reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

Lastetunia a coś z Roksanki bioderkami było nie tak ,że mieliście USG ?? Bo Duszka nie miała ,więc nie mam pojęcia czy ma już te jądra czy nie :cool2:

Villandra super to poddasze , co w nim będzie pokój Rafałka ?? Śliczny sufit , z czego jest zrobiony ?? a najbardziej te belki mi się podobają :tak:

Angel uśmiała się z tych spodni :-D bo mój Borys też niektóre krótkie spodnie ma na 12-18 miesięcy :-D:-D:-D
Jak robisz ciasteczka owsiane ?? Do osłodzenia możesz użyć syropu z agawy albo klonowego

Duszka też non stop w buzi łapki trzyma , ale puki co nic tam nie widzę :no:
i to chyba taki etap z tym wzbranianiem się przed leżeniem bo Dusia też marudzi . Ale ja ją prawie non stop noszę na rękach :-D gotujemy razem , albo serfujemy po necie , albo łazimy po domu :-) A jak ją odkładam do leżaczka i zaczyna marudzić to najlepsza na świecie interaktywna zabawka czyli Borys zajmuję jej uwagę :-D:-D:-D
 
reklama
Mini wszystko od samego początku było ok a dostaliśmy skierowanie na USG zaraz na pierwszej wizycie ale za każdym razem jak ją lekarka bada to wszystko jest ok z biodrami.
 
Mini rozwaliłaś mnie z tą interaktywną zabawką :-D:-D:-D Jakbym się uparła, to mogłabym pożyczyć synka sąsiadki (odetchnęłaby kobita), ale obawiam się, że to by była wersja zdecydowanie nadaktywna...
Ten pokoik będzie głównie dla gości, a na codzień taki pokój dla dużego dziecka - M będzie mógł w nim swoje modele sklejać (jak znajdzie kiedyś czas) ;-)
Rafał ma pokoik obok - trochę większy. I też z belką, tak samo jak nasza sypialnia i hol - jak wyjdę z bałaganu (mam nadzieję, że nastąpi to już niebawem), to się pochwalę swoimi kątami...
Aha - sufit z paneli (klon z praktikera) - na całym piętrze wszystkie sufity takie same

last u nas smarowanie pomaga, owszem, ale na krótko, niestety :-(

Dobra, próbuję iść na spacer, bo co go odkładam spać, to po kilku minutach płacz (teraz też coś memła i marudzi), wezmę na ręce - na bark, to spi, odłożę - płacz i tak w kółko :rolleyes2: Szkoda mi go
 
hej dziewczyny,
mam znowu zaległości. :zawstydzona/y:

...i pytanie do Tych z Was które ośrodki zdrowia zmieniały... jak przenosiłyście karte szczepień?????????
mnie właśnie pediatra z rejonu tak wnerwiła, że chyba sobie dryndne do rzecznika praw pacjenta. wystawiła mi receptę dla dziecka z alergią na mleko na 100% twierdząc, że inaczej nie może. do tego spytała czy bylismy z Mała w poradni nefrologicznej bo ona dawała nam skierowanie. w życiu od tej baby żadnego skierowania nie dostałam. :wściekła/y: wszystkie badania Małej robię sama za własne pieniądze. :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
normalnie mnie trafiło, a moja ukochana pani pediatra jest chora i nie widomo czy w ogóle wróci do pracy.
 
Hej

Mini - powaliło mnie zdjęcie! Moja Lena rwie się do siadania i się martwię, że to za szybko, a tu Dusia... STOI! Nie wierzę nawet w to co piszę :D

A ja nie mam już pomału siły... M. od 8:00 do 21:00 w pracy... Za tydzień mają otwarcie sklepu i siedzi teraz całe dnie, dzień w dzień w sklepie... Dobrze, że jest ta praca ale przyzwyczaiłam się, że mam go w domu i pomaga mi. A teraz nie dość, że przy Małej latam to i ogarniam wszystko do ślubu... Jeszcze trochę padnę na twarz i nie wstanę.
No właśnie i zdążyłam napisać te 2 zdania i trzeba jechać odebrać napoje i o 21 po M... Ehh chcę już żeby było po i mieć trochę wolnego!

Do usłyszenia!
 
ahoj kobitki:)
Mini, my byliśmy z bioderkami tradycyjnie ok. 6-8 tygodnia, następna wizyta zwykle jest ok 4 miesiąca ( my bylismy w 5), na tej drugiej na usg Maria miała już jądra kostnienia i lekarz mówił, że właśnie ok. 5 miesiąca się one pojawiają, a następna wizyta jak dziecko zacznie chodzić.
Nefi - u mnie kartą szczepień zajęła na nowa przychodnia, już oni o wszystko wystąpili do starej, my nic nie musieliśmy robić, ale wiem, że można zgłosić w dotychczasowej przychodni, że się przenosisz i żeby przesłali kartę szczepień, u mnie po przenosinach karty nie było, ale w książeczce wszystko było wpisane, więc nie robiły babki problemu.
Maruusia trzymam za Ciebie kciuki,żeby Ci się chciało:)
 
Last Roksi pewnie marudna przez swoją chorobę, więc wciąż życzę dużo zdrówka
Mini postaram się pamiętać, żeby zapytać, przypomnij mi jeszcze jutro rano.
Vill fajny ten pokoik, zwłaszcza podoba mi się ta drewniana belka
Angel Dorian to faktycznie duże chłopisko, mi się wydawało że nasz duży bo nosi rozm. 74
Last, Vill u nas ząbki też idą, ale do przebicia dziąsła jeszcze daleko, są miękkie i nieopuchnięte, ale na pewno coś się tam już dzieję, z resztą pewnie jak u większości, taki wiek ... naszemu się podoba jak ja sama palcem masuje mu dziąsełka, a i nawet ostatnio gryzaki są ok, nie tylko żyrafka
Mini podrzuć nam tu Boryska, jako interaktywną zabawkę :-):-):-)
Maruusia trzymaj się dzielnie
 
mini pewnie ze moge sie zapytac tylko ze my idziemy dopiero we wtorek a co do usg bioderek to my juz bylismy dwa razy i teraz idziemy za 4 miesiace ( tez wszystko ok tylko nadal brak jader kostnienia, powinny sie pojawic do 9 miesiaca) nam polozna wypisala skierowanie po 6 tyg od urodzenia zreszta takie mielismy wskazania na wypisie ze szpitala. Mi tez czasem by sie przydala taka "zabawka" :-D

last dla was tez duzo zdrowka

vill fajne poddasze

marusia przesyłam Ci moce zebys nie padła

kasiulka my tez chodzimy w 74

nefi ty to masz przygody z tymi lekarzami współczuje i zycze wytwalosci i cierpliwosci :no: pewnie nie doczytalas ale pytalam czy nie wybralybyscie sie z nami na Nowa Gdynie na basen byloby nam razniej:tak:
 
nefi najpierw pojechałam do nowego ośrodka, złożyłam nową deklarację - oni dali mi adres, który podałam w starym ośrodku, a na który stary ośrodek musiał wysłać kartę szczepień (do ręki się nie dostanie jej); normalnie jest tak, że zgłaszasz się w nowym ośrodku i oni sami "ścigają" poprzednią placówkę o dokumenty.
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego ktokolwiek musi płacić za badania dla dziecka (pomijając tych, co wybierają prywatnych lekarzy) - dzieciom do 18 r.ż. nasze panstwo zapewnia leczenie ze środków publicznych (jeśli rodzice nie maja ubezpieczenia); w sytuacji jeśli ma się ubezpieczenie takie procedury (a właściwie ich brak - bo każdemu lekarzowi żal wystawić skierowanie) to po prostu paranoja...

Maruusia wytrwałości - niedługo będzie po wszystkim i będziesz tęsknić, że juz po ;-)
Tak samo było u nas - jutro bedą dokładnie 4 lata....

Amandla u nas na ostatniej wizycie też już pojawiły się jądra kostnienia i nam lekarz powiedział, że to ostatnia wizyta. Ewentualnie że może się zdarzyć, że jeszcze kiedyś zawitamy w tej poradni - gdyby Rafał doczekał braciszka albo siostrzyczki... Dowcipniś...

Kasiulka u nas palec mamy też jest najlepszym gryzaczkiem :-D

My ubranka na 74 juz dawno nosimy (choć jedna kurteczka wciąż 62 :szok: spodnie, które były do kompletu odłożone chyba od 3 miesięcy :confused:), a z metek od-do miesięcy, to 3-6, 6-9 i 9-12 też, także te rozmiarówki dosyć dużą rozpiętość mają ;-)
Generalnie rosną nam dzieciaczki jak na drożdżach :tak::-D

Wykładziny Wam na razie nie pokażę, bo dalej leży zwinięta w korytarzu i będę się o nią potykać :baffled: M zrobił sylikon i odpadł :dry: Zmęczone chłopię...
Jutro po południu wybieramy się do znajomych - M będzie kompa reanimował. Także to by było na tyle, jeśli chodzi o naszą 4. rocznicę ślubu... Ciekawe czy M w ogóle jakoś to zaznaczy, bo przypomni mu pewnie komórka...

No to znikam na dziś. Wyspanej nocy życzę i pogodnego ranka.
 
reklama
Hej

Ja tylko na chwilkę, bo choć czytam Was to jakoś czasu ani weny nie mam na pisanie
Mini pod mega mega wrażeniem jestem : po pierwsze tego,że Dusia stoi, po drugie jej urody Cudna laleczka
Angel ciasteczka owsiane są pycha:):) ale ja na diecie i nie bardzo no chyba,że uraczysz mnie jakiś dietetycznym przepisem. Co do pistacji owszem mają dużo kcal ale zawierają bardzo potrzebne tłuszcze w odchudzaniu. Tak więc spokojnie dorzucaj tych postacji no może tylko mniej a nie 100 gr i najlepiej takie ciasta jeść rano do 14-stej, 15-stej wtedy masz resztę dnia na spalenie tych węglowodanów i ogólnie kcal
Vill poddasze super. Uwielbiam poddasza i sama w chęcią bym na poddaszu zamieszkała

Co do tych jąder, ja to nawet nie wiem o co chodzi, kto to sprawdza? Mam iśc po jakieś skierowanie na kolejna USG?
CO do stania to Aleks właśnie tez stoi, nie tak oczywiście jak Dusia ale jak się trzyma łapkami za moje palce to stoi
Co do ząbków, u Nas coś się dzieje, ale jeszcze nic nie widać i nic nie jest napuchnięte
W buzi ląduje wszystko co tylko trafi do małej rączki
Ręce, ręce mamy, taty, zabawki, smoczek, butelka z każdej strony, opakowanie do czymś, dziś nawet podczas kąpieli Aleks złapał sznur od prysznica i bach do buzi.
Nosimy rozmiar hymm 74, na pewno nie większy
W ogóle nie wiem ile moje dziecko waży bo już 2 msc albo 1,5 nie był ważony, ale niebawem pójde go zważe

Dziś byliśmy na obchodach Powstania na Cmentarzu na Powązkach, Aleks robił furorą wsród starszych kobitek. Wszystkie dawały mu conajmniej 6-7 msc.Trochę się wystraszył jak strzelali z broni ale tylko chwila podkówka i zaraz ok
Dzielny chłopak

Aha i codziennie coraz badziej go kocham, hihih a myślałam,że to niemożliwe
 
Do góry