reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Karina, widzisz a ja zadzwoniłam dzis po 7 i mi powiedzieli żebym przyszła (tylko u nas jest róznica tygodnia więc to pewnie zdecydowało że mnie przyjęli) ale jak tam byłam bo były pustki, wolne łóżka do ktg, nikogo zupełnie nie było tylko ja :sorry: Jakby Ci zależało to zawsze możesz tam po prostu przyjśc i na pewno ci zrobią bez problemu, ja mam chodzić co 2 dni... (Basiek może Ciebie tez tam spotkamy :-)). Ja sie bałam co bedzie jak mnie będą chcieli zostawić na oddziale bo ja tam przeciez nie chce rodzić :-D

A tak w ogóle połozna dziś mówiła że 6 jest pełnia i teraz będzie wysyp porodów :-)
 
reklama
Julianna - a dzwoniłas na rejestrację czy do przychodni? bo ja się dodzwoniłam do przychodni i może dlatego:eek: najwyżej jutro z samego rana spróbuję jeszcze raz :) w końcu nie mam nic innego do roboty:)
hehe ja mam termin wg ostatniego usg na dzisiaj;-)
 
Mum-to_be kilka dni temu w aptece również dostrzeżono mój odmienny stan, byłam w głębokim szoku :szok: ponieważ odkąd jestem w ciąży nie zdarzyło mi się to ani razu. Pewnie dlatego, że dopiero w ostatnich tygodniach mój brzuszek najzwyczajniej rzuca się w oczy :) Przyznam, że było mi z lekka głupio przechodząc do okienka bez kolejki :sorry:

Co do pediatry, to u mnie w przychodni jest tak, że dopiero z aktem urodzenia można cokolwiek zdziałać. Tak samo jest z wyborem położnej ...
ALE na szkole rodzenia dostałam wizytówkę do pani położnej, która prowadziła zajęcia i pewnie na dniach do niej zadzwonię, co by była w gotowości :) Raz że znam kobietę i jest bardzo miła, a dwa nie mam zamiaru bawić się w tą śmieszną biurokrację w mojej przychodni..

Juliana też słyszałam od położnej, że jak jest pełnia to porodówka pęka w szwach! Coś w tym może i jest...
 
Ostatnia edycja:
Karina termin na dzisiaj?? :szok: To ja się stresowałam że mam za tydz i czy są wody i jak łożysko i ciesze się że się upewniłam że jest OK. To oni Cię z miejsca powinni przyjąć... Dzwoniłam na 12 685 54 00 Wybierz sie po prostu jutro z rana, albo w piątek jak chcesz mnie spotkać :-D
 
julianna z tą pełnia dałas mi nadzieje na urodzenie w tym tygodniu hehe;)
chyba nie ma w tym nic złego, ze już próbuje wywołać poród jak wg OM do porodu zostało mi 11dni a z usg 6dni bo mam na 10.04. Troche się zaczynam bać, że może jednak mały sam powinien zdecydowac o swoim wyjściu.

mumtobe u nas jak tatuś zgłosi dziecko do przychodni to położna umawia się na termin odwiedzin w domu.
karina to jaka jest u Ciebie różnica między usg a OM?
 
g_agnes jak synek nie będzie gotowy wyjść to pewnie nie uda się go wcześniej i tak samodzielnie wywołać ;-) myślę że ruch i przytulanki nie zaszkodzą, a mały i tak wyjdzie w odpowiednim momencie.

mum to be u nas szpital zgłasza dziecko do przychodni, do położnej mam zadzwonić jak przyjadę do domu i ona przyjdzie tego lub kolejnego dnia (namiar na nią mam z przychodni)
 
mum to be - ja jestem w stałym kontakcie z położną środowiskową (z osrodka zdrowia do którego należę) i jak cos się będzie działo tzn. jak urodzę to mam dać znac i wtedy umówimy sie na wizytę wtedy też dostanę druki, zeby zapisac małą do przychodni do pediatry i wtedy pojedziemy na wizytę :) tak to mniej więcej u mnie wygląda
g_agnes - wiesz kochana - maluchy i tak same zdecydują, kiedy zechcą wyjść :) a czy my bedziemy chodziły na długie spacery, łaziły po schodach, sprzatały to i tak wszystko zlezy od gotowości naszego organizmu i tego odpowiedniego momentu, który wybiora nasze dziciaczki :)
 
DZIEWCZYNY POMOCY! Dzisiaj rano odpadła mi reszta czopu, i od tego momentu na wkładce pojawia się taki beżowo-brązowy śluz, bez zapachu. Julianna chyba kiedyś pisała że jak szyjka się skraca to pojawia się jakiś śluz. Nie chcę panikować, i jechać na IP bez powodu, dlatego najpierw zwracam się do Was. Wizytę mam jutro. I teraz nie wiem czy czekać.
 
reklama
juliana - Test Manninga to taka ocena dobrostanu płodu, czy bardziej fachowo "profil biofizyczny płodu". Bada się m.in. ilość wód płodowych, ruchy płodu, czynność serca, napięcie mięśniowe; wszystko się sumuje, maksymalnie dziecko może uzyskać 8/8pkt. Ginek mówił że teraz mam mieć raz w tyg ktg i raz w tyg te testy właśnie. sama była zaskoczona, bo myślałam że to ostatnia wizyta i adios, ale na szczęście te testy są bezpłatne, uff:) No i będzie wiadomo co i jak z dzidziusiem:)
mam tu be, adasza - super, że w końcu doczekałyście się "forów":-) Aż się miło robi na serduchu:)
mum to be - to nie herbata malinowa,ale suszone liście malin, podobno ma właściwości rozpulchniające szyjkę macicy, co właśnie na sobie sprawdzamy :tak:
gagnes - ja też nadal będę ją piła, tak łatwo się nie poddam, ale kurcze przynajmniej tyci tyci mogłaby się skrócić żebym większej motywacji nabrała;-)
basiek, emilia - współczuję wysokiego ciśnienia, może melisa dobrze Wam zrobi?

A co do pełni też o tym słyszałam, teraz będzie łatwo to zweryfikować, zobaczymy czy u nas będzie wysyp czy to kolejny przesąd:-) No i ciekawa jestem czy faktycznie się potwierdzi, że jak się ma mega zgagę to dziecko dużo włosków będzie miało???:confused:
 
Do góry