reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

ok puletta specjalnie dla Ciebie wrzuce amatorskie zdjecia z kamery - spodnie oczywiscie juz mam na tylku a co !:-D
a Maksiu wcale nie taki ulozony - raz dobrze raz zle, ale generalnie kazdy dzien wyglada tak samo :-D
Gratulujemy Filipkowi :-D
 
reklama
sonisia- wydaje mi się, że o szczepionkach można czytać wręcz latami ,a i tak nie będzie się do końca wiedziało czy robimy dobrze czy źle, zarówno te bezpłatne jak i skojarzone wg niektórych są uważane za samo zło, są tacy co w ogóle nie szczepią itd. Ja wychodzę z założenia ,że wszystko to przecież musiało być przebadane, przetestowane i są mądrzejsi ode mnie jeśli chodzi o tą kwestię więc nie mi osądzać i szczepie zgodnie z rozpiską, a obsuwe mamy właśnie przez niedrożny kanalik i zapalenie spojówki z tego powodu- antybiotyk, ale w piątek o 12:30 zaczniemy nadrabiać zaległości ;-)

reniuszek- super, że masz jedno karmienie z głowy, a 7 kg to słuszna waga ;-) ale Tośka też nie próżnuje i je ostro więc zobaczymy w piątek jak bardzo goni Maksia :-D

ewela- kurczę też muszę pouzupełniać zaległości albumowe, bo nie mamy ani jedno zdjęcia Tośki jeszcze :szok: a ostatnie Ninki z jesieni :-D
 
Reniuszek
zazdroszczę takiego długiego spania bo ja już wymiękam, Sebastian często je 3 razy z tym że je np przed 20 po kąpieli po 21 na śpiocha, i często o 1,3 i 5, jeszcze gdybym mogła odespać rano czy w dzień to ok ale Mateusz wstaje o 5.30 i naprawdę zaczynam mieć dość


ja dziś znowu zaczęłam krwawić, już raz miałam niby okres i teraz minęło 29dni i znowu, wszystko byłoby ok gdyby nie fakt że nie miałam skoku temperatury(wiem bo mierzyłam) więc teoretycznie nie miałam owulacji więc skąd to krwawienie??
 
reniuszek fajnie że możesz przespać całą noc, ale ja też nie narzekam wstaje raz około 3-4 więc się też wysypiam :) Ładną wagę ma już Maksymilianek :)
martolinka a u mnie jaka góra prasowania ale ja ją omijam wielkim łukiem i z utęsknieniem czekam na odwiedziny mamy albo teściowej ;)
ewela_grzyba za mną też chodzi zakup albumu i wywołanie fotek ale ciężko jest mi się za to zabrać :( jak znajdziesz jakiś fany album to daj znać
sonisia ja ostatnio miałam paranoje dosłownie na temat szczepionek i zrobiłam wywiad wśród koleżanek które mają już troszkę starsze dzieci a w internecie jest mnóstwo informacji które tak naprawdę nie są zweryfikowane i każdy może pisać co chce trzeba się kierować zdrowym rozsądkiem i matczyną intuicją :) ja szczepiłam 6w1 bo mi strasznie szkoda małej :( i tak bardzo płakała :( U nas się nie przelewa w brzuszku.
Gochson i jak chustowanie ? ja dopiero się przymierzam ale do zakupu ;)
lazy_butterfly najlepiej dopytać się lekarza ile dać małej mleczka i jakie mleczko kupić, ja czasem muszę mała dokarmić ale rzadko - mam Bebiko HA
Paulettta to super Filip ci dziś spał pewnie troszkę odpoczęłaś??
_agata89 dokładnie tak samo myślę o szczepionkach
robaczek_25 ja też mam problem z krwawieniami tzn miałam przez parę dni krwawienie byłam u gina i powiedział że to okres a poza tym to wszystko ok, tydzień przerwy i znowu krwawienie :( umówiłam się już na usg ale dopiero za 1,5 tyg już sama nie wiem o co chodzi przecież karmię piersią ???

U nas problemy brzuszkowe troszkę mniejsze, Gabi jest małym rozkoszniaczkiem który wymaga od mnie dużo uwagi więc mam nie wiele czasu dla siebie, mój M znowu wyjechał na 2 dni więc jesteśmy same :( ale dajemy radę :)
Miłego wieczoru i spokojnej nocki :)
 
kochane meldujemy sie na szybko bo wrocilismy po północy :szok:

z zakupow wytargalam buty z sale HM dla Bru dwa duże płyny Oilatum za 44 zł :szok: ! :)

co do szczepionek - zgadzam sie ze nie mozna dać sie zwariować, ale ja w ogole byłam nie w temacie.

reniu a skąd pojedyncze szczepionki mialas? przychodnia? i czy rozdzielalas te szczepienia czy jak..?

i zdradz plis skąd wpadlas na taki sposób odzwyczajenia Maksia od jedzonka?!

pauletta noo gites chłopak z Filka :Tak:

kasia. co z tobą..?

kivinko dzis rozmawiałam z ciocia pielęgniarka i podpowiedziala mi. ze mieli dziewczynkę która cały cza płakała i krzyczała, co ja odlozyli to płacz .. a sie okazało ze miała refluks i po położeniu treść sie ciała co powodowało pieczenie i płacz.

daj znać co u Was

dodatkowo dziewczyny - warto zrobic dzieciom usg jamy brzusznej a szczególna uwagę zwrócić na nerki i nadnercza - podobno częste przypadki nowotworow a tak wcześnie wykryte sa często wyleczalne :tak:

echh mam nadziei ze synek da pospac troche ;)

słodkich snów!
 
soni sprowadzane - w polsce juz chyba takich nie ma (??)nawet dokladnie nie wiem, polecila mi szczepionki znajoma z austrii, a przychodnia w mojej miejscowosci to cos niewyobrazalnie smiesznego...laborantki bojace sie pobrac krew niemowleciu i odsylajace do innej placowki .......
odnosnie jedzenia Maksio jest za grubci je co 3 godzinki potezne ilosci a mm moze jesc 6 porcji dziennie a nie 9......i problemy z kupa itd, dlatego musialy wypasc posilki i wiadomo najlepiej te w nocy :happy:a na pomysl wpadlam sama (?) probowalam podawac mu pic ale nie chcial, probowalam w dzien go mniej karmic , ale nie dawal sie oszukiwac :)i teraz mamy z glowy na 8 godzin jedzenie .... a pozniej to jak w zegarku - regulanie co 3 godz... nie zdarzylo mu sie inaczej


dziewczyny musze przestac sie chwalic, bo co sie pochwale to jakby na zlosc wszysko ie sypie ;/
 
Ostatnia edycja:
Witajcie,

Alutka grzecznie śpi, Antek ogląda Geogea a ja ogarnęłam tę stertę prasowania. Jestem od wczorajszego ranka słomianą wdową i wrak człowieka ze mnie. Dwójka dała mi tak popalić. W zasadzie byli grzeczni tylko roboty w huk.
Całe szczęście wyjeżdżamy w środę na krótki urlop w Bory to sobie odpocznę;-)

Sonisia masz końskie zdrowie;-)jak ja nie zasnę do 23 to potem cieżki dzień mnie czeka , oczy na zapałki
 
Emilia ja też jak patrzę na siebie z czasów wesela, to oczom nie wierzę jaki patyk wtedy byłam...

martolinka w końcu kupiłam chustę, ale chyba prędzej się w niej utopię niż zaplątam Zofie w to ustrojstwo...matko jakie to długie:szok::szok:

adasza ja też mam takie dni, że Zosia nie śpi mimo usypiania, ale wystarczy, że babcia ją zabierze na spacerek i śpi nieraz nawet 5 godzin:szok::szok: aż się śmiejemy, że założymy licznik na wózek, bo takie kilometry jakie one wyrabiają po osiedlu, to normalnie masakra...:-D:-D

ewela a moja Zosia po szczepieniu przespała cały dzień, noc i kolejny dzień i noc...ale dziś już wszystko od rana wróciło do normy i suszara już chodzi:-D:-D
Co do jedzenia, to moja Zosia jadła na potęgę po szczepieniu - nawet za dużo, bo wypijała 7 razy dziennie po 120-130 ml...

Pauletta reniuszek a jak zrobiłyście to, że Wasze pociechy śpią już tak długo bez nocnego karmienia?

sonisia mojej Zośce przelewa się burczy w brzuszku i ogólnie mam wrażenie czasem, że gra jej tam VII Symfonia Bethovena:-):-) ale po wypiciu mleczka wszystko mija:tak::tak:
Tak chciałam zapytać, bo już kilkakrotnie czytałam, że wybierasz się na zakupy do galerii z Brunem...Bo mi ostatnio lekarka powiedziała, że w takie skupiska ludzi nie zabierać dziecka...Kurde dziwne mi się to wydaje, bo przecież nie chodzę na zakupy codziennie, tylko raz na jakiś czas i fajnie byłoby wziąć Małą, a nie poraz kolejny z babcią zostawiać...pytałaś swojego pediatrę o to?

A pozostałe dziewczyny...jak robicie????

sonisiu
pisałam na zamkniętym...trochę się u nas posypało...choroba nowotworowa wujka, wysypka Zośki, do tego mój wydłużający się okres...ogólnie ciężkie dni za nami, ale wracamy na prostą powolutku...

lazy zdrówka Kochana:*

reniuszku
ja mam tak samo...jak tylko pochwale Zosię, to od razu maruda na całego...

augustynka wszystkiego najpiękniejszego z okazji urodzin Kochana:*


Dziś kolejna nocka spokojna, ale od rana już masakra, więc suszara chodzi od 40 minut, bo bez tego mała maruda się budzi...Ale nie narzekam! Wczoraj byłyśmy u dermatologa z tą wysypką i lekarka potwierdziła diagnozę pediatry, dostałyśmy krem antygrzybiczny i maść robioną z cynkiem, ale generalnie większość już zeszło, ale tak czy siak wykupię wszystko, bo skaza łojotokowa lubi powracać. Zosia jest coraz fajniejsza, śmieje się już na całego i w ogóle kocham ją jak szalona.
Wczoraj byłam odwiedzić wujka...Jest bardzo słaby i wychudzony, ale tak pełen nadziei, że wszystko będzie dobrze, że się uda, że jak wyszłam od niego to sama wierzyłam w to co mi mówił...Niestety diagnoza lekarza onkologa jest bardzo zła...Zajęta rakiem jest już trzustka, wątroba i dwunastnica...Mamy być przygotowani na najgorsze...:(:(:(:(:(
To by było na tyle jeśli chodzi o to co u mnie...

Buziaki:*
 
kasia maksiowi wsio jedno bo i tak zjada w ciagu dnia tyle ile powinien.... a nocne karmienie odstawione zeby uniknac calkowitego zapchania..... jakos sie udalo :-):-)

co do wielkich galerii nie zabieram maksia .... tyle ze on jest po zapaleniu pluc i bardzo szybko moze podlapac infekcje wystarczy ze ktos kichnie i moze sie zarazic.... ale tez nie moge popadac w paranoje i powoli zaczne go zabierac do galerii- tylko stopniowo - narazie zahaczamy o wieksze sklepy itd u nas :)

wspolczuje Ci z powodu wujka, domyslam sie co Ty i Twoja cala rodzina przezywa :( ale miejmy nadzieje ! trzymam kciuki

ja juz na temat maksia nic nie mowie , bo kurcze zawsze to sie czyms konczy.... dzisiaj np obudzil sie w nocy i nie chcial spac :eek: haha a pochwalilam nocne spanie ..... ciekawe jak w ciagu dnia bedzie ... zauwazylam tez wczoraj ze jak wyprowadzilam go na spacer o innej porze niz zwykle mial problem z pozniejszymi drzemkami.... wiec juz nie bede nic zmieniac....
 
reklama
Kasia nie byłam z małą do tej pory w galerii i raczej jeżeli nie będę musiała to jej tam jeszcze nie zabiorę. Raczej nie ze względu na zarazki itp ., ale na dużą ilość bodźców (dźwięki , hałas , światła , muzyka ). Antek był bardzo wrażliwy na początku i po wizycie w galerii był rozdrażniony , pobudzony , miał problemy z zaśnięciem
 
Do góry