reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Wikiriki ja sie nie zgodze z Twoja opinia. Faktem jest ze dziecko przodem do swiata zwrocone ma duzo bodzcow i moze sie szybko rozdraznic... jesli chodzi o kregoslup i glowe ...... z moim synkiem 2 miesiecznym wczesniakiem , wiec traktujemy go jakby mial miesiac skonczony jezdzimy do poradni rehabilitacyjnej - TRZYMAMY DZIECKO PRZODEM - jest to bardziej bezpieczne dla kregoslupa i glowy dziecka niz brzuszkiem do brzuszka a w dodatku w pionie. Prawidlowo dziecko oparte jest glowa pomiedzy biustem a reka lapiemy za jedno udo przekladajac na wierzch druga nozke i takie siodelko robimy - dziecko jest wtedy dobrze oparte kregoslup lezy na naszym brzuchu a nogi stabilnie przytrzymane i kregoslup nie opada jak w przypadku zwrocenia dziecka twarza do siebie w pozycji pionowej - nam zalecano tak nie nosic mlodego. Ewentualnie na rekach w pozycji polezacej przytrzymujac cala reka kregoslupa druga miec jako oparcie glowy i boku cialka dziecka.
 
reklama
Tak tak zgadzam się jeśli ktoś prawidlowo trzyma dziecko przodem do świata..
Natomiast mi lekarze kategorycznie zabronili nosić dziecko przodem do świata argumentując to co powyżej napisalam i jeszcze więcej mieli tych argumentow ale ja nie lekarz także nie pamiętam ale przekonali mnie do tego żeby nie nosić :)
 
wikiriki nie wiem jacy lekarze....ale dzieci sa rozne...to matka ma wiedziec i czuc jak dziecko czuje sie komfortowo. ja sie trzymam zalecen z poradni rehabilitacyjnej dla wczesniakow :)

a zeby nie bylo ja ciagle pisze o noszeniu na rekach :)
 
Ostatnia edycja:
No to wychodzi ze jestem złą matką bo nie wiem jak moja mała się czuje komfortowo...
Ilu lekarzy tyle opinii no cóż nie będe się wymądrzać bo lekarzem nie jestem może masz rację... Ja tylko słysząłam że przodem do świata po 3miesiącu ile w tym prawdy nie wiem

Tu jest link
http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/1,79399,1326219.html
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
wikiriki no chyba dobra skoro chcesz dla swojego dziecka jak najlepiej i czujecie sie tak bezpiecznie :)
 
Wkleiłam link wyżej i tam jest teoria taką jak ja słyszałam u lekarzy..:)

poniżej 3. miesiąca jest jeszcze zbyt trudna, a i tak stosując ją u dzieci
cztero-, pięciomiesięcznych, warto odchylić się znacznie do tyłu.
Niemowlęta lubią tę pozycję, bo pozwala im swobodnie obserwować świat. Ale uwaga! Jeśli główka mocno się chwieje, to znak, że jeszcze za wcześnie, by tak nosić malca.


Dobra już się nie wtrącam i przepraszam...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
nie szkodzi :) maksowi sie glowa nie chwieje wiec moze dlatego tak nam go kaza trzymac a z kolei jak jest na brzuchu odchyla bardzo glowe i sam sobie ja trzyma a kregoslup wisi...
 
Kivinko internetowe diagnozy to nic dobrego, zawsze czlowieka poschizuja, a raczej nigdy sie nie sprawdzaja. Daj znac jak wrocisz od lekarza! Zobaczysz wszystko bedzie dobrze!
Kasia najwazniejsze, ze Ty juz sie nie stresujesz bo szczesliwa mama to szczesliwe dziecko:tak::tak: mam nadzieje, ze szalwia poskutkuje i nie bedziesz sie dlugo meczyc!

lazy jak tam z Twoja laktacja? Juz wszystko wrocilo do normy? U nas dalej jakos slabo zaczelo sie od Niedzieli i sie dalej ciagnie. Eh a jeszcze takie upaly i Malego chyba pragnienie meczy.

Rekinasia wspolczucia kochana tak dlugiego pobytu w szpitalu i problemow ze zdrowkiem u Olka. Glowa do gory wszytko bedzie ok. Wiem co czujesz moj Szymek tez byl podlaczony pod monitor oddechu i lezal w inkubatorku i w pewnym momencie musieli mu tlen podac po oddychal zbyt slabo. Juz zawsze bede pamietala dzwiek tych wszystkich maszyn. Ale teraz wszystko jest ok i nawet lobuz nam sie z niego zrobil:tak: Dawaj nam znac na bierzaco:tak:


U nas taki upal, ze z Malym dzisiaj siedze w domu bo tu najchlodniej. Bylismy z rana na spacerze on w samych krotkich bodziakach pod pielucha tetrowa sie spocil:baffled: a ze ostatnio sie potowek nabawil to wole nie ryzykowac. Wlanie wiecie moze co najlepsze na potowki?? Szymek ma na prawym poluczku i na szyjce. Gdzies czytalam, ze najlepszy krochmal ale sama nie wiem.
 
reklama
Do góry