reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

Witam,
my walczymy dalej, w zeszłym tygodniu, to chyba tylko jeden dzień u lekarza nie byliśmy, masakra, mały znów miał kupkę z krwią, pediatra kazał dawac smecte i lacidobaby przez 10 dni..tylko ciagle nie znamy przyczyny.. czy to jakas alergia czy po antybiotykach, bo słyszałam, że czesto po anty jest własnie biegunka u maluchów. No a mój nie dość,że w szpitalu na zapalenie płuc dostawał 2 atybiotyki, to jeszc emu pediatra ostatnio zaaplikował masc na trądzik niemowlęcy z antybiotykiem. Niby smarowaliśmy tylko twarz, ale cholera wie, czy to nie od tego, bo biegunka chyba na 2 czy 3 dzień po zastosowaniu masci się pojawiła, oczywiście od razu odstawiłam i pewnie zaraz mnie pediatra znów skrzyczy, trądzik jest spory, ale juz wole by miał pryszcze niż non stop biegunke z krwią i odparzana bolącą pupkę.. słyszałam,że krochmal pomaga na trądzik?stosowałyście?Znacie proporcje mąki i wody?Szukam jakis łagodniejszych sposobów na pozbycie sie tego z twarzy małego...
a ja sobie myslę,ze my to chyba wszystkie plagi zaliczamy, ciąża była cięzka i od poczatku z problemami, to mówie,że potem może będzie łatwiej a tu niestety, no i najlepsze,ze pediatra nie pomyslal,że to moze antybiotyki czy masc z antybiotykiem tylko od razu matke na diete bezmleczna... i tak wiecie bez badań bez niczego pozbyłam sie serków,serów, twarozkow , mleka , kaszek i mnostwa innych rzeczy bo nawet sobie sprawy nie zdawałam w ilu produktach jest to mleko... ale poprzedni pomysł pediatry na tradzik, który został wysmiany przez innego lekarza w szpitalu to spirytus salicylowy, chyba o tym wspominałam, inny lekarz powiedział mi cos w stylu, a pani sobie pryszcza by posmarowała spirytusem? Oj chyba pora szukac jakiegos innego lekarza, albo przynjmniej na konsultacje do innego wybrac, bo przecież to jest jakas masakra...
....a własnie czy wasze dzieci tez tak płaczą, gdy idą im gazy, albo mają zrobić kupkę? u nas jest po prostu masakra, nawet przez sen mały płacze...
 
Ostatnia edycja:
reklama
U Nas dziś troszkę chłodniej, ale to dobrze bo te upały tylko mnie męczyły
Jedziemy zaraz na działkę, znowu będziemy cały dzień na powietrzu wcianać grila :-)

Pytam o te przytulanki bo ja właśnie mam ochotę już ale się boję
No i u gina jeszcze nie byłam a bez jego zgody nie będę ryzykowała
Aha no i nie mam zabezpieczenia ( czyt tabletek bo chyba tego będziemy używali) a bez zabezpieczenia boję się,że zaraz znowu zajdę w ciąże

Co do szczepień, ja nie szczepię przynajmniej na razie

No i Aleks Nasz juz ponad 5 kg waży, dokładnie 5300 ( waga urodzeniowa 3600) ale o dziwo jeszcze z żadnych ciuszków nie wyrósł i ciągle w 56 chodzi
 
Pere u mnie też rogal, jak czytałam o teściówce :-D, choć Tobie zapewne do śmiechu nie ma

Maria u nas jest tak, że jak z mamą gdzieś się bujamy, to też daleko mi do wózka...
A to co piszesz o Poli, że nagle ryk - u nas też sie zdarza, choć nie za często.

tunia czytać nie czytasz, ale najważniejsze wątki wyłapujesz ;-):-D Po prostu zaglądnij czasem, jak Kuba pozwoli, żebyśmy się za bardzo stęsknić nie zdążyły
na marginesie - u mnie jest forum przy cycu, albo wieczorem, jak już chłopy śpią ;-)

patka no uroczy smoczek - najważniejsze, że rośnie zdrowo

Aadka Ty też masz już co nosić

kindzia fajnie Wam tak z tym byczeniem - ja właśnie kombinuję, jakby tu się udać do ogródka na rozprawę z ZIEEEEEEEEEEELSKIEM - tylko, że jak na złość w chwili obecnej mocno tam świeci, a nie mam ochoty zostać skwarką :confused2:

atomówka ja też jeszcze u gin nie byłam - jak miauczałam położnej, że tak późno wizyta, bo by się przytulać właśnie chciało, to powiedziała wprost - na razie gumka i gitara;-)

helena bedzie dobrze - na pewno, choć rekonesans wśród pediatrów to może dobry pomysł...


A my dzis tez sporo na dworze... w cieniu oczywiscie
 
idziemy dziś znowu do swojej przychodni, ale jakaś niby inna Pani doktor ma być, jak mi nic obiecującego nie powie, to zaczynam dzwonienie mam na oku dwóch pediatrów, już do jednego próbowałam w poniedziałek, ale widocznie na dłuugasny weekend gdzieś wyjechał, bo nie odbierał,to doktor , którego moja mama poleciła mi, jeszcze jednego znalazłam w necie, ma super opinie i podobno niedziela światek piątek zawsze jest gotów pomóc, wizytę będę musiała prywatnie , ale jak to pomoże mi i maluszkowi, to na pewno warto.. a ja do swojego gina idę już we wtorek czyli 1 miesiąc i 2 dni po cc, tez mi się kazał zastanowić nad formą anty i o ile tabletek nigdy nie brałam, to chyba się jednak zdecyduję..oczywiście takie co można po nich karmić, a no i koniecznie muszę kartę ciąży ze sobą wziąć co by dostać zaświadczenie do becikowego:p
 
ahoj, witam upalnie,
odnośnie przyrostów, to nasza mała ostatnio bardzo podskoczyła, od urodzenia urosła już 13 cm, waży nieco ponad 5 kg, ale waga od ostatniego tygodnia stoi, ale za to widzę, że mała rośnie wzwyż:)
ja u gina byłam 5 tyg po porodzie, przepisała mi cerazette, jak pisałam nie widzę jakiejkolwiek róznicy przed i po porodzie z przytulankami, wręcz teraz jest lepiej, ale to może moje subiektywne odczucie;D

helena wspólczuje przeżyc zdrowotnych niunia, może rzeczywiście zmiana lekarza to dobry pomysł, my chodzimy do neonatologa-pediatry, może też poszukaj neonatologa, najlepiej jakiegoś co w szpitalu też pracuje.
 
Hello
Pogoda nadal słoneczna
Mały zasnął na tarasie :-) obejrzałam mu dziąsła i na dole biała kropeczka z czerwoną obwódka - to ząb, czy afta? :eek:
jutro może wyruszymy na wycieczkę, jak tylko pogoda się utrzyma
 
Hejka, dzieki za pamięć - my juz po przeprowadzcce :happy:
Dwa dni ganiania było po Ikei itp po rolety, półki, stolik pod tv, krajalnice, garnki i tym podobne..
Padałam na twarz juz wieczorami a no cóż nie ma spania ;) Chociaz maly kochaniutki.

Zaliczyliśmy skok rozwojowy, aż smieszne jakby sie nowego dzieciaczka dostało :) Od 3 dni patrzy na nas przytomnie, patrzy za zabawka i wyciaga łapki do nich, emocjonuje sie na rozne rzeczy bardziej, wiecej dzwiekow wydaje, usmiecha sie no ogolnie szok jak by inne dziecko. ROzkoszny jest :)

Pogoda to jest jakies nieporozumienie, szkoda gadać.

Moze juz na dniach bede wpadac czesciej...

Co do sexu tez sie zastanawiam, a jak te co mialy naciecia zewnetrzne i do wewnatrz? Bo jak sie podmywam to nie wiem czuje wciaz dyskomfort a co do piero przytulanki :/ I tak jeszcze 2 tyg nie bedziemy sami ( we wtorek sis przylatuje) ale tak sie zastanawiam kiedy mozna miec pewnosc , ze wszystko zaroslo..

Buziaki dla waszych malutkich korzystajcie z pogody :)
 
Angel

wielkie gratulacje


z okazji upragnionej przeprowadzki - oby sie Wam na nowym miejscu jak najlepiej i spokojnie żyło

Ja byłam nacinana, ale jeszcze w szpitalu (czyli po 10 dniach) miałam już praktycznie wszystko wygojone (potwierdzone na ostatnim obchodzie). A generalnie ocenia to gin - stąd zalecana wizyta 6-8 tyg. po porodzie; przy okazji ocenia obkurczenie macicy (czy jest prawidłowe), jej oczyszczenie, czy nie doszło do powstania nadżerek, stan jajników, piersi i sama nie wiem co tam jeszcze...
 
reklama
cześć dziewczynki,

jak miło się czyta u większości jest dobrze
helena zdróweczka dla synia
atomówka mi ginka powiedziała, że wszystko pięknie zagojone, ale my jeszcze nic :baffled:
angel gratulacje przeprowadzki

u nas suuper :biggrin2:, Grześ zrobił się małym śmieszkiem, uśmiech ma na pół twarzy
 
Do góry