reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Po wizycie u gina + USG i wyniki badań

Witam. Podczytuję Was od jakiegoś czasu i postanowiłam się przyłączyć. Jestem w 22 tyg. Kilka dni temu miałam robione USG połówkowe. Podczas badania u synka spadło bardzo tętno do 40 uderzeń a potem przez całe badanie było ok. Wcześniejsze badania były też w porządku. Wszelkie parametry dziecka są ok, rozwija się jak najbardziej ok. Mam pytanie czy któraś z Was spotkała się z taką sytuacją?
 
reklama
Tralalala1 chciałabym Ci pomóc ale nie umiem ale coś mi się kojarzy, że któraś z dziewczyn chyba miała taki sam przypadek jak Ty. Ale nie jestem pewna. A lekarz na wizycie nie powiedział Ci od czego to może być?
 
Tralalala1, ja też nie słyszałam o czymś takim, ale nie brzmi to fajnie :no: może po prostu lekarz coś źle zmierzył? Moim zdaniem koniecznie powinnaś jak najszybciej skonsultować to z lekarzem, może nawet z neonatologiem... Miejmy nadzieję ze to tylko błąd lekarza, co przecież się zdarza, ale lepiej mieć pewność że z Maleństwem wszystko Ok.
Co do błędów lekarzy robiących USG - moja kuzynka przeżyła prawdziwe chwile grozy jak na ostatnim USG lekarz powiedział jej że dziecko jest zupełnie nieproporcjonalne - ma wodogłowie, powiększony brzuszek, nieproporcjonalne do reszty ciała kończyny. Dziewczyna 2 dni przeryczała do czasu jak poszła znowu na USG i oczywiście okazało się że wszystko jest jak najbardziej Ok, tak jak to było przez wcześniejsze 9 miesięcy... Dlatego ja wolę zapłacić te 250zł ale robić USG tam gdzie mam pewność, że zrobią je dobrze.
 
Antkowa ja chodziłam w pierwszej ciąży do lekarza, który ma opinię nieomylnego wręcz specjalisty od ciąż i USG - terminy i płeć - podobno nigdy się nie myli. Płaciłam duże pieniążki jak na tamte czasy, byłabym zadowolona gdyby nie jego diagnoza w 25 tygodniu że mój synek ma wodogłowie, powiększenie przestrzeni tylnych komór mózgowych i jest za duży. Jedno się zgodziło, przewidział wagę dziecka w czasie porodu - 4.5 kg ale cała reszta była nie prawdą - dzięki Bogu! Niestety stres jaki wtedy przezywałam to była zgroza. Po tym wywodzie chce powiedzieć że każdy choćby nie wiem jak dobry i jak drogi lekarz może się pomylić i to sromotnie
 
Witam. Podczytuję Was od jakiegoś czasu i postanowiłam się przyłączyć. Jestem w 22 tyg. Kilka dni temu miałam robione USG połówkowe. Podczas badania u synka spadło bardzo tętno do 40 uderzeń a potem przez całe badanie było ok. Wcześniejsze badania były też w porządku. Wszelkie parametry dziecka są ok, rozwija się jak najbardziej ok. Mam pytanie czy któraś z Was spotkała się z taką sytuacją?


A co lekarz na to?? Bo może to być wina aparatury...
 
Anika czy piszesz o mojej lekarce??:confused: Bo pisałaś że do niej chodziłaś z Tymkiem. Współczuję stresu rzeczywiście....
tralalala ja się spotkałam z taką sytuacją ale tuż przed porodem, nie mam pojęcia co to mogło być na tym etapie?, może źle przeprowadzone badanie? Nie mam pojęcia
 
Anika, oczywiście! :tak: Nie ma ludzi nieomylnych, są tylko tacy, którzy mylą się częściej i tacy którzy rzadziej ;-)
Wszystkim życzę tylko tych drugich ;-)
 
Anika czy piszesz o mojej lekarce??:confused: Bo pisałaś że do niej chodziłaś z Tymkiem. Współczuję stresu rzeczywiście....
tralalala ja się spotkałam z taką sytuacją ale tuż przed porodem, nie mam pojęcia co to mogło być na tym etapie?, może źle przeprowadzone badanie? Nie mam pojęcia

Do dr T chodziłam na Fundusz a do magika Doeringa prywatnie i to on mi zafundował te nerwy
 
reklama
Witajce mamuśki pragnę pochwalić się moim maleńkim szczęściem wszyscy w rodzince czekaliśmy z niecierpliwością na USG z nadzieją ze bedzie boy-Franio;p okazało sie jednak ze bedzie dziewczyneczka Zuzia ma 370g kawał dziewuchy:D jestem w 22 tyg ciąży pozdrawiam Was cieplutko :*
 
Do góry