reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Przy poprawnie zawiązanej chuście ciężar dziecka nie jest odczuwalny. Ja dopiero poczułam , ze Antek już mi ciąży w chuście , gdy miał około 13 kg- tj.miał około 1,5 roku. Teraz waży już 16 kg:tak:

Tak jak mówiłą moja pediatra dziecko w rok po urodzeniu powinno potroić wagę urodzeniową- to takie ogólne załozenie.;-)
 
reklama
pauletta a filip nie miał uchylenia po truskawkach..? ja tez sie nie mogłam oprzeć (takie piękne i słodkie w tym roku..!!!) i jadłam po kilka, a tu nagle patrzę a brzuszek bruna w czerwone kropki :angry: :((

muszę teraz kilka dni odczekać i znowu zacznę chyba bo oszaleje :)

kasiagaw reniuszek zakalce są the best! moja sis piekła ciacho i raz sie upieklo bez zakalca to wszyscy "oj, nie wyszło ci"?! :rotfl2:

w ogole pozazdrościć Wam obu figury po ciazowej !! ja zrzucilam ciazowy balast, ale niestety mnie to nie zadowala i muszę zrzucic jakieś 12 kg jak nic :szok:

kivinko dobrze ze Marcysia gada a nie płacze :):):)

lene leci leci ten czas.. :( dlatego ja chce być z małym na maxa, bo zaraz bedzie taki duży a juz w ogole niedługo to koledzy bedą na pierwszym miejscu ... echh ;)

teraz to dzieci takie nieskomplikowane, jak płacze to albo jeść albo mokro, jak dłużej to kolki, a za chwile sie zacznie wprowadzanie nowych pokarmów, zabkowanie, chodzenie, własne JA, bunt dwu latka, tego nie tamtego nie .. ale bedzie maniana jak tak czytam o Twojej corci! :D

cieszymy sie wzglednym spokojem laski.....! :laugh2:

moj bruno juz w szpitalu główkę do gory i trzymał po kilka sekund, rączki tez lubi zaciskac i mostki także robi, ale nie jest to non stop.
jesli cokolwiek cię niepokoi to idź do neuro :tak::tak: nie ma co czekać :)

mnie za to martwią sprawy brzuszkowe bruna.. po antybiotyku na zapalenie pęcherza kupki brzydkie, a ostatnie 3 noce i dni mamy płacz non topero.. malutki ma biegunke (?) która go wybudza jak przysnie i ogólnie nieszczęśliwy moj brzdac :(:(:(

ale czy to juz biegunka czy jeszcze nie? maly robi około 5 kupek w ciagu dnia (peeeelne pieluchy). a jak wasze maluchy???

magda moj na ostatniej wizycie ważył 5,600 :)
 
Magda- Filip waży ok 4700 na dzień dzisiejszy (urodził się 3kg). Wg moich obliczeń będzie ważył tyle samo, co Twoje maluchy w ich wieku! Więc raczej jest ok! Mój ma na przykład świetną przemianę materii, bo kupy wali jak stary;-) może dlatego od urodzenia chudzielec i nadal tak ma! hahaha

Już wiem, że po nocnym karmieniu i rano nie można zmieniać od razu pieluchy tylko czekać kwadrans, bo na bank będą po trzy pociski w kosmicznych ilościach:-p:-p:-p:-pA w ciągu dnia też jeszcze kilka się zdarzy:-p

Sonia- właśnie się zastanawiam nad tymi truskawkami, bo mały ma lekką wsypkę na rękach przy dłoniach. Wyszła co prawda kilka dni później niż zaczęłam jeść truskawki (a jem zawsze z tego samego źródła), ale nigdy nie wiadomo-może odstawie na kilka dni i znowu zjem to będę wiedziała...Biedny ten Twój Bruno, szkoda go, tak pięknie się uśmiecha na zdjęciach:) W ogóle jest boski!

Ja chyba też się zaopatrzę w chustę, bo Filip uwielbia być na pionowo i oglądać świat- normalnie jestem w szoku. Wczoraj zaczął ni stąd ni zowąd ryczeć na spacerze, byliśmy akurat w sklepie i szybko go wzięłam na ramie. A ten cwaniak od razu szczęśliwy i wgapiał się we wszystko po kolei.
No i cud się zdarzył nieziemski- od kilku dni zaczął się uśmiechać, a dzisiaj naliczyłam 6 uśmiechów na mój widok!!! Małżon na pewno będzie zazdrosny. Aaaa no i w końcu otrzymałam prezent na narodziny naszego potomka- piękny rower (chyba po to,żeby zrzucić sadło po ciąży:p). Także next week zaczynam powolutku jeździć i ćwiczyć baleroniaste uda!
 
co do wagi to wczoraj pytałam pediatry i podobno takie minimum to 150 g na tydzień u takiego maluszka
u nas startowałyśmy z 3580 a teraz jest 5190 czyli 1610 g na plus przez 6 tyg. I jest co nosić :-) do chudzielca nam daleko, bo mała ma teraz tylko 57 cm i sporo fałdek ;-)

u nas też pierwsze uśmiechy - pojawiły się z dnia na dzień; wczoraj i dziś Maja szczerzy się prawie non stop; rozpływam się za każdym razem
 
Ja się zaczynam zastanawiać czy tata to niepełnowartościowy rodzic...Dzisiaj mój mąż poszedł z małą do pediatry i pierwsze pytanie od lekarza to było, gdzie jest mama?:confused: A co to tatuś się nie może dzieckiem poopiekować? Okazało się, że Julka ma dość duży katarek i dostała jakiś lek, zakaz kąpieli przez 3 dni i zakaz spacerków poniżej 20 st. Dobrze, że idzie ciepło, bo bym zgłupiała, jakbym jeszcze kilka dni posiedziała:dry:
I tyle by było pisania, bo szkrab woła:-D
 
Hej Laski,

Od dwoch dni Szymek nie je w nocy, wczoraj obudzil sie raz z placzem, wzielam go na rece, a on za chwile zasna, dzisiaj obudzil sie o 4 wiec ja za zmiane pieluchy, a on odplywa. Ja glupia zamiast sie cieszcyc to sie martwie czy to nie za wczesnie (??)

Sonisia u nas teraz sie z kupkami spokojnie zrobilo tylko 2 dziennie, a w nocy tylko mokre. Ile jeszcze sie bedziecie meczyc antybiotykami?

Pauletta hmmm ja nie dostalam zadnego prezentu, chyba musze cos od eMka wyegzekwowac:-D
Lece bo moj Niedzwiadek sie budzi :))

Milego dnia wszystkim
 
a Maks spi ... wczoraj od 15 do 21 bylismy poza domem :szok: ja myslalam, ze go wykapie o 22 ale przesunelo sie conieco , bo ja madra zamiast ogarniac zaczelam sie z dzieckiem cwiczyc i bawic .... i wiecie co wykapalam go o 23 :-D:-D:-D:-D pomyslalam, a niech dziecko ma ... przynajmniej bedzie wiedzial , ze to przed dlugim spaniem :-D od 4 rano jak sie obudzil na jedzenie walczylismy ze zlapaniem siku do woreczka, potem przysypialismy do 6.30 i wielka pobudka dziecko sie smieje i robi kupe :-D poszlo az po same piety . szybko zapakowalam maksia wyczesanego poubieranego pachnacego w samochod i pojechalam z nim do laboratorium - z wrazenia przysypial :) po powrocie jakos po 8 rano zaliczylismy 1,5h spacerku i powrot do domku na jedzenie i 1,5 h zabawy na podlodze .... z mama oczywiscie a ja ogarnialam balaganik, ktory stworzylam na przewijaku - poszly 2 worki za malych ubranek , ktore odloze i zmagazynuje zeby pozniej wszystko pieknie ladnie sprzedac na allegro :-D wiecej nie bede taka glupia inie bede kupowac rosnacemu bomblowi nowych ubranek, bo sie nie opyla. swietnie sie sprawdzily kupione na allegro uzywane jak nowe, maks nie zdarzyl ich przenosic wiec w jakim stanie byly kupione w takim sprzedalam na licytacji i jeszcze na tym zarobilam :-D
mam nadzieje, ze wyniki z hemki nie sa tragiczne - a boje sie tego jak cholera ze wzgledu na to, ze maks cos chetnie duzo i dlugo spi :confused: jak nie to bede pakowac w niego wiecej zelaza ( o ile mi zaleca ) a w siebie tony kawy uzbrajajac sie przy tym w cierpliwosc, bo moje dziecie ciezko znosi przyswajanie zelaza, wrecz placze caly czas :-(

co do nowinek to maksiu od wczoraj fruwa glowa w chmurach jak lezy na brzuchu - NIE POZNAJE KOLEGI !!! a dzisiaj mnie "zabil" bo w koncu "skumal" ze ma rece i sie odpycha raczkami od podlogi jak szalony i przewraca sie juz gladko z brzucha na plecy, po czym smieje sie na glos i wpycha lapy do buzi !!! nie wspomne ze w tym samym momencie zaczal sikac (lezal na golasa ) i prosto w moj dekolt :-D
 
hej laseczki:)
my tez mamy pierwsza pobudke kolo 5, a ostatni posilek kolo 20,ale ja sie tym nie martwię:) przedwczoraj chłopaki zbudzili sie o 3:08, to nie wiedzialam o co chodzi, jednak czlowiek szybko sie przyzwyczaja do dobrego:)
wczoraj mielismy na obiad zepe jarzynowa, ale kalarepka nie podpasowała Szymkowi. ciezko jakos dobrac diete karmiac blizniaki, jednemu nie sluzy to drugiemu tamto.
dzieki za odpowiedzi w sprawie wagi maluszków:)
ja wczoraj bylam u gina na zalaniu kwasem nadzerki, nie cierpie wzierników!! za poltora miesiaca kontrola. dzisiaj smigam do dentola i juz trzese gaciami:p
buziaki
 
reklama
Do góry