reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

Tunia ty nie filmy ogladać w łóżku tylko brać się za chłopa niech przyśpiesza :-D

Lina ja jem z zupek: rosół, pomidorową z pomidorów bez skórki (bez koncentratu), dziś mieszankę warzywną, szykuję się na buraczkową :)
z dań mięsnych, potrawka z kurczaka pierś, klopsiki drobiowe, schab w sosie własnym, pierś drobiowa podrumieniona na patelni teflonowej bez smażenia i w sosie koperkowym albo własnym z marchewką, jutro robię mintaja z pomidorami i cukinią (przepis znalazłam w książce ze szpitala jest tam podanych 8 przepisów na obiady i desery) :happy2:
kluski leniwe były, płatki kukurydziane na mleku choć do końca tygodnia zrezygnuję z mleka tak jak pisze Mini nie zaszkodzi spróbować czy to nie winowajca...

oczy mi opadają po dzisiejszym dniu mały na rękach spał a w łóżeczku jakoś niechętnie teraz po kąpieli i cycu zasnął i jeszcze nie marudzi i to ja chyba się zdrzemnę bo obstawiam że ok 23 się przebudzi na cyca

dobranoc kobietki
 
reklama
Ja już po wizycie, wszystko opisałam w odpowiednim wątku

Angel super z tym mieszkaniem
Ola współczuję, trzyma się dzielnie i niech cholerna ropa idzie w świat
Chorowitkom zdrówka życzę
 
Kurcze ja tez mam jakas tragedie z rana po cc. Niby rana wyglada ok, prawie sie zabliznila i nic sie nie saczy. Ale od kilku dni ponizej rany z lewej strony mnie pali i z kazdym dniem coraz gorzej! Dzis umieram jak by mi ktos zapalniczka podpalal! Nie wiem co to jest! Wyglada wszystko normalnie i po 1 cc nic takiego nie mialam! Ciekawe ze im dalej tym gorzej! Do tego musze jutro na 3h do pracy i znow mala bedzie wyla bo smoka nie chce.biedna kurcze.
W nocy tez sie budzi co 1,5h ale dla mnie to nie dramat po Bartku dla mnie Pola to swiety maluch:)
Powiedzcie mi czy ktoras ma takie pieczenie rany czy na okolo rany? Jak by ktos ogien na skorze rozpalal? Jest okropnie. OLA moze ty tak wlasnie masz? Ja nie widze ropnych wypuklen ale moze slepa jestem , albo dostalam zapalenia mierzkow wlosowych.
 
Dziewczyny wiecie, że ja nie mialam twardnien brzucha w ciazy i tym podobnych wiec teraz nie wiem ...
Mam od szpitala co jakis czas takie coś.. takie uczucie jakby cisnienie, parcie na calej szerokosci pobrzusza, na pochwę...? :confused:- ciezko to opisac, nie boli ale powoduje , ze az wstrzymuje oddech i oddycham ciezko ;/ Wtedy faktycznie brzuch twardnieje..
Czy to moze to TO twardnienie cale? I co oznacza?
Aha i od krzyza tez ten "ucisk" idzie
 
Ostatnia edycja:
Angel - z tego co opisujesz to skurcze przepowiadające takie solidne. Wtedy aż "zatyka", ale nie boli. A jak bedzie boleć to będziesz wiedzieć że to TE skurcze ;) Teraz sobie wszystko pracuje i pytanie jak bardzo szyjka Ci się skróci. Im bardziej tym lepiej, bo krócej potem I faza będzie trwała ;)
trzymam kciuki aby się rozkręciło w bolesne porządne skurcze porodowe :tak::tak:
 
Angel ja tez nie miala twardnien ani w 1ani w 2ciazy ale wydaje mi sie ze to to co masz:)

Co do posilkow to ja jadlam rosol tydzien i od poniedzialku wprowadzam powoli cos wiecej ale od 1 dnia jem ciasto muzynka, szarlotke i od 2 dni czekolady (niestety jestem uzalezniona od slodyczy i prawie po kazdym posilku musze zjesc cos czekoladowego) wiec jem slodkie i nie wiele sie z mala dzieje. Pije 2razy koperek a pozatym z 2herbaty czarne i nic wiecej wiec za malo pije.
 
Angel ja ci powiem jak to było u mnie... Codziennie wieczorem, na tydzień mniej więcej przed porodem miałam takie coś... Zawsze myślałam że to już... spinał mi sie cału brzuch twardy się robił jak kamien... Ale zawsze to miałam wieczorem.... teraz myśle że to po prostu z przemęczenia było... A jak zaczełam rodzic czyli w poniedziałek rano obudził mnie ból taki jak na okres.... Nie twardniał bi brzuch tylko ból jak przy okresie nasilał sie nasilał i urodziłam... Także coś się święci u ciebie, to pewnie mocno przepowiadające :D

Tak poza tym to widze że u nas wszystkich kiepskie dni... choróbska... brzuszki....bolesne rany...

U mnie mąz zakatarzony na maxa... lecze go czym moge i zrobiłam z niego królika doświadczalnego bo daje mu leki przeciwuczuleniowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe, obkurczające śluzówke i woda morska na nawilżenie nosa... Dobrze że po tym wszystkim jeszcze za przeproszeniem sraczki nie dostał....
Do tego Jaś dzisiaj cieżko oddycha przez nos też tak jak by miał katarek, nawet na spacerze nie byliśmy dziś...
U mnie z kolei żadna rana nie boli, ale wyciągałam dzisiaj szwy... bo niby sie rozpuściły, bo pod pęseta sie urywały ale sterczały takie kikuty zgnite i zaczełam odczuwac dziwny zapach więc sie za to zabrałam mam nadzieje że coś to da...
Ponadto Jaś od dwóch dni ma chyba kolke... :( od 18 jest jednoralny ryk przez półtorej godziny. na chwileczke sie uspokoi i dalej kwik... cały czerwony, pręzy sie zaciska piąstki przykurcza nóżki... objawy typowo kolkowe, pytanie tylko czy to przez moja diete czy tak o po prostu... :( Idziemy jutro do lekarza to sie go wypytam... Jak sie tak pręży i płacze to mu pepek krwawi :( do tego ma białe podniebienie wiec chyba pleśniawki :(

Ale pocieszeniem jest fakt że ładnie spi. Wczoraj zasnął o 22 odudził się o 2 jedlismy do 3 póżniej odudził się przed 7 wiec tak na dobre jedna nocna pobudka.... :D

życze wszystkim zdrówka... Małym brzuszkom ukojenia... A brzuchatkom porodu :D

Idę spac :D miłego....
 
Angel ja tez nie miala twardnien ani w 1ani w 2ciazy ale wydaje mi sie ze to to co masz:)

Co do posilkow to ja jadlam rosol tydzien i od poniedzialku wprowadzam powoli cos wiecej ale od 1 dnia jem ciasto muzynka, szarlotke i od 2 dni czekolady (niestety jestem uzalezniona od slodyczy i prawie po kazdym posilku musze zjesc cos czekoladowego) wiec jem slodkie i nie wiele sie z mala dzieje. Pije 2razy koperek a pozatym z 2herbaty czarne i nic wiecej wiec za malo pije.

Maria szok ale uważasz... Ja od dnia jeden jem wszystko, począwszy od cebuli na zielonym groszku kończąc , pije herbatki dla matek karmiacych co prawda ale dietę mam zbilansowana i jak najbardziej normalna , młody jest tylko na cycu tyje w oczach , przesyłka bardzo ładnie, tak wiec ja polecam zagadac wszystko ;-) robiłam tak z pierwszyssm synem i brak problemów a maly rozwijał sie swietnie ;)
 
Angel twardnienie mam caly czas i to raczej od gory i to taki dyskomfort ale nie boli
To co ty opisujesz niczym nie przypomina mojego ale to przeciez moga juz byc skurcze nie?

Ja sobie spokojnie czekam-nie nakrecam sie, choc bym chciala juz ,bo zwariowalabym :tak:

powodzenia!
 
reklama
Aadka a mała ładnie przybiera na wadze? Może spróbuj ją po karmieniu piersią butelką jeszcze nakarmić i zobaczysz ile zje, może po prostu jest żarłoczkiem:)jesli ją nie chcesz paść sztucznym mlekiem to odciągnij swoje i podaj w butli i zobacz ile jeszcze podje, inaczej się nie przekonasz:)


Amandla,

Chyba tak zrobię, na przyszły tydzień umawiam się z pediatrą co jest też międzynarodowym specjalistą od laktacji, uratowała moje popękane cycki w 5 dobie po CC. Niech mi kobitka dorazi co robić i niech zweryfikuje malą. Na razie dzielnie karmię i daję małej czas do tej wizyty.
Co do wagi to przy wypisie w 5 dobie mała miała 3250g (urodzeniowa 3290g) w 13dobie 3410g, więc przybiera jakieś 160g na tydzień, więc na m-c idzie na jakieś 800g, sama już nie wiem czy dobrze czy za mało. Po dwóch dniach wiszenia co 1-1,5h na cycku o dziwo mała w nocy zrobiła sobie dwie przerwy na 2,5h uff luksus normalnie. Może rozkręca sobie laktację, bo mi normalnie z cycków kapie jak ją przystawiam.
 
Do góry