reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

U nas dzisiaj fantastyczna pogoda wiec babcia zabrala Maluszka na spacer, a ja sie relaksuje :)))) Mielismy z rana szczepienie i poplakalam sie razem z Malym:( on co prawda po minucie sie uspokoil, a mi nadal lzy w oczach staly. Potem zasna snem kamiennym i obudzil sie z wielkim placzem bo cyca w buzi nie mial przez 2 godziny, a dla niego ostatnio to czysta tragedia:dry:

Lene wanna to dla Szymona najlepsza rozrywka-uwielbia sie pluskac, ale za to ubierania i suszenia nie znosi:tak:

Pasazerka ponoc dzieci potrzebuja jesc wiecej podczas skokow rozwojowych wiec najlepiej zapytac lekarza lub polozna. Moj Szymek caly czas chce cyca, az pusto sie w cyckach robi:-D

Basiek
a probowalas moze butelek anykolkowych? Mojej znajomej corka tez mnostwo powietrza lykala podczas jedzenia i to pomoglo. Co do pepka to nie pomoge bo nam w tydzien odpadl, ale ja komletnie niczym nie przemywalam i unikalam kontaktu z woda.

Moje wspolczucia dla wszystkich kolkowych mam i ich dzieciaczkow. U nas spokoj i modle sie zeby tak pozostalo i moge sobie tylko wyobrazic jak Wam musi byc ciezko patrzec na cierpiace dzieciatko.
 
reklama
pasażeraka : świetny pomysł z tą suszarką, muszęwypróbować, bo na brzuszek czasem pomaga to mo że po kąpieli też będzie ok, ja myślę, że na dzieci tak działa ten szum powqietrza....
martolinka: już zakupiłam delikol, prawie 50 zł- niemało.... ale biorąc pod uwagę, że mam już w domu infacol, wodęk koperkową, sab simplex, debridat i herbatki ułatwiające trawienie to co mi tam ;)))) hahaha, zbankrutuję na leki dla małego niebawem ;)
basiek : ten pępek powinien ktoś z pewnością zobaczyć... nie pamiętam kiedy rodziłaś, no ale na moje to już powinien raczej odpaść.... często go wietrz, osuszaj i przemywaj np. octeniseptem
I nie wiem jak u Was, ale mój bilmondo dziś cały dzień od 6 rano nie śpi.... marudzi, postękuje...i na rączkach ofcourse :confused::crazy: może to ten upał...
 
Nadrobiłam ostatnie parę stron...Nie było mnie trochę, bo miałam spory kryzys...Niestety wszystko z powodu laktacji, która dobiega u mnie końca...Po pierwsze Mała strasznie wije się przy cycu, po drugie ja nie mam nerwów i czasu na odciąganie pokarmu, a po trzecie i tak więcej jest na mleku modyfikowanym, bo i lepiej po nim śpi i brzuszkowe sprawy lepiej się układają, a mojego mleka po całodniowym odciągnięciu wystarcza na 1,5 posiłku mojego żarłoka...Więc ostatecznie podjęliśmy decyzję, że spróbujemy ten tydzień podawać Zosi MM i jeśli będzie ok, to zaczynam stopować laktację...Kosztowało mnie to wiele nerwów i stresu, ale w końcu doszłam do wniosku, że szczęśliwsze będziemy i ja i Zosia jak będzie mniej stresu...W końcu nerwy przekazywałam Małej również z mlekiem i nie wpływało to na nią dobrze...Położna poleciła mi szałwię, a jak to nie poskutkuje, to muszę wybrać się do Gina...

Poza tym u nas rytualnie mijające dni czyli: spanie, przebieranie, karmienie, odbekiwanie, przytulanie i znowu spanie...Jeździmy już na spacerki na całego...Także oby pogoda dalej się utrzymała...


Emilia
moja Zosia też sobie robi przerwy weekendowe w spaniu...wtedy kiedy my chcemy odpocząć, ona postanawia trochę pokrzyczeć na nas i o spaniu nie ma mowy...biedny Szymek z tym szczepieniem...ja aż się boję jak my pójdziemy...

neferetete martolinka _basiek_ u nas kolka była dokładnie w zosine imieniny..nie wiedzieliśmy co robić, ale suszarka pomogła...poza tym termofor na brzuszek i
ciepłe okłady i ciepła pieluszka...trwało to jakieś 7 godzin i powiem Wam, że mam nadzieję, że był to ostatni raz, bo nie mogłam patrzeć jak się Mała wije i cierpi...

madziaka
my też na delicolu, bo Mała miała straszne problemy od kiedy podaje jej MM...ale na szczęście krople pomagają...tylko cholerstwo drogie jak zaraza...

Pauletta u nas czasem zdarza się, że Mała śpi w dzień 5 godzin i nie sposób jej dobudzić...:p a czasem pół godziny wystarcza Jej na regenerację sił :D

_agata u nas położna poleciła przemywać oczka solą bo też trochę ropki się zbiera...

Pozdrowienia dla Wszystkich Mamusiek i ich Maluszków:*
 
basiek - u nas pępek trzymał się równiutko 5 tygodni! I też dobrze wyglądał. Ja już się zaczynałam martwić, ale któregoś pięknego dnia przy zmianie pieluszki odpadł kikutek :-) Ja czyściłam patyczkami nasączonymi spirytusem i jakoś lepiej to działało niż octanisept. Jak nie ropieje to powinno być ok. Nie martw się, rekordziści o jakich czytałam to 8 tygodni ;-)

Pauletta - wow! Toż to 7 godzin!!! :rofl2: Jaki śpioszek, nasz rekord nocny to 5 godzin... Co ja bym dała, żeby każdej nocy tak było... :happy2:

kasia - mi również brakuje cierpliwości przy odciąganiu... I chyba też to będzie końcówka bo niestety ale przy małym to ciężko systematyczne odciągać, a pokarmu coraz mniej...


A u nas pojawiły się wstrętne pleśniawki :baffled: Grrr... mały się buntuje jak próbuję mu je zetrzeć i swoimi bezzębnymi dziąsłami ściska palca, A kysz niech to szybko przejdzie, wystarczy, że mamy trądzik...
 
Witam was moje kochane u nas meksyk z kolkami na maxa nawet do toalety nie mam jak wyjść i niestety nic nie pomaga nawet diety:-(
Dlatego przymierzam się do kupienia chusty i mam pytanko do mam które się znają czy taka będzie ok?? WOMAR chusta N17 ZAFFIRO haft PREZENT NOWE KOLORY (2336365225) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. a jak nie to jaka bo ja jestem zielona.
My dokładnie z tych samych powodów też się chustujemy. W takie upały przynajmniej rano i wieczorem. Podobno najlepsza jest tkana. Ja kupiłam taką:
NATIBABY CHUSTA M +CHUSTA KÓŁKOWA M, OKAZJA!!!, (2339569426) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
ale można tez kupić osobno:
NATIBABY -NAJWYŻEJ OCENIANA POLSKA CHUSTA,M (2339569158) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Co do womaru to się zupełnie nie znam.
Ogólnie zachustować się było mi naprawde ciężko, ale jak już się uda to jest super. Mój kolkowiec odpadł bardzo szybko i spał spokojnie.
Moja koleżanka jest doradczynią wiazania chust, wiec później możemy porozmawiac o wiązaniach :) Może przydałby się osobny wątek na chustowanie?
 
u nas pepwek odpadl po 23 dniach, troche sie bałam bo ze starszakiem byłam u chirurga cos tam czyscil bo sie nie goił ale teraz było ok
basiek
czysc go głeboko a sie zagoi, nie trzeba sie bac, choc sama sie balam;-)

Ewela
ja tez walcze z plesniawkami, aftin nie pomogł, połozna mi radziła swiezo złapanym moczem na pieluszke przecierac, ale srednio dziala, tzn tam gdzie przetre to jest ok ale tył jezyka ciezko potrzec bo maly ma odruch wymiotny...
 
Ewela
ja tez walcze z plesniawkami, aftin nie pomogł, połozna mi radziła swiezo złapanym moczem na pieluszke przecierac, ale srednio dziala, tzn tam gdzie przetre to jest ok ale tył jezyka ciezko potrzec bo maly ma odruch wymiotny...
bleeh...nie no, moczem?? Nawet jezeli by pomagało, to ja, nie była bym w stanie... moczem w buzi !! :baffled:Wychodze z założenia, ze nie robie małej tego, czego sobie bym nie zrobiła.... brrrr :baffled: ( z góry przepraszam za taką 'żywą' reakcje, ale nie mogłam po przeczytaniu tego.) Sorki robaczek! :sorry2:
 
Witajcie,

mała zrobiła wczoraj kupkę i była cisza.Dziś z rana też była kupka i inne dziecko od razu. Co prawda mała jest z tych marudzących , ale lepsze to niż kolki.
Paulusia chusta najlepiej tkana. Noszę małą w tzw.kieszonce i to pomaga jej się uspokoić a mi co nieco zrobić w domu:tak::tak:Antek kochał chustę i liczę na to , ze Ala też ją polubi:tak:

Też słyszałam o działaniu moczu na różnego rodzaju problemy i to od kilku lekarzy. Co innego , ze nie przemogłabym się żeby to zastosować:tak:
 
reklama
Do góry