reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Adasza współczuję, ale powiem Ci, że moja Małą to już praktycznie w ogóle nie śpi w dzień, tylko takie 15-30 minut, a potem domaga się uwagi, czyli tak jak mówi Reniuszek i Martolinka coraz rzadziej jest w dzień śpiąca. Na razie udaje się uśpić w wózku na spacerze i czasami po karmieniu. Nie zasypia Ci wtedy? No i też skończyły się błogie długie noce, i co 3-4 godziny muszę do niej wstawać i karmić. Ewentualnie może spróbuj Ty napić się melisy, moze to trochę uspokoi Janka. I rzeczywiście pewnie nie moze zasnąć ze zmęczenia. A kąpiel też nie uspokaja? Może spróbuj Ty się z nim razem wykąpać, może to pomoże?
 
reklama
adasza może spróbuj go sporo wcześniej kłaść zanim będzie przemęczony, wypatruj ziewania, ja po pierwszym ziewie kładę spać, ale ja mam chyba jakieś inne dziecko, bo nie widziałam żeby któraś z was pisała że jej dziecko śpi tyle co moje, my śpimy po każdym jedzeniu 1,5-2h. Jak nie śpi dłużej niż godzinę to jest marudzenie i w końcu płacz ze zmęczenia. Ja ją nauczyłam że jak układam do becika, mówię ciiiii, głaszczę po głowie lub klepie po pupie to jest pora spania i zasypia na szczeście bez problemów. Ale my ja tak usypiamy od urodzenia wiec to już jej weszło w nawyk. Może też spróbuj ustalić jakiś taki rytuał który będzie kojarzył ze snem.
 
Karina zazrdraszczam spadku wagi:tak: zresztą po zdjęciach widać, ze znaku nie ma ze rodziłaś. U mnie nadal stoi w miejscu, ale od wczoraj zaczęłam ćwiczyć wiec postęp jest :))

Lazy z tego co wiem to norma jest od 120g na tydzień wiec Twoja Mała przybiera może po dolnej skali, ale nadal prawidłowo. Zreszta 6200 to chyba nie tak malo :)) Jak tam katarek??

Kasia moje współczucia raczyska w rodzinie!! Znam to z autopsji wiec wiem co czujesz.

Ewela ​jak tam szczepienia? Ja ostatio przy 3 ukłuciach wymiękłam:-( i maż stwierdził, ze następnym razem czekam w poczekalni:-D

Adasza moj Szymek tez ma dni kiedy spanie jest be. Ale największy problem mamy wieczorem po kąpieli bo Mały z chiny nie chce wtedy spać. A co nocnego spania to zgadzam se z Martolinka, u nas tez byly przespane noce, a dzisiaj na przyklad 3 pobudki na jedzenie:szok: mi Szymek najlepiej w wozku zasypia, a jak pada to wozek do domu i jazda po salonie:-D

A my wczoraj pierwszy raz zostawiliśmy Malucha samego z ciocia na dłużej niż godzinę, ale by bardzo dzielny i nie płakał. eMek mnie zabrał do naszej ulubionej tajskiej restauracji i kupił w prezencie ślicznego charmsa na pandorke. Objadłam się niesamowicie i tylko mam nadzieje, ze Małemu nie zaszkodzi:tak: Po powrocie jak już ułożyliśmy synka spać, obejrzeliśmy płytę z wesela i do tej pory nie mogę uwierzyć jaka byłam szczupła. Ale się pochwale, ze zaczęłam ćwiczyć 6 weidera i mam nadzieje, ze wytrwam do końca bo ostatnim razem skończyłam na 18 powtórzeniach i wymiękłam.

Lece obiad jakiś szykować.

Milego dzionka wszystkim.
 
Emilia S mi też się wydaje że nie tak mało, nawet sprawdziłam na siatce (75 centyl), ale pediatrę zaniepokoił właśnie niski przyrost. Próbuję ją teraz częściej i na dłużej przystawiać, zobaczymy. Niestety szczepienie przez ten katarek nam się prawdopodobnie opóźni, a chcieliśmy pod koniec lipca na dłużej pojechać do mnie lub teściów.
 
Ja tylko na sekundę bo mamy dzisiaj istny armagedon :szok:
No właśnie Emilia - po szczepieniu jest taka jazda. W południe było jeszcze w miarę, a teraz wyje i wyje... Trochę chusta pomogła, ale w końcu i ja wymiękłam bo zgrzałam się strasznie :baffled: Mały uspokaja się jedynie na rękach i to nie zawsze... Strasznie marudzi... :-(Teraz ze zmęczenia i przy pomocy suszarki usnął (jedynie ta suszarka mu odpowiada: hair dryer noise - szum suszarki - ruido de secador de pelo - rumore asciugacapelli - YouTube) , ciekawe na jak długo?
Dziewczyny a czy to normalne, że mały po szczepieniu- nie bardzo chce jeść?? Teraz na wieczór płakał mi przy butelce i zjadł jedyne 30 ml.... Zaciska usta i nie da sobie włożyć... Zobaczymy może później zgłodnieje... Echhh...
Lecę pod prysznic bo wolna chwilka zaraz moze się skończyć
 
Marta! Filip to nie jest dziecko marzenie:-p Dziecko marzenie ma Julianna:-p

Dzisiaj jestem wykończona do cna. Mały terminator nie spał prawie w ogóle przez cały dzień! Były może z 2 drzemki po 15 minut! Nocki są super, bo potrafi już ciągiem tak 8 godzin spać, a ok. 13 godzin z jedną przerwą na karmienie:-) Ale w ciągu dnia hmmmm....;P
 
reklama
to moje dziecko jest kompletnym spiochem leniuchem i pieszczochem .... :confused:placzem domaga sie o wiecej pieszczot, bawienia go tudziez spania a spi duzo hmmm anemii juz nie ma wiec stwierdzam ze to taki wyjatkowy charakterek wygodnisia. dzisiaj niekapany bo jakos tak szybciej zaczelo sie przyciemniac ze wzgl na ogromne zachmurzenie i o swojej godzinie czyli w godz kapania 20.30 odlecial .....i tak codziennie raz go zdaze wykapac raz nie hmmmm.... i spi zwykle 7-8godz juz bez przerw na jedzenie bo go oduczylam :-D:-D:-D:-D:-D:-D
 
Do góry