reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

Hej my tez po i mały tez prawie wogole nie płakał :-) A dwa kłucia w dwie nózki :-( Dzielny kochany bączek.
Mamie tez sie dostala druga dawka na różyczkę :dry:

Wogole znowu szok co tu piszecie- jak jeszcze bylam w ciazy a wyscie mialy maluchy i gadaly o kupach zarejestrowalam to, ze na mleku matki kupa musi byc kilka razy na dzien a wlasnie na mm ktore jesc ciezej strawne nie musi byc codziennie.. a tu znowu co innego :no: Moj robi kilka na dzien i jak jeden dzien nie ma to juz sie bardzo meczy i uzywam czopka- oczywiscie nie jest to co rusz tylko zdarzylo sie kilka razy i nie czekalam dlugo, po jego jedzeniu i wydalaniu gdziebym miala czekac 5-7 dni :no:

Co do napiecia to Dorian kwalifikowalby sie z marszu bo glowe trzymal sztywno od 2 dnia zycia.. Przeszlo mi to przez mysl, ale procz tego , ze jest poprostu silny nic nie wskazuje aby to bylo cos zlego.. Jak sie go podnosi to sie wygina owszem, ale tak to nie :confused:

Ale ciepło jej musielismy sie tankowac w parku na uboczu wracajac i w domu dwa razy dopiero teraz sie zdrzemnal od rana, pewnie mam pol godzinki ;-)

Fajnie czlowiek czeka na ladna pogode ale czy to z zimna odrazu musi byc upal?! Nie wiadomo jak sobie pomoc w tym ukropie a dzieciaczkowi tym bardziej. No zawsze jeszcze mozna zdjac bodziaka :sorry:

DObra to robie ogórkooooową mm ale dawno nie było :))
 
reklama
Moja Duszka robi co 4-5 dni choć podobno na piersi dzieci robią co karmienie :sorry2:

Bo i tak może być ;-) Choć to chyba opcja bardziej z początku...

No i ze spotkania nici - coś tam dziewczynom powypadało, a do miasta jechac trzeba :sorry: No cóż - przebolimy

No to szykuj się matka, wyłuskaj dziecko z tetry w pampka i wio na city.
Zajrzę wieczorem - tylko nie naprodukujcie znowu 20 stron postów :-p;-):-D



Angel przez pierwsze dwa tygodnie glowa może być sztywna - potem powinna niby stać sie na powrót bezwładna by od nowa ćwiczyć jej podnoszenie. Ale do mojego Rafała też to nie pasuje - chyba że jak śpi, to mu głowa leci, a tak to trzyma ładnie - tylko nie na brzuszku (nie, no - jestem nie fear - dziś ładnie podnosił; dwa razy, a potem proteścik zakończony histerrrrrycznym wrzaskiem :eek:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
co do kupoli - myśmy mieli akcje że Nusia nie robiła przez prawie dwa tygodnie. Od tamtego czasu robi najczęściej raz na tydzień.. Przez to bączki ma okropnie śmierdzące. Ale byliśmy u pediatry, z jelitkami wszystko ok..

dziś mielismy mieć drugie szczepienie.. ale przełożyłam, bo jestem chora i biorę antybiotyk, nie wiem czy Nusia czegoś nie złapie ode mnie poza tym w mleku antybiotyk wypija...

A co do odwracania się i kontroli u neurologa - moja pediatra radzi, że jeśli widzimy że coś nam nie pasuje, to iść do neurologa ale jeszcze lepiej do rehabilitantów, bo oni najszybciej wyłapią nieprawidłowości. Ale podstawa to praca w domu - zmieniać strony na których dziecko śpi, zagadywać z różnych stron, nosić z obu stron itd. generalnie dbać o to aby zadna ze stron nie była "statyczna".
 
U mnie i Bartek i Pola nosza sztywno glowy od 1dnia zycia,i piastki mocno zacisniete non stop.do tego Bartek mocno nerwowy byl i mial wedlug 1 neurologa napiecie wzmozone a wedlug 2nie mial!:) ale poszlsm z nim na 2miesiace na lekką rehabilitacje bo rehabilitantka w sumie sama nie eidziala tego napiecia wiec tylko tyle ze sie wyginal na zajeciach.
Pola nie jest tak nerwowa ale wygieca w S. I ide prywatnie bo panstwowo na za 3miesiace wizyta.

Angel ja karmie zawsze i wszedzie nawet juz dwa razy karnilam w centrum handlowym idąc po sklepach żeby nie marnowac czas na siedzenie:)normalnie wywalam co trzeba przyssysam mala i ide dalej trzymajac ja na rekach.

Pola jak zwykle spi teraz pieknie od 10.30!!! A o 19 kiedy chce wyjsc bedzie mega ryk:(
 
a ile kosztuje takie spotkanie rehabilitanta z dzieciaczkiem?
i to jest godzina cwiczen czy krocej?

migneło mi ostatnio "obsesyjne karmienie piersia"
i tak babka karmiła uwaga uwaga 8 latke!!!!!
ta sie wyłozyła na całą długosc kanapy i bach do matki cyckow i doiła!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
ale naskrobalyscie :) odpisze to co pamietam...

agusia- gratuluje powiekszenia rodzinki - my kupujemy kolejnego siersciucha juz wybrany za jakies 3 tyg bedzie z nami jeeeeeeeeeee jeeee jeee

co do alko - ja tam czasem wypije drinka lub lampke wina.......

malej nie dopajam niczym.... wy juz o wprowadzaniu pokarmow... ja nawet nie pomyslalam o tym jeszcze...........

u nas tylko i wylacznie cyc...

upal u nas- mala w body juz drugi dzien biega....
i juz kweka............ ide :eek:
 
Kamila gratulacje kolejnej bulwy :-)

Eh szkoda, ze tak daleko mieszkacie nadałby sie jakis grill i piwko, przyjdzie lato a my tu sami jak palce :(

Ja pewnie szybko zaczne urozmaicac diete, przy jego apetycie do 6 msc bez niczego..wolne zarty.. Przy upale 30 minut godzina max :( teraz niby spi dwie godzinki z przerwa na jedzenie i znowu kreci ;/ przechlapane!!
 
Kindzia ja dostalam z Bartkiem skierowanie od neurologa do rehabilitanta a to wszystko bylo państwowo wiec nie wiem ile to kosztuje.teraz ide prywatnie za tydzien do tego neurologa.
 
Kindzia - próbuj w ośrodkach wczesnej interwencji (chyba tak to się nazywa) albo u polecanego rehabilitanta.. Mysmy z Tymkiem byli u reh. prywatnie, bo lekarz się nie interesował rozwojem a mi się nie podobało do końca jak się mały zachowuje. Za godzinną konsultacje płaciliśmy 60zl. Babka pokazała ćwiczenia, co robić w domku i tyle. Mały miał tylko malutką asymetrię więc nei trzeba było ćwiczyć u niej.
 
reklama
Gratuluję śmiania w głos! U nas jeszcze takiego typowego śmiania na głos nie było – nieraz uśmiecha się tak na całą paszczę że już się wydaje że będzie na głos, czekamy:-)


Angel – jak zimne stópki to bym chyba też założyła skarpetki – ale najważniejsze, żeby karczek był ciepły

Co do alergii na białko - to przede wszystkim suche, chropowate policzki i wyraźne zmiany skórne za uszkami


Kasiulka – u nas też Hubert też wyraźnie preferuje prawą stronę – podkładam pieluszkę, odwróciłam łóżeczko, zabawki tylko z lewej strony, pilnuję tego bardzo. Napisz co powiedział Ci neurolog. Super że na szczepieniu tak ładnie poszło.


Monika – głowa do góry, jutro będzie lepszy dzień!



Pinula – kciuki zaciśnięte

Angel – i u Was szczepienie OK. – gratulacje. My w przyszłym tyg.


U nas znów dzień regularny: drzemka, karmienie, zabawa, drzemka – jak prześpi się trzy razy w ciągu dnia tak godzinkę / półtorej to jest grzeczny i pogodny.
 
Do góry