reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

vil Adaś dopiero teraz zaczyna sie przekrecac a jest dwa tyg starszy od Rafałka :tak: chyba musialo mu sie spodobac na tej rehabilitacji jak pani z nim cwiczyla :tak: mozesz go troche zachecac poloz sie kolo niego zegnij jedna nozke ( ta dalsza) w kolanku i potem delikatnie obrucic do siebie za ta zgieta nozke i ramie. A nam wczoraj przyszla probka mleka bebilon 2 i śliniaczek z niedzwiadkiem no i ksiazeczka. Adas ma swoja mieciutka ksiazeczke ze zwierzatkami i tez nia fajnie operuje a tu widze Rafałek gustuje w ksiazeczkach dla dorosłych :-) bystrzacha z twojego synka my zaczynamy marchewke od niedzieli w piata miesiecznice az sie boje :-D

nefi mam macierzynski do 18 sierpnia i planuje wziasc 20 dni urlopu bo mam jeszcze zalegly tak wiec wracam 17 wrzesnia i dalej nie bardzo wiem co bedzie puki co to ustalilismy ze bedziemy wozic malego do K babci bo mieszka kolo jego pracy az sie boje jak to bedzie:no::-(

inamorate głosy oddane

A ja pomalu wychodze z siebie nie wiem co sie temu mlodemu smykowi porobilo ale ciagle mi marudzi i miałczy pomagaja tylko raczki ewentualnie jakies spiewanie ale nie na dlugo normalnie nic nie moge zrobic dobrze ze chociaz spi w ciagu dnia z 5 razy po ok 40 min chociaz i z tym ma ostatnio problem
 
reklama
Witam was drogie Panie

my juz spowrotem - podczytywalam was troszke w wolnych chwilach, ale jestem do tylu musze siasc i poczytac , tylko kiedy jak moje dziecko sie "popsulo" po urlopie, jak nie spi to domaga sie uwagi, chce na rekach byc... zalamka:-( u babci pelna chata a w domku M do pracy to tylko ja i Kevin mu zostajemy, a cos tez trzeba robic w domu ... teraz spi to pomyslam siade i ponadrabiam troszke :)

a wiec wakacje SUPERRRRR nieliczac przygody z autem jak jechalismy po 750 km zapalia mi sie kontrolan DPF ( taki filterk czastek stalych- pip- ) i auto przeszlo w tryb awaryjny , tzn totalny brak mocy, max predkosc 90 km na h... na autobhaniew niemczech to zolwie tempo... zalamka jeszcze 750 km do celu w aucie 2 malych dzieci 2 psy... no czad po prostu, mialam wykupiona pomoc drogowa ale dzwonie i pan mi mowi ze a i owszem przyjada, scholuja, zapewniahotel itd, ale ze jes niedziela ano to auto sprawdzo dopiero w poniedzilaek i kolo srody moze bedziemy w polsce... na co ja to ok sie dowloke jakos... i sie dowloklam 5 h dluzej jechalam ale sie dowloklam... wscieklam sie bo to wcale nie stare auto 4 letnie ja mam ten samochod 2 lata ponad i juz mialam akcje z filtrem ale zeby tak? kolejny wydatek i to nie maly- hurra! ale z dwojga zlego lepiej ze w drodze do polski w polsce fachowcy wyciagneli filter ( podobno niemozliwe) omineli system , a komputer widzi filter i ze nawet pracuje :) polska to jednak poska :tak:

bylismy jak pisalam na tropikalnej wyspie - bylo przeswietnie- dzieciaki mialy niesamowity fun, kevin z wody nie wychodzil prawie wcale , wyciagnelismy go tylko na obiad ,spacer po lesie tropikalnym i ziane plazy na lagune Bali. Alex uwielbia wode :tak::tak::tak: zaraz powrzucam zdjecia , mlody chlapal sie plywal, piszczal, chichral sie na zmiane :)
z niemiec pojechalismy do czech do pragi, bylo fajnie tylko te toboly wszedzie nos , no i nie obylo sie bez smiechu , karmienie Alesia na schodach na jednej z glownych ulic... bo chlopiec byl glodny i koniec nie bylo "zaraz" siadlam i karmilam, a M mi fotki cykal :-D

troche bylismy u babci, troche nad jeziorem w Boszkowie- bardzo mi sie podobalo, plaza strzezona, bojki, zjezdzalnie dla dzieci , ale Alex nie lubil zimnej wody, stopy nie chcial wsadzic, za to plywal na rowerze wodnym :)

poza tym maratom po lekarzach, ja u gina bylam ,pierwszy raz od porodu, bo przeciez w uk to nie potrzebne... dalej nie mam @ co mnie bardzo dziwi? a jak jest u was kobitki? mi gin powiedzial ze powinnam niedlugo dostac ... miesiac czy 2 ale gwarancji dac nie moze kirdy :confused:
z dziecmi bylam u pediatry prywatnie na bilansie- Alex zdrowiutki , ciemiaczko sie pieknie zrasta, kazala kontynulowac wit D3 ( u nas slonca jak na lekarstwo) wazy troche ponad 8 kg :szok: nie pamietam ile mierzy ale mowila ze "kawal chlopa" :tak:
co do Kevina jestem zdruzgotana:-( swietna opieka NHS w UK ... zadnych bilansow itd... pani doktor przebadala, wzrok, kregoslup, postawa,waga wzrost wszystko ok ale... koslawe stopy i plaskostopie... co grozi wada postawy i x-owatymi nogami... bylam bliska placzu... ja tego nie zauwazylam, co ze mnie za matka... jakby wada wykryta byla wczesniej to by juz byla skorygowana... a tak buty ortopedyczne, kapcie profilaktycze z wkladkami ortopedycznym i cwiczenia :-:)-:)-( ehhh sama jestem na siebie zla... jak ja moglam nie zauwazyc :(((

a tak po za tym witam sie ! :) teraz was troche ponadrabiam, wrzuce zdjecia , juz nie ma ryzyka ze maly sie obudzi w polowie pisania postu
 
Nefi tak to jest z hormonami, też mam z nimi problemy, bez leków się nie obyło. Jak mi się zaczęły problemy +6kg, których nigdy nie zrzuciłam, plus nadmierne owłosienie-porażkowe to jest!
Vill tak jak pisze Madziorka trzeba dzieci zachęcać, a nawet troszkę zmuszać do przekręcania się i turlania
Madziorka jest milion powodów dlaczego dzieciątko płacze i niestety nie zawsze dane jest nam zgadnąć. Jestem pewna, że niedługo obudzi się z wielkim bananem na twarzy i zostanie mu tak na cały dzień
Agusia ekstra, że wakacje udane. Nam niedawno, też ten filtr się popsuł, na szczęście nie na takiej trasie. Dobrze, że jakoś wam fachmany to załatwili, bo my coś grubo ponad 2 tys płaciliśmy. Ja też bez okresu. Agusia nie możesz się obwiniać! chodzisz do lekarzy w uk, więc masz do nich zaufanie! Kevin jest jeszcze małym chłopaczkiem, więc spokojnie tą wadę skorygujecie.

A my już po lekarzu :szok:, 2h z dojazdem nam to zajęło więc super!. Grześ jeszcze ciut napięty, ale już bardzo mało. Pani neurolog mi powiedziała, że źle że dziecko prostuje, napina i staje na nóżkach, bo właśnie to świadczy o zwiększonym napięciu mięśniowym. Nasz też pręży nóżki
 
Hej

Agsuia witaj myślała ostatnio o tobie kiedy wrócisz z waszych wojaży! :-) Tfu tfu jak zawsze sie cos musi na wakacjach wydarzyc to z dwojga zlego lepiej , ze tak ;-)
Co do Kevina to nie obwiniaj sie w zadnym wypadku, nie jestesmy lekarzami by widziec jakies odstepstwa od normy ktre tylko oni sa w stanie wyłapywac.
Czekamy na fotki z niecierpliwoscią ;-)

Atomowka dzięki ale nie bawię się w puste nie puste kalorie ;) Licze je mniej wiecej czy to ze smazonej potrawy czy ze slodkosci, a dumna jestem z siebie, ze potrafie poskromic swoj apetyt na slodkie tymi owsianymi :) A 3,5 kg w tyl wiec chyba jest ok ;-)

Kasiulka..czytam tak od poczatku te problemy na forum z napieciem- to juz po tym co teraz napisalas to chyba 100% dzieci ma z tym nagle problem. Jak widzi moja mama malego na kamerce to mowi, ze zachowuje sie idendtycznie jak ja z siostra i poprostu odrazu chodzilysmy bez raczkowania, "silny wielki chlopak" kazdy mowi- a w obecnym swiecie wydaje mi sie czasem, ze wszedzie szuka sie czegos zlego ( bo wyglada na to, ze tez ma to napiecie).

Psucie sie dzieci to chyba teraz taki okres- jak pisalam wczesniej u nas poszedł po bandzie ostatnie dni:/ ale od 2 dni jest bardziej normalnie wiec tfu tfu oby juz doszedl do siebie ;-) Dzis wstal o 7 nawet nie widzialam, lezal i machal raczkami, tata przebral i dal pod karuzele, potem obudzil mnie juz znudzony do wyrka cyc i spanie na 2 godziny ;-) Wstal na bujawke , bajka :-D zabawki i kolejna godzine dal mamie pospac :-) Wiec wyspana jak dawno dzis jestem. Teraz tez tu na lezaczku obok śpiewa ;)

Czy Wasze maluchy reaguja na imie? Bo nasz juz tak :)) Rozkoszne to jest :))

aa i wczoraj pierwszy raz jak na golasa czekal w lozeczku na kapiel przewrocil sie z plecow na brzuch :-)

Oj juz jednak nerwy puszczaja z tego lezaczka :-D
 
Kasiulka a jakie auto macie? No komedia z tym filtrem! U nas juz raz był wymieniany , 2 razy regenerowany, kupę tysięcy zapłaciliśmy za naprawy- dość! Wycięty i nie ma ;)
 
heyka

tak z doskoku
mega zawirowania z chrzcinami
jedzonko juz zamówione, knajpka tez, bedzie 53 "ludziow"
ksiadz , chrzestni, szatki świece, ubranka łobuziaki maja, jak kiecke tez itp
wszystkie akty urodzenia "rozdałam" po urzedach
a ksiadz tez woła , no i 22 zeta za wyciagniecie. a ile czekania w tym ratuszy.
no i dałam 300 zeta za dwie dziewczynki.
fryc zaliczony, jeszcze tylko sobota fryzurka
no i musze chatke wypucowac

Lina wysła mi smsa ze juz sa w nowym domku, chrzciny zaliczone i Zuzanka grzeczna była.

Agusia fajnie spedziliscie czas
co do starszaka to nie Twoja wina i nie masz sie co stresowac, nawet na bilansach w pl zadko to wykrywaja i w ogole sprawdzaja, dopiero w wprzedszkolu w 4 latkach , rehabilitanci swiadczą ( swoje usługi przychodza i sprawdzaja (jak maja swoje działalnosci), badanie jest bezpłatne a potem płaci sie za zajecia
w grupie mojego 5 latka na 25 dzieci 18 chodziło na te zajecia, bardzo czesto sie to zdarza. płaskostopie, koslawe kolanka, palce do wewnatrz i jeszcze kilka ktore bardzo czesto zdarzaja sie u przedszkolakow


Chciałam poogladac galerie ale jak zobaczyłam 7 miesieczna Kornelke wczesniaczka w chodziku to mnie poty oblały ! i na tym zakonczyłam ogladanie fotek/
 
Ostatnia edycja:
agusia mamy opla astre 3, też mąż chciał to dziadostwo usunąć :-)
kindzia wiem, że nie masz czasu przy dwójce, ale jak możesz to wpadaj!
angel masz rację teraz prawie wszystkie dzieci za bardzo napięte ;-), ale w istocie tak jest. Jak my byłyśmy małe to nikt się tym nie zajmował, nie badał tego, nie było specjalizacji. Wtedy mówiło się, że dziecko silne bo staje na nóżki, czy w drugim tygodniu życia podciąga wysoko głowę. A to nie silne, tylko mięśnie źle napięte. Zgadzam się z Tobą w zupełności, że teraz ten fakt za bardzo się nagłaśnia, każe chodzić na rehab. itd. Jestem zdania, że tak czy siak dziecko samo się "wyrówna". Po prostu za dużo szumu wobec tego tematu
 
kindzia- uff dzieki ale wiesz co mnie najbardziej boli? to ze tu wszyscy olewaja sprawe, nawet w szkole... z dzieciaka kaleke moglabym miec :zawstydzona/y: tyle ze ja nauczona do profilaktyki, sama zabralam na bilans i oczywiscie zaplacilam za 10 min wizyte :) nie wiedziala ze tak czesto to sie zdarza... mam nadzieje ze mu sie wyrowna , zamowilam juz trzewiki z bartka z obcasem Thomasa i bedzie biegal , oby mu sie naprawilo ...
a tak na marginesie 56 ludzow???? :szok::szok::szok: zwariowala kobita... to sie bedzie dzialo wesele normalnie :) mam nadzieje ze wszystko wypadnie tak jak chcesz :) i bedzie pieknie :tak:

angel - ciesze sie ze choc ty tesknilas :p

Kasiulka - ja mam mazde 6 i koszmar mialam z tym filtrem... i juz nie bedzie, usuniety moge polecic firme ktora sie tym zajmuje , ogolnopolska, maja kilkadziesiat siedzib i w polsce i nawet w uk jena a nie wiedzialam, gwarancje masz na to pisemna na 2 lata i nie grzeb:tak:ia w sterownikach silnika, a po tym czary sie dzieja z autem, jak cos to pisz :)
 
reklama
Vill Rafal nie będzie ostatni bo Pola też się nie kręci na brzuch ani nie podnosi na rękach,ale ja wciąż zapominam ją kłaść na brzuch częściej.

Mini co masz na mysli -kaszka na mleku?bo kaszki nestle są od 5miesięcy czy tam więcej bo chyba zawieraja gluten wiec wziełam kleik.

Dziewczyny a jak wy podrozujecie autem z maluchami?bo u nas Pola w tamtą stronę duzo na kolanach i ssała ale w tą chcemy by bezpieczniej siedziala w foteliku.uspilam ją na cycku i odłożyłam do fotelika i tak już właśnie w nim ryczy 2h i nie ma już sił ale dalej wyje i nie zasypia a wygląda okrutnie ale nie chcę się teraz poddać,chociaz wątpię już w jej spsnie.
 
Do góry