reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

>>>>>Pogadajmy sobie -o wszytkim i o niczym<<<<<

Martussa82 ja skierowanie na badania na toksoplazmozę dostałam razem z całą garścią innych badań na pierwszej wizycie u gina. Prywatnie to badanie w moim mieście kosztuje około 30 zl.
 
reklama
o!! myślałam, że dużo więcej- dziękuję cath25, zapytam gina za tydzień, chyba muszę zapisać wszystko, o co chcę go zapytać, bo się nazbierało, że ho ho...

a czy któraś z Was ma niskie ciśnienie?? takie rzędu 97/50??
przed ciążą już miałam niskie (100/60) , ale teraz po prostu spadło na łeb na szyję:-( i mnie to ciut martwi, choć czuję się nienajgorzej...
 
Martussa82 ja akurat mam w drugą stronę , bo od lat leczę się na nadciśnienie . Mój gin powiedział mi że pierwszy trymestr ciąży u wszystkich kobiet obniża ciśnienie , a że ten niedługo będzie się kończył to Twoje ciśnienie wróci do normy .:tak::tak::tak:
 
Martussa82 ja też robiłam po pierwszej wizycie u gina. Robiłam badania krwi prywatnie więc mogę Ci podać ceny :
toxoplasma IgG = 26 zł
toxoplasma IgM = 30zł
Wyniki mi nie wyszły rewelacyjnie i muszę jeszcze powtórzyć te badania, żeby się przekonać czy w tej chwili choruję czy dawno temu przebyłam chorobę.
Więc jak zobaczysz jakiekolwiek wyniki nie panikuj :> ponad połowa Polaków ma toxo :)
 
z moim cisnieniem tez niskie ok. 90 na 70, pzed ciaza tez dosc niskie, ale sie jeszcze nie pytalam u lekarki czy to zle.. wiem tylko ze senna baardzo jestem...

na toxo robilam badania, dzis mi ma maz wybrac...

u mnie to kosztowało 2x 26
 
Tokso ja robiłam na samym początku jak dostałam pierwsze badania do zrobienia. wyszło ujemnie, tzn. nie chorowałam i nie choruje. dlatego musze sie teraz pilnować żeby czegoś nie złapać. jutro mam pierwsze usg i panicznie sie boje. oprócz nerwów o dzidziusia doszły nerwy z przyszłą teściową. w zeszłym tygodniu mówiła ze przyjedzie w niedziele do moich rodziców pogadać itp. moi rodzice sie przygotowali. i wiecie co zrobiła????!!!! Nie przyjechała. mój darek mówił że od samego rana miała jakieś fochy (o ten ślub kościelny jej chodzi) mówiła że nie jedzie, że po co ona tam pojedzie, że nie ma o czym gadać itp. to darek sie wkurzył, spytał jeszcze raz czy jedzie to wzruszyła ramionami. więc sie chłopak zdenerwował i sam do nas przyjechał. Nie odezwe sie do niej za to że nasze dziecko zepchnęła na drugi plan a najważniejsze dla niej to wesele. wrrr... wściekła jestem. Ale dosyć tego. cóż będę was zanudzać.musiałam sie wygadać. Mam do was pytanie. znacie może jakąś maść przeciwbólową co można stosować w ciąży? używałyście? od paru miesięcy mam problem ze stopą i nie mogę normalnie chodzić. boli strasznie ta poduszeczka przed dużym palcem i sam duży palec. a zrobiło mi sie to po zimie jak chodziłam w kozaczkach na obcasie :( żałuję że zbagatelizowałam to. teraz nawet nie mogę jej prześwietlić :( na razie to mały pikuś ale jak nabiorę wagi to chyba nie dam rady :( matko ale sie rozpisałam
 
Mitsu dopiero teraz wyczytałam że też jesteś z kielc :) a skąd dokładniej.ja z osiedla świętokrzyskiego. lekarz prowadzący - rudziński. może mamy jeszcze coś wspólnego oprócz brzuszków :)
 
nathalie wszystkiego najlepszego:-):-):-)

mamaflavii ja tez pocieszam sie tym że mdłości nie ustępują ale każde mocniejsze zakłucie w brzuszek to lecę do toalety sprawdzać czy jest ok

kraf nie znam żadnej takiej maści ale nie stosuj niczego sama na własną rękę najlepiej poradzic się lekarza lub jakiej ś mamy która używała

antar
:-):-):-):-):-) jak się cieszę że mieszkacie już razem teraz musi być tylko lepiej

mitsu
całe szczęście że u ciebie już dobrze czekamy wszystkie na Twój powrót do domku

A my sie wczoraj grilowaliśmy i mimo że cały dzień lało bawiłam się świetnie lubię czasem takie spotkania z przyjaciółmi tylko ostatnio mam na to mało czasu bo śpię i śpię:-p:-)
 
reklama
Witam Wszystkie lutowe Mamuśki :) Ja tez będe szczęśliwą mamą chyba juz w lutym :) Mam nadzieje ze to będzie juz wtedy :) W środe ide do gina i sie wszystkiego dowiem :D Dokładnie który to tydzień ;) Ciesze sie że jest juz tyle lutowych mam ze szok .. wszystkie moje koleżanki rodzą juz na przelonie wrzesnia/pazdziernika albo listopada ;].. Fajnie ze jest was tu tyle i jest bardzo sympatycznie : Pozdrawiam i buziaki dla Wszystkich

NATHALIE Wszystkiego NAJ :):D
 
Do góry