reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

>>>>>Pogadajmy sobie -o wszytkim i o niczym<<<<<

ja też się niczym nie obwiązywałam :no::no::no:
i piersi nie trenowałam przed karmieniem :no::no::no:
w trakcie karmienia miałam jeden kryzys, kiedy wyłąm z bólu i myślałąm o zakończeniu karmienia, Kuba miał wtedy jakiś tydzień. Po 2 czy 3 dniach przeszło i było ok. tak mnie wtedy sutki bolały, że wyłam. no ale wytrzymałam i przeszło.

a skończyłam karmić jak Kuba miał jakieś 9 m-cy, sam się odstawił. a i tak jakiś czas wcześniej go dokarmiałam innym mlekiem i moje jakoś naturalnie powoli zanikało. było jeszcze może ze 2 m-ce od skończenia karmienia, w małych ilościach na szczęście.
 
Ostatnia edycja:
reklama
pgb, ja też nie obwiązywałam piersi niczym jak skończyłam karmić. Za to brałam jakieś tabletki na zahamowanie laktacji, poniewaz od razu bo karmieniu zaczełam brać tabletki antykoncepcyjne i po prostu, rozsadzało mi piersi.
 
pbg coś o bandażach słyszałam, ale nie wiem czy to dotyczyło pozbycia się pokarmu. Ale było to mówione przez właśnie starsze towarzystwo:-):-):-), a ono niestety innymi prawami się rządziło niż my teraz.
jezyk ja bym zapytała rodziców co potrzebują ich pociechy. Ja wolę żeby mnie ktoś pytał, niż kupował niepotrzebne graty. Np. zawsze uważałam, że ubranka dla dziecka zawsze się przydadzą i mnie siostra zaskoczyła, bo powiedziała, że dla Julci woli jakąś zabawkę edukacyjną. Byłam w sklepie i zobaczyłam konia na biegunach i to z siostrą skonsultowałam i się okazał prezent w 10 trafiony.
 
Co do karmienia to mimo że jestem mamą 2 dzieci to nic na ten temat nie wiem bo moje lekarstwa i problemy z ciśnieniem wykluczyły karmienie piersią i moje dziewczyny od początku były na NAN-ie .
Wiecie ja w każdą niedzielę chodzę do kościoła i mam takiego stresa że w kościele odchodzą mi wody :-p i tak sobie myślę co wtedy powinnam robić , bo ja siedzę sobie tak w środku kościoła a moje dziewczyny idą przed ołtarz i teoretycznie co robić ? Przecież ich nie zostawię - więc co chlapiąc wodą gnać po nie przed ołtarz ? Teoretyczne i głupie , ale stresujące .:blink:
 
jezyk, elwis_m jak zdrówko waszych chłopaków? Polepszyło sie coś?
Na gorączkę dobre są też zimne okłady na czoło lub kładzione na karku.
Pamiętajcie dziewczyny o piciu dla maluchów, bo przy gorączce tak wysokiej nie trudno o odwodnienie.

elwis_m byliście u lekarza?

mamaflavii dla Flavii z okazji 2 urodzinek dużo zdrówka , jak najwięcej szczęśliwych dni i duuużooo uśmiechu na twarzy.

jezyk mój pediatra jak zaczyna się jakaś infekcja to niezależnie od temperatury każe tak przez 2-3 dni podawać 3 razy dziennie Nurofen właśnie dlatego że działa on też przeciwzapalnie.
nam własnie lekarz też zaleca branie Nurofenu z tego właśnie powodu, że zwalcza gorączkę i działa przeciwzapalnie.

... mamy teraz dwa roczki jeden 28 stycznia a drugi 4 lutego i nie wiem jakie prezenty kupić, w obu przypadkach jesteśmy chrzestnymi. może wy macie jakieś pomysły???
koniki lub inne pluszaki na biegunach sprawdzają sie w 100%. Można też zakupić jakieś stoliki edukacyjne. Jest ich teraz mnóstwo na rynku a naprawdę fajne są.Ale tak jak radzi Aga może najpierw zapytaj co by maluchom się przydało. Ja bym wolała być poinformowana , co by drugiego np. fotelika do karmienia dziecko nie dostało.

Nie wiem czy w dobrym miejscu o tym pisze, ale mam nadzieje , że sie komuś przyda:) Byłam ostatnio u położnej na czymś w rodzaju "przygotowanie do porodu", taka mini szkoła rodzenia :) i chcialam się podzielić dobrą radą (dla tych dziewczyn, które jeszcze nie wiedzą, bo tu juz dużo doświadczonych mam:) ) Położna poleciła hartowanie piersi :) to dla tych które zamierzają karmić, aby zminimalizować ryzyko pękania brodawek. Przez ok dwa tygodnie po kąpieli pocierać suchym ręcznikiem brodawki ( tak z góry na dół i do góry i znowu w dół-czyli trzy jakby przetarcia) a później po tych dwóch tygodniach to samo, tylko wilgotnym ręcznikiem. Nie wolno ponoć więcej razy tego stosować, ponieważ (jak pewnie wiecie) drażnienie brodawek może przyspieszyć poród.... Ale jak nie ma żadnego zagrożenia przedwczesnym porodem to chyba można stosować bez obaw ..mam nadzieję :)

moja "wiekowa" położna tez polecała takie hartowanie, ale jakos nie skorzystam z jej propozycji :dry: za to chętnie skonfrontuję z waszymi opiniami jej kolejna radę - gdy przestaje się karmić piersią należy obwiązać się np. bandażem elazstycznym, by wysuszyć pokarm
dziewczyny nie słyszałam ani o hartowaniu piersi ani o obwiązywaniu się. W pierwszym przypadku pokarm jak ma być to będzie , w drugim mnie też jakoś somoistnie zanikał.
 
dziewczyny no właśnie że pytałam a odpowiedź jest taka: Nic wiemy że macie teraz duzo wydatków i wystarczy że będziesz:baffled::blink::blink: "miłe to nie powiem ale nic nam nie ułatwiło.
też się zastanwiałam nad takim pluszakiem na biegunach i sprawdzi się w jednym przypadku u małej kasi, bo mały Krystianek już ma konika

pbg ja też się niczym nie obwiązywałam samo mleczko zaczęło zanikać.

-j- kacperek już śpi, właśnie przed momentem usnął, na razie bez gorączki tylko ten stan podgorączkowy, mam nadzieję że nocka tez będzie spokojna, a jutro wizyta u pediatry

asus
ja też chodzę co tydzień do Kościoła ale na szczęście mały siedzi ze mną lub z mężem ale czasem też się zastanwiałam co bym zrobiła jakby tak nagle w Kościele wody odeszły:sorry2::-p
 
Witaj zlo ja jestem na poczatku 35 tyg, ale torbę do szpitala mam juz spakowana od jakis 2 tygodni :) Wolę żeby leżala sobie spokojnie w kącie i czekała, niż potem miałabym na szybko się pakowac. Nie martw sie reakcją swojego męża, mój zareagował tak samo :-) Gdy tylko powiedzialam mu ze chce sie juz spakowac, to on od razu mial wizje ze to pewnie juz i zacząl mi się nerwowo przygladac:-D
 
Hej kobiety, mam pytanie czy macie już coś spakowane do szpitala? Bo jak powiedziałam mężowi, że przydałoby się poszukać jakiejś torby i zrobić zakupy to spojrzał na mnie jakby było za wcześnie na to... No i teraz sama nie wiem:juz pakować i iść na zakupy, czy jeszcze nie... :confused:

chyba już trzeba :tak:
choć ja tego jeszcze nie zrobiłam :szok::szok::szok:, ale już odkładam potrzebne rzeczy w jedno miejsce :-)
 
reklama
jezyk, elwis_m jak zdrówko waszych chłopaków? Polepszyło sie coś?
Na gorączkę dobre są też zimne okłady na czoło lub kładzione na karku.
Pamiętajcie dziewczyny o piciu dla maluchów, bo przy gorączce tak wysokiej nie trudno o odwodnienie.

elwis_m byliście u lekarza?
....

myślałam, że się obędzie bez, ale jutro pójdziemy do lekarza.
 
Do góry