reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

Atomówka - dobrze dziewczyny radzą odstaw butlę, ja tez małą dokarmiałam, ale jak tylko nauczyłyśmy się karmić to sztuczne mleko w kąt poszło, jak po jedzonku Twoim zasypia, robi siusiu i kupę to na pewno się najada:) z Kolkami tak jak ze skurczami, masz rację, będziesz wiedziała, ze to jest to:) przyjmuje się, że kolki są wtedy gdy dziecko przez przynajmniej trzy dni w tygodniu, przez kolejne 3 tygodnie drze się o podobnej porze przez ok 3 godziny.

My dla odmiany walczymy z odparzeniem, dwa dni temu założyłam małej pieluszki huggies #$#@!!!!$^^$%! i pomimo, ze zmieniamy jej co 2-3 godziny pieluchy w ciągu jednego dnia nabawiła się takiego odparzenia, że jej skóra zeszła, masakra, wietrzymy się cały czas, smaruję jej sudokremem pupcie i myję jak tylko się zsiusia lub cos większego zrobi przegotowaną wodą , mam nadzieję, ze szybko sobie z tym poradzimy, znacie jakies sprawdzone sposoby na odparzenia?
 
reklama
Monika mój M właśnie wydzwania za jakimś laryngologiem bo chcielibyśmy jak najwcześniej zacząć leczenie a puki co jesteśmy dopiero na czwartek zarejestrowani a w przychodni w razie czego jutro będziemy próbować ... Porażka ta służba zdrowia :-(

Helena
Ja w sumie tylko wiąże tzw " kieszonkę" więc tylko to wiązanie musiałam opanować ;-)
Boryska wiązałam już w drugim tygodniu , teraz poczekałam pierwsze trzy ale to chyba dlatego że nie miałam takiej potrzeby :-).

Bozienka
świetne wieści ... i co skorzystasz z transportu ??:-p

ajako
mi też się wydaje że jedzenie może szkodzić tylko w przypadku jak dziecko ma alergię ... Puki co nie zauważyłam różnicy między tym jak jadłam "gotowane" a jak jem wszystko ... Duszka tak samo się spina i nadal robi rzadziutkie kupki ...:sorry:
 
heyka

u mnie czasu brak
Helena powodzenia
Amandla tormentiol w aptece bez recepty około 7 zeta
i odstaw chusteczki nawilzone na jakis czas,
przemywaj woda i wacikiem,
wietreznie
dwa dni i dupencja wroci do normalnosci
sudokrem nic nie daje,
mi pediatra mowiła w szpitalu ze to jest kremik pielegnacyjny, sciema ze na odparzenie
juz lepszy Alantan (chyba tak sie nazywał)
 
mini no wiesz nieskorzystala bym ale ten o o pan powiedzial synkowi ze jak pojedzie zemna i kornelka do krakowa to kasjanek pojedzie z nami i teraz mnie synek meczy ze chce jechac z tatusiem i kornelka wiec nie wiem jeszcze do 12 mam czas ;) na podparzenie polecam tormentiol lepiej leczy a sudokrem jest bardziej ochronny moja jak zlapala w szpitalu odparzenie to tormentiol i na drogi dzien bylo juz owiele lepiej :)
 
cześć dziewczynki :)

my jesteśmy u rodziców, jest fajowsko, odciągnęłam pokarm, a sama pojechałam na zakupy. kupiłam sobie dwie pary butów jedne do ganiania z wózkiem na wiosnę, a drugie bardziej eleganckie na chrzciny.Obeszłam też sklepy dziecięce, żeby obejrzeć ciuszki na chrzciny, chyba trzeba zamówić w sieci, bo tu co jest to mega tandeta. W ogóle stwierdziłam, że u rodziców jestem tak często, że nie opłaca mi się wszystko ze sobą wozić. Także zrobiłyśmy z mama wielkie zakupy wyprawkowe, żeby i tu były ręczniki, tetra, pieluchy, proszki, pościel, rożek itd itd. Kupiłyśmy też bujaczek-leżaczek fp, wiem że część z Was go też ma. Superowo się sprawdza.

ajako, ja też już raczej jem wszystko, nie zauważyłam jakiejś znacznej poprawy po eliminacji niektórych produktów
helena trzymaj się dzielnie, a my Ci tu kibicujemy
atomówka odstawiaj butle, skoro Aleks robi kupki i siku to nie ma co go zapychać sztucznym. My też dokarmialiśmy naszego Grzesia, przez pierwszy tydzień0 miałam za mało pokarmu. Na szczęście rozbujałam laktację laktatorem i już nigdy mu sztucznego nie daliśmy
bozienka super, że z małą ok, też jestem ciekawa czy skorzystasz z podwózki

A z tymi specjalistami na nfz, to śmiechu warte, ja dzisiaj cały dzień dzwoniłam, żeby umówić nas do neurologa w końcu mi się udało. Powinniśmy być w maju, a wizyta w czerwcu.
 
amandla a mi w szpitalu kazali tormentiol kupic bo jak mowilam sudokrem jest tylko oslonowy podobno niewyleczysz tym odparzeni niewiem czy nie zalecany rozne szpitale rozne opinie ja przy synku stosowalam moje siostry przy dzieciach stosowaly i wszyscy sobie chwala ja tez :D

a musze sie wam pochwalic pampesry 2 sa juz na nas zamale :D rosnie moja kruszyna ;)

kadiulka moja mosi byc szczepiona w krakowie niestety i to jak najszybciej i jaki najblizszy termin mi znalezli to na polowe maja ale ich ublagalam zeby wczesniej i wlasnie mam na 12 masakra doslownie do wiekszosci learzy musze chodzic prywatnie bo terminy takie ze jejciu tak jak chcialam zeby mala rechabilitantka sprawdzila to na nfz termin na sierpien prywatnie odszczala wiec kasa w zeby i sru poszlam sprawdzic masakra doslownie
 
Ostatnia edycja:
Nam na odparzenie pomóg sudocrem na zmianę z linomagiem... ale nie mieliśmy uszkodzenia skóry tylko krostki dopiero. Po 2 dniach sladu nie było i pupka ładna już.

Helena ja mam chuste LennyLamb i jak dla mnie ok. Kupowałam na allegro za połowę ceny kilka razy zamotaną, więc prawie jak nówka ;-) z chustami ponoć tak jest, że te uzywane są nawet lepsze, bo materiał już zmiękczony praniem i używaniem, a że są robione z dobrych materiałów, to nie widac po nich używania :tak:

Bozeinka no to pięknie Kornelce dupcia rośnie ;-) na zdjęciach to już nawet nie widać, że ona wczeniaczek :tak: my też juz po mału na "3" wskakujemy, bo "2" to za słabą pojemność mają na nasze kupki i siuśki :rofl2:

Misiek śpi - biedny katar go wybudzał na początku, teraz porozszczelniałam okna w pokoju, w pozostałych pootwierane i wietrzymy co nieco... Niestety otworzyć nie moge u nas, bo wieje okrutnie prosto w okna i zaraz wszystko fruwa w pokoju...

mnie coś głowa boli... jak nic zmiana pogody idzie - oby juz na stałe wiosna wróciła, bo mam dość :baffled: a dzis jeszcze zebranie w przedszkolu, ciekawe czy M urwie się z pracy na trochę, bo też wymyslili zebranie na 16 :confused2:
 
Ostatnia edycja:
reklama
cześć laski
ja wymiękam, próbuję lecieć na 3 etaty (dzieci, dom i praca zawodowa) i chwilami nie daję rady

u nas też dupka odparzona totalnie była, nawet tormentiol nic nie dawał (też go polecam na odparzenia!! używałam też przy Tymku, bo nic innego nie pomagało), ale pediatra do której poszliśmy na kontrolę powiedziała że pewnie odparzona dupka związana jest z pleśniawkami z którymi nie mogę sobie poradzić i jest to bardizej grzybiczne, wiec dała nam na to dosć silny lek (Flumycon) na to i od razu jest poprawa.. Pleśniawek nie ma w paszczy i dupka coraz mniej czerwona :)

Chustę mam Natibaby i jest super, mam też bebelulu mocno używaną i też jest super. bebelulu mniej używane albo nowe są bardzo "twarde" i ciężko Ci będzie maluszka zamotać. Obie kupowałam używane, jedną na allegro drugą na chusty.info bo mi szkoda kasy na nówki
 
Do góry