (nie ważne rozcieńczonym czy nie), ale może jestem przewrażliwiona ;)
 
Ostatnia edycja:
cos doczytalam o spirytusie ... m uzywalismy gazikow Leko nasaczonych spirytusem. pepuszek odpadl po kilku dniach od wyjscia z inkubatorka :)
 
reklama
reniuszek - szybko, niby mówi się, że powinien odpaść tak do 14 dni po porodzie. A synkowi mojej bratowej odpadł dopiero po miesiącu :szok: ale żadnego zakażenia ani nic nie było. Więc tak się trochę zestresowałam ile to może trwać, bo jednak nie chciałabym żeby małą coś bolało czy się babrało.
 
Do góry