reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

Uff... Doczytałam zaległości.

Witam się . Część i czołem.

Jutro kończę praktyki to będę miała więcej czasu na czytanie i pisanie. Aktualnie mój wojny czas całkowicie pochłania czytanie książek bo w końcu udało mi się odwiedzić bibliotekę! ;-)

Mini jestem pod wrażeniem Duszki

Reszty filmów nie obejrzałam bo mam kiepskie połączenie z internetem ;-)

Ah jak ten czas leci. Te nasze dzieci takie luz duże;-) a jakie fajne :-D
 
reklama
nefi moim zdaniem powinna Ci dać te 50% na mleko bo skoro są objawy takie jak krew i śluz to ma podstawę :dry: ale oprócz tego może warto się udać do alergologa :tak: A na jakim mleku jesteście ?? Kiedy zaczęły się te problemy kupkowe ??

to trochę w sumie to dziwne z tymi USG że w jednych miastach to standard a w innych nie :sorry2: .
 
Hej

Kasiulka Ty sie moim grubaskiem nie kieruj :-D Myślę, że normalnym dzieciom taka kaszka na dobranoc bardzo fajnie pomaga w dłuższym spaniu ;-)

Dzis już pospał lepiej ale sie na nic nie nastawiam.

Co do bioderek nic sie nie wypowiem, bo u nas usg ani innych takich nie ma. Tyle.

Co do ciasteczek mysle, ze jak najbardziej są dietetyczne ;) Chociaz ja je na odwrot podjadam na wieczor kiedy mam najwiekszy apetyt.

Przepis na ciasteczka: ( ja robiłam miarę w kubku tak do uszka )
1 szklanka otrębów owsianych
1 szklanka pszennych
1 szklanka mąki :confused2: ( zaczynam sie rozgladac za tymi pelnoziarnistymi bo troche roznicy jest w kcal na 100 g)
1/4 szklanki oleju
1 jajko
1 lyzeczka proszku do pieczenia
1 szklanka soku jabłkowego

no i tutaj jak ktos lubi: rodzynki, pistacje , np cynamon/imbir, aromat waniliowy ot jakis dodatek smakowy.

Ja do powyzszej podstawy dodalam slodzika i w drugiej partii ciastek te czekoladowe dropsy zamiast postacji bo za malo slodkie byly poprzednie a dropsy maja mniej kalorii jak pistacje;) Do tego aromat waniliowy i lyzeczka cukru waniliowego.

W sumie wyszlo mi na całość 1892 kcal : 15 ciastek= ok 126 kcal za ciacho. A są naprawde duże i do porannej kawy jedno zjadłam ze smakiem i całkiem podjadłam :)

A Bez moich dropsów czekoladowych to ok 1300 kcal wiec 86 kcal za duze zdrowe pełne błonnika ciacho :)


Dzis m przed praca wlasnie odbierze paszport małego :-) I niecały tydzien do domuuu wakacjeee :-D
 
Nefi jedziemy w niedziele, albo w poniedziałek na Węgry. Trzymam kciuki za dobre wyniki. Widzę, że też jedziecie gdzieś, zatem bawcie się jak najlepiej
Mini zapytałam, nie można stawiać dziecka w tym wieku, raz że nie ma takiej potrzeby, dwa że źle to wpływa na stawy biodrowe. To, że tak mocno usztywnia nóżki, może znaczyć, że jest trochę za bardzo napięta. Pani mówi, że na tym etapie najważniejsze jest ćwiczenie obręczy barkowej, czyli przygotowanie do raczkowania-czworakowania. Teraz należy się skupić na to by dziecko jak najwięcej leżało na brzuchu i mocno się podnosiło na wyprostowanych w łokciach rękach. Zwykle dzieci, które łapią takie wyprosty nie chcą leżeć na brzuszku.
Czy Wasze dzieci już prostują rączki na brzuchu? Mój dopiero zaczyna!
Z ciekawostek jeszcze mówiła, że dziecko do 2-3 roku życia powinno być oburęczne. Nie powinno dopuścić się do sytuacji, że ma aktywną tylko jedną dłoń
A z tym kombinezonem, to faktycznie dobrze myślisz! Nie ma jak doświadczenie! Jak martwisz się o kupke, to mykaj do lekarza, pewnie nic wielkiego, a tak to się martwisz niepotrzebnie.
Angel ekstra, że lecicie na wakacje.
 
Angel ale kaloria kalorii nie równa , czekoladowe dropsy mają złe kalorie pistacje maja te dobre :tak:

Kasiulka dzięki , w sumie to,to wszystko wiem , bardziej chodziło mi o to czy pozwalać dziecku ciągnąć się do stania , bo jako tako Duszki nie stawiam ( oprócz tego jednego razu) .
I fakt nie lubi leżeć na brzuszku . Ale Borys uwielbiał a i tak mi stawał :sorry2:

A kupkami i pediatrą też mam już doświadczenie więc nawet nie idę - tylko się dowiem żeby podać probiotyk :-D

Dusia tak się unosi maksymalnie na raczkach
Zobacz załącznik 487493
 
Ostatnia edycja:
My właśnie wróciłysmy z USG bioderek. Mała wszystko ok, także my z bioderkami juz luzik. :tak:

Mini Mała jest na bebilonie pepti 1 od 2 miesiąca zycia. Jak tylko zaczęłam ja dokarmiać to się zaczeły jazdy z krwią i sluzem w kupie. Dopiero po pepti się uspokoiło. Tylko chodziłam do innej pediatry i ona od razu dała mi mleko dla alergików bo uważała, że nie ma na co czekać. Teraz mam spróbowac mieszac pepti z HA i zobaczyć jak Mała będzie reagować. Póki co dawałam jej słoiczki to się z HA nie brałam, ponieważ jakby coś sie działo to nie będę wiedzieć czy po słoiczku czy po mleku.
Ta pediatra to ma wieczne problemy, m.in. zrobiła mi kazanie jak jeszcze piersia karmiłam, że głodzę dziecko i, że mam niewartościowy pokarm. Doradca laktacyjny padł ze smiechu jak to usłyszał. Za to ja się tak zestresowałam, że to, że Małej juz piersia nie karmię zawdzęczam właśnie jej. Ehh szkoda gadać. :-:)-:)-(

Madziorek
na fali jest ozonowana woda. Ja też jeszcze tam nie byłam bo na N G to mam rzut beretem, ale strasznie duzo ludzi tam zwykle jest. :-(
 
Ostatnia edycja:
a u nas ząbkowanie czas zacząć i po jednym dniu mam dość.. jak teraz czeka mnie taki każdy przez kilka miesięcy, to się chyba wypisuje:( taki płacz i krzyki-że nic nie pomaga...no może na chwile ale nie dłużej niż godzinkę.. a jak już przestanie krzyczeć na chwile to się do cyca przyssie na cały czas bez płaczu...potem znów ryk.. takie nagłe ataki, normalnie histeria, i gryzie moje ręce i wszystko co popadnie, tylko gryzaków coś nie potrafi:(
 
reklama
Hej

My dziś na działce znowu siedzieliśmy bo gorąco,że wytrzymać się nie da

Angel to ja mam taki sam przepis na ciastka i kurde nie jest on zbyt kaloryczny niestety
A jak Mini piszę wkładaj lepiej już te pistację bo są zdrowe a te dropsy to tylko puste kalorie niestety
 
Do góry