reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pobranie wycinków z szyjki macicy w ciąży

czdzkate00

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Styczeń 2019
Postów
69
Witam chciałabym się poradzić otóż jestem w 24 tygodniu ciąży. Miałam robiona cytologie oraz kolposkopie i niestety wyszło źle... Mój lekarz powiedział że trzeba by było pobrać wycinek. Pojechałam do szpitala okazało się że ma to być w narkozie.. Oraz że mogą wystąpić powikłania takie jak np krwotok oraz co najgorsze utrata mojej kruszynki. Z tego co mi mój lekarz powiedział żeby to pobrać ale jeśli to np rak to rąk czy siak będą czekać aż będzie można rozwiązać ciąże. I o to moje pytanie co byście zrobiły ja jestem w totalnym dołku psychicznym niewiem co robić... Niechce stracić mojej dzidzi...!!!
 
reklama
pobranie wycinku do badania pod narkoza? eee
ja nie miałam narkozy przy pobieraniu wycinki do badania / odbywało się to przy kolposkopi i nie pamiętam bym miała znieczulenie jakiekolwiek hmmm wiem jedno ze .boli kłuje i stres był tym wiekszy . w trakcie pobierania musiałam kasłać co bardzo pomagało hmm , do przeżycia tyle że gdybym była w ciąży i miałabym to przejść to balabym się



ta elektronizacje(loop) można w znieczuleniu miejscowym choć sama nie pamiętam czy owe miałam hah! wiem że bolało cholernie ..przy wycince miałam jakby skurcze przez całą macicę! lzy mi ciekły masakra
a po zabiegu ból brzucha przez cały dzień .. jakby nadchodził najgorszy okres wszechczasów .. potem już z górki
czy więc mając znieczulenie odczuwa się to tak jak ja??
Ja byłam poinformowana ze będę to miała w znieczuleniu miejscowym a później okazało się że jednak w ogólnym i tak nastraszyli że wpisałam się na własne żądanie
 
reklama
też przez to przeszłam . kontrolowana przez 3 lata . z cin1 do cin3 aż w końcu miałam loop wycięcie zmiany pętla elektroniczna a po 3 miesiącach zaszłam w ciążę ale czytałam dużo na ten temat i raczej odstępują od robienia wycinkow w czasie ciąży .tylko kontrrola. podobnież hormony spowalniają ten proces zmian
masakra . balabym się bardzo o dziecko i nie wiem czy bym zaryzykowała na twoim miejscu
No właśnie ja się boję ale też boję się że za ten 3 miesiące może być zapozno.
 
Też się bałam o dziecko. Mam 22 lata i to moje pierwsze dziecko. Byłam przerażona, miałam badania na hpv dna przed ciąża. Wiedziałam że może być źle. Lekarz powiedział że jeżeli to rak. To rowniez zagraza to dziecku. W tym że ja niezgadzalam się na narkoze, miałam większe obawy. U mnie większość lekarzy chciała narkoze. A jednak znalazłam lekarza który stwierdził, że zabieg ten nie wymaga narkozy i spokojnie można zastosować znieczulenie miejscowe.
Ja nawet niewiem gdzie szukać i to jest właśnie problem. Albo kogo jeszcze zapytać. Boję się ryczę jak dziecko poprostu
 
Dziękujemy. No właśnie zabardzo niewiem jak to dokładnie jest. Bo przecież teraz i tak nic nie zrobią tylko będą czekać aż dziecko będzie w stanie samemu przeżyć
to tym bardziej nie ma co teraz ingerować . zostało raptem parę tygodni kiedy dziecię będzie miało ogromne szanse na przeżycie i bycie zdrowym również.
przecoez mogą kolposkopię robić często by sprawdzać daną zmianę czyż nie?

a co do CC to i bez inwazyjnego badania można się na nie zdecydować . dziś o to nie trudno

pozatym poczytaj zagraniczne fora z takimi przypadkami . wiele tam babeczek z cin 3 w ciąży odraczane mają leczenie na po porodzie więc ja nie wiem jak to tam jest
.tu a jak tam
mam nadzieję że w twoim przypadku również strach ma tylko wielkie oczy i wszystkim się dobrze skończy
 
Ja nawet niewiem gdzie szukać i to jest właśnie problem. Albo kogo jeszcze zapytać. Boję się ryczę jak dziecko poprostu
NIE płacz kochana . masz najgorsze myśli ale myślę.ze do raka nie tak prędko!
poczytaj dużo na ten temat.
swojego czasu siedziałam w tym bardzo ..dużo czytałam bo bałam.sie że jestem w.ciazy i dużo mi to dało ..rozne przypadki dziewczyny a końcówka taka sama czyli dobra i pozwolilo mi to wierzyć że jakbym jednak była w ciąży znta dysplazja to dam radę cała i zdrowa dotrwać do porodu urodzic i poddać się leczeniu! nie trafilam na zAden przypadek który skończył by się bardzo źle a na to że kobietki były tylko kontrolowane często co do danej zmiany i owszem co rusz

absolutnie nie chce za ciebie decydować .pragne cię pocieszyć bo wiem co się teraz w Tobie dzieje ale musisz wierzyć że będzie dobrze i nie wpadać w panikę przede wszystkim a trzeźwo podejść do sprawy
przytulam
 
to tym bardziej nie ma co teraz ingerować . zostało raptem parę tygodni kiedy dziecię będzie miało ogromne szanse na przeżycie i bycie zdrowym również.
przecoez mogą kolposkopię robić często by sprawdzać daną zmianę czyż nie?

a co do CC to i bez inwazyjnego badania można się na nie zdecydować . dziś o to nie trudno

pozatym poczytaj zagraniczne fora z takimi przypadkami . wiele tam babeczek z cin 3 w ciąży odraczane mają leczenie na po porodzie więc ja nie wiem jak to tam jest
.tu a jak tam
mam nadzieję że w twoim przypadku również strach ma tylko wielkie oczy i wszystkim się dobrze skończy
No tak tylko że jak za te 3 miesiące będzie zapozno np dla mnie. Mam jeszcze jedną córkę ma 9 lat teraz się spodziewam drugiej. Jedynie kolposkopie zrobić u innego lekarza.
 
NIE płacz kochana . masz najgorsze myśli ale myślę.ze do raka nie tak prędko!
poczytaj dużo na ten temat.
swojego czasu siedziałam w tym bardzo ..dużo czytałam bo bałam.sie że jestem w.ciazy i dużo mi to dało ..rozne przypadki dziewczyny a końcówka taka sama czyli dobra i pozwolilo mi to wierzyć że jakbym jednak była w ciąży znta dysplazja to dam radę cała i zdrowa dotrwać do porodu urodzic i poddać się leczeniu! nie trafilam na zAden przypadek który skończył by się bardzo źle a na to że kobietki były tylko kontrolowane często co do danej zmiany i owszem co rusz

absolutnie nie chce za ciebie decydować .pragne cię pocieszyć bo wiem co się teraz w Tobie dzieje ale musisz wierzyć że będzie dobrze i nie wpadać w panikę przede wszystkim a trzeźwo podejść do sprawy
przytulam
Mam termin za dwa tygodnie na te wycinki ale nieiwem czy się zdecydować po tym co usłyszałam od tamtych lekarzy. Czytałam też dużo o tym ale to jeszcze bardziej mnie dolowalo. Bo wiem że pod sercem noszę kochana córeczkę która przez ten zabieg może się nie urodzić
 
Mam termin za dwa tygodnie na te wycinki ale nieiwem czy się zdecydować po tym co usłyszałam od tamtych lekarzy. Czytałam też dużo o tym ale to jeszcze bardziej mnie dolowalo. Bo wiem że pod sercem noszę kochana córeczkę która przez ten zabieg może się nie urodzić

wiesz jak ja bym do tego podeszła ? jeśli chodziloby o moje malenstwo?
że nie miałabym innego wyjścia jak czekać do rozwiązania . wyparlabym wycinki zmiany co napewno tutaj (]mieszkam za granica) pewnie nie miałoby miejsca a tylko kontrole by sprawdzać dany stan rzeczy . czy tak nie może być??
:( wiesz chociaż jak wielką ta zmiana jest ? a kiedy ostatnia cytologię miałaś robiona?
 
wiesz jak ja bym do tego podeszła ? jeśli chodziloby o moje malenstwo?
że nie miałabym innego wyjścia jak czekać do rozwiązania . wyparlabym wycinki zmiany co napewno tutaj (]mieszkam za granica) pewnie nie miałoby miejsca a tylko kontrole by sprawdzać dany stan rzeczy . czy tak nie może być??
:( wiesz chociaż jak wielką ta zmiana jest ? a kiedy ostatnia cytologię miałaś robiona?
Nie właśnie nic niewiem. Jest zmiana i tak zwane zmiany które mogą odpowiadać klyncinom konczustym. Tak jest napisane. No właśnie cytogologie miałam 2 miesiące temu a tak do długo długo jej nie robiłam i żałuję teraz i to bardzo
 
reklama
Hi, I received the results of a routine smear test exactly an hour after I found out I was pregnant in October 2012. All previous smears had been normal, however the results of this one showed borderline changes and evidence of hpv. I was referred for a colposcopy, which I had at 9 weeks pregnant. However, they were unable to do a biopsy with me being pregnant and they assured me it would be perfectly ok to monitor me throughout my pregnancy then deal with the problem once I had given birth. I was placed under consultant care rather than solely midwife, just as a precaution. I had another colposcopy at about 20 weeks, jyst to keep an eyes on things, and I was given another appointment for another colposcopy after my due date. I had a fairly easy pregnancy and normal birth and about 7 weeks after giving birth I had my 3rd colposcopy, biopsy and another smear test (all at the same time). These results showed severe abnormalities so they were worse than my original smear but based on a biopsy which is more detailed. 9 weeks after birth I had lletz treatment, which confirmed cin 2 and 3 and I was given all clear. My 6 konth follow up smear in may this year was also normal with no hpv. I totally understand how worried you must fee, as if pregnancy isnt worrying enough! I felt as though I couldn't enjoy the whole thing because I had sll this on my mind. Im sure things will be ok, its a long time to worry I know but its good that you're in the system and being looked after, they'll keep a close eye on you and your baby x

Link do: CIN 3 and pregnant

wklej w tłumacza jeśli nie znasz angielskiego. takich wypowiedzi jest mnóstwo . ja wiem że każdy jest innym przypadkiem ale duża szansa w tym że będzie podobnie i w twoim.
do końcówki masz niedaleko tak naprawdę
 
Do góry