reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

kurczę nie nadrobię...
syneczki wierzę, że dumna jesteś! :-D
było coś o szpinaku - polecam naleśniki z serem i szpinakiem
karolcia jak coś nie patrz na pracę, ale mam nadzieję, że nic się nie będzie działo i spokojnie doczekasz zaplanowanej wizyty!
agatka oby więcej przespanych nocy, trzeba się wyspać do kwietnia :-)
augustynka cudnie! romantycznie!
ewa ja tylko siostrze, mami i przyjaciółce... One dochowają tajemnicy a byłyby złe gdybym im powiedziała później :-p czekam na wizytę u położnej i wtedy bnędziemy się chwalić, jeszcze kilka tygodni.

U nas w końcu pogoda, więc pranie i pranie. Dziś na wieczór zostało mi jeszcze przemalowanie części obrazka w pokoju małego i potem już tylko z konturami będę lecieć i finito. Kupiliśmy, szfki, lampę i rolety, jeszcze łóżko i w następną sobotę przeprowadzamy małego :D
Idę pichcić, dziś spagetti.
 
reklama
hej laseczki:)
młody spi cisza i spokój, ja tez ide spac, bo dzis pobudka o 5:45
karolcia trzymam kciuki, zeby było ok:) ja jednak przeszłabym sie do lekarza.
syneczki powodzenia w zerowce dla zerówkowicza:D
agata ja tez nie jem wcale mięsa, czasami skubne parowke..
witam nowa mame:)
 
sonisia - współczuje..to miałas pobudke z samego rano heheh :-):) ja tez mieszkam na parterze ale na osiedlu zamknietym! Ale k*** tak zamkniętym, ze nawet znajomi nie mogła wjechac :( tak sobie głupia wspólnota zazyczyła.

syneczki2 - oooo to gratuluje!!!;-) Kurcze juz duzy chłopak! Moja chrzesnica tez dzisiaj poszła do zerówki. Wiem, ze była negatywnie nastawiona i nie chciała isc ;(

Moja mała dzisiaj wstała o 6.00 i juz była gotowa do przedszkola ;) hehee nie mogła sie doczekac kiedy sie zobaczy z kolezankami!
I pewnie sie pochwaliła odrazu, z bedzie miała rodzenstwo :laugh2:
 
Kurcze to jest wlasnie ten plus siedzenia w domu - mozecie ugotowac pyszne obiadki! Ja to codziennie jestem na kanapkach.:baffled:
Jogurt i takie inne dodatki. A obiad??? Na oczy juz go dawno nie widziałam :(((:)-(
Jak wracam z pracy to gotowac mi się nie chce! No czasami maz cos zrobi - bo on z wykształcenia kucharz ;)):-)
Zawsze pozostaje mi tylko weekend na obiadek - najczesciej jemy go u babci na wsi ;)
 
Witam z rana :)
.

Mnie dziś brzuszek pobolewa i jakieś głupie czarne myśli krążą po głowie :(

siooo czarne mysli!!!!!!!!!
Witam kwietnióweczki i łączę się z Wami ;D Nasza Zoja będzie miała rodzeństwo :) zaczynam dziś 7 tydzień. :) pozdrawiam Patrycja :*
Witamy!!!!!!!!!

Można, po prostu badając progesteron :) dzisiaj robiłam betę i progesteron, potrzymajcie kciuki za przyrost bety bardzo proszę ;) Siedziały obok mnie dwie ciężarne i jedna, ta w bardziej zaawansowanej powiedziała, że na mdłości dobry jest świeży imbir, ale nie pamiętam co kazała z nim robić.
Trzymam kciuki;-)

Wydrukowałam własnie wnioski o przyjecie do złobka nienarodzonej dzidzi . Jutro musze zawieżć razem z kserem dowodu osobistego.. zebysmy sie tylko dostali
 
Antuszka witaj :) I rozgość się :)

_agata89 to rzeczywiście długo rodziłaś :/
Mnie poszło szybko bo ok 11tej pojawiły się skurcze (wcześniej były od kilku dni ale nieregularne) tuż po 12tej byliśmy w szpitalu bo skurcze były już co 5 min, o 14.30 poszły wody, a o 16.05 urodził się Piotruś. Żałuję tylko że przez cały poród byłam na oksy bo po przyjeździe do szpitala skurcze zrobiły się rzadsze i tego że ponieważ po pierwszym badaniu zaczęłam krwawić więc już do końca byłam non stop podpięta do ktg :/ A tak mi się marzył aktywny poród. Może teraz się uda? ;)

jagooodka to szybko wam idą prace nad pokojem

marcelina nie wyobrażam sobie tak bez obiadu, ja muszę sobie zjeść coś ciepłego :)
 
Witam was w ten piękny słoneczny dzień. Mam nadzieje,że wam też dopisuje pogoda. Dziś tak jak jagoooodka korzystam z pogody i lecę z praniem. Już 2 zrobione i pierze się ostatnie trzecie. A jutro znienawidzone prasowanie. Niestety nie do odłożenia bo w poniedziałek wyjazd. :wściekła/y:

karolcia81 dziewczyny mają rację lepiej to sprawdzić a będziesz miała spokojną głowę :-)

Marcelina1984 jejku to już wrzesień i jesień za pasem. A kiedy było lato? :szok:
martolinka ja dziś gotuję na obiad kopytka ( których ogólnie nie lubię ale dziś mam na nie mega ochotę - cóż ciąża :-D) i do tego kotlety wieprzowe w sosiku pieczeniowym oraz buraczki mniami :cool:

antuszka witamy

mycha79 ja słyszałam,że herbatka imbirowa jest dobra na mdłości. Znajoma piła w ciąży i mówiła,że rewelacja.

Mięsko na obiad gotowe, zmykam teraz robić kopytka. Miłego popołudnia i przesmacznych obiadków nawet dla tych bidulek co jedzą kanapeczki smacznego!!!Odezwę się później.
 
Witajcie.

potrzebuje Wszej rady
wczoraj wieczorem miałam lekkie brazowawe plamienie - tylko na papierze toaletowym - wkładka czysta ...zaraz sie połozyłam i dzis rano już nic nie było (przynajmniej na razie), czy któras tak miala....jestem po proronieniach i juz panikuje....wizyte u gina mam dopiero w poniedziałek....chyba, że sie jeszcze dzis cos pojawi to pojadę jak najszybciej....


Ja też jestem po 3 poronieniach i jednej biochemicznej(2009r.), tylko ja poroniłam dawno temu , w 2001-2003 roku. Teraz w tej ciąży też miałam plamienie, na papierze był tak jakby śluz zabarwiony(przepraszam za szczegóły). Ale przeszło, to było w dniu spodziewanej miesiączki, więc możliwe dlatego się plami albo też się plami podczas zagnieżdżania zarodka.

Ja kontroluje betę i progesteron, biorę luteinę, pierwszy raz słyszę , że progesteron podtrzymuje sztucznie martwe ciąże, kto Ci to powiedział?

Plamienie może być też poprzez to, że masz za mało progesteronu, duphaston albo luteina ma wtedy pomóc.

Badałaś może progesteron?

Trzymam kciuki, ja też strasznie się boję i cały czas jestem zestresowana.
 
Zamiast herbatki imbirowej można spróbować zwykłego imbiru w saszetce w dziale z przyprawami.Teściowa pije go z wodą,nie jest w ciąży :-D ma kłopoty z trawieniem a w herbatce imbirowej wydaję mi się że będzie mniej samego imbiru

Zalety imbiru:

  • ułatwia trawienie, olejek zawarty w imbirze pobudza wydzielanie soków żołądkowych, działa żółciopędnie i rozkurczowo.
  • jest składnikiem leków przeciw chorobie lokomocyjnej, zapobiega wymiotom
  • zmniejsza zlepianie płytek krwi, przeciwdziała zakrzepom, zmniejsza poziom cholesterolu
  • łagodzi bóle miesiączkowe
  • leczy przeziębienia, zawiera substancje przeciwzapalne, przynosi ulgę chorym stawom, ma działanie rozgrzewające
  • leczy migreny
  • działa przeciwobrzękowo, zawarty w nim olejek eteryczny działa moczopędnie, zmniejsza obrzęki
  • działa odkażająco i odświeżająco, leczy infekcje - można płukać nim gardło (w1 szklance ciepłej wody rozpuścić 2łyżeczki sproszkowanego imbiru )
  • poprawia ukrwienie mózgu, pamięć i koncentrację
  • przeciwdziała mdłościom po narkozie i chemioterapii - działanie przeciwwymiotne preparatów otrzymanych z kłącza imbiru potwierdzone zostało w licznych badaniach klinicznych.
  • poprawia krążenie, ma działanie rozgrzewające, także na narządy płciowe (uznawany za afrodyzjak).
 
reklama
Do góry