reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

reklama
Hmmmm mam te krople Nasivin ale nie pomyslalam ze taki maluch juz moze a druga sprawa ze ona wlasnie ma biale te gluty wiec niby nie szkodliwe.

Amandla zazdroszcze ci ze mozesz wychodzic u mnie niestety tragedia, powinnam wpadac do pracy ale mala nie umie zostac z babcia czy kims- odrazu wyje i sie uspokoic nie chce!

Boje sie cholera teraz tego infacolu podac, dzis mala odsypia nocke wiec nie wiem jak tam jej brzuch,teraz ssie i sie prezy i nic nie wychodzi (ona w ogole malo pryka), ale podczas ssania to normalne ze sie prezy bo wtedy jelita pracuja jak ssie.wiec chyba nie zastosuje tego infacolu wiecej.

Witaminy tez wciaz zapominam i podaje srednio 1 raz w tygodniu a wit K podalam 2 razy a D z 10 razy:(


Trawa dzieki za rade jak mi wcina ale ja zawsze z komorki pisze:) chociaz tu tez cofam i czasem to dziala:)

Mata a co powoduje witamina K???
 
Angel super, że tak ładnie w sumie Wam dziś poszło ;-) I że Dorianek rośnie zdrowo. Mój Rafał też głowę mocno trzyma i na brzuszku to potrafi w drugą stronę ją obrócić, ale myśłałam, że to normalne i nawet w drugą stronę - -martwiłam się, ze za mało go na brzuszek przewracam (bo i nie myślę o tym i on za bardzo za tym nie przepada :zawstydzona/y:)

Ewstra fajnie, że przeprowadzka poszła sprawnie, a Tosine ubranka zaczniesz odkładać prędzej niż myślisz :-)

mata
super, że i u Was takie dobre wieści - i tak ma być :tak:; tylko niech Dobrusia jeszcze katarek pogoni...
A, no i 6kg prawie - widać efekty tego wiszenia ;-) Aż się boję, co u nas będzie, choć pewnie bedzie mniej
 
ahoj kobitki,
my też szczepiliśmy Manię 6 w 1, też nie było dużo płaczu, rotawirusy odpuszczamy, a pneumokoki po 6 mies ( mniej o jedną dawkę się wtedy podaje dziecku), aha no i Mania, jako, że urodzona w 37 tygodniu to się łapie na wcześniaka i ma pneumokoki za darmo:D, tak więc te dziewczyny, które macie dzieciaczki nieco przed terminem, to pamietajcie, że niektóre szczepionki są za free:)
ja dzisiaj byłam w pracy, a mała z babcią rządziła , jutro podobnie, ale tylko na 2-3 godzinki wyskakuję :) cieszę się , że mam taka pracę;D

poważnie? dlaczego mi nikt o tym nie powiedział :wściekła/y: nosz k.. co za kraj ja mam dziecko urodzone w 34 tyg a o tym że mam jakieś szczepienia darmowe nikt mnie nie poinformował:wściekła/y:
 
Renia jak zaszczepiłas na pneumokoki płatnie to kolejne dwie dawki muszą Ci dac za darmo :)
Pneumokoki.pl - Szczepię, bo...
u mnie w szpitalu nawet było info o tym, więc domagaj się tego skoro sami Ci nie zaproponowali:)

Ivi u mnie w przychodni przy szczepieniu pielegniarka sama zaproponowała, że skoro urodzona w 37 tygodniu to jej przysługują darmowe pneumokoki, też Mania nic w książeczce nie miała, że wcześniak, tylko donoszona, więc liczy się tylko tydzień urodzenia:)

Atomówka - u mnie w książeczce zalecili wizyte u pediatry w 10 dniu życia
 
Ostatnia edycja:
hej
Angel dobrze że wyjaśniłas z tymi węzłami i że to nic poważnego ... A tak się zastanawiam czemu nie nakarmiłaś Dorianka piersią ?? nie chciałaś publicznie ??

Villandra Rafałek ślicznie przybiera :tak: 6kg fiu fiu ciekawe kiedy moja Duszka będzie tyle ważyć :-D

Mata super wieści ... Zdrówka dla Dobrusi ... my walczymy z zapaleniem ucha ( znowu !!!!) drugi antybiotyk przerabiamy :confused2:

Atomówka
ja miałam zalecaną kontrolę pediatryczną po tygodniu ze względu na tą glukozę , ale z Borysem byłam chyba coś koło 5 tygodnia

A u mnie szczepionki są za darmo , dziś się dowiedziałam że szczepią Ci dziecko za darmo ale w zamian pobierają krew do badania :eek:
 
Mario wit. K u nas powoduje problemy z brzuskziem i niepokój - Jeremiś mało spi, duzo płacze i sie pręży. Zaczyna się to niedługo po podaniu witamin i trwa kilka ładnych godzin - jak daję rano to wieczorem jest dopiero lepiej, kiedys dałam na wieczór i cała nocka nieprzespana...

z tymi szczepieniami dla wcześniaków to przegięcie widzę - mi się kiedyś cos tam obiło o uszy, że wcześniaki mają zalecane jakieś szczepienia i są własnie za darmo, ale juz w szpitalu nie słyszałam ani nie widziałam info o tym... Walczcie dziewczyny, jak jest mozliwość zrobienia szczepień za free, a chcecie dodatkowo szczepić :tak:

My będziemy szczepić 5 w 1 (czyli jedynie na wzw "starą" szczepionką) i tez chcę przeciągnąc nieco pierwsze szczepienie, przynajmniej o 2 tygodnie :tak:
 
chlip już nie jesteśmy MARCÓWECZKAMI:no:

my też szczepiliśmy Manię z poślizgiem, nasza pediatra też nie kazała się spieszyć ze szczepieniem

Mini po czym poznałaś, że Dusia ma zapalenie ucha?
 
reklama
Mini a myslałam, że nie będziesz szczepić w ogóle ;-) a zapalenie ucha to ma chyba Borys? Bo jak Ida to nie ciekawie... maluszki z zapaleniem ucha maja problem z ssaniem, bo powoduje to okropny ból...

Angel to super, że powiększone węzły w Waszym przypadku to nie oznaka choroby. Ja tez jestem ciekawa czemu butlą musiałaś się poratować? Ja na początku jak miałam opory do publicznego karmienia, to przykrywałam buźkę i pierś pieluchą, ale to trwało krótko - bo nie było mi za wygodnie ;-) teraz bezwstydnie wywalam sprzęt na wierzch i mam w nosie co ludzie o mnie myslą - grunt, żeby maluch był najedzony (dziś też zaliczyliśmy publiczne karmienie na poczekalni po wizycie w poradni ;-))

ciekawe czy wszystkie kobitki będa umiały nasze nowe miejsce znaleźć :sorry:
 
Do góry