reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Moje koleżanki smarowały się Perfecta Mama i Mustellą. Żadna nie ma rozstępów ani po jednym kremie ani po drugim. Mustella jest dosyć droga, ale ma plus że można się smarować od początku ciąży a nie jak przy innych od 4 miesiąca ;-). Ale też wydaje mi się, że rozstępy dziedziczne i jak mają się pojawić to i tak będą i tak niestety.

Pozdrawiam ;-)
 
reklama
Ale fajnie że co niektóre mogły już usłyszeć serduszka swoich fasolek. Ja miałam mieć wizytę w poniedziałek ale przełożyli mi na czwartek dopiero, jeszcze tyle czasu:(:( Ale może już też serduszko usłyszę??
Myślę że jeszcze za wcześnie na serduszko, ja byłam też tak mniej wiecej co Ty i był tylko a może aż pęcherzyk :-)
Witam z rana dziewczynki ;-)

Już jutro moja wizyta i usg gdzie mam nadzieję podejrzymy pęcherzyk bo na serduszko jeszcze za wcześnie.

Slonce85 - moja ciąża tak jak twoja na potrzymaniu, jak tylko zrobiłam teścik. Też poroniłam w czerwcu w tym roku ;-(. Na zwolnienie też się wybiorę niedługo, ale pewnie po następnej wizycie jak usłyszę serduszko ;-).

Miłego dnia życzę
Ja pracuje po 12 godzin fizycznie, więc musiałam iść na zwolnienie. Oby nam wszystkim się udało Zobacz załącznik 382481
upup.gif
 
Uda się uda nie ma innej opcji ;-))

Slonce85 mnie w pracy natomiast wykańczają zapachy i opary. Pracuje w firmie która jest dystrybutorem mocnej chemii do sprzątania.
 
mam termin na 23 kwietnia niby, tak wychodzi z kalkulatora ale zobaczymy jak wyjdzie u gina:) Z Nikolą byłam jakoś koło 6-7 tydzień ale nie pamiętam czy serduszko już było słychać. A co rozstępów to ja mam i smarowałam się rózżymi wynalazkami i nic nie pomogło:( po mamie odziedziczyłam
 
No właśnie dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z tym chorobowym. Studiuję prawo, jestem po niezmiernie fascynującym egzaminie z prawa pracy ale ni w ząb nie ma w kodeksie takiej regulacji. Jest wszystko o uprawnieniach rodzicielskich i ciężarnej ale konkretnie o zwolnieniach w ciąży ani słowem.
Z tego co mi wiadomo po 33 -34 dniach od podjęcia pracy przysługuje L4 ok,
oczywiście lekarza oproszę o zwolnienie powód? szkodliwe warunki pracy (promieniowanie lotomatu i na dodatek w saloniku prasowym czyli malutkie pomieszczenie). Jak to jest w czasie chorobowego przysługuje się 80% ?

Pamiętam jak byłam z młodszym synem na macierzyńskim. Wówczas zaledwie 3 m-ce przysługiwały (2008r) teraz od 2009 ku mojemu zaskoczeniu aż 20 tygodni z możliwością nawet przedłużenia :szok::szok::szok:
 
Co do rozstępów hmmm w pierwszej ciąży miałam zdecydowanie więcej całe szczęście tylko na pośladkach, w drugiej doszły mi może ze dwa na pośladkach choć brzuszek miałam ogromny i przytyłam 20kg choć nie byłe tego po mnie widać. Na dzień dzisiejszy są tak blade że ledwo dostrzegalne. Najbardziej się cieszę ze oszczędziło mi brzuch i uda czyli to co widać na plaży. Ciekawa jestem jak będzie tym razem. Startuje z wagi 50kg. Czym smarowałam? w pierwszej ciąży Fissan-em ale niechętnie, strasznie tłusty a w drugiej tym co było. Tym razem też tak zrobię byle nawilżać.
 
Nuluska gratuluje bijącego serduszka!!!

Neferetete fajnie ze podglądałaś fasolkę. A lekarz nie wyliczył Ci który to tydzień?

Dzień dobry

Patryk zrobił mi pobudkę o 7 . Wiercił sie i kręcił . Przytuliłam i poszedł spać a ja juz nie zasnęłam. Dzień mi sie dziś będzie dłuuuuużył. Na szczęście dziś jedziemy po południu po pilnować dziecików bratowej bo wróciła do pracy i nie ma kto dziś z nimi zostać. Jednym słowem domowe przedszkole:-)
Lekarz powiedział, że jest za wcześnie aby określić dokładniej wiek cięży ponieważ nie było jeszcze widzieć zarodka. Z suwaczka wychodzi na 12.04.2012 :)

Ciekawe kiedy nas podepną wyżej :-)
Czy wy też macie takie lekkie bóle jak na @ ?
paulusia2209-a masz termin na 24 kwietnia? to pewnie jeszcze za wcześnie na serduszko.Ja z Natalcia byłam w 7 tygodniu ale teraz mam zamiar iść tak w 6 tygodniu przed wyjazdem nad morze
Jedziemy 1go września,więc dobrze byłoby być pewną i nie pić piwka i uważać na siebie.No właśnie a co sądzicie o takiej dalekiej podróży? Mamy ok 434 km do przejechania
Jeżeli nie masz zagrożenia ciąży, to jak najbardziej jedź i się dobrze baw!

Anussia ja miałam przez 1,5 tygdonia silne bóle jak na @ i do tego kucie jajnika. Przeszło i teraz czuje się rewelacyjnie:) ZNOWU rosnący brzuch będzie u mnie jedynym przypomnieniem że jestem w ciąży!!

witam wszytkie nowe kwietnóweczki!!
I Grautluję tym co widziały pecherzyki i słyszały serduszko!!
dronka - nie miałas innych objawów ciąży? Ale Ci zazdroszcze! Jak u mnie zaczęły się mdłości w ok. 10 tygodniu to spkończyły dopiero w 5 miesiącu a ja przeklinałam się, że zaszłam w ciąże. Jak sobie o tym przypomne to dostaje gęsiej skórki. Podobno są tabletki na mdłości w ciąży, któraś z was je brała może? Pomagają?

Julianna zwykłą oliwka wystarczy. Ja nei miałam żadnych rostępów po 1 ciąży a brzuch byl olbrzymi:/

Ja smarowałam Dax Perfecta Mama i nic nie pomogło rozstępy pojawiły się
Rozstępy są podobno dziedziczne,moja mama miała :-)

Zgadzam się z dziewczynami - oliwka zwykła wystarczy. Ja uzywałam jakieś droższej maści, a niestety rozstępy i tak miałam. Wiec Martolinka ma racje, jak ktoś ma predyspozycje to pewnie ich dostanie. Ale mimo wszystko lepiej smarować niż nie smarować!!!! :)
 
myszka45-mnie w poprzedniej ciąży straasznie bolały od samego początku a teraz nic :-( już bym wolała żeby bolały albo żebym miała mdłości i wymioty,bo w ciąży z Nati miałam ale tak od 8tygodnia
Co do rozstępów to przytyłam 26kg ale miałam nie za duży brzuszek a rozstępy straszne na brzuchu,na udach,nawet na łydkach pod kolanami miałam i na piersiach :-D
 
reklama
Anussia śmiało jedz na wakacje. Żebyś tylko mdłości nie dostała. Ja w 4 miesiącu jechałam w jedną stronę 900 km i nic mi nie było oprócz bólu tyłka.

Co do objawów to ja teraz nie mam ŻADNYCH. I zbytnio sie tym nie przejmuje bo z Patim miałam tak samo. I jeśli będzie dalej tak samo to od 8 tyg. Czeka mnie pawik za pawikiem aż do 13 tyg. Z Patim schudłam wtedy 9 kg. Ale potem przytyłam 18kg:p

Na rostepy to tak jak dziewczyny piszą oliwka. Ja juz smaruje .
 
Do góry