reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Witajcie kochane.
Króciutko dzisiaj.

Emama Gratuluję syneczka:happy2:

Ja już mam takie ciśnienie na poznanie płci, że niedługo wybuchnę.Co wchodzę do sklepu z artykułami dla dzieci, to tyle ładnych ubranek widzę, a kupić co najwyżej coś białego, zielonego lub żółtego uniseks mogę:baffled:
Milutkiego dnia wszystkim.
 
reklama
Witajcie,
jutro idziemy na 2 latka do znajomych i tam bedzie wyżerka;-)
Stokrota a kiedy masz wizytke?:tak:
u nas pięknie . Wybieramy się po rogale marcińskie mmmm:tak:
miłego dnia
 
Martolinka Lekarz mówił, żebym przyszła Dopiero 22.XI, ale u mojego gina nie ma rejstracji więc może pójdę w czwartek za tydzień tj.17, bo już dłużej nie wytrzymam;-) Smacznego
 
emama darucha gratuluję synków:) u mnie ten chłopaczek :D

gratki!!!

Dziekuje Laseczki za Gratki:*

Dzis moj M. najpierw przywital sie z SYNKIEM a pozniej ze MNA....hehehe:-D TAAAKK dumny jest ze Bedzie mia Synka....

Ja dzis chce rodzinnie spedzic Dzien...i Idzemy na Spacerek chodz Zimno...trzeba sie hartowac.!!

Milego dnia..:*

PS: Luknijcie na LISTE:) i jak sa jakies Bledy trzeba cos dopisac to na PW wysylac...
 
witam

dziś mam lepszy humor, przytulanki zrobiły swoje;-)
u nas dziś dodatkowo jest odpust więc Mateusz dostał kolejną koparę, trochę tandetna jak to bywa na odpustach ale on twierdzi ze jest 'fana'(fajna):-)

wczoraj byliśmy na pierwszym spotkaniu grup zabawowych i było super, Mateusz bardzo zadowolony i nawet ja jestem zadowolona z jego zachowania;) ogólnie to straszny łobuziak w domu ciągle się biją z najmłodszą córką siostry i jest strasznie samolubny i bałam się jak on się tam zachowa, ale nie było najgorzej, 2 razy wjechał autkiem w roczną dziewczynkę i raz wyrywał pralkę chłopcu ale poza tym nie mam zastrzeżeń, oby tak pozostało;) mam nadzieję że to będzie pewna lekcja przed przedszkolem:)


mam jeszcze jedno pytanie do Was, w szczególności do Izki
może poradziłybyście coś na krostki na buźce? Mateusz ma od jakiegoś czasu tuż obok ust z jednej strony taki kwadracik krostek cmxcm a może i mniej, ale to nie znika, byłam nawet u lekarki dała mu maść Locoid lipocream ale to nie pomogło, to nie swędzi ani raczej nie dokucza mu w żaden sposób bo nic nie mówi ale wygląda to nie fajnie, może macie jakiś pomysł co mogłoby mu pomóc?

życzę miłego dnia i postaram się być już na bieżąco:-)
 
Witajcie Dziewczynki i Brzuszki:-)
Stokrotta- idź szybciej, bo nie chcemy żebyś nam "Wybuchła";-)
Robaczek- nie martw się relacjami Mateuszka z dziećmi na pewno szybko sobie znajdzie miejsce w grupie. Te relacje ustalą się między dziećmi same, a dzieje się to najlepiej, jak rodzice tylko obserwują i nie interweniują:tak:-później w domku możesz mu coś zasugerować, ale w grupie - niech dzieci sobie radzą same(oczywiście mówię tu o rozsądnych granicach zabawy-a nie jak się zaczynają rękoczyny;-))
 
Robaczek moja Emilka niestety cierpi na alergię kontaktową od urodzenia i ciągle ma jakąś wysypkę.A co mówiła lekarka? To jest alergia:? U nas krostki na buzi wyeliminowałam tydzień temu, po tym jak odkryłam, że po jedzeniu pomidorka, w miejscu gdzie skóra miała z nim kontakt wychodzi wysypka. Krem, który Mateuszkowi przepisała lekarka jest sterydem więc powinien zadziałać. Są jeszcze silniejsze maści sterydowe, my miałyśmy przepisane takie robione specjalnie w aptece na zamówienie, ale moim zdaniem to jest ostateczność.Zwłaszcza na twarzy powinno się stosować bardzo, bardzo ostrożnie i jak już nie ma innego wyjścia, bo grozi np.stan zapalny. Ja maści sterydowych od pół roku Emilce nie daję.Może dermatolog byłby dobrym rozwiązaniem? Wydaje mi się, że większość leków przeciwalergicznych, maści, kremów jest na receptę.Ja myję Emilce buzię wodą, z niewielkim dodatkiem mydła Biały Jeleń- na inne jest uczulona- po myciu zawsze smaruję kremem do twarzy Oilan i teraz mimo alergii ma ładną skórę bez krostek:tak:
 
Myśle że lepszy będzie alergolog. Ja miałam tak z Gabi i byłam u alergologa i Gabi ma AZS.I akurat przy Gabi jest tak że maść sterydową używamy tylko trzy dni potem maści witaminowe na bazie wazeliny.
Ale wybierając się do alergologa żeby sprawdzić co uczula nie wolno przez co najmniej tydzień używać maści sterydowych. Alergolog zrobi testy i będzie wiadomo co uczula i można wtedy nad tym zapanować bez ciągłego stosowania maści sterydowych. W takich sytuacjach ważna jest profilaktyka.Ważne jest co stosuje się do pielęgnacji skóry.U nas jest tak jak u Stokroty że stosujemy mydła bezzapachowe nawilżające i kosmetyki z serii Olium,Oliatum.
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny wpadłam sie przywitać. Życzę miłego dnia;)
Wybieramy się dzisiaj z mężem do kina na 18.15 na Listy do M. Musimy przemierzyć 30km w jedną stronę więc mam nadzieje ze bedzie warto.
 
reklama
g_agnes zazdroszcze troche, też chciałam pojechac na to w weekend ale młoda cos nieładnie kaszle, a ja jako przewrazliwiona mama z reguły wole byc w domu jak mała choruje

stokrotta wiem co czujesz ztym cisnieniem na płec, bo ja juz na głowe dostawałam :tak: wchodze do gina w srode na wizyte, on dzien dobry jak sie pani czuje, co slychac, a ja na to że chce usg i ma tak długo gmerac az mi powie jaki lokator tam siedzi, tylko sie usmiechnal i stwierdził,ze naprwade sie postara. Miałam to szczescie ,że dziec od razu nogi rozłozył i okazał sie chłopcem. No to doktor gratuluje i pyta sie czy jestem zadowolona a ja mu na to,że nie ważne ważne że zdrowo rosnie a płec to tylko z ciekawosci chciałam poznac:-)

robaczek_25 ja tez jestem ciekawa jak moja córka w przedszkolu sobie poradzi własnie przez to,ze jest dosc samolubna (a nie była:confused:) no ale mysle ,ze pojawienie sie drugiego dziecka też zmieni sytuacje na lepsza.

Ja tez mam troche problemów ,ze skóra na buzi małej. Jak juz mocne liszajki (suche place wychodza) to 2-3 dni smaruje tridermem czy elocomem ale tak to tylko nawilzanie, no imydła praktycznie wcale nie uzywam to buzi tylko oilatum.
 
Do góry