reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

Hej kobitki!

Mata super sprawa - my mamy po Dobrusi i jak przy niej sie tylko kurzyła, to teraz non stop w użyciu - jak nie Jeremis to Dobrusia leży :-D mamy taką My Baby Mata z karuzelą - Milutek.pl jest tam karuzelka ze światełkami i muzyką - bardzo się podoba :tak:

ogródek - oj ja miałam mega plany,a le przez cesarkę sobie darowałam, póki co będę pilnować co by truskawki nie zarosły i w lipcu/sierpniu będę działać, żeby na przyszły rok był warzywniak - póki co będę korzystac z warzyw tesciowej :-p

wagą maluszków się nie przejmujcie - o ile przybiera to nie ma się czym martwić - dzieci są różne - jedne wolniej przybierają inne szybciej, najważniejsze, żeby były zdrowe :tak:

my spimy przy zamkniętym oknie - ale w ciągu dnia wietrze prawie non stop - my okno mamy od północy i do tego zawsze u nas wieje, więc to kiepski pomysł z otwartym oknem... pomijam juz mega ilości robali (oczywiście nie ma komu załozyc siatki, o zmierzeniuokna i zaówieniu na stałe to juz całiem nie ma co mówic...)

my różnie się ubieramy do spania - jak upału to bodziak długi/króki rękaw bądx rampers i skarpetki, jak ma zimne stópi to kocyk na to (cienki), jak chłodniej to pajac i jak trzeba kocyk. Na dwór spodenki, skarpetki i body długi.krótki rękaw, jak upału sam bodziak czy rampers, jak chłodniej to czapeczka

wczoraj mój maluch w body na krótki, cieniutkie spodenki i skarpetki, bez czapki, a widzę jedne mama wiezie malucha w grubszym pajacu, czapce i uwaga - kombinezonie futerkowym z kapturem, przykryte podwójnie złozonym grubym kocem :szok: ze to dziecko się nie darło....

my kończymy ostatnie opakowanie hugiesów 3 i przeskakujemy na 4 - dla mojej kluski 3 juz za małe i ledwo dupkę z tyłu zakrywają, a z przodu do pępka juz nie sięgają...

wczoraj szczepienie - 5 w 1 - Jeremiś dobrze zniósł, choc płaczu było sporo (ale śpiący był), wg lekarskiej wagi 7200, ubranka 68 na styk, często w 74 juz ubieram, bądź też te w rozmiarze 3-6. No ale rozmiarówka rozmirówce nie równa, bo i czasem 6-9 tez dobre :eek:

no i zmykam, bo bączek ię obudził...

miłego dnia kobitki!
 
reklama
Vill my tą matę dostaliśmy na chrzciny, Grzesiowi bardzo się podoba :-)
Maria na finess z bobasem niekoniecznie, ale może kojarzysz jakiś basen? żeby był dla takich maluszków bezpieczny?
A ogródka zazdroszczę ja wychowana w domu z ogrodem i teraz mi brakuje. Ja nawet skończyłam Ogrodnictwo na SGGW :-). Fajnie też z dzieckiem cały dzień można spędzić, a nie tylko spacery. Ale fakt roboty w nim zawsze dużo.
Mata brawo dla dzielnego Jeremisia
 
kindzia hehe na pewno się Hania wszystkim podoba w końcu taka ładna dziewczynka i mama tak ładnie ubiera :-)
Mini bo twoja Dusia jest laska po mamie i tyle :-D
co do jedzenia dziewczyny mi we wtorek prosto z mostu lekarz powiedział, że nikogo nie obchodzi ile on je :-D tylko jak rośnie i czy przybiera ale nasz to raczej standardowo ok 120ml chociaż dokładnie nie wiem bo z cycka ciągnie raz dziennie tylko dostaje w butli odciągnięte..
Damian jeden ze starszych a też taka malizna w porównaniu do waszych dzieci 5kg i 59cm a pampersy 2, ubranka dopiero zaczyna 62 ale co tam ważne że rośnie ładnie a i pulchniutki też jest :)
 



Pokaż dziecku karuzelę i spokój :-D:-D:-D

Pogoda prześliczna no aż chce się na dwór wyjść tyle że Hanula kima w najlepsze i ani myśli wstać :tak:
No z tym jedzeniem to macie racje co się będę przejmować mała przybiera i to najważniejsze:tak:
Ja na pampersach kończę już 2 i przerzucę małą na 3 :tak:
Nie wiem co miałam pisać muszę ponadrabiać :-D
 
Ostatnia edycja:
CZesc dziewczynki.

Czytam was codziennie, ale żeby coś naskrobac to naprawde cieżko przy moim synku.

We wtorek byliśmy na szczepionce 6w1+ pneumokoki. Idziemy irlandzkim systemem. koleżanka pytała się lekarza w Polsce, ze pod względem szczepionek dla dzieci Irlandia jest lepsza od Polski. Tutaj masz darmowe a w Polsce musisz płacić.

Było troszke płaczu- 2 wkłucia. Ale szybko sie uspokoił i 3 godiznki spania. Ale za to po poludniu marudny, i lekko gorący, wiec łyżeczka Calpolu poszła.

Wogole mójj mały codzinnie rano stęka, pręży sie, tak jakby miał problemy z kupa i pierdami. dopiero niedwno zrobił kupsko że az przeciekło na pajacyk.I dziecko od razu szczęśłiwe.

Teraz leży na macie i gada i bije zabawki:p a mama ma czas na śniadanie:-)

Co do pieluszek to my nadal na pampersach 2. Na noc załozylam 3, ale jeszcze za duze, bo całe przesikał.

u ginekologa tez bylam ( 140 euro wizyta)- wszytko ok. I przepisała mi też tabletki cezarette czy jakoś tak. mówila jeszcze o zastrzyku na 3 miesiace. ale nie iwem jak zareaguje wiec wybrałam standardowo tabsy. ALe jeszcze nie wykupiłam. Nie wiem czemu ale jeszcze mi nie po drodze do przytulanek.

do spania ubieramy body i pajacyk i przykrywamy kocykiem

kindzia-ale masz fajna strojnisie:-)

Inamorate- ślicznotka ci rośnie. Fajnie mała ze przy karuzeli tak ci leży. mój póki co nie lubi :/

kasiulka- zazdroszcze fitnesu

juz nie pamietam co mialam napisac, bo na kolanach mam juz towarzysza:-)
 
Ostatnia edycja:
Hej
Mini Tosia ma 4kg to waga z przed tygodnia, nadal pieluszki sa na nia za wielkie ale mysle ze kilka tyg i beda dobre:), a jak ci sie twoje sprawuja?Caly czas w nich jestes czy zakladasz czasem jednorazowe?
Kasiulka na Zoliborzu na Potockiej sa zajecia dla dzieci od 3 miesiecy, sa dwie szkoly tylko o tej 2 malo wiem i zajecia oferuja jeszcze na inny basenach musisz sprawdzic

co do maty to u nas dwa razy byla uzywana i stanowczo na nie...na brzuszku nie lubi , na razie lezaczek zostal przeproszony i sypia w nim po 3h wiec mam czas tak ja teraz , szkoda tylko bo na spacerek chialam isc bo jest wmiare cieplo i nie pada jeszcze...
 
hejo

Maria Duszka od porodu prawie 1,5 kg przybyła urodziła się dość malutka bo tylko 2,5 kg miała :sorry2:

Kasiulka moja szwagierka pojechała na ten koncert ;-) to też mój ulubiony zespół z czasów liceum :-D

Ewstra my używamy od poczatku wielorazówek ( tylko na noc i na dłuższe wyjścia jednorazówek ) bardzo fajnie się sprawdzają puki co Duszka nie miała żadnych odparzeń ani czerwonej skórki
Tu moja mała modelka z jedną ze swoich pieluszek :-)
IMG_9342.jpg

U nas też mata "nie robi", Duszka mało jest zainteresowana ... Puki co karuzelka zaczęła ją interesować ale nie tak jak Hanię Inamorate :-D:-D:-D

JEśli chodzi o jedzenie to owszem nie ważne ile tylko czy rośnie , ale przedtem Duszka jadła koło 100 i nagle zaczęła po 60 więc prawie połowe mniej :dry:
 
witam sie i ja !

juz nie bede rperaszac ze tak sie pojawiam i znikam bo to sensu nie ma - i tak mi glupio ze tu tak malo zagladam ...
mala zdrowa , ja ja na noc uieram w body z krotkim rekawem i tyle (tzn pielucha falnelowa przez szerokie pieluchowanie - przymus bo cos nie tak na bioderkach wyszlo) w kazdym razie mala spi pod kocykiem w body berekawkow przy oknie otwartym - bo ja bym chyba sie zagotowala nie mowiac o mezu moim ....
pieluchmy mam 2/3 bo 2 takie sa w sam raz a 3 ciutke za duze ocywiscie z huggisow juz mamy 3 bo one i tak male wychodza zawsze ...z kupa sie srednio unoprmowalo ale ok nie narzekam ;]
 
U nas mata też w użyciu - jak nie przez Huberta, to przez moją trzylatkę:-) Hubert na brzuszku tez nie bardzo lubi, natomiast na macie interesuje go zawieszone u góry lusterko-kwiatek - leży na pleckach i śmieje się do własnego odbicia powtarzajac poważne "a guuuu":-)

U nas jak noc chłodna to pajacyk, a jak gorąco to rampers albo body z krótkim rękawem. Staram się nie przegrzewać Młodego. Usłyszałam kiedyś gdzieś, że lepiej, żeby dziecko trochę zmarzło niż się przegrzało.

Nie wiem ile Hubert waży. Urodził się z wagą 2900, na szczepieniu na 6 tygodni miał 4800 - a teraz nie wiem ile, widzę że urósł sporo, 62 już dawno za małe.

U nas przy karmieniu sztucznym kupka raz dziennie albo co drugi dzień.
 
reklama
Kasiulka ty po ogrodnictwie!! Oj to bys mi się przydała do pomocy w wymyśleniu co gdzie posadzić:) ja też poSGGW ale zootechnika:) a basen to owszem potocka tyle że tam syf więc ja mam dobrze bo mogę za pół darmo uczęszczać na taki prawie zamknięty basen w bloku( malutko ludzi,przewaznie jestem sama) tyle że tam zakęć dla dzieci nie ma , i jeszcze z Polą nie byłam.
dziś wybralam sie do Arkadii na zakupy z samą Polą.nie wziełam wózka a musiałam wejść do h&m po bluzki do karmienia więc się nadzwigałam w tym nosidle Pole a ja po cc jestem i ciekawa jestem czy nic sobie nie urwałam.potem jeszcze ja tacyalam do c&a po bodziaki a potem zakupy w carrefourze,przez caly tenczas Pola nie spała tylko patrzyla lub wyla i musialam ją nosić. W końcu kasjerka mi pomogla rzeczy na taśmę wyłożyć i w ryku do domu wracałam i tak dopiero teraz próbuję ją uśpić od rama! Nie wiem co jej odbiło ale nerwowa bardzo dzis jest.
 
Do góry