reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

Lina, Inamorate - jesli macie po ręką pomoc mamy to korzystajcie , gdy mała śpi albo nie wymaga bezpośrednio Waszej obecności śpijcie i odpoczywajcie, poo te jest te 6 tygodni połogu żeby o siebie tez zadbac, wiem, że jak się ma więcej dzieci to jest trudne, ale trzeba , nawet odciągnąć mleko niech mama czy mąż da w butelce a same spijcie i wypoczywajcie, bo będzie później jeszcze gorzej z Waszym samopoczuciem, uwierzcie mi to da się zrobić, a nie musicie wszystkiego doglądać osobiście, na bank świat się nie zawali:)

Lina ja dawałam małej herbatke hippa koperkową na wzdęcia, nawet jej smakowała, teraz jest teoria, ze jak już cycek to tylko cycek bez innych popitek, dawne szkoły mówią o przepajaniu dziecka, zobacz sama jeśli mała się najada i nie ma problemów z przybieraniem na wadze a ma wzdęcia lub jest niespokojna to po karmieniu możesz jej dać herbatkę , na bank nic jej się nie stanie,a jak wcześniej zje mleczko to też herbatka nie zastąpi jej pełnowartościowego posiłku, ja tak robiłam dokładnie 2 razy jak mała miała problemy z prutkami i wilk był syty i owca cała;D aczkolwiek nie dawłabym zamiast lub przed posiłkiem bo wtedy może nie zjeść mleka a to mija się z celem
 
reklama
podjadlam
ja tez wlasciwie dzieki Amandli jem w miare normalnie :tak::-)

no dobra; moze tez dzieki poloznej, ktora na mnie 'siadla' razem z lakarka jak zobaczyly moja kontrolna morfologie no i to jak maly przybiera, sama polozna powiedziala, ze mam jesc roznorodnie, a nie monotonnie, bo sie wykoncze przy moich wynikach i jeszcze maly wyssie ze mnie wszystko i tak skonczy sie butelka jak ja bede slaba.

wczoraj np. zjadlam pierogi ruskie i to jeszcze odsmazone na maselku, a nie gotowane.
maly spoko, w ogole zauwazam i modle sie oby mu tak pozostalo, ze jednak przypomina mi temperamentem moja Jule, a Jula to bylo zlote dziecko :-)
wszyscy mnie tak straszyli, ze drugie bedzie 100 % inne niz pierwsze i da mi do wiwatu, odpukac, oby sie nie odmienilo, ale poki co to guzik prawda, jedynie zdecydowanie wiecej je niz Julcia, ale to facet, to wiadomo :-D

Lina- ja nie dopajam i nie mam zamiaru na razie. To masz zywa dziewczynke max! moj je, spi, a jak nie spi to lezy, obserwuje i bardzo fajnie reaguje, zwlaszcza na siostre, jak ja slyszy to szuka wzrokiem i nawet juz odwraca glowke.
czasem ma jakies manewry, ale to w zasadzie tylko jak jest niedojedzony.

ja musze zrobic taki eksperyment jak Amandla i bede wiedziala ile w ogole tego pokarmu w tych piersiach mam.
 
Hejka :)
U mnie nic nowego, całe te twardnienia czy co to tam było minęły po nocy..
Więc tak juz na serio mówiąc obawiam się, że ja z tych ciężkich egzemplarzy i środa i oddział mnie czeka :-(

I coś w tym przenoszeniu jest.. Nie czuje sie zupełnie tak jak chociażby jeszcze tydzien temu! Jakbym sie czuła jak tydzien temu mogłabym i kolejny nosić.. Jednak po tej godzinie 0 zaczyna juz byc masakra.. Ciężko to opisać, ale pewnie wiecie o co chodzi.. Czuje sie juz katastrofalnie pod każdym względem.. Budze sie rano i mam ochote odrazu płakać z bólu, bezsilnosci..ehh
Nie cieszy mnie nawet zblizajace sie rozwiazanie, przeprowadzka..poprostu mam takiego doła już :-(
M. kochany tak stara mi sie pomóc, że aż wyc sie chce , ze on taki a ja marudze i narzekam tylko ;(

No nic pojdziemy sie przejsc chociaz do parku bo ładnie..

Trzymajcie sie cieplutko wszystkie z Waszymi bąbelkami.. i szczerze sciskam Was Tunia, Atomówka, Abed, MaMi, Trawa.. bo pewnie jestescie w takim samym, albo blisko mojego samopoczucia ..

Aha Kasiulka dzięki za sen, oby proroczy!! :))
 
Ostatnia edycja:
Hej kobitki!

Ola dobrze, że masz pomoc no i że masz ranke otwartą - nich ta ropa zlatuje ile wlezie :tak: musisz na zmiane chodzic i wietrzyć ranę - ja zauważylam, że mi więcej świństwa wyciekało jak po turecku siedziałam, ale miałam ranke nisko. No i też tuż pod skórą jakby mnie pokrzywa poparzyła takie bruzdy a do tego spore stwardnienie nad raną. Po 2 dniach od otwarcia rany większość wyleciało, teraz sączy się minimanie. A ranę masz dezynfekowac? Ja 2 razy dziennie psikam ocetniseptem :tak: będzie dobrze, bo to tylko zakażenie rany, a nie zakażenie wewnętrzne :tak:

Angel trzymam kciuki, żeby sprawa mieszkania szybko sie wyjaśniła!

Przeterminowane - ja podaje sposób, który wygonił mi malucha z brzucha w ciągu kilku godzi - z rana miksturka na czczo - 1 płaska łyżeczka kawy zalana 1 łyżeczką wrzątku, do tego 1 łyżeczka mleka - wymieszać z 1 łyżką do zupy olejku rycynowego i popić szkalnką soku pomarańczowego. Jak przeczyści jelitka wyjśc na dwór i zbierać patyki bądź rozzsypać zapałki i zbierać pojedynczo ;-)
jedno jest pewne, maluchy sa juz na wylocie i w nieskończonoc w brzuszkach mieszkać nie będą ;-) a i radzę suwaczki usunąć z tekstem "termin juz minał" - bo niepotrzebnie dobijają :rofl2:

zmykam, maluch zaraz będzie cycac chciał, a ja coś jeszcze poleżę.
 
Angel- wiem co czujesz wierz mi! ja już wyje do księżyca, M tylko pyta kiedy urodzę a mnie się wydaje, ze ja już zawsze będę tak z brzuchem chodzić... do tego ten strach czy wszystko pójdzie przy porodzie ok... ehh nawet się napić nie można i smutki zatopić :-D Czekamy, czekamy i czekamy. Dobrze że nas jeszcze trochę zostało bo trochę raźniej :-)
 
Angel ciotka dzieki:-)wiem jak sie czujesz bo ja sie tak samo czuje dzis:eek:
Juz nie wiem co mam robic naprawde i nie martw sie ja tez zaczynam myslec ze wczesniej jak tego 27 nic sie nie wydarzy i poprostu powypedzaja nam sila tych naszych uparciuchow:-)
 
heyka
Angel na pewno "czujesz sie wielka i opuchnieta"
i chciałbys zeby to było juz zwłaszca ze wiekszosc ma juz dzieciaczki przy sobie
głowka do giry jest jeszcz Tusia, Atomowka, Trawa , Mami , Abet nie jestes sama na forum
chociaz tyle


A jednaj Vill dzisiaj nie wyjdzie z Rafałkiem
szczegoły na smskowym
o ile Hancyś do popisać
 
tunia - paseczek krwi powiadasz? no to przynajmniej u Ciebie się coś dzieje i szyjka się rozwiera bezboleśnie, moja koleżanka po takim paseczku krwi urodziła po 3 h:-)
 
reklama
trawa marzenie w moim przypadku:-)tak wogole to u mnie dzieje sie cos od piatku i jakos nie moze sie zadziac po calosci:-)
 
Do góry