reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

reklama
Amandla blog "dzieciowo mi" towarzyszy mi od początków ciąży, nawet podawałam tu linka w odpowiednim temacie (przydatne linki) :tak:
 
hej :-)

atomówka powodzenia u ortopedy
ania u nas nie było problemu ze spaniem w łóżeczku, bo Grześ od pierwszych dni sam spał, tylko ja do tej pory spałam razem z nim w jego pokoju na wersalce, a teraz już z mężulkiem
ivi dobrze, że został okryty problem kataru Tymka, a Nusia już z małego 68 wyrasta fiu fiu duża dziewwczynka
amandla ja tez ten blog już w ciąży czytałam

ja polecam kalendarz rozwoju dziecka, tydzień po tygodniu Kalendarz pierwszego roku - serwis eDziecko.pl
 
moje dziecko przechodzi samą siebie, spi uwaga 9godzin ciągiem od 12 w nocy do teraz się nie obudziła na jedzonko :) fakt że to juz nie pierwsza noc gdzie przesypia cała ale spała 7 góra 8 godzin a dzisiaj rekord 9 ale zaraz ja bede juz budzic bo za długo a w dzien mi spac nie chce tylko po 30 in czasami drzemki :/ w ogóle słyszłam gdzies albo przeczytałam juz dokładnie nie pamietam że niemowlak usypia na noc tak jak matka w ciąży chodziła spac że płód to zapamietuje w łonie matki i powiem wam ze by sie u mnie sprawdzało od jakiegos czasu własnie zauwazyłam ze mała chodzi spac ok 23 góra po 24 i spi do 9-9.30 tak jak ja w ciazy chodziłam spać i wstawałam ale ile w tym prawdy to nie wiem :p
 
hej kobietki, ja nie pisze bo ciagle latam po lekarzach i powiem Wam, że mam juz dosyc tego i musze sobie ulzyc i sie Wam wygadac...:-(
praktycznie od porodu ciagle cos mi dolegało, zatoki, mega kaszel, katar, jakies dziwne wysypki, uczulenia zrobilam juz rentgen klatki piersiowej, zatok, testy na uczuelnie, jakies alergeny z krwi morfologia usg i inne takie i co wszytscy lekarze twierdza ze jestem zdrowa bo badania ok i nic nie wykazuja... troche to dziwne bo to brzmi jak "operacja sie udala pacjent zmarł" ale olac mnie jak byliśmy na pierwszym szczepieniu z małym to tego samego dnia umowilam go na usg bioderek - Atomówka mam nadzieje ze u CIebie wszytsko bedzie ok :)
mały na strasznie spłaszczona glowe - trudno mu ja utrzymac na prosto bo jest tak znieksztalcona :zawstydzona/y:i co ortopeda powiedzial ze miesnie nie sa przykurczone ze przekreca glowe wiec wszytsko ok i ze jest malutki jeszcze, rosnie wiec nie ma co sie stresowac, zeszlismy pierto nizej na szczepienie i pytam pediatre o ta glowke a ona do mnie ze to duze znieksztalcenie i ona poleca wizyte u specjalisty neurologa i rehabilitacje - wiec panika... bylismy u neurlogoa ktory wysmial pediatre ktora kieduje 2 miesieczne dziecko do neurologa - bo dziecko przeciez sie dopiero rozwija- jak to stwierdzil, poczym zbadal malego i powiedzial ze jest zdrowy ale glowe na strasznie skoszona... i musimy cos z tym zrobic bo jak tak to zostawimy to dojdzie dpo przykurczu miesni. Super nie, diagnoza pacjent zdrowy, leczcie go sami. Powiedzial ze robi sie teraz kaski dla maluchow na takie przypadki ale to sami mamy poczytac w necie o tym, podobno pomagaja.
Masakra nabazgral cso w ksiazeczne nie jestem w stanie odczytac co!! Musze isc poprosic jakas aptekarke. Jak poczytalismy o plagocefalii w necie bo rzucil ze to tak sie nazywa to umarłam, operacja tak brzmi leczenie szok... siedzie od rana i szukam i czytam. Umowilam go na konsultacje z lekarzem z CZD zobaczymy co powie. Te kaski robi podobno w Polsce jedna firma z Krakowa ale nie sa tak polecane jak te z Berlina koszt okolo 10 tys zł. Nie wazne ile wydal kazde pieniadze ale niech tylko powiedza czy to grozne czy nie, mam se martwic czy nie, wyrosnie czy nie, co lekarz to opinia nagadaja namaca a potem i tak czlowiem czyta w dr google. SZOK
 
K&M o matko co za lekarze, nagadali ci, nastraszyli a nic konkretnego nie poradzili ????!!!!!
powiem wam szczerze, że bardzo właśnie o główkę się martwiłam i tylko ja zauważyłam, że mały woli spać przekręcając główkę na prawą stronę od razu mu zaczynałam podkładać coś na tą stronę, aby na lewą też się przekręcał a w ciągu dnia jak mogłam go pilnować to układałam mu główkę prosto, mam nadzieję że dzięki temu u nas z główką jest wszystko dobrze
wygląda normalnie ale jak teraz przeczytałam co lekarze mówią i jeden odsyła do drugiego to mnie ciarki przechodzą :sorry2:


a czy wasze dzieciaczki już łapią jakieś zabawki i czy przekręcają się na bok leżąc na plecach albo z brzuszka na plecy?
 
u nas zaczyna wyciagac raczki w kierunku zabawek jak lezy na macie ale nie lapie ich sam, jedyne co trzyma czasem w raczce to smoczek a przekrecania tez jeszcze nie widze - jak lezy na boku to przewroci sie na plecy ale to przez glowe bo ja pcha... ehh
 
Dziewczyny, przede wszystkim gratuluję Wam bardzo, że już jesteście razem z Waszmi dziećmi.
Piszę do Was z propozycją zakupu mato-kocyka z metkami. Niedługo pierwszy Dzień Dziecka Waszego Maleństwa.
Kocyk - pomysł i wykonanie jest moim dziełem - dlatego zapewniam o najwyższej jakości przedmiotu.
Zapraszam.

MATO-KOCYK Z METKAMI DLA NIEMOWLĄT (2348094194) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Podobny zrobiłam dla mojego drugiego syna:
 
reklama
Amandla - fajny ta stronka Dzieciowo mi - mój Hubert jeszcze tak wysoko nie unosi główki jak leży na brzuszku jak Jadzia ze zdjęć w 3 miesiącu życia.

Zrobił się za to okropnie grzeczny - zje, pobawi się z półtorej lub dwie godziny i idzie grzecznie drzemać - cudo po prostu. Strasznie dużo gada: a gu, a gii - ale jeszcze nie śmieje się na głos.
 
Do góry