reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

po wizycie u gina

Nadia-gratulacje,
Basiu, Moniczko, Ines- bez stresu bedzie dobrze. Ja mam koleja dopiero 17 Lipca, wedlug mego grafiku wizyt bedzie pomiar brzusia aby wyczuc wielkosc i polozenie macicy oraz malenstwa, sluchanie serduszka, pomiar cisnienia mamci, i cosik z konfliktem sterologicznym ( hmm i tu jestem ciekawa ).
Ohh jakie macie cisnienie bo ja 110/60, mnie sie wydaje niskie a polozna mowi ze dobre. Jednak sama sobie mowie ze lepiej kawcie lurke wypic z rana.
 
reklama
Paulinko u mnie cisnienie (mierze codziennie ;) ) 115/70 ::) - mierzone zawsze po kawce ;) ... to jakie ja mam przed kawka ;D
przypomnialam sobie teraza wlasnie, jak lezalam kiedys w szpitalu i rano przyszli mierzyc cisnienie .. ja jeszcze spalam , nagle kolo mnie pelno lekarzy, badają, sprawdzają cos, a ja otwieram oczy i glupieje .. o co chodzi ... lekarze w szoku ze ja przytomna ;D .. okazalo sie ze cisnienie u mnie bylo 80/ 40 ::) ... szok ;)
 
Uuu to bardzo malo, to ja sie nie stresuje nic a nic teraz, a Tobie Monisiu polecam lurke z rana.
A ja tesik dojrzalam ze te zmiany pogody teraz to daja mi czadu, odczuwam to dusznoscia i checia swiezego powietrza, niestety nie mam cisnieniomierza, bo bym sprawdzala non stop.
 
MonisiQa , Paulinko - nie martwcie sie że ciśnienie 100/60 jest niskie

Moje normalne ciśnienie to 85/54 i nigdy kawy nie piję, czuję sie dobrze nie jestem ospała
Teraz w ciąży troszke sie podniosło do 100/50 i też jest OK - lekarze mówią że większy problem jest jak jest za wysokie a nie za niskie

Najważniejsze że dobrze się czujecie :D :D :D
 
Co do ciśnienia to ja mam bardzo niskie... U mnie 90/60 to juz jest takie z tych fajych wyższych kiedy to się super czuję ;D Mnie przeważnie lekarze/pielęgniarki mierża po dwa razy bo uwierzyć nie moga że takie niskie... A jak byłam w szpitalu w pierwszej ciąży to miałam podobną sytuacje jak MoniQa tylko że ciśnienie ok 70/40 normalnie w dzień koło południa... Pielegniarka mierzyła 3 razy bo mysłała że się jej ciśnieniomierz popsuł aż lekarza zawołała... :)
A moja gin mówi że niskie lepsze niż za wysokie. Od niskiego nic dzidzi nie bedzie a od wysokiego moga być problemy. Tak więc się nie martwie i tez czasem kawke po prostu wypijam :)
 
Agus wlasnie to samo slyszlam , ze im wyzsze tym gorzej ... a ze takie niskie to wlasnie norma u kobiet w ciazy :)

U mnie cisnienie mierzone przed chwila 120/58 puls 103 ;) oczywiscie po kawce ;D tzn lurce ;)
 
a ja dzis ide na 17.30 do gina, ale powiem wam, ze jakos wcale sie nie denerwuje. dobrze sie czuje ostanio, dzidzia przebadana na usg 3d, wiec jestem spokojna.

A ty Moniqa lepiej sie nie denerwuj, bo synka zestresujesz :D
 
reklama
Wrocilam .. z maluszkiem wszystko w porzadku ... serduszko pukalo jak zwykle slicznie :)
Tylko ze mna cos nie tak ::) tzn. niby wszystko w porazdku ale ... szyjka zaczela mi sie skracac, zmiekla i zaczelo sie rozwarcie - jest zagrozenie przedwczesnym porodem - jesli za 3 tyg. nadal bedzie sie skracac i rozwierac, zaloą mi jakaś obrecz na szyjke ::) ... mam sie oczywiscie nie denerwowac i duuuuzo lezec :|
dostalam na to Luteine do pochwowo 2 razy dziennie
mam tez jakies bakterie w moczu na ktore dostalam Furaginum (3x2) i witC (3x1)
oprocz tego jeszcze Fitolizyna (3xlyż)

narazie mam odstawic duphaston i brac luteine, a po skonczeniu luteiny spowrotem wracam na duphaston ::)

:( :( nie jest tak jak myslalam :( :(

teraz sie oszczedzam ...
 
Do góry