reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

>>>>>Pogadajmy sobie -o wszytkim i o niczym<<<<<

reklama
Hej dziewczynki,

Ja juz po badaniach prenatalnych. Wszystko wydaje sie byc w porzadku z moim dzidziusiem. Ryzyko wad genetycznych baaaardzo niskie, przeziernosc i kosc nosowa w porzadku, wszystkie organy na swoim miejscu. :-) Dzidzius wymiarami wydaje sie o 3 dni mlodszy, wiec z tego 1-go moze zrobic sie jeszcze 4 luty. No i lekarz pokusil sie o stwierdzenie, zagladajac mu miedzy nozki, ze to bedzie dzidzio!!! :tak: A juz mam 18-miesieczna coreczke, wiec bylaby parka!!! :happy2: Zobaczymy, czy sie sprawdzi. Ostatnim razem z corcia tez w 13-tym tygodniu na badaniu prenatalnym lekarka stwierdzila, ze dziewczynka i tak tez bylo. Mnie osobiscie wszystko jedno, najwazniejsze by dzidzius byl zdrowy i by dobrze rosl.
Na wizyte do mojego gina ide dopiero za miesiac. Cos za dobrze sie przyzwyczailam z tymi czestymi USG ostatnio i teraz trudno mi bedzie czekac az tyle czasu.:baffled:

Co do brzuszka, to u mnie juz dosc spory. :tak: Na tyle, ze juz kupilam sobie 2 pary spodni i spodnice ciazowa, ktore juz nosze. W pierwszej ciazy z corcia tez brzuszek byl dosc wczesnie widoczny, ale moze ma sie to moja budowa, w biodrach jestem dosc szczupla i wszystko wtedy poszlo w brzuch, ktory pod koniec ciazy byl ogromny, choc w pupie niewiele przybylo. Pewne tym razem bedzie podobnie.

Ardzesh, moim zdaniem to bylo zatrucie, moze powinnas to tak na wszelki wypadek skonsultowac to ze swoim lekarzem?

emkamek - gratuluje zareczyn!:happy2:

larkaa - tylko jak najmniej stresu, postaraj sie tak wszystko zorganizowac i zaplanowac, bys w ostatniej chwili nigdzie sie nie musiala spieszyc, gdzies pedzic i cos jeszcze zalatwiac. To teraz naprawde niewskazane. Trzymam kciuki za Wasz slub w sobote!:happy2:

Pozdrawiam Was wszystkie, pozniej wkleje jakies zdjecia dzidzi.;-)
 
Witam

emkamek gratuluję zaręczyn :-)
larka jak ja Ci zazdroszczę tego ślubu... z chęcią jeszcze raz wyszłabym za mojego męża :tak: i ta noc poślubna ehhh super
Ewelinka miłej zabawy na wsi :tak:

Tak piszecie o brzuchach, ja ostatnio próbowałam wciągać bo mi się wydawało że wszyscy myślą że jest za duży jak na ten tydzień ale... nici z wciągania, dalej był wielki, a o dziwo jeszcze nic nie przytyłam, ani grama.

Na biegunkę dobry i sprawdzony sposób to napar z suszonych jagód, owoce można kupić w aptece.

Wiem, że to wcześnie jeszcze, ale wydaje mi się że od dwóch dni czuję ruchy, w nocy jak jestem odprężona i nie mogę spać mam w końcu czas dla brzucha i czuję trzepotanie w środku, z Konradkiem czułam w 16tc a tu 14 :)

Miłego dnia wszystkim życzę i nie dajcie upałom bo nie wiem jak Wy ale ja umieram nigdy nie lubiłam takiego słońca a teraz tym bardziej
 
Ostatnia edycja:
Ja czytała troszkę o tym, że właśnie w pierwszej ciaży odczuwane ruchy są zawsze później niż w drugiej ciąży. Że szczupłe dziewczyny czują szybciej.
Czasem tak się zastanawiam, bo ja wcześniej prowadziłam długo samoobserwacje i nauczyłam się wsłuchiwać w swój organizm (stosowałam naturalne metody planowania rodziny wg Rotzera). Zapisywałam wtedy skrupulatnie wszystkie moje objawy i odczucia i przez to dużo się nauczyłam. Nie wiem, może właśnie dlatego ja już po 5 dniach od zapłodnienia wiedziałam, że jestem w ciąży, bo czułam bardzo delikatny dziwny ból brzucha, którego nigdy wcześniej nie było. Był inny - więć działo się coś nowego.
Teraz jak leżę czasem i się nie ruszam, wsłucham się w siebie to czuję w środku takie jakby pukanie-pikanie-nie wiem jak to nazwać, tak jakby ktoś mnie delikatnie w środku szturchał. I jest to póki co rzadko, ale wiem, że czegoś takiego też nigdy nie czułam, więc jestem ciekawa czy to mały czy inne procesy zachodzące w moim podbrzuszu :)
Normanie bym nie uwierzyła, że można czuć tak szybko skrzydło motyla w brzuchu, ale lekarz powiedział, że przy dobrej umiejętności samoobserwacji (pod warunkiem że prowadzi się ją długo przez ciążą) (albo u osób które np medytują albo w inny sposób potrafią skupić całą swoją uwagę na swoim ciele) jest taka możliwość jak najbardziej.
No nic póki co czekam dalej, mały niech rośnie i niech daje znać co tam u niego słychać. Narazie daje mu spokój, bo to pikanko czułam ze 4 razy może :)
Ja zaraz wrzuce na topik zdjęcie mojego brzucha - którego defakto nie ma, przyda się do porównań za jakiś czas.
 
Dziewczyny a macie jakies metody na zatwardzenie? na mnie nic nie działa, co prawda lekarz pozwolił herbatki ziołowe ale nie jestem do końca przekonana czy brać...
 
dziewczyny strasznie duzo piszecie a ja nie zagladam bo jest tak gorąco że nie mam na nic ochoty wymiękam normalnie a poza tym w środę mam usg z badaniem przezierności karkowej i jestem cała w nerwach nie wiem czemu juz chyba przed każdym usg będę niespokojna.

pozdrawiam was i wasze brzuszki
 
emkamek - gratuluję zaręczyn:-)

Larkaa - jak masz wszystko zaplanowane to nie ma się czym przejmować - ja do naszego ślubu podeszłam z zasadą - nawet jak coś nie wyjdzie idealnie to nic się nie stanie - to tylko jeden dzień + wieczór a żyć razem macie całe życie - i to jak będziecie żyć później jest ważniejsze:-)


U mnie coraz częściej pojawia sie zgaga, utrzymują si kolosalne piersi, poza tym innych objawów brak. Zachcianek jakiś specjalnych brak, nie miałam ochoty na coś czego nigdy nie lubiłam - czasami mam ochotę na słodkie czasem na ostre ale u mnie to norma więc raczej na ciążę nie zganiam.

Dzisiaj mam wizytę u ginekologa - pierwszy raz u niego, jak pójdzie dobrze to będzie prowadzącym.
 
Na biegunkę rzeczywiście jagódki suszone, a z leków to mi lekarz dał homeopatyczny lek Diarheel S - mi pomogło. To lek na bigunki, zapalenie żołądka i jelit.

Dziś mam pierwsze usg... Troszkę się denerwuję, choć raczej może powinnam powiedzieć ekscytuję. ;-) Jutro postaram się wstawić zdjęcia mojego bobaska i mojego brzucha, który naprawdę jest dość pokaźny.

Laarka wiem, że to niewairygodne, ale jak czasem siedzę w kucki na kanapie wieczorkiem i oglądam tv to czuję jak mi się coś kiełbasi w brzuszku, jest to bardzo deliktane, ale wiem, że to dzidzia. :tak:
 
reklama
Dorotka na mnie działa kiwi, to znaczy nie każdy to lubi ale działa lepiej/ gorzej niż alaks w sensie przeczyszczającym. Ze mną wogóle się coś dziwnego dzieje bo o d czterech dni mam permanentną biegunkę i wczoraj wieczorem już byłam tak słaba że nie miałam siły palcem kiwnąć i nie pamiętam kiedy Michał przebreał mnie w piżamę. Zwalałam to na kiwi bo ostatnio dużo jedliśmy, ale od wcozraj nie tknęłam tego i dzisiaj rano znów spędzałam wolny czas wakacyjny na kiblu:( No i chudnę, ważę 51 kilo, spadło mi 2 kilo a wcale się nie odchudzałam, no i zero brzuszka, pokażę wam jakoś wieczorem mój brzunio.
 
Do góry