reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

Eee dziewczyny dajcie na luz z tymi kryzysami laktacyjnymi I terrorem laktacyjnym. Ja karmie piersia ile mam, jak za malo to dokarmiam butla I jest super, cisza, spokoj. Nie maltretuje piersi Bo jeszcze mi sie przydadza w zyciu ;-) Tak samo robilam z moja coreczka I dalam rade karmic rok. W 5 miesiacu I tak wprowadza sie warzywka, kaszki itp. Bo mleko z piersi to za malo.
 
reklama
kivinko ja sobie wykrakalam i noc masakryczna ... echh

a dokarmialas mała mm..? czy bardzo była niespokojna?

moj ancymon zasnął wczoraj podczas popołudnia pod hasłem kolki i ciągłego poplakiwania jak wlaczylam odkurzacz :laugh3:

madziaka dzieki za link! :)

izkaa skąd wiesz ze mała sie nie najadala? ja nie wiem ile on z cycka wyciągnie i sama juz ne wiem

a na butle nie chce wchodzić z czystej wygody ;)
 
Nooo chyba najlepiej po wadze widać czy maluch się najada. Jeżeli nie przybiera to chyba jest sygnał, żeby dokarmiać.

Sonisia- Twój Bruno to chyba je ok, bo waga idzie ładnie do góry.

Filip wczoraj odprawił godzinną serenadę, jak zwykle przed przyjściem gości. Ja w rozciągniętej koszulinie z nim przy cycu- już myślałam, że tak wieczór spędzę;) ale ale ale 15 min. przed godziną zero przysnął i migusiem go do łóżeczka. Tak spał 6 godzin. Już nie wiem czy to kolki czy co...W sumie był to dopiero drugi taki incydent w przeciągu 2 tygodni. Ale ryk przeraźliwy powiem Wam:tak: Ja tam nie wiem o co mu chodzi czasami:-p
 
Witajcie,

u nas od kilku dni jak się okazało kolki.. wczoraj ataki po 10 minut chwila przerwy i znowu. Bylismy w Malborku w dino parku z Antkiem i zaczęło się w aucie. Po drodze zaliczyliśmy aptekę i za radą etny kupiłam Bobotic. Nie wiem , czy to przypadek , ale po 5 minutach poszły mega gazy i mała się uspokoiła. Dziś pierwszy raz przespała całe 6 godzin. O 4 rano obudziły mnie mega wielkie piersi , ale całe szczescie mała szybko je opróżniła
wink2.gif
Zobaczymy jak będzie dziś . Jeżeli krople nie pomogą to poszukam tego Sab Simplex. Antek nie miał kolek więc to dla mnie zupełna nowość

Polecam dino park
wink2.gif
fajna atrakcja dla maluchów- Antek co prawda trochę się bał ,ale z czasem zrobił się odważniejszy


Mamy skierowanie do neurologa , bo neonatolog zauważyła w szpitalu , że mała ma opadajacy kącik warg po prawej stronie , gdy płacze. Może to być jej natura , albo jakaś asymetria , którą trzeba zbadać. Dopóki nie będzie konsultacji neurologa nie możemy szczepić:tak:

Izka przy karmieniu wyłącznie piersią w PL nowe pokarmy wprowadza się po ukończeniu 5 msca ale nie później niż na koniec 6 miesiąca życia
 
u nas dzisiaj ciężko - Emilka cały dzień nie śpi a i noc taka sobie...ucięła sobie 2 drzemki po pół godziny i to tyle...na spacerze płakała a zawsze przesypiała 1,5 h. Jestem padnięta. Ciekawe jak będzie w nocy.
 
martolinka nam sab simplex nie pomaga :(((( ponoć miał być taki zaj***y.... mam też wodę koperkową, infakol, debridat... chyba tylko ten debridat trochępomaga, ale to na receptę, Polecano mi też delokol - chyba taka nazwa, bo te wszystkie pozostałe środki łącznie z sab simplex są na bazie simetikonu, a ten delikol ma ponoć coś innego i bardziej slutecznego... tylko nie mogę jak na złość tego dostać nigdzie!
 
Sonisia-metoda sprawdzenia jest prosta, jak dziecko nie przybiera na wadze Lub przybiera za malo. U mnie tak bylo, ze po 2tygodniach nie wrocilismy calkiem do wagi Urodzeniowej I pediatra polecil podawac 1 Lub 2 razy dziennie odrobine mm. Tu nie chodzi o rezygnacje z karmienia piersia tylko dodanie butli na zasadzie deseru. Ja Dalej karmie piersia I mam zamiar przez conajmniej pol roku. Tak polecal moj pediatra I Trzymam sie Tego. Takze katowanie wlasnych piersi nikomu nie sluzy.
 
lene ja uzywam delicol to enzym laktaza która rozkłada laktoze, która ciezko strawic maluszkowi. Nam pomaga bo my mamy podejrzenie nietolerancji laktozy ale czasem nawet jak jest ok to niedojrzały układ pokarmowy potrzebuje troche pomocy. Ja polecam. W aptece od 30-40zł na allegro w aptece 18zł
 
reklama
mama mia: dokładnie tak mi powiedziała lekarka, cały sęk w
tej laktozie! i dletego ponoć ten lek jest taki niezawodny! mam nadzieję, że uda mi się go zakupić w miarę szybko!
 
Do góry