reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

witam Panie :)
wpadłam tylko na chwilkę powiedzieć, że glukoza była całkiem dobra :-D, zupełnie jakbym piła herbatkę mojego męża...
zajrzę później bo jedziemy do Tarnowa do hurtowni i może pooglądamy bryki dla potomka :-D
Miłego dnia:-)
 
reklama
Mata wydaje mi się, że z octem ciasteczka mogą mieć nie za ciekawy smak, ja bym się tego wina nie bała, jest tego tak mało, a poza tym przy pieczeniu on paruje.
 
Wróciłam z połowów wózka i nadal nic nie wiem:-D
ale zato kupilysmy z mama duzo innych fajnych rzeczy :-)

Heej :)

U nas od rana śnieg. Duuużo śniegu... Trzeba w końcu wymienić opony na zimowe :D
Odebrałam wczoraj wynik 1 posiewu i nic nie znaleźli, uff na całe szczęście.
Ostatnie 2 dni poszalałam na zakupach :D Wczoraj kupiliśmy kołyskę i ciuszki :) Zamówiłam też pościel na allegro i trochę potrzebnych drobiazgów :) Moja Mamusia chce nam kupić łóżeczko i powiedziała, że mam zamówić jakie chcę, a ona zapłaci i to będzie jej prezent świąteczny dla wnuczki :)

Jutro jedziemy do Warszawy :) Dzień dla nas :D Doczekać się nie mogę :D ):)

No i dziś weszłam w 28 tydzień i ostatni etap ciąży :) III trymestr wita :)
super ze posiew ok,ze masz troche sniegu no i kochaną mamcie:-)-moja tez dzis zaszalala ze mna

_Lina, Mini przepis jest taki, za forum cincin przytaczam:

25dkg masła
28dkg mąki tortowej
6 łyżek białego wina ( ja dałam tokaj)

małe foremki do wykrajania wzorów

Ugnieść ciasto i włożyć do lodówki, ja trzymałam ok. 45 minut, ale mozna krócej lub dłużej, minimum 20 minut ciasto wywałkować dosyć cienko i foremką wykrajamy ciasteczka, które kładziemy
na blaszki ( ja piekłam na papierze do pieczenia) Pieczemy w temp. ok 180 C ciasteczka mają jasny kolorek i są bardzo kruche, jak faworki.
Piecze się ok 15 minut, można nieco dłużej, wyjmujemy jak będą złote, obficie posypujemy cukrem pudrem, bo w cieście nie ma cukru:)
Ja zrobiłam z połowy porcji i wyszło mi 3 blaszki ciastek, ciastka się nieco kurczą w piekarniku, więc można dośc gęsto układać je na blaszce. Jak najbardziej nadają się dla nas, bo w trakcie pieczenia cały alkohol wyparowuje:D

przepis wkleję też do marcówek w kuchni:)

Mini
gratulacje i wbijam się na party!
ooooo super!nawet ja to zrobie moza :D
 
Lina ja też dzisiaj wyjątkowo cały dzień w domu odchorowuję:), a niedawno włożyłam do piekarnika pieczeń rzymską z jajkami i pomału organizuję mężowi wyprawkę ubraniową na narty
 
Mini55 - gratulacje z okazji studniówki :D No i niezła impreza! :)

Wróciliśmy z mężem z miasta :) Kupiliśmy sobie małą cyfrówkę :) Mamy lustrzankę i stwierdziliśmy, że przy Małej będzie nieporęczna, więc zaszaleliśmy :)

Idę się pobawić nowym nabytkiem :) Przy okazji porobię zdjęcia rzeczom, które wczoraj nakupowaliśmy i się pochwalę :)
 
Nie kupiłam winka - więc nie robię ciasteczek .
Zresztą słodyczy mamy tyle że aż grzech było by jeszcze dokładać :-)
Właśnie się zajadamy krówkami - mordoklejkami . Słodkie takie że aż gryzą gardło :-D chyba bardziej niż glukoza..

Marusia też myślę o małej poręcznej cyfróweczce :-) Jaką wybraliście ??

Mata
chyba że ocet jabłkowy dodasz to może się nada

My juz po pediatrze . Osłuchowo czysty - jak zawsze , ale zestaw leków dostał . Jeszcze laryngolog ( chłopaki się właśnie zbierają ) i zobaczymy czy to uszy czy może jakaś alergia :dry:
Nie zdziwiła bym się jak by to było przez to nasze powietrze ... mamy niedaleko zakłady azotowe i podobno znowu coś wypuściły :wściekła/y:

Byłam dziś w pracy odebrać kasę na święta - och jak miło dostać premię :-D
 
reklama
Do góry