reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

Kasiulka niezły wędrowniczek z Grzesia ... niesamowity jest , i wcale się nie dziwię że nie krzyczy żeby go wziąć na ręce skoro sam się potrafi przemieszczać:tak:

Renia DOrianek jest młodszy od Damianka i Grzesia o miesiąc ... może też mu się odmieni :-)

Vill jak by to było takie proste to bym chętnie przyjechała , ale puki co pozazdroszczę sobie :-D

atomówka u nas też dni spania się skończyły Dziś w nocy co chwilkę się przebudzała ... chyba brzuszek ją pobolewa bo znowu co chwilkę robi kupkę - na szczęście w miarę normalną :sorry: Może jednak za wcześnie to jedzenie wprowadzam dla jej brzuszka :unsure:
 
reklama
witam
Kasiulka -atomowka kupilam jej Emmaljunge Duo Combi http://www.emmaljunga.com/pl/Wozki_dzieci&_281;ce/Wybierz_model/Mondial_Duo_Combi-841.html super sie prowadzi zdecydowalam sie na caly zestaw bo w planach jeszcze jedno dziecko

Ech zjadlo mi posta
Villandra -my podrozujemy na reku mala klade na brzuchu widokiem do wiata i chodzimy -nie moge stanoc bo odrazu nerwy:) dziadek po 30 min wymieka a ja mam na codzien i na wiele wiecej godzin
Mini myslisz ze te kupki to po jedzonku nowym?My chcemy czysta marchew zjesc ale w rossmanie nie maja musze do promenady podejsc

No i pada u nas ale jest przyjemnie troszke chlodniej--mam dzis w planie wybranie zdjec na odbitki-chce kupic album i tam wkladac zdjecia nie wszystkie wiadomo-ale teraz era komputerow i wiekszosc mam tu a jednak fajnie miec w reku:) no i wybrac zdjecia dla dziadkow+ramki.W tym tygodniu tez pediatra nas czeka-super bo od urodzenia nikt nas nie ogladal,jeszcze musze do neurologa ja zapisac .
 
Ostatnia edycja:
Ewstra my też podróżujemy przodem do świata . Duszka siedzi mi na ręce a na drugiej się opiera klatą :-D
Nie wiem jaka przyczyna zwiększonych kupek ale bardzo możliwe że nowy pokarm zmusił układ pokarmowy do innego działania ;-)
Do tego dziś cała w kropkach :confused2: i nie wiem czy uczulona na dynię :eek: czy to potówki ....
 
Dawno mnie nie było więc witam się gorąco!

Został mi ostatni tydzień praktyk więc wtedy będę trochę częściej.

Do tego kupiliśmy samochód w tym tygodniu i było z tym dużo załatwiania więc to też wpływało na mój brat czasu!

Postaram się wieczorem więcej napisać tymczasem wracam do pracy.
 
Dziewczyny czy mozna pobudzic laktacje na tym etapie?Mala jeczy przy cycku-sprawdzilam teraz ze sciagnelam uwaga 10ml no smiech na sali-do tej pory dawalam jej mm w skrajnych sytuacjach typu wyjscie czy jakas wyprawa -no jestem zalamana bo chcialam troszke ja pokarmic ze 2 miesiace jeszcze
 
Ewestra, mi pomaga picie 2 dużych butelek niegazowanej wody mineralnej. Patent z piwem Karmi też się swego czasu sprawdzał. No i te herbatki z hippa na laktację. Ale woda mineralna zdecydowanie rządzi. Jeśli nie wypiję butelki wody dziennie baniaczki są puste, syn wściekły i zły, a jak on jest zły, to w domu nikt wesoły nie będzie (wyje po prostu)- wówczas tankuję wodę w trybie natychmiastowym i mleko się pojawia.
 
Ewstra a jesteś pewna,że mleka nie ma? Bo ja np od pewnego czasu ściągam po 20 ml lakatorem a mleko mam na pewno bo mały przecież ciągnie

Last tak my trzymaliśmy małego w większości czasu na rękach, w pionie żeby był zanurzony np do szyi, w poziomie żeby brzuszek mu wystawał z wody, no ale też leżał troszkę na takiej desce pływackiej z gabki, podobało mu się bo machał nóżkami i sobie pływał ale ja się bałam,że spadnie więc tylko chwilę na tym był, i też korzystaliśmy z takich długich hymm jakby rurka z gabki i tym go tak jakby owinęliśmy,że łapaki sie trzymał i bródkę na tym położył i też się cieszył strasznie.
OO taki cuś


Uploaded with ImageShack.us

O mały się obudził lece
 
Duszka marudna, pręży się przy jedzeniu i wierzga nóżkami do tego kupka ze śluzem więc chyba jednak znowu zrobimy przerwę w jedzeniu ...
Poczekam aż się jej unormuję i spróbujemy znowu :tak: Szkoda tylko bo jutro siostra ma mi nawieź eko warzyw ....

Ewstra czasami laktator zwłaszcza kiepskiej jakości albo ze złą membraną nie ciągnie dobrze i wtedy nie jesteś w stanie wycisnąć za wiele mleka z jego pomocą ... dziecko na pewno wyciąga więcej !!!!
Triniti dobrze radzi , zwiększ płyny i unikaj ciasnych biustonoszy , najlepiej chodzić bez :-)

Widziałyście otwarcie olimpiady ??
http://www.joemonster.org/filmy/46231/Jas_Fasola_na_ceremonii_otwarcia_Igrzysk_w_Londynie

Dla mnie bomba !!!!
 
Ostatnia edycja:
No laktator chyba dobry madela elektryczna znajoma mi pozyczyla -no ale moze ta membrana hmm albo zamalo zjadlam jest tak cieplo to sie nie chce
Mini ty juz karmisz mm jakie polecasz?Bo widzialam bebiko, nestle i hipo i nie wiem co wybrac-musze cos kupic bo moje mi sie skonczy niebawem wzielam troszke sma ale tutaj nie widzialam tego_Otwarcie widzialam bylo super.

Zakupilam dzis sliczki marchewki eko cena podobna do hipa czy gerbera-ale zawartosc marchwi 87%
 
reklama
Ahoj dziewczyny,

lastpetunia odnośnie wizyt na basenie to mogę jeszcze kilka rad przekazać, które nam zaleciła instruktorka na samym początku pływania:
- przed wejściem do wody robimy dziecku masaż całego ciała w stylu Shantala ( pocieramy dłońmi ciało, możecie znaleźć w internecie jak to robić) zastępuje to rozgrzewkę jaką może sobie zafundować dorosły przed pływaniem,
- dziecko przy wejściu do wody trzymamy na rękach blisko siebie, jesli w miarę zanurzania jest płacz to przestajemy się zanurzać i uspokajamy dziecko, ale nie wychodzimy z wody, bo będzie dziecku zimno, tam gdzie już jest zmoczone,
- po wejściu do wody coraz bardziej odsuwamy dziecko od siebie na wyprostowanych rękach, przysuwamy i odsuwamy, zasada jest taka by ostatecznie dziecko było jak najdalej od nas
- następnie wykonujemy różne ćwiczenia z dzieckiem ale tego już nie powtórzę bo nie pamiętam:)
My mamy pieluszki do pływania babydream z rossmana, są nawet OK, woda powinna mieć temperaturę pomiędzy 31-33 stopni. na początek nie radzę Ci zabierać żadnych dmuchanych gadżetów do trzymania dziecka, bo mogą tylko spowodować niepokój, najlepsze są ręce rodzica i kilka zabawek gumowych coby zając maluszka.

Atomówka
fajnie, że basen się spodobał!

Mini otwarcie IO genialne! współczuje kłopotów brzusznych Duszki, mam nadzieję, ze się wyprostuje sytuacja, może Dicoflor podawaj? nie zaszkodzi a może pomóc:)

Ewstra nie przejmuj się nie zniechęcaj tylko jak najczęściej odciągaj mleko, codziennie będzie coraz więcej!
 
Ostatnia edycja:
Do góry