reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Aniaw a zaznaczyłaś krateczkę, żeby zapamiętało hasło?
Augustyna nic się nie martw, wiele kobiet nie odczuwa żadnych dolegliwości a potem dzidzie jak malowane!:tak:
syneczki Ty niedobra kobieto :-D:-D ja ostatnio miałam fajny sen... z mężem w roli głównej, ale to chyba patologia hahahahahaahaaaaa
ziewaczka ja bym liczyła wg om, moze faktycznie wpisał Tobie z usg, a może coś mu się porąbało. Zapytaj na następnej wizycie zamiast się martwić - najważniejsze, że wszystko jest ok:tak:
 
reklama
ziewaczka na moje oko on liczy od momentu zapłodnienia czyli faktyczny wiek dzidziusia (czyli z 2 tyg opóźnieniem w stosunku do ostatniej miesiączki)
zerknij na mój suwaczek, ja mam termin na 5 kwietnia

dopisane:
czyli u ciebie jest 10tc 2 dni od ostatniej miesiączki
a wiek dzidziusia 8tc 2 dni (oczywiście przy założeniu cykli 28 dniowych)
 
paulusia chciałam wkleić linka, ale mnie "zablokowało"
na stronie mamazone w kalendarzu ciązy w 40 tygodniu pokazuje ze 40 tydzień ciąży jest 38 tygodniem zycia dziecka i w opisie jest wyraźnie napisane że to czas porodu
co nie zmienia faktu że lekarz powinien wpisać 10 tydzień w przypadku ziewaczki a nie 8tc tak jak to zrobił, bo ogólnie przyjęło się że ciąże liczymy od pierwszego dnia ostatniej miesiączki

mam nadzieję ze nie zakręciłam;-) bo mam ostatnio problem z wyrażaniem myśli
 
Z tego co mi sie wydaje to on liczy, ze ciaza trwa 266 dni a nie 280. Ten 8tc to wiek zaplodnieniowy. Nie spotkalam sie jeszcze u nikogo z takim liczeniem, no ale coz, widocznie on ma jakies super nowoczesne metody wg USG. Wg daty om to powinien byc juz poczatek 11 tc i tak chyba bede wszystkim mowic:p Balam sie troche bo 2 tyg temu ciaza rozwijala sie na 6 tygodni a liczylam ze to juz 8tc, myslalam, ze moze jakies wady, opoznienie;/ no ale poczytalam troche na necie i sie uspokoilam. Tak samo z okresleniem plci. On liczy ze to bedzie 10 tc, a Wy ze 12, wlasnie dlatego moze juz mi okresli plec dziecka.
 
reklama
Do góry