reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pobranie wycinków z szyjki macicy w ciąży

czdzkate00

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Styczeń 2019
Postów
69
Witam chciałabym się poradzić otóż jestem w 24 tygodniu ciąży. Miałam robiona cytologie oraz kolposkopie i niestety wyszło źle... Mój lekarz powiedział że trzeba by było pobrać wycinek. Pojechałam do szpitala okazało się że ma to być w narkozie.. Oraz że mogą wystąpić powikłania takie jak np krwotok oraz co najgorsze utrata mojej kruszynki. Z tego co mi mój lekarz powiedział żeby to pobrać ale jeśli to np rak to rąk czy siak będą czekać aż będzie można rozwiązać ciąże. I o to moje pytanie co byście zrobiły ja jestem w totalnym dołku psychicznym niewiem co robić... Niechce stracić mojej dzidzi...!!!
 
reklama
Nie właśnie nic niewiem. Jest zmiana i tak zwane zmiany które mogą odpowiadać klyncinom konczustym. Tak jest napisane. No właśnie cytogologie miałam 2 miesiące temu a tak do długo długo jej nie robiłam i żałuję teraz i to bardzo
Wiesz co jest najstrasznjejsze że ja czuję że mam poczekać a z drugiej strony boję się że sama umrę i zostawię te moje 2 dziewczynki
 
reklama
Nie właśnie nic niewiem. Jest zmiana i tak zwane zmiany które mogą odpowiadać klyncinom konczustym. Tak jest napisane. No właśnie cytogologie miałam 2 miesiące temu a tak do długo długo jej nie robiłam i żałuję teraz i to bardzo

now wlasnie..długo jej nie robiłaś..więc sama nie wiesz jak długo trwał dany stan rzeczy także zobacz
 
Też mam złą cytologie miałam kolposkopię z pobraniem wycinka wyszła dysplazja dużego stopnia skierowanie na konizacje i okazało się że jestem w ciąży w szpitali gin onkologicznym ordynator zdecydowała o odłorzeniu zabiegu po porodzie w lutym mam mieć kontrolną kolposkopię mi powiedziano że nie robią konizacji w ciąży na chyba że z badania wychodzi rak a cin2/3 to stan przexrakowy
U ciebie jak wyszło i co będą robić kolposkopię z wycinkiem czy konizacje?
Jeśli masz możliwość skonsultuj to jeszcze z jakimś gin onkologiem
 
Hi, I received the results of a routine smear test exactly an hour after I found out I was pregnant in October 2012. All previous smears had been normal, however the results of this one showed borderline changes and evidence of hpv. I was referred for a colposcopy, which I had at 9 weeks pregnant. However, they were unable to do a biopsy with me being pregnant and they assured me it would be perfectly ok to monitor me throughout my pregnancy then deal with the problem once I had given birth. I was placed under consultant care rather than solely midwife, just as a precaution. I had another colposcopy at about 20 weeks, jyst to keep an eyes on things, and I was given another appointment for another colposcopy after my due date. I had a fairly easy pregnancy and normal birth and about 7 weeks after giving birth I had my 3rd colposcopy, biopsy and another smear test (all at the same time). These results showed severe abnormalities so they were worse than my original smear but based on a biopsy which is more detailed. 9 weeks after birth I had lletz treatment, which confirmed cin 2 and 3 and I was given all clear. My 6 konth follow up smear in may this year was also normal with no hpv. I totally understand how worried you must fee, as if pregnancy isnt worrying enough! I felt as though I couldn't enjoy the whole thing because I had sll this on my mind. Im sure things will be ok, its a long time to worry I know but its good that you're in the system and being looked after, they'll keep a close eye on you and your baby x

Link do: CIN 3 and pregnant

wklej w tłumacza jeśli nie znasz angielskiego. takich wypowiedzi jest mnóstwo . ja wiem że każdy jest innym przypadkiem ale duża szansa w tym że będzie podobnie i w twoim.
do końcówki masz niedaleko tak naprawdę
Na początek maja ma termin także naprawdę nie daleko. Ale wiesz boję się że jak się zdecyduje to ja stracę albo dla mnie już ratunku nie będzie. A mam dopiero 26 lat
 
Też mam złą cytologie miałam kolposkopię z pobraniem wycinka wyszła dysplazja dużego stopnia skierowanie na konizacje i okazało się że jestem w ciąży w szpitali gin onkologicznym ordynator zdecydowała o odłorzeniu zabiegu po porodzie w lutym mam mieć kontrolną kolposkopię mi powiedziano że nie robią konizacji w ciąży na chyba że z badania wychodzi rak a cin2/3 to stan przexrakowy
U ciebie jak wyszło i co będą robić kolposkopię z wycinkiem czy konizacje?
Jeśli masz możliwość skonsultuj to jeszcze z jakimś gin onkologiem
Mi wyszła cytologia podejrzewają właśnie dysplazja i cin 2/3. Miałam kolposkopie ale zabardzo niewiadomo co tam jest jest ale niewiem co. I dostałam skierowanie na wycinki które mieli robić w tym tyg ale zrezygnowalam ponieważ miało to być w znieczuleniu miejscowym a później okazało się że w ogolnym
 
Mi wyszła cytologia podejrzewają właśnie dysplazja i cin 2/3. Miałam kolposkopie ale zabardzo niewiadomo co tam jest jest ale niewiem co. I dostałam skierowanie na wycinki które mieli robić w tym tyg ale zrezygnowalam ponieważ miało to być w znieczuleniu miejscowym a później okazało się że w ogolnym
Nieiwem może to był jakiś znak żeby tego nie robić niewiem sama... A skąd kochana jesteś ze tak twierdzą że tego się nie robi
 
Nieiwem może to był jakiś znak żeby tego nie robić niewiem sama... A skąd kochana jesteś ze tak twierdzą że tego się nie robi
Na początek maja ma termin także naprawdę nie daleko. Ale wiesz boję się że jak się zdecyduje to ja stracę albo dla mnie już ratunku nie będzie. A mam dopiero 26 lat
te zmiany co masz to są zmiany przed rakowe także i tak super bo wykryte na wczesnym etapie . ja z cin2 chodzilam 7miesiecy i następne badanie wykazało cin3 j to też jeszcze czekałam na wyniki a potem na datę zabiegu także zobacz
 
reklama
Jestem z Wrocławia i jeśli jesteś gdzieś z okolicy mogę dać namiar na bardzo dobrego gin onkologa nawet dwóch mi wytłumaczyli że gdyby wyszło gorzej niż cin3 wtedy zdrowie mamy najważniejsze a tak poradzili się wstrzymać z Konizacją bo od cin3 do raka inwazyjnego jeszcze daleka droga ale trzeba to kontrolować
 
Do góry