reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Afiliacja z tymi simsami to dobre :) Kurcze nie chcialam byc chamska ale teraz mysle ze moglam jej tak odpisać :-)
magda85-gdańsk heh :) Ja Ci powiem ze pytania dzieci są czasami tak zaskakujące ze faktycznie ciężko znalezc odpowiedz :) także na takie pytania na bank musisz byc gotowa :-D Qrcze az sie sama do siebie usmiechnelam :) bo sama nie wiem co bym odpowiedziala :-D
Mój sredniak jak byl mlodszy to zapytal mnie dlaczego nie mam siusiaka to mu tlumacze ze mamy nie maja siusiaka bo sa dziewczynkami i juz sie takie rodza bez siusiaka i ze juz tak jest ze chlopcy maja a dziewczynki nie .... To mój syn skwintowal to tak : ahaaaa Ty sie nie martw moze jeszcze jak wyzdrowiejesz to Ci urosnie !!!!!?? :-D Boze oby nie !!:-D ( no chora jestem brak siusiaka to juz choroba :errr: :-D )
 
reklama
sonisia jeszcze sobie tu posiedze cos mi sie zdaje... juz tydzien od rozmowy przez tel i dalej d**a. Jak juz dostane co mam dostac to samo planowanie podrozy to kolejne tygodnie (w sensie im pozniej do wylotu tym bilety w lepszej cenie). Do tego chcialam odwiedzic tesciow w Istanbule bo sie za nimi stesknilam (haha wiem jestem szalona) no za pysznym jedzeniem tez :D kebabki i inne sprawy ;)
porannakawa ja oczywiscie zgadzam sie z dziewczynami i od siebie, moze troche cie to popcieszy, dodam ze u mnie absolutnie wszyscy 'dobrze mi radzili' najpierw jesli chodzi o wybor meza bo to przeciez turek i mnie bedzie bil i zamykal w szafie. Potem co do miejsca zamieszkania :/ teraz on jest tam a ja tu czekam sobie na to oficjalne przyznanie wizy i znow komentarze ze po co nam bylo dziecko, teraz tylko bedzie trudniej itp itd. I to nie tylko 'zyczliwi' ale takze rodzinka :/
A gdybys sie przy pierwszej ciazy spodziewala 6-raczkow to co? polowa do usuniecia?
Co do synka to kometarz pierwsza klasa haha pilnuj sie kochana zeby cie nie uzdrowilo i ci czasem cos nie wyroslo ;P

Ja z moim M sie oczywiscie nie kloce bo nie mamy na to ani czasu ani mozliwosci ;) rozmowy telefoniczne, smsy i maile pozytkujemy jedynie na mile slowa.
Co do spania to ja tez tak mam ze strasznie sie mecze :( nawet nie musze wstawac na siku zeby nie umiec potem zasnac... Uchylam sobie okno i jakos na razie mi to pomaga.

Mam pytanie do NIE-bioracych preparatow witaminowych dla przyszlych mam: czy staracie sie jesc tak zeby uwzglednic te wszystkie grupy witamin w diecie? Bo ja biore witaminy ale rozmawialam z ginkiem i chyba je odstawie. Powiedzial ze on tez nie jest zwolennikiem przyjmowania takich preparatow ale powiedzial zebym sobie brala DHA. Jem duzo ryb ale przetworzonych (smazone z mrozonki, we wszelakich sosach, opiekane itp) i nie wiem czy tam tez jeszcze sa te kwasy. Stad pytanie o diete.. jesli takowa stosujecie to pliz podzielcie sie :D

Ok koncze moj elaborat
witam wszystkie nowe mamusie
grtuluje tym co juz czuja ruchy dzidziusia (ja chyba tez czuje ale nie jestem w stanie okreslic czy to juz to)
buziaki i milego wieczora
 
Stokrotta, Vilmaq, Mama_mia-to ja mam tez czasami ochote udusic tego mojego lenia, tylko u mnie ciche dni to raczej rzadkosc ja musze wywalic wszystko co mi lezy na sercu bo nie umiem kisic zlosci w sobie. Najbardziej mnie wkurza ze balagani, ubrania, papiery, srzet wszystko sie wala...Nie wspominajac ze tam gdzie zje tam zstawi po sobie...ale to chyba cecha gatunku :dry: Na szczescie ugotuje czasami cos dobrego, co jest duzym plusem w obecnych czasach :-D
Murka, Pauletta-ja tez mam od kilku dni bole glowy, narazie nie sa baaardzo mocne ale jednak dosc regularne. Apap czeka w pogotowiu.
Agata89-ja mam drewniny stolik i krzeselko z IKEA i swietnie sie sprawdza, moja corcia chetnie przy nim maluje, wycina itd. Nie wyobrazam sobie jakiejkolwiek zabawy bez tego kompletu. Widze ze nie ma go juz w sprzedazy, chyba sie mamut nazywal ale nie jestem na 100% pewna; podobne jakie znalazlam:
KRITTER Children's chair - black - IKEA,
nasze sa w pomaranczowo-czerwonych kolorach z wiewiorkami i do tego mamy lozeczko z barankiem. Ale w sumie co za roznica jaki wzor byle dziecko sie ladnie bawilo. Jedyne na co polecam zwrocic uwage to jednak drewno-przynajmniej przy mojej silaczce plastik nie masz szans na przetrwanie.
A-Agnes-jak na dole plecow to chyba nie nerki, a moze to bylo takie raczej jakby reumatyczne, mnie czasami jak przewieje to tak kluje, jak sie dobrze wygrzeje to przechodzi.
Ziewaczka-jeszcze raz wielkie gratulacje!
Afi-gartulacje kopniaczkow!
Stokrotta, Sonisia-moj maz taki sam, jego matka nigdy nie pracowala i jedynym jej zadaniem bylo posprzatac po chlopcach wiec moj malz nie umie tego robic, w ogole. Dostaje cholery, bo mamy dosc duzy dom i tarabanienie sie po schodach z ciezkimi odkurzaczami itp. to nie za fajne zajecie dla mnie w obecnym czasie. No wiec wydzieram sie, wiem ze to kiepska metoda ale nie mam sily juz tlumaczyc. Tym bardziej jak juz posprzatam to w 5 minut jest nowy balagan :no::angry: Nie mniej jednak potrafi przyniesc kwiatka i przeprosic i stara sie byc grzecznym chlopcem :-D ale balagani dalej...:wściekła/y:
Gagnes-ja tez poprosze przepis na te buraczki, moze wrzuc na watek kulinarny.
Porannakawa-Ale sie wkurzylam jak przeczytalam Twoja historie, co za babsko! Ja Ci powiem ze im starsza jestem tym bardziej sobie mysle ze nic nie jest w zyciu tak wazne jak dzieci i rodzina, chyba tylko Ci co milosci nie zaznali wygaduja takie brednie! Super miec 4 dzieci, musicie miec bardzo wesolo, a Swieta to pewnie jeden wielki raj. Spelnienie zawodowe...hehe, faktycznie juz widze jak wszyscy sa businesswomen z wlasnym szoferem, troche mnie to smieszy, takie gadanie o wielkich karierach. Fajnie jest miec prace w ktorej sie spelniamy ale nie oszukujmy sie dzis sa takie czasy ze chyba trudno znalezc cos naprawde fajnego za duze pieniadze. Jakbym miala wybierac miedzy kariera i rodzina to na pewno wybralabym rodzine. A jeszcze Ci powiem ze mam na ulicy sasiada, ktory ma 4 synow i dumny chodzi jak paw.
Madziarra-jak nie jestes w stanie zniesc witmin, mdli Cie czy cos takiego lub z wlasnego wyboru nie chcesz lykac to najwazniejsze jest lykanie kwasu foliowego i DHA (lub zamiennie z rybami-jesli jesz duzo ryb to nie musisz dodatkowo lykac Omega-3) no i wazny jest tez wapn (powinno sie przyjmowac okolo 1500 mg lub wiecej, dla przykladu szklanka mleka=jogurt=2 plasterki sera to kolo 300 mg). Wazne jest tez zelazo (duzo go jest np.w wolowinie). O witaminy z grupy B juz nie trzeba sie tak martwic bo one sa prawie wszedzie i jesli jesz warzywa, pieczywo, mieso itd. czyli dbasz o swoja diete to najprawdobodobniej dostarczasz je w pelni.
 
Ostatnia edycja:
Witajcie! Ja już po wizycie - wszystko ok, choć płci jeszcze nie poznaliśmy - reszta w odp.wątku, zapraszam:happy2:
stokrota, poranna kawa - dziewczyny Was powinno się wynieść na piedestał a nie krytykować i pouczać, dobrze że macie do tego dystans! Tylko przykro się robi jak ktoś z takim tekstem wyskakuje, jakby lepiej wiedział jak powinnyście przeżyć własne życie. Nie wszystko w życiu da się zaplanować ale to co nie planowane bywa często najpiękniejsze:-) Ja jestem pewna że Wasze dzieciaczki będą przeszczęśliwe!
 
Ale naprodukowałyście:-)
Co do tych naszych wspaniałych mężów to gratuluję tych wychowanych;-), u mnie na początku był ten problem że m myślał że będe rano wstawać robić mu śniadanie (on do pracy na 7 ja na 9) ale go szybciutko wyprowadziłam z błędu że nie będe wstawać o 5 rano zeby zrobić 2 kanapki a potem zaspana liczyć mu kęsy:baffled:-przeszło bez problemu, natomiast nadal jest wojna o odkurzanie, ja nie bardzo moge bo mnie boli kręgosłup.
porannakawa u nas nietety tak jest-ideał to rodzina 2+2, mu jesteśmy jak na razie 2+1 i też żle bo snoby, bo wygodni itp, a koleżanke mam z rodzinką 2+4 i też źle bo patologia:angry:
madziaka78 poprzednio rodziłam w Żeromskim, teraz mam lekarke z Rydygiera i pewnie tam bede rodzić
madziarra mi lekarka powiedziała żebym na razie odstawiła wit, bo mam b. dobre wyniki tylko mam sie prawidłowo odżywiać. No, odżywiam się ekstra -wczoraj nutelle zagryzłam kiszoną kapustą, a dzisiaj słodką drożdżówke koreczkami śledziowymi:-)
Byłam dzisiaj w H&M i kupiłam sobie spodnie ciążowe bo jakoś tak pomału pomalutku ciasno mi się nawet w tych moich szerszych "normalnych" spodniach robi
 
Madziarra zabierz mnie do teściów!!! :-D byłam w tym roku na windsurfingu w Turcji - pyszna kuchnia, fajni ludzie, piękny kraj, chętnie skoczę na kilka tygodni od zaraz :) jeśli chodzi o witaminki, tam znajdziesz ich mnóstwo :) ryby, warzywa, owoce, sery, mniam! Byłam tam we wczesnej ciąży, o czym nie miałam pojęcia i pocieszam się, że to pyszne zdrowe jedzenie skompensowało dzidziusiowi piwo i wino, które popijałam do posiłków.... :(
Nie biorę witamin, właśnie skończyłam brać folik, bo jest już zbędny
Porannakawa, Stokrotta jestem w szoku jacy ludzie są małoduszni, gdybym nie miała większych ograniczeń finansowych i lokalowych, chciałabym mieć trójkę czy czwórkę. pełny dom i własne stadko to coś fantastycznego
Murka wiem, że jest jakiś moment rozwarcia, po którym nie podaje się zzo, ale jak mnie dopadły skurcze po oxy, to dziesięć razy przypominałam położnej, że chce znieczulenie :) dostałam podwójną dawkę, bo jedna nic nie pomogła

Dołączam do klubu wybuchowych przebaczaczek :-D jestem impulsywna, ale szybko mi przechodzi. Najlepsze są kłótnie z tatą, bo ta cecha nas łączy: kłócimy się, tata trzaska drzwiami, ja warczę albo wrzeszczę. Jakkolwiek źle by to nie wyglądało, po pół godzinie nam mija i jest jak gdyby nigdy nic :-D:-D ciche dni w domu z M.... Mogłabym policzyć na palcach jednej ręki, ale to były prawdziwe afery i każdą pamiętam
 
Byłam dzisiaj w H&M i kupiłam sobie spodnie ciążowe bo jakoś tak pomału pomalutku ciasno mi się nawet w tych moich szerszych "normalnych" spodniach robi

Az sie usmiechłam sama do siebie ale to chyba smiech przez łzy bo ja już dobry miesiąc pomykam w ciążówkach , w żadne inne nie wchodze ;-)

murka81 gratuluje udanej wizyty, ja już czekam jak oszalała za swoja, no i za połówkowym bo płec to juz musze poznac bo udusze lekarza jak nie powie:-D
 
izka ogromne dzieki za rady :) mam pytanko tylko: czy w tych przetworzonych rybach np. sledzie w sosie smietanowym albo opiekane z octu itp jest wciaz wystarczajaca ilosc kwasu DHA? po prostu zastanaiwam sie czy samego kwasu DHA sobie nie dokupic. Folik jeszcze mam bo przestalam brac bo w witaminach bylo kwasu foliowego dosc. O wapn i zelazo sie nie martwie mysle ze dostarczam dosc ;)
doka ja wlasnie tez chce odstawic tylko nie wiem co to znaczy dobrze sie odzywiac hihi a w gaszczu informacji z internetu sie gubie! heh ja mam manie po platkach z mlekiem zjesc sobie sledzika ;)
Rekinasia ja tez w nieuswiadomionej ciazy bylam w turcji wlasnie i mysle ze to ze jadlam tam te wszystkie warzywka, owoce i rybki i tyle ile dalam rade dostarczylo mi wielkiej bomby witaminowej ktora kruszynce chyba na poczatku byla potrzebna. Wiem ze w domu bym sie tak nie odzywiala. Ja niestety sie tam wybiore najwyzej na kilka dni w drodze do australii bo dluzej bez mojego nie wytrzymam ;) tesciowie dla wnuka nawet nienarodzonego zrobia wszystko haha wiec juz nie moge sie doczekac tego rozpieszczania :D mysle ze chetnie by cie przyjeli pod swoj dach bo sprosili juz cala moja rodzinke i znajomych a dla nich im wiecej tym lepiej ;)
az sie glodna zrobilam :p

Milej nocki dziewczyny
 
reklama
Madziarrka-sluchaj sledzie maja bardzo duzo DHA, tak samo jak lososie takze jak jesz ich duzo (3-4 razy tygodniowo) to wystarczy. I nie szkodzi ze sa w smietanie itd. Ale mi smaka narobilas tymi sledziami, jak sobie wyobraze ze w PL w sklepach wybor sledzi to cala szafa w sosie smietanowym i musztardowym i jogurtowym itd. itp. wow, tutaj jest sledz w zalewie octowo-cukrowej i przyznam szczerze ze nie pasuje mi ten smak :no: Dlatego planuje na Swieta zrobic skok do Polski i sie najesc tych rarytasow na zapas :-)
 
Do góry