reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

Maria - twoja mala miala diagnozowane problemy z sercem czy mi sie kolezanka pomylila? Ja nie lubie dzieci z smokiem, weldug mnie dzieci potrafia zasypiac bez smoka ..bynjamniej moj syn umial, cora tez przejawia takie predyspozycje tylko jak mowie ja nauczyly pielegniarki ;/ i ja sie z tym mecze ! nie wieryzlam ze dziecko moze tak mocno sie przyzwyczaic do czegos co uzywa tylko 3 dni !!! szok!
ja moja mala po karmieniu odbijam i klade jak sobie wiecej niz 30 minut oglada swiat to ja przewracam na brzuch i sie kwura powkura i ja rzucam (oczywiscie w cudzymslowie) na plecki pooglada sobie swiat i do spania sama zasypia czasme smok musze jeszcze dac...pozatym ja mam ucuzlenie na smoki bo dwoch kuzynow Nataniela(tylko tyle dzieci jest u nas w rodiznie) maja smoki do dzis a dzieci maja po prawie 4 lata i nie umieja rodzice oduczyc oduczaja od 2 roku zycia i dzieci nadal maja smoka a zeby krzywe ze szok ;/


co do brzuskzowania to mowia ze pare dni po porodie mozna juz dawac na rzuszek- nie zmuszmay dzieci do czegokolwiek jelsi same podnosza glowki, czy do siadu sie daja to prosze bardzo ale krzywde sie robi jak sie dziecko na "chama"uczy roznych rzeczy ;] takze angel mozesz z powodzeniem juz brzuskzowac a jak zasnie to nich spi sobie - tylko zagladaj co chciwle do malca czy sie nic nie dzieje .



renia - a jesz duzo nabialu ? bo moze to nie wina w miesie a nabiale moze tak reaguje dzieciatko na nabial moze ma kolki przez skaze bialkowa- niekoniecnzie teraz ona wychodzi w postaci krostek.


Dziewczyny Maria ma racje skad wiecie ze pokarmu malo ? pamietajcie ze na poczatku "cycki" produkuja zawsze za duzo mleka bo dziecko raz ciagnie duzo raz malo , ale po paru tygodniach (2-3 czasem 4) "cycki" produkuja tylko tyle mleka ile potrzeba dziecku ... bo po co organizm ma produkowac duzo jak i tak nie jest wypijane? zawsze jak macie malo pokarmy to mozecie dziecko dac do obu piersi jak sicganie z jednej i drugiej na pewno sie na je a organizm bedzie wiecej produkowal bo wie ze cos nie halo bo zawsze bylo sciagane z jednej a nagle z dwoch ;>
ja zrobilam glupote bo jak mala sicagala z jednego to ja szlam i odciagalam w lazience druga piers (w spzitlau) i po tygodniu efekt byl taki ze jak mala pila z prawej to lewa tak ciekla ze nawet tetra przylozona na piers przeciekala ..poprostu moje piersi stwierdzily ze chyba mam dwa ssaki i produkowaly tyle pokamru do dzis mam tak tylko ze juz duuuuzo mniej pokarmu i mala sie najada bo widze ze chociaz mam piersi mniej nabrzmiale to i tak potrafi spac 4 godziny.

moja mama dala dobra rade- mowila zeby odciagnac do kieliszka mleka recznie nie lakatorem i pozostaic ten kieliszek na godine po tym czasie trzeba spr jaki jest "korzuch" jesli w ogole go nie ma to znacyz ze mleko nie ma w sobie tłuszczu jesli sie robi to jest ok ;] im grubszy tym lepszy
 
reklama
Witamy się niedzielnie

Tunia gdzie Ty jesteś kochana?

U Nas przedwczoraj noc tragiczna, mały ciągle płakał i tylko wisząc na cycu porafił się uspokoić i zasnąć
Ale kurde nie będe robiła sobie z cycka usypiacza więc jak tylko usnął to ja cyca chowałam a ten ryk
No i tak cała noc i cały piątek
Wczoraj już dużo lepiej i Aleks bardzo ładnie spał
Budził się tylko na karmienie i potem dalej lulał
Dziś dzień też fajny, trochę popłaczę ale generalnie grzeczniutko leży i się rozgląda albo śpi
Teraz się werandujemy troszkę, małemu sie chyba podoba świeże powietrze bo śpi jak zabity

Zastanawiam się dziś nad sensem dokarmiania go z butli
Kurde skąd ta lekarka niby wiedziała,że Aleks się nie najada? Bo ubył na wadzę? Przecież to chyba (?) normalne,że dzieci w 1-szej, 2-giej dobie tracą na wadzę?
Widzę,że jak jest przystawiony do cyca i jest faktycznie głodny to ładnie ssie i słychać,że je
Jak ściągam laktatorem to faktycznie nie ma dużo tego pokarmu, ale nie wiem może źle to robię? Może coś?
No kombinuje ale serio wcale mi nie pasuje ta butla, chciałabym go mieć tylko na piersi

Co do diety ja nie stosuję póki co
Choć nie wiem czy Aleks nie ma kolek
Ale jak je rozpoznać w sumie?
Problemów z kupką nie ma, bo robi często, ale czasami jak kupcia to robi się taki czerwony jak buraczek na buzi i widać,że mu trudno
To są kolki własnie ?
 
Kasiurek jak bylam w ciazy to mowili lekarze ze mala bedzie miala wade serca ale urodzila sie bez wady ( no prawie bez bo ma tam ta zatoke niedomknieta co podobno wiele noworodkow ma ).
No dobra- ja odkladam mala i ona po 5-10 min
sie budzi z rykiem, wiec ja odkrecam na prawo, lewo, brzuch i wciaz ryczy to w koncu sie poddaje i znow cycujemy. Dzis to osiagnela apogeum bo jeszcze ANI razu mi sie nie udalo jej odlozyc na dluzej niz 10min!!! To co ja mam w takim momencie robic???
u nas w rodzinie nie ma ani jednego dziecka :( ale to juz wina rodzicow ze od smoka nie oduczyli w pore.

Atomowka- daj mu jeszcze czas, ja uwazam ze do miesiaca mozna wisiec z malym na cycu bo on potrzebuje czasu i twoje cycki tez:) a laktatorem nie musisz nic sciagac bo niektore cycki podobno nie reaguja na laktator ( tak mi w poradni mowili) . Wiec rzuc butle w kat i cyckuj jak tak ci lepiej.

 
Witamy się niedzielnie

Tunia gdzie Ty jesteś kochana?

U Nas przedwczoraj noc tragiczna, mały ciągle płakał i tylko wisząc na cycu porafił się uspokoić i zasnąć
Ale kurde nie będe robiła sobie z cycka usypiacza więc jak tylko usnął to ja cyca chowałam a ten ryk
No i tak cała noc i cały piątek
Wczoraj już dużo lepiej i Aleks bardzo ładnie spał
Budził się tylko na karmienie i potem dalej lulał
Dziś dzień też fajny, trochę popłaczę ale generalnie grzeczniutko leży i się rozgląda albo śpi
Teraz się werandujemy troszkę, małemu sie chyba podoba świeże powietrze bo śpi jak zabity

Zastanawiam się dziś nad sensem dokarmiania go z butli
Kurde skąd ta lekarka niby wiedziała,że Aleks się nie najada? Bo ubył na wadzę? Przecież to chyba (?) normalne,że dzieci w 1-szej, 2-giej dobie tracą na wadzę?
Widzę,że jak jest przystawiony do cyca i jest faktycznie głodny to ładnie ssie i słychać,że je
Jak ściągam laktatorem to faktycznie nie ma dużo tego pokarmu, ale nie wiem może źle to robię? Może coś?
No kombinuje ale serio wcale mi nie pasuje ta butla, chciałabym go mieć tylko na piersi

Co do diety ja nie stosuję póki co
Choć nie wiem czy Aleks nie ma kolek
Ale jak je rozpoznać w sumie?
Problemów z kupką nie ma, bo robi często, ale czasami jak kupcia to robi się taki czerwony jak buraczek na buzi i widać,że mu trudno
To są kolki własnie ?

Atomowka nie dokarmiaj .normalnym jest ze dziecko traci na wadze do 4 doby a pózniej szybciutko przybiera. Matka ma mleko dopiero w 5-6 dobie a wcześniej bardzo wartościowa siatw i mleko przejściowe. Nie pojętym jestze lekarz kazał dokarmiac - szok! Ja miałam załamanie , chciałam dać butle w 2 dobie bo wydawało mi sie ze on ciagle głodny, niespokojny itd, akurat przyszła położna i mówi ze w żadnym wypadku nic nie dawać bo zaburza sie dziecku ssanie, i może odrzucić pierś. Kazała sie cycowac kiedy mu sie tylko zachce a Laktacja ruszy i maly przybierze spowrotem to co stracił - i dokładnie tak było ;-) tak wiec ja odradzam ;)
 
Atomówka kolki się pojawiają po 3 tyg, jak będą to będziesz wiedziała że to to.. będzie bardzo bardzo płakać, prężyć się i będzie miał twardy brzuszek..
Kasiurek no nabiał też już wykluczyłam chyba że masło, ale z kilkoma lekarzami rozmawiałam już na temat kolek i nikt nic nie mówił o żadnej skazie ani nic..
 
O atomówka jak tam brat bliźniak? :-D
To ze cisnie i czerwony to norma, nasz tez tak robi do tego mina numer 5 az smiac sie chce :-D
Czesto kupa, od wczoraj juz tylko ladnie pomaranczowo z grudkami czyli wkoncu zjada to tresciwsze moje mleko bo dotychczas tylko zielonkawo bylo co polozna wytlumaczyla, ze to kupa z tego cienkiego pierwszego mleka.
Dzis glutek z rana 3 godziny ponad nie spal ale bez ryku, teraz od 12 spi tylko na cyca sie budzi ;-)
Na skype rodzina poogladala cudaczka ( wszyscy byli u mojej mamy na obiedzie) a on spal w najlepsze i tylko miny robil jak go matka calowala i glaskala :-D

ALe fakt faktem wyjec jest straszny jak juz zacznie, no mowie Wam masakra zmiana pampersa czy ubranka :( SMokiem probujemy wtedy udobruchac ale malo kiedy cos daje.. a normalnie czerwony sie robi jakby ze skory obdzierali mi dzieciaczka :sorry2:

Kurcze musze za wczasu ten infacol kupic na W tych durnych kolek.. marzenie scietej glowy ze nas ominie pewnie..
 
Ostatnia edycja:
wrócliśmy :)
Marcelek ładnie spał w podróży niby tylko 2godz ale się bałam jak to będzie
ale mieliśmy przygodę u teściowej, padał śnieg i przez to jakaś była awaria sieci energetycznej byliśmy bez prądu od północy do godz 14 dobrze, że u niej jest koza i było można napalić bo inaczej to kiepsko by wyglądało ... piec centralnego nie załącza się jak nie ma prądu to temperatura by była naprawdę niska no szok

teraz padam ... zasypiam na siedząco małemu wcisnęłam smoka żeby trochę może się zdrzemnął i nie myślał o cycu
 
witam :)

Moja Nellka tez tylko by na cycku wisiala...ale szczerze mowiac pozwalam jej na to... lubi byc blisko mnie i w zasadzie tylko wtedy jest spokojna ...
u nas ze smokiem jest kategoryczne nie i to wypowiedziane przez Nell

ostatnio mecza ja hm... w zasadzie sama niewiem co to prezy sie steka robi sie czerwona.... jak by miala zatwardzenie ale problemow z kupka nie mamy...:dry:
 
ale mamy zimę :szok:
Chusta to jednak świetny wynalazek zwłaszcza na taką pogodę -Duszka miała dziś cieplutko na spacerku mimo niesprzyjającej aury :sorry2:

Angel pytałaś o kolki , podobno dopiero w drugim miesiącu się pojawiają koło 6-8 tygodnia ale mogą pojawić się też wcześniej .. a takie spinania to chyba normalna sprawa...

dobra idę do małej CDN ....:-)
 
reklama
mini o jakiej chuście na spacery piszesz?

angel brat bliźniak haha nieźle, nawet na to nie wpadłam. Z tymi kupkami to niezła opcja, bo ja też się zastanawiam czemu na początku ( 2 dni ) miał zieloną a teraz zółta z grudkami. Dzięki Angel :-)

Agusia właśnie dla mnie też normalnym było że dziecko na początku spada z wagi ( nawet na szkole rodzenia Nam mówili) ale skoro lekarz kazał to jako początkująca matka nie będę się kłóciła
Jednak obserwując Aleksa stwierdziłam,że spróbuje bez butli teraz ( no może jedną dziennie mu dam ) bo już widzę,że z cycka sobie smoczka zrobił a nie jadalnie. Przy cycku raz dwa zasypia a z butli samo leci mleko to co się męczyć ma nie?
Małe a takie sprytne już

Renia czyli z kolkami tak jak ze skurczami porodowymi? Jak sie pojawią to nie będzie wątpliwości,że to to, Dzięki
 
Do góry