reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

Amandla Mała bardzo mało przybiera i w sumie nie wiadomo dlaczego. Także czekam i jak się nie ruszy to na mm będę dokarmiać bo to juz jest mało ciekawe.

MaMi to szybkiego i bezbolesnego zyczę.
 
reklama
Witam
jest weekend wiec jestem !!!

Marusia - ahh to przezyliscie ;/ do inhalacji dobre sa sole fizjologiczne- moja rada - kup 0,9% do zastrzykow to to samo co daja w tych ładnych kolorowych opakowaniach dla dzieci roznica taka ze za te krople zaplacisz 20 złotych a za te do zastrzykow 2 złote ;> mowi to corka pielegniarki ;]
ja malej robilam tez inhalacje z inhalolu ale nie inhalatorem tylko nakrywalam lozeczko kocem, do lozeczka wkladalam uspaną mała i powyzej jej obok glowy (tak zeby rekoma nie dosiegla ani glowka przy przeciaganiu sie) miske z dopiero co zagotowana woda i jedna-dwoma kroplami inhalolu . po 3 dniach zero kataru i kichawicy/kaszlu bo tak naprawde nie wiem co to bylo. Acha i podaje malej probiotyk i prebiotyk BIO GAJA super sprawa i polecam ja dalej po jednej kropli na smoka i smoka do buzi (5 kropli na dobe sie daje) i od razu mniejsze problemy z brzuszkiem sa ;]


My jutro mamy usg bioderek!!!! - prosze o kciuki!!!!
a we wtorek pierwsze szczepienie - my szczepimy tymi zwyklymi szczpeionkami -znajomi pediatrzy odradzaja skojarzone ... zreszta takie malenstwo i tak nie czuje tego i nie jest swiadome -nie to co 2-3 latek.


jak pisalam mamy weekend wiec mam chiwle psokoju i moge tu wejsc ;] z dowjka dzieci juz jakos daje sobie rade, mlody juz wyzdrowial wiec o wiele lepiej wpsolpracuje ;] mloda tez juz sie unormowala ale .....ocieplaja mi blok wiec od rana do 15-16 mam poprostu wrrr brrrr i inne diwieki a w piatek nam jeszcze skuwali 15 cm warstwe betomu z balkonu za dwa tygodnie kolejna rąbanina bo wymieniaja nam balustrady na balkonach teraz mamy taka balustrade pol na pol beton z pretami i jest jeszcze taka polka co tak naprawde tylko miejsce jamuje, a maja wymienic na takie fajne gdzie od razu robi sie 40 cm wiecej na balkonie ;](teraz balustrada wpuszczonaw sciany jest rozno ze scianami a te nowe wystaja 7 cm )
ja nadla na diecie cycowej boje sie jesc inne rzeczy smazone cy piecozne wiec jem gotowane - sie chyba przyzwyczailam juz !!!!

no to ide nadrabiac reszte stron poki dzieciarnia mi śpi ;]
 
Hejka :)
Jak to świeżynka nie mam czasu zupełnie wpadać:(
Ale w gruncie rzeczy nie jest zle , naprawde poki co to ryk jest tylko przy zmianie pampka i ubranka a z reszta to mimo np, 3 godzin marudzenia to i tak na zasadzie kupa, cyc, obczajanie swiata, cyc, kupa , cyc i tak dalej ;-)
Noc super byla m. spal cala z pobudkaa o 3 na pampersa, a ja tylko co jakis czas tankowalam bo spal miedzy Nami :-)
Ciekawe na jak dlugo da nam tak w miare funkcjonowac :-D

Co do diety to mnie przerazacie :-D Ajako zjadla obiad i martwi sie karmic, lina by sie bała.. a w uk nie ma diety karmiacej jak juz alicja wspominala ;-)
W szpitalu bedac badz co badz jadlam co podali a byly to normalne dania, desery- czasem tluste, z sosami i miechem , czasem lzejsze.. na deser ciasta polane mega slodkim sosem , na sniadanie grzanki z drzemem i kawka ..
Coz jadlam , karmilam, po powrocie do domu z ciezka anemia i po transfuzji polozna powiedziala, ze mam nawet nie myslec o jakims polskim zwyczju dietowania przy karmieniu i jesc to co zawsze tylko nie pikantnie i uznikac np. soku pomaranczowego i tym podobnych co moga zakwasic. Wiec tak jem, maly je i sraaaczy za przeproszeniem az milo :-D

M. na mieszkaniu porzadkuje i jutro /pojutrze przenosimy sie juz z malym na gotowe ;)
A w czwartek przylatuje na pare dni moja mama strasznie sie ciesze!
 
widze ze tamat spania i smoczkow ;]

no ja przeciwkiem smoczkow jestem i jak mam dac malej to mnie skreca wiec jestem skrecona jak sruba bo mloda chce co chiwle- tak panie pielegniarki przyzwyczaily w spzitlau podczas naswietlan (4 dni) ze mala jaknie ma smoka w bui to ryk pisk i wierzganko ! ja kupilam smoka z lovi 0-3 m i mam nadzieje ze to juz ostani smok bedzie bo mala odzwyczajam ma mnie jako smoka i powinno jej starczyc a co ! i juz dzieki bogu zasypia z ale po chiwli wyciagam jej i spi ju bez(wczensiej byl ryk) i jak sie bawi z mama to tez bez smoka mysle ze jeszcze dwa tygodnie i koniec z uspokajaczem bedzie!

co do spania- to ja nigdy nie kolysalam malej ani synka i kazdemu kotry ja bral (lub synka)na rece i wlaczala sie choroba sieroca(kiwanie,kołysanie) zwracalam uwage bo ja nie bede siedziec i kolysac dziecka tym bardziej ze drugie na to nie pozwala, wiec mala zasypia sama w lozeczku czasem z pomoca smoka czasem bez , wlaczam jej karuzele z fisher prica z dzwiekiem swierszczy i mloda sobie patrzy oglada i zasypia .

dlugo wytrzymuja wasze dzieci na brzuchach ? bo moja cora nie chce w ogole wrzeszczy kreci sie i sie przekrzywia tak jakby sie za moment miala owdrocic na plecy .... a boje sie ze rpzez to ze nie lezy na brzuchu bedzie miala slaba obrecz barkowa i miesni karku i beda ja chcieli wyslac na rehabilitacje ;/ ale co dziwne jak ja mam do odbicia (czesto ja odbijam w pozycji polezacej) to zasypia mi tak i jak ja na brzuchu klade to spi smaczniej i dluzej niz na plecach (oczywiscie pod czujnym okiem mamy!)


widze ze duzo mam karmi swoim mlekiem u nas zacyzna juz brakowac .... ale nie poddaje sie chce ten miesiac jeszcze wytrzymac (mam zamiar do 3 karmic) i potem juz przejsc na butle a czasem dopajac z cyca ..zeby w okresie kiedy do pracy pojde nie bylo problemu z nauka picia z butelki ....

i tyle doczytalam ;p


ajako -no kapuste moglas sobie odpuscic - albo podaj malemu mleko i odciagnij sobie ze dwa razy mleko z piersi i bedzie gralo ;] ps a ty dostaesz esy ode mnie w ogole i wiad na gg?
 
Ostatnia edycja:
W piątek byłyśmy u lekarza... okazalo się, że Mała męcza kolki...:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y: ja długo one mogą trwać?? Renia czytałam, że po odstawieniu mięsa Ci sie uspokoiło... powiedz mi co jesz???
Kobietki a wy jecie ciemne pieczywo??? bo ja już zgłupiałam - od narodzin Małej do tej pory jadłam tylko białe ale może warto się przeżucic i to cos pomoże???
Lina no jak nie wcześniej to po 3msc podobno przechodzą na dobre
u mnie tak chwilowo była poprawa ale dziś w nocy już pojawiły się znowu choć mięsa nie jadłam więc już sama nie wiem w każdym razie dziś robię pierś na parze ale mam zamiar dalej ograniczać tzn tak raz w tyg tylko mięso
a co jadłam? nagotowałam sobie barszczu czerwonego z ziemniakami i go zajadałam :-) a na drugie ryż z jabłkami, ryba na parze to jadłam a można by jeszcze chyba jajko lub makaron z serem.. nie wiem co jeszcze sama szukam pomysłów.. no i zupy bo tu większego problemu nie ma, jakiś krupnik, ziemniaczana, lekki rosół..
a co do pieczywa ja jem same białe bułki nawet chleba nie jem to też za radą babci męża że nic poza bułkami się nie powinno..
 
renia mieso gotowane mam na mysli pulpety bez przypraw tez jesc mozesz, pieczywo biale odradzam lepiej ciemne razowe zdrowsze i mniej spulchniaczy - chyba ze sama pieczesz to co innego ;] pij te herabatke na laktacje i dziecku podawaj tez herbate koperkowa i powinno ulzyc ;] a na napady kolki infacol polecam z calego serca ;]u syna dzialal jak nie wiem ;]mala na razi kolek nie ma - czytalam ze u dziewczynek rzadziej niz u chlopców wystepuje ..
 
A wlasnie..ja malego tylko na sobie czasem klade na brzuchu, a tak to kiedy trzeba przekladac na brzuszek? On odrazu podnosi glowke jak jest w takiej pozycji i nie wiem czy to dobrze mu na to pozwalac juz teraz..
 
Kasiurek a czemu jestes przeciwko smokowi? Ja tak
marze o tym zeby moja smoka zechciala! To tak ulatwia zycie! Mozna polozyc dziecko
z smokiem do lozka i ono samo zasypia!!!! Mozna dokonczyc siku czy kapiel czy obiad wtykajac smoka! A tak to jedyna moja bronia jest cyc! Zasypia na cycu a potem odkladam do lozka, a jak sie kapie czy robie obiad musze dac jej sie wyplakac co nie jest latwe dla moich uszu i zal mi jej!


Ajako-ja tam jej wszystko i zupelnie sie tym nie prZejmuje w koncu nie jestudowodnione ze na 100% wszystko przechodzi z naszym pokarmem. A jak boli brzuch to chusta i do przodu lub lezenie brzuchem do brzucha.

Lina- mozna kupic, tylko musze sprawdzic w poniedzialek czy mam na sklepie teraz no bo jestem na macierzynskim i nie wiem.

Co do ilosci mleka to mnie dziwi ze wy piszecie ze malo juz macie pokarmu itd / skad wy to wiecie? Ja zawsze mialam pokarmu tylko dla dziecka i nic nie daje rady odciagnac ale mi w poradni powiedzieli ze nie ma czegos takiego jak za malo mleka. Kazda ma tyle ile dziecko potrzebuje.

U nas kryzys spaniowy- mala tylko na mnie spi i co ja odloze odrazu pobudka a brat nie chce spac u siebie tylko z nami!
 
reklama
kasiurek ja wcześniej normalnie jadłam mięso, jakieś potrawki duszone w wodzie i maśle czy jakiś schab duszony albo kurczak gotowany ale moje dziecko ma takie kolki że jest 6h płaczu i żadne krople, masaże, przysiady itd nie pomagają,
męża babcia mi doradziła że nie powinnam w ogóle mięsa jeść i jak postanowiłam sprawdzić to rzeczywiście poprawa była bo 2 dni był spokój ale już w 3 noc wróciły niestety i już sama nie wiem co robić mój po prostu chyba tak ma i musimy to przeżyć
 
Do góry