reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

Vill właśnie się zastanawiałam co ta chusta tak długo idzie! Ale super że już dotarła. Ja tam tylko kieszonkę umię robić i podobno najlepsza dla takich maluchów, tylko nie dla mojego kręgosłupa.
Kindzia - właśnie czytam ile zrobiłaś i w szoku jestem! Ja też się staram posprzątać i obiad zrobić ale nie zawsze to wychodzi. Teraz tak się zawziełam na ten ogród że w domu nic nie robię i wszędzie się walają auta i ciuchcie Bartka i ciuchy! Szalu można dostać! Szczególnie że ja przeczulona na punkcie syfu jestem. A tu ciężko mi z Polą ogarniać wszystko i chyba dlatego sie tak wkurzam. Ah też kupilam poduchy i kołdry:) ale nie pomyslalam o yisku (czy jak mu tam) i w carrefourze kupilam! A rzeczywiscie w yusku pewniu taniej.
Właśnie wczoraj wróciłam z ogródka o 19 od rana! I nie czuję kręgosłupa i nóg! A jeszcze do zrobienia cały przód domu i pielenie i grabienie całości.
Pola śpi raz lepiej raz gorzej ale ostatnio każdy dzwięk ją wybudza i to z takim lękiem i okropnym wrzaskiem,więc śpi po 15min. Ale noce przesypia całe!
Chora pogoda wczoraj ukrop i w naszej chorej sypialni z ogromnym oknem od strony południowej musiałam na wieczór klimę włączyć i położyć Polę w bodziaku krotki rękaw i cieniutki kocyk a w nocy się mróz zrobił i teraz leje! A Pola ma katar i zamarznieta! Kurcze.
Co do wyjść z maluchem to zależy wszystko od tego jakiego się ma malucha. Bo jak nerwowy to wstyd wychodzic i nie kazdy znajomy akceptuje takiego wyjca u siebie w domu. Z Bartkiem się nie dało wyjść a z dwójką to już w ogole nikt mnie nie przyjmie. Co do wieczornych wyjść to ja jak atomowka wstydzę się łazić z maluchem (chociaz nie raz mi sie zdarza i nie uciekam wtedy szybko do domu) ale jest mi głupio bo nie widuje takiego maleństwa na ulicach. Natomiast nie mam takich babć co by sie zaopiekowaly dziecmi zebym ja sie mogła bawić. Zreszta jak dla mnie Pola sie jeszcze nie nadaje nawet na zostanie z wlasnym tatą bo ma napady wyjca kiedy tylko cyc ją uspokaja. A ja bardzo marzę oodwoedzeniu mojego konia bez dzieci.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć Dziewczyny,

Wpadam sie porannie przywitać,
pnie dam rady nadrobić stron co napisalyscie :no:,bo niunia absorbujaca i aż żal ja zostawić sama w lozeczko jak sobie tam swoje dźwięki wydaje i uśmiecha sie.
Polecam Wam książeczki zabawy fundamentalne, kupiłam i wdrazam, dzidzia zachwycona.
zmykam wystawic niunie na taras w wózku bo u nas dzis pada, a wczoraj ukrop.
milego dnia Wam życzę.
 
Witam sie sobotnie. Mały nakarmiony i przy odbijaniu usnął hehhe mały spioszek.

Wczoraj wieczorem mały nie chciał usnąc, wiec wkońcu wziełam go do salonu i cała trojką ogladlaiśmy film. Ale o 22 zasnał mi na kolanach i spał do 4:-) szybkie karmienie, zmiana pieluszki i spał z nami do 7:30:-)
Zaraz idziemy po tatusia do pracy. Pogoda rano była fajna, słoneczko, zero chmur ale teraz widze ze coś chmurzyska nadciągaja... ciekwe czy jakies lato bedzie...choć watpię w to. W zeszłym roku juz w kwietniu sie opalałam.

miłej soboty:-)

ps. pogoda dopisała. cieplutko. mezulek spekl sobie twarzyczke. a synus od 10-16 na dworzu i tylko jedno karmienie. tak sie mu dobrze spało:-) a mamusia poprasowala, poprała i ogarniała kuchnie
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny ja się tylko witam. Pooglądałam fotki dzieciaki rosną,ze hoho same słodkości :-):tak:
U nas dni mijają w szalonym tempie, dopiero rano było, tu już noc...
Marcinek dzisiaj miał problemy brzuszkowe i nie mógł zasnąć chociaż był strasznie śpiący... w końcu mu się udało i tak spał5 godzin w końcu dopiero teraz będziemy go kąpać, po losowaniu LOTTO ;-)

Buziaki

podczytałam trochę to napiszę jeszcze,że:
matę dostaliśmy od jednej cioci jak przyszła z pierwszą wizytą ale Marcinek dopiero karuzelkę ogarnia więc nie będę maty wyciągać... ale dziesięcioletni kuzyn był nią zachwycony
Zobacz załącznik 464233
co do ubierania to Mały śpi w pajacu, bardzo lubi jak mu cieplutko więc jeszcze jest opatulony kocykiem ale na dwór to nawet w bodziaku z krótkim wychodzi jak jest gorąco,czasem do tego spodenki... ale dzisiaj to w skarpetkach,spodniach, body z długim, bluzie, czapce i pod kocem

poza tym położyłam go spać ponad pół godziny temu i zajęłam się czytaniem forum, myślałam że usnął a tu po pół godzinie słyszę "emć..." tak spokojnie sobie leżał, uśmiechał się i patrzył na obrazki wiszące na ścianie a jak podeszłam to od razu uśmiech... co za dziecko :happy:

pytanie: co to są maty pampers??
 
Ostatnia edycja:
Pere maty pampers to takie podkłady do łózeczka jak dzieci uczą się spać bez pieluszki, takie jak podkłady semi, coby nie zasiusiały materaca
mata-maty-pampers-do-lozka-lozeczka-90x80.jpg
 
Cześć dziewczyny rzadko zaglądam bo doba za krótka a staram się podczytywać was.
Mały taki cyc ze nie mogę go na godzinę zostawić wczoraj z moim pobył 40 minut a potem chciał cyca gdzie karmiłam go wcześniej przed wyjściem i darł się 20 minut zanim nie wróciłam , ściągniętego mleka nie chciał.
A w piątek mam zajęcia i nie mam pojęcia co robić niedługo egzaminy i nie będe mogła co chwile wychodzić jak egzamin jest po egzaminie.Zastanawiam się nad kupieniem sztucznego i próbować mu podawać z butli raz na jakiś czas żeby chciał jak mnie nie ma bo nie idzie go uspokoić jak cyca nie dostanie ehh poradźcie coś bo już nie wiem.Nauczony bujania i sam zasnąć nie umie i znowu ma katar :-(A jak je to na żądanie czyli w domku nawet co pół godziny w nocy ładnie śpi i raz je tylko raz a czasem 2 razy a raz.A takie maty są super mój maluch nie ma jeszcze ale w planach mam i zastanawiam się nad chustą bo czasem tak jest że nic nie mogę zrobić a śpi po 15 minut .
A ta w ogóle to wielkie jesteście że znajdujecie czas na forum bo ja przy mojej trójce mam czas przy karmieniu na neta.Pozdrowienia dla wszystkich marcówek :-)
 
witam :)

u nas pogoda juz dopisuje drugi dzien :) wiec spacerujemy lub na ogrodzie lezakujemy :)) wczoraj nawet nad morze sie wybralismy ale szybko wracalismy bo wialo bardzoooooo

jutro szczepienie mala bedzie miec:baffled: juz sie boje... ale chyba bardziej jakis reakcji po szczepieniu niz samego szczepienia........:eek:
 
Hej Kobietki :-):-):-)
U Nas wszystko ok - Mała ostatnie 3 dni non stop na cycku wisi :sorry::sorry: nie wiem o co chodzi ale ok przetrzymam mam nadzieję, że to przejściowe...
Kamila na samo wspomnienie szczepienia mnie ciarki przeszły... ja nie umiem stać spokojnie jak ktoś mojej Córeczce ból sprawia - rycze z nią...
Dziewczyny powiedzcie mi, czy Wasze Bobaski ciągną się już ku górze jak dajecie im rączki??? ja próbuję moją Żabkę ale ni w ząb... wcale się nie ciągnie... nie wiem czy powinnam już się z tym zgłosić do lekarza czy jeszcze ma czas...
Monika ja za tydzień też do szkoły a moja Zuza żadnej butelki nie chce i przy cycku non stop.. też nei wiem jak to będzie ale to może akurat taki okres taki sam wiek Maluszki mają... może do weekendu przejdzie :-):-)
Kamila jak zazdroszczę morza...
 
hej
My po urodzinowej imprezie , było wesoło i mega głośno ... Duszka przespała prawie całą zabawę :-D
I mamy kolejny postęp Dusia w końcu zaczęła coś tam po swojemu gugać :tak:

Lina trochę chyba za wcześnie na siadanie nie sadzisz ?? :-) Pod koniec trzeciego miesiąca dziecko zazwyczaj trzyma już sztywno główkę jak podciągasz je za rączki - samo tego nie robi :tak:( tzn nie podciąga się - to przychodzi nieco później )
 
reklama
Lina, moja Mania już skończyła 3 miesiące i się nie podciąga, to co mówić o Twoim maleństwie, jak ją biorę za łapki to też średnio zainteresowana podciąganiem, daj swojej córce czas, przecież dzieci się tak indywidualnie rozwijają, nie porównuj z rówieśnikami i daj jej w swoim czasie uczyć się nowych umiejętności, na pewno się prawidłowo rozwija:) ja tam się absolutnie nie martwię , że Mania czegoś nie umie co "powinna" w swoim wieku, zwłaszcza, że cały czas biorę pod uwagę fakt, że urodziła się 3 tygodnie przed czasem, grunt, że dziecko szczęśliwe i się cieszy życiem:)

przeczytałam artykuł o zabawach z dziećmi i zacytuję ku twojemu spokojowi ducha, że Twoje dziecko ma jeszcze mnóstwo czasu na podciągnie;):
"W szóstym miesiącu możesz trenować z dzieckiem podciąganie do siadu. Połóż dziecko na plecach na łóżku bądź na miękkim kocyku. Złap je za rączki i stopniowo podciągaj do pozycji siedzącej. Jeżeli samo jeszcze nie utrzymuje pozycji siedzącej po chwili opuszczając ręce wróć do pozycji wyjściowej."
 
Ostatnia edycja:
Do góry