reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

hej jestem tu nowa mam tysiace pytań :D:D i wogole boje sie :D:D termin na początek kwietnia .... nie wiem co robic .... z jednej strony sie ciesze z drugiej boje... jak myslicie mozna juz kompletowac ubranka
 
reklama
dziękuję dziewczyny dziś na szczęście humor mam lepszy, do tego zaliczyliśmy 2 razy spacer i się trochę dotleniłam i oby tak zostało jak najdłużej



Iloonka

no to się rozumiemy z pracą, tylko ja muszę brać pod uwagę jakieś 9 godz z dojazdem
Ziewaczka
mi się też zrobił mega cellulit, miałam przed ciążą ale o wiele mniejszy, ale pamiętam ze z Matim było to samo, na szczęście po ciąży trochę się samo poprawiło
Ewela
z praca podkarpackie a lubelskie to praktycznie to samo więc jedziemy na podobnym wózku..
 
Skoro już się przywitałam, to przenoszę się na pogaduchy :) Ale stron nabiłyście w tym temacie, wybaczcie ale nie mam zamiaru każdej studiować ;p

Exquise - ja dowiedziałam się że jestem w ciąży w 11 tygodniu, kiedy zapytałam lekarza co teraz z moim becikowym, to powiedział że zrobimy tak żeby było dobrze. Więc pewnie dużo zależy od dobrej woli doktora.
A to rodzinne 68 zł to na jakiej zasadzie przysługuje? Trochę o tym czytałam, ale wszystko jest napisane jakimś urzędowym bełkotem i niewiele można z tego wywnioskować.

Patiprzybylak - Cześć! :-)
 
ntmkw widzisz, u mnie sytuacja ma się tak, że wcześniej poważnie chorowałam na jajniki. Czego skutkiem były między innymi zaburzenia miesiączkowania. Nie mniej jednak jak tylko nie pojawił mi się okres zrobiłam test ciążowy- negatywny. Coś mnie tknęło i poszłam do lekarza, ale ten powiedział mi, żebym była spokojna, że mamą nie będę i daje mi pół roku na to, żeby cykl się unormował. Także czekałam. Do 18 tygonia ciąży. :-( a kartę jak taką mam założoną do 22 tygodnia, bo wcześniej miałam małe tournee po szpitalach gdzie nikt nie chciał mi jej założyć i w dodatku czekałam na termin u ginekologa. Jakoś większych nadziei w tym kierunku nie mam :no:

Patiprzybylak witaj :-D
 
Hej dziewczyny!
Ja dziś tak jak Wam pisałam obdzwaniałam palcówki z oferujące usługi fizjoterapeutyczne, obdzwoniłam około10ciu, strasznie ciężko się dodzwonić a jak się uda dowiaduję się że nie ma miejsc już do końca roku!!! Masarka jakaś...
Humor poprawia mi fakt że dziś pojedziemy z mężem na basen, już się nie mogę doczekać:-)
robaczek, ziewaczka - ja też mam okropny cellulit, szkoda gadać. Wczoraj przymierzałam stroje kąpielowe i prawie nie poznałam własnych nóg, koszmar!
exquise - to jest dla mnie niedorzeczne, płacę składki co miesiąc a w ogóle ze służby zdrowia nie korzystam, bo nie ma jak!! Jedynie chodzę do rodzinnego jak zachoruję i to wszystko...

Witam nowe kwietnióweczki!
ntkw - widzę że z Poznania jesteś, w którym szpitalu planujesz rodzić?
 
agata – oby udało się wszystko pozaliczać :-)
kasia, sonisia – jak tylko dopracuję listę, to na pewno się pochwalę :-)
sonisia – super, że Bruno będzie miał się z kim bawić; nasza Julcia będzie mogła tylko liczyć na kota ;)
reniuszek – śliczny maluch :-)
izka – mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć jakieś przedszkole, gdzie będą przyjmowali maluszki;
murka – oby udało Ci się znaleźć miejsca na normalny termin; niestety tak już jest z tą państwową służbą zdrowia, moja babcia np. dostała skierowanie na operację zaćmy na 2014 rok; paranoja, bo do tego czasu, to może już oślepnąć…
darucha – zazdroszczę takich śniadanek z mężem; ja już nie pamiętam takiego…
maniaa – powodzenia z remontem, najważniejsze, że jeszcze tylko kilka dni i wszystko będzie za Wami J
robaczek – czasami trzeba sobie popłakać ;-)
ilooonka – powodzenia na wizycie, na pewno wszystko będzie OK:-)
ewela, ilooonka – super, że w razie w… będziecie miały kogoś do pomocy; my niestety będziemy sami, bo moja mama 2000 km stąd, a teściowa powiedziała, że z takim maluchem to będzie się bała zostawać :no:
Julianna – powodzenia z remontem, oby jak najszybciej się skończył:tak:
Exquise – no to rzeczywiście nieciekawa historia…

A ja się dzisiaj zdenerwowałam w pracy. Pojechała zawieźć zwolnienie i załatwić sobie firmowego laptopa, żeby móc troszkę z domu popracować. Czekałam 6 godz żeby ktoś mi łaskawie podpisał zgodę na wydanie kompa, ale się nie udało oczywiście...Wrrrr...A w sumie to dobrze, bo będę miała 2 dni przerwy. W piątek mam spotkanie w firmie, na którym chcę być, to sobie wtedy odbiorę. Może ktoś się do tego czasu zainteresuje:wściekła/y:A jak nie to mam ich gdzieś, przynajmniej będę sobie mogła odpocząć i sprawdzić, jak sobie radzi moje zastępstwo:-)bo na razie jakoś nie mam zaufania...
Więc na jutro planuję jakieś małe porządki (nie za duże, żeby nie przemęczać brzuszka;-)), a wieczorkiem szkoła rodzenia. Jutro będzie prowadziła położna, więc chyba będzie duuuużo szczegółów nt porodu i pierwsze ćwiczenia.

Nie wrzucajcie takich pyszności na wątek kulinarny, bo od jutra będę miała więcej czasu i z moich +5 kg zrobi się +35 ;)

A jeszcze a propos umawiania się na jakieś gry (nie pamiętam na którym wątku to widziałam) - to ja jestem za :) bo jak sobie tak posiedzę w domu, to się chyba odmóżdże ;)
Miłego wieczorku wszystkim brzuszkom:-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
ntkw właśnie zobaczyłam, że nie odpowiedziałam Ci na pytanie, wybacz, już nadrabiam. Rodzinne przyznaje się na podstawie dochodów za ubiegły rok. Jeśli nie przekraczają wyznaczonego progu, zasiłek jest przyznawany na bodajże pół roku w kwocie 68 zł na jedno dziecko, 150 na dwoje i 250 na dziecko niepełnosprawne. Tak mi to dziś przynajmniej wytłumaczono.

murka to jest więcej niż niedorzeczne. Jeszcze żeby służba zdrowia była na jako taki poziomie.. a z mojego doświadczenia wiem, że lekarze z prawdziwego zdarzenia są w mniejszości. :baffled: Przecież sama teraz ponoszę, konsekwencję ich nierzetelności.
 
Do góry