reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

lastpetunia ja wzięłam te szczepionke 6w1 bo nie mogłabym patrzec jak mi ja kłują i tak jak zrobili te jedno wkłucie to mi pielęgniarka powiedziała że blada jakas jestem żebym posiedziała chwile hehehe. Ale jedno ukłucie szybciutkie mala sie może 2 minuty darła i cisza :) skutków ubocznych nie zaobserwowałam jeszcze. Gorączki nie było jak narazie. U nas 170 zł koszt tego "wynalazku"

Mała zaczela sie w koncu regularnie wypróżniac, jedziemy na bebilonie 1. Ogólnie mała zdrowa :) dokazuje i jak sie slicznie uśmiecha aż sie łezka w oku kręci :) w dzien mało co spi krótkie drzemki po pół godzinki ale za to całą noc przesypia wiec jest bardzo dobrze :)

Ja to już nawet okres przetrwałam ;/ 11 dni mi trwał ale bez bolu brzucha co zawsze mnie bolał.

Musze sie na wizyte kontrolną zapisac w koncu wiecznie na nic nie ma czasu ehh....

Czy wy tez takie huśtawki nastrojów przezywałyscie ? bo u mnie to humor sie zmieniał z godziny na godzine dopiero teraz dochodze do siebie :)

Jeju na nic nie ma czasu nawet tutaj zaglądam od święta.

Pozdrawiam :*
 
reklama
Dziewczyny a kto powiedział, że dziecko MUSI zjadać 120 ml? No przecież niektóre maluchy mogą zjadać mniej (lub więcej) i sie najadac.
Jak my idziemy do restauracji, to też jednemu porcja będzie w sam raz, drugiemu za mała, a trzeciemu za wielka ;-)
Najwazniejsze, ze maluchy rosną - kazde w swoim tempie :cool2:

Miodek w uszach.... No to u nas musiałoby być zapalenie ucha (jesli o tym ma to swiadczyc) srednio co 3.-4. dzień...

A my chyba jestesmy uczuleni na lovellę - i to cała trójka, bo dziś i tato w kropki :eek: Ciekawe... jutro powinnam miec juz nowy proszek - tylko jak ja dojde co w czym było prane :confused: bo przeciez nie wypiore całej szafy :confused2: no i i tak póki co, to jedynie podejrzenia - bez potwierdzenia



Kasiulka
my dadowych "3" już drugą pakę zaczęliśmy (a przeplatamy z pampers premium - też 3)

atomówka to Aleksowi jest, że mu ciepła i miłości trzeba ;-) chłopaki juz tak mają, że przytulaśne są, więc korzystaj póki mozesz, bo ten czas szybko minie - w koncu "dorosłym" facetom takie czułości nie przystoją
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Kasiulka niezła jestes z tymi wygibasami, ze tez Ci sie chce,
a z kim Grzes zostaje? M po robocie chce zostac,
nic nie grymasi ze zmeczony?
............................................

nie martwcie sie o wage, jak dziecko zywe , radosne,
to wszystko dobrze,
je tyle ile potrzebuje
jak to mowia pediatrzy
półroczne dziecko powinno podwoić wage urodzeniowa
nasze maluszki maja jeszcze czas na ten wyczyn
.......................................
po domku i do spania
ubieram tylko bodziaki i japace
dla wygody
.............................................
dwa razy na dniu robimy "wyprawy" po brata i od razu spacerki zaliczamy
takze kiecy wtedy Hanula zadziera
kilku wiekowo podobnych mezczyzm tez przychodzi z mamusiami po swoje rodzeństwo
no i musi sie podobac:)
moze ktoremus wpadnie w oko od pampersa i "miałosc" na zaboj bedzie:)
......................................................
zamknełam okno
wywietrzyłam 20 minut
i starczy myśle

 
Atomówka, synio pieszczoch zapewne i chce być bliziutko mamusi
Kadza już okres? ale z tego co widzę na MM jesteście to szybko wrócił
Vill to Rafaałek też duży chłopak jak już na Dadowych 3, one są na prawdę spore
Kindzia mój mąż chętnie zostaje z Grzesiem i nie robi żadnych problemów, tylko mleczko ściągam, a sama się wyginam. A w przedszkolu na pewno Hania się któremuś spodoba bo jest cudna :-)
 
Inamorate - w ogóle się nie martw rozpiskami, co do ilości jedzenia. Moja córka (teraz trzy lata) jadła właśnie od początku takie niewielkie ilości, gdy była w wieku Huberta to wypijała właśnie po 60ml. A teraz Młody to dzień w dzień całe 120 ml wypija 6 razy na dobę i muszę zacząć robić 150 bo czasem bywa wkurzony, ze się mleczko skończyło. Tak więc każde dziecko rzeczywiście jest inne.

My też na pampersach trójkach już od dłuższego czasu. A te Dady Biedronkowe dobre są? Bo na razie to te pampersy "Pampers" używamy.

Co do szczepionek, to my te zwykłe - czyli trzy wkłucia. Młody zniósł pierwsze szczepienie bardzo dzielnie - jakoś nie mam zaufania do tych skojarzonych - ale co mama to inna opinia. Oprócz tego w szóstym miesiącu zaszczepimy na pneumokoki pierwszą dawkę i w trzynastym na meningokoki. Rotawirusy darujemy.
 
KASIULKA ja mieszkalam do grudnia obok lotniska na fortach! A teraz przyszlo mi zielsko rwać kiedy to ja nie cierpię robić w ziemi i nie znam sie zupelnie na tym!
U nas niestety mam mega problem zeby wsiąść do konia a juz conajmniej miesiąc temu powinnam wsiąść ale Pola niestety przy każdej próbie mojego wyjścia drze sie jak by jej się najgorsza krzywda działa. A marudzi zawsze od 17-23 wiec ciezko mi wyjsc z domu bez niej i tak tkwie tu od 2miesiecy i nawet sklepu nie widzialam.ale chyba sie zapisze na cwiczenia z mała -moze Kasiulka pojdziesz na 11 do fit&fun na aerobic z bobasem:)

Właśnie znalezlismy wielkiego martwego szerszenia w szafce w sypialni!!! Aaaaa przerazona jestem skad to!!!!

MINI moja waży 5400! A twoja tak malutko? To ile od porodu utyła?
 
Witam.
Wasze dzieci zjadają 60 ml i najedzone?? Wow. U mojego małego głodomorka porcja wyjściowa wynoci 120 ml poźniej dorabiam po 30 ml i często zjada w sumie 180 ml. ogólnie wczoraj przez całą dobe zjadł 1020 ml !!!! a Według wzoru że na każdy kilogram przypada 140 ml to 5,7 x 140 ml= 798 ml. Więc żarłok z niego wyśmienity.

Kasiulka ja karmiłam piersią i już miałam okres. Więc chyba nie ma reguły.

Co do tabletek to mi lekarz powiedział że nie poleca zaczynac ich zażywac przed pierwszą normalną miesiaczką. Bo jak zaczniemy wcześniej to jak wiadomo blokuje owulacje, a ważne jest aby te jajniki się uaktywniły po ciązy. czy jakoś tak. Także kazał mi przyjsc po 2 miesiączce po jakies tabsy i na cytologie a narazie metedoy mechaniczne.

Moje dziecie wstałao dzi o 5:30 nie spało wogóle ale zasnęło o 18:30. Mam nadzieje że będzie ładnie spł w nocy.

My spimy przy otwartym oknie. Jestem z tych mamusiek które uważają że dzieci trzeba hartowac :D:D:D nawet teraz se jaś wietrzy a na sobie ma aktualnie sam welurowy pajacyk i przykryty jest kocykiem. Zazwyczaj ma jeszcze body pod spód a pajacyk jest bawełniany, ale przez te ostatnie deszcze przesunęło mi się pranie , bo lubie suszyc na słońcu, a słońca nie było :p a dziś sie zasiediałam u koleżanki i nie zdążyło to pranie wyschnąc :D ot historia nie ogarniętej matki :p

Moj "Mały" to już z polskiego 68 wyrasta. w tych zagranicznych jeszcze ma troche luzu, bo są ogólnie większe. a najgorsze że 74 nie mam nic. Dopiero 80 i bede musiała się wybrac na zakupy.

My dzisiaj przeszliśmy na pieluski nr 3. Zakupiłam dzis hugissy, rozmanowskie i biedronkowe. Będziemy testowac :D Wczoraj jak Jasia ważyłam to ważył 5,7 kg więc mały klocuszek :p

No i po sztucznym mleku kupa pojawia sie rzadko. dzisiaj była jedna mała... Normalne to? Bo po cycku była minimum 4 razy dziennie.

Niania mi donosi że mój mały swierczy coś w łóżeczku. Swoją drogą ta elektroniczna niania to chyba najlepiej wydane 200 zł. Rewelacyjne urządzenie.

Co poza tym u nas?? nic...

życzę kolorowych snów wszystkim maluszkom i rodzicom... :*
 
No to ja się pochwalę, że właśnie zainwestowałam stówkę na matę edukacyjną (a jednak :zawstydzona/y:; zarzekała się żabka wody :-D) - w planie była karuzela a mata made in domowe graty, ale ostatecznie stanęło na RAIN FOREST z fp - myślę, że to też będą dobrze wydane pieniądze i Rafałowi się spodoba (a mama może w końcu będzie w stanie zająć się tak prozaicznymi czynnościami jak prasowanie czy ogarnięcie ogródka - muszę w końcu ZASIAĆ :szok: zielony nawóz - zanim mnie zima zastanie :eek:)

Zobacz załącznik 463520

A propos żabek - ktoś ma kontakt z Atan? Dawno się nie odzywała...
 
Vill no tak właśnie myślałam,że te moje dziecko wyjątkowo przytulanki kocha i żyć bez mamy nie może
Vill super mata, ja właśnie też stoję przed jej wyborem
Kupiłaś przez neta?
 
reklama
Do góry