reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

reklama
Dzien dobry:-)

U nas wczorajsze popołudnie i wieczór takie sobie....bywały lepsze. Ale jak Franio zasnal po 21 obudził sie o 2 a potem o 6:-) wiec nocka super:-)
Z rana coś mi marudził i mysłalam ze brzuszek, ale masaze nie pomogły, herbatka tez nie, wiec poszedl drugi cyc i POMOGŁO. Choc juz dawno nie wypija mi z dwóch cycków.
Tearz psi z męzem u nas w łóżku a ja jem na spokojnie śniadanie bo na 11 mamy wizyte u lekarza - 6 tyg sprawdzenie dzidzi.
No i dziś w nocy przylatuje pomoc- tesciowa.....

Kasiulka- fitness..superowo. Mi też by sie przydało:-) Ale ja chyba przeprosze mojego orbitreka i zacznę na nim jezdzić:-)tylko czy znajdę czas i siłe:eek:

Inamorate
- mój też sie ślini i takie banki robi jakby na zęby, ale troszke za wcześnie- choc znam przypadki ze zeby idą 2-3 miesiac

mini- jak Borysek pojdzie do Przedszkola zostanie ci tylko Duszka. Bedzie dobrze.

pinula- jaś na pewno bedzie grzeczny z babcia. A mój też się uspokaja u męza:-)
 
Aadka - odpowiadam: 1. masaży jako takich nie robię, ale czasami głaszczę całe ciałko i stópki. 2. Według mnie na matę jeszcze za wcześnie. JA poczekam do ok. 3-ech miesięcy, bo Emilkę kładłam od dwóch i to było też trochę za wcześnie, a potem szybko jej się znudziła. 3. czarno-białe obrazki dla niemowląt ściągnęłam sobie z netu i pokazuję Oskarkowi. Najbardziej podobają mu się: szachownica, paski i koła na wzór tarczy strzeleckiej. 4. muzyki poważnej nie puszczam - kupiłam dla Emilki kiedyś, ale ani ona specjalnie nie była zainteresowana, a mnie troche to denerwowało, więc przestałam włączać.
Pinula
- ja z Emilką też tak miałam, że uspokajała się u męża, a u mnie były nerwy i odruch ssania. Po prostu kojarzymy się dzieciom z jedzeniem. Czują nasz zapach, ciepło i possałyby sobie, a u taty tego nie ma. Oskar czasami tez tak się zachowuje i wtedy wystarczy, że odsunę go od siebie - kładę go tak, że plecki opierają się o moje zgięte kolana, a pupa i nogi o brzuch. Jak się jeszcze troszkę denerwuje, to bujam nogami na prawo i lewo i zwykle się uspokaja.
Angel - u mnie też pranie co chwila, ale ubranek nie prasuję - tylko pieluszki flanelowe i tetrowe, bo zawsze na nich kładę Oskara.
Mini, Pinula - u nas też przy wieczornym jedzeniu dokładnie to samo - puszczanie piersi co chwila i szukanie od nowa do tego złości - rzucanie ciałkiem, machanie rączkami. Czasem mnie normalnie złość ogarnia. Pojęcia nie mam od czego to. Już mi przychodziło do głowy, że nie smakuje mu mleko, nie podoba mu się zapach mojego dezodorantu i nie wygodnie mu jak go trzymam. W internecie mnóstwo pytań o takie zachowanie u dzieci, więc chyba trzeba się z tym pogodzić, bo sporo niemowląt tak się zachowuje.

Oskarek nadal ma katar - w sumie już tydzień. Mogłoby w końcu przejść.
Tak w ogóle, to muszę się pochwalić: w sobotę urządzaliśmy urodziny Emilki w sali zabaw i zabraliśmy Oskara ze sobą - mimo krzyków dzieci i ogólnego hałasu przespał całą imprezę.
 
hej dziewczyny,
Mała spi i moge troszke poczytać. Jej przez tą nieobecność czuję się jak nowa na forum.

Mini
głowa do góry. Dzielna z Ciebie mama :tak: zadne tam deprechy Cie nie dopadły bo byś nie miała siły pisac na forum, ot spadek formy spowodowany zmeczeniem. Trzymaj się.

Moja mała też sie slini jak nie wiem co, puszcza banki ślinowe i generalnie wyglada jak buldog :-D

Helena
a czy ktos sprawdzał czy mały ma rzeczywiście słaby odruch ssania????? Bo może po prostu jest leniuszkiem. MOże jakis doradca laktacyjny by Ci dopomógł, SNS to fajna sprawa tylko jak mały nie ssie to i tak może nic nie dać. Jednak nie poddawaj sie i próbuj moja Natalka tez nie odrazu zaczeła ssać i się wymordowałam z nią. Teraz i tak musze ją dokarmiać, ale to własnie ze względu na to, że nie przybierała na wadze. Trzymaj sie i powodzenia z karmieniem zycze.

Kasiulka jeej fitness, ja się zastanawiam jak wyjśc do lekarza bo mała na razie taka maruda. Generalnie w ciagu dnia prawie nie spi. Jak wstaje o 9 to do 21 oczy jak 5 zł i trzeba ja zabawiać. :eek: Także jak czytam jaki Twój synus grzeczniutki to zazdroszcze Ci troszeczkę :-D:-D

A tak co do pyatń dlaczego wieczorem dzieci się tak załoszczą przy piersi. To mi doradca wytłumaczył:
1. Wieczorem dziecko odreagowuje cały dzień.
2. wieczorem jest mniej pokarmu, więc jesli ściagacie swój pokarm dla maluszka to najlepiej dac go własnie wieczorem maluchowi.
3. Można to troszke poprawic częsciej przystawiajac wieczorem maluszka lub randkując z laktatorem wieczorami.
 
Ostatnia edycja:
Hej ja walczę z ciemieniucha mój mały ma na brwiach i potówki a nie przegrzewam go chyba od cyca.
Kasiulka - pozazdrościć ze Grześ grzeczny fitness ja też chce mam 10 kg do zgubienia :wściekła/y:Ale nie mam kiedy chodzić ,kombinuje jak do fryzjera iść mam pas startowy na głowie ehh
Ina- bardzo dobry wybór że pojechałaś do innego szpitala :-)
 
Jej znowu przy odkurzaczu myslalam, ze mi glowa odpadnie. Ale dziala? Dziala. Wiec zadne tam kolki .. I niesamowite to jak sam potrafi zasnac, normalnie to tylko po cycku- a wtedy odbic to za dnia sie rozbudza, nie odbije sie zapowietrza i potem problem z gazami :baffled:
Udalo mi sie sciagnac z neta 15 minutowy szum suszarki z biciem serca w tle- jak ktos chce moge sprobowac na tym necie zamiescic gdzies do sciagniecia. Albo jak ktos ma chomika to dac linka- to jest krotsza wersja facet zrobil jeszcze 80 minutowa z sercem i delfinami w tle :)

Ale serio te dzwieki to geniusz w najczystszej postaci..

Teraz nie ukrywam staram sie go delikatnie przeglodzic - podajac po lyku tylko cienkiej koperkowej herbaty. Wczoraj wydaje mi sie, ze ostro sie przeżarł i to dlatego. Mi chyba troche zaczyna brakowac pokarmu- cieknie, ale jak je to od paru dni widac, ze mu brakuje z obu piersi robi szybko flaki a po chwili chce znowu i nie ma juz co brac :( Zauwazylam tez , ze wiecej jest i szybciej sie produkuje w prawej piersi.
W nocy przez sen possie i starcza ale za dnia ostatnio strasznie zaburzone mamy to jedzenie.. dojada jakos tak po trochu- i tylko powietrza sie wiecej nałyka a potem gazy i problem :-(

Postanowilam tez na dzis odstawic infacol i zobaczyc czy jakas jest roznica..
M. po pracy kupi te Hippa herbatki w polskim sklepie uspojajajaca jak maja i ta na trawienie. Zaczne miedzy posilkami podawac moze to pomoze troszke uregulowac ta jego żarłocznosc.


Oj mini tam depresja!! Wy podwojne mamy to powinnyscie dostac jakies medale, ja sobie nie umiem poprostu wyobrazic w takim dniu jeszcze zajmowanie sie drugim dzieckiem starszym ktore ma rownie wiele potrzeb :shocked2: Szacun poprostu! Bedzie dobrze, wsystarczy poczytac juz Amandle czy Ine - wkroczyly dzieciaczki w juz spokojnieszy etap , niedlugo nas tez to czeka :tak:

Ale sie sama teraz pocieszylam heh a tyle tyle watpliwosci i nerwow kazdego dnia ehh..
 
tak na youtubuie można wszystko znaleźć, my mamy też nagrane bicie jego serca jak leżałam pod KTG, czasami też się uspokaja. Staram się jednak jak najmniej stosować wspomagaczy do zasypiania, żeby za bardzo się nie przyzwyczaił.
dziewczynki na fitness to ja mam dopiero plan się zapisać, a od planu do realizacji jeszcze hoho.

Nefi, Doris, Pinula, Mini
u nas też czasami jest szarpanie się z piersią, zassysa 2 razy, puszcza i nerwowo szuka. Ja w takich momentach tracę cierpliwość, biorę lakataor i ściągam, jakoś z butelką mniej walczy :-).
Ja w ogóle ściągam ze 2 razy dziennie, tak żeby po kąpieli lub przed spacerem zjadł raz, a dobrze.
 
może rzeczywiście warto ten system zakupić na allegro można mieć go już za 100 zł, ciekawe tylko czy się sprawdzi, mój leniuszek w nocy ssał pierś ale tylko lewą, nie wiem czemu on taki wybredny?Wasze niuńki też tak mają,że mają swoją ulubioną? Tylko teraz zastanawiam się, czy się najadł, bo nie wiem ile wypił, no ale z rana trochę cyc potem trochę butelka lovi. A po przemyciu kalium krosty na pleckach i piersiach zniknęły. Juz po pierwszym użyciu. Zostały nam na twarzy, ale to już chyba trzeba czekać, aż same zejdą. Nio i mamy powiększone sutki, znaczy mały ma:p bo ja to chyba normalne.. niby to moje hormony są w nim jeszcze i musimy je jakoś masować rozgrzewać, walczymy więc nadal...A ja sie juz zastanawiam, czy nie dokarmiac go troche łyżeczką, ogólnie to raz chce z jednej butelkio raz woli z piersi a raz woli butelke leniuszka co sama leci.. ale w ostatecznosci sie czasem i na nia zgadzam, byle by cos jadł..dzis np jej jeszce nie uzylismy bo dzis jest ta butla bee, ale wczoraj wieczorem tylko z niej jadł, no i weź tu bądź mamo mądra i nakarm dziecko, niby małe dziecko mały kłopot..
 
Helena,
Moze sproboj pójść do doradcy laktacyjnego, ja nadal odwiedzam w Wwie taka pediatre co jest tez międzynarodowym konsultantem laktacji i polecam, pokonalam pogryzione brodawki, teraz uchwycila mi początek grzybicy na skutkach i plesniawki u małej, i wyjaśnia wszystkie moje wątpliwości związane z karmieniem, a ze za czesto, a ze ulewa, etc.

Doris,
dzieki za inf, poszukam tych obrazków czarno-białych,

Mini, Pinula,
u nas tez młoda sie szarpie przyjedzeniu ale u mnie głownie w dzień.
 
reklama
Helena,
Moze sproboj pójść do doradcy laktacyjnego, ja nadal odwiedzam w Wwie taka pediatre co jest tez międzynarodowym konsultantem laktacji i polecam, pokonalam pogryzione brodawki, teraz uchwycila mi początek grzybicy na skutkach i plesniawki u małej, i wyjaśnia wszystkie moje wątpliwości związane z karmieniem, a ze za czesto, a ze ulewa, etc.

Doris,
dzieki za inf, poszukam tych obrazków czarno-białych,

Mini, Pinula,
u nas tez młoda sie szarpie przyjedzeniu ale u mnie głownie w dzień.

A podzieliłabys się tym co Ci powiedziala o właśnie za czestym jedzeniu i ulewaniu? :)

HElena ja tez juz jestem glupia.. teraz 3 razy ssal cycka i jakos nie mam przekonania byz niego wypil te 120 ml ;/ juz za ostatnim razem go nie odbekiwalam bo dwa pierwsze sie rozbudzal na nowo - mozna zwariowac!!
Teraz zasnal przy nagraniu suszarki znowu ..ehh
 
Do góry