reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

plotki wozkowo-kolezenskie i nie tylko....zapraszam sofik, gastone, gieo-ska i inne:)

reklama
ciekawe ile takie pieluchy u nas kosztuja??Pawimi masz jakies namiary gdzie mozna w polsce takie pieluszki kupic??bo ja bym sie na nie skusila dla drugiego bobo!!i jak one sie w ogole po Polsku zwia??
ja uzywalam tetry jak mala byla mniejsza a jak juz na pampersy przeszla to strasznie sie rozleniwila mogla chodzic caly dzien w obsikanej pieluszcze i jej to nie przzeszkadzalo:-(

Babeczki znalazlam lekko uzywanego buzza na allegro co o nim sadzicie: QUINNY BUZZ JAK NOWY OKAZJA (617583491) - Aukcje internetowe Allegro
 
kurcze drogie te pieluszki...ale faktycznie moze sa lepsze:-)musze zbierac na nie:-)

Pawimi a te pieluszki co Ty uzywasz to jest jeden rodzaj od urodzenia??czy ty masz jakis podzial na wiek??
 
ja uzywam i takich z podzialem i takich jednorozmiarowych, mamy rozne bo kupowalam rozne zeby wyprobowac, acha i dziecko nie przesikuje sie przez nie bo ta warstaa zewnetrzna jest nieprzemakalna. No chyba ze nie przebierzesz dziecka przez pol dnia....:))))
beakta - do roznych artykulow i koncepcji podchodzimy bardzo indywidualnie, kazdy ma odrebna percepcje i wrazliwosc na pewne sprawy i jasne ze jedni beda czuli na ten temat szczegolnie a inni wrecz przeciwnie natomiast w innej dziedzinie moze byc odwrotnie. To tak jak z wozkami - jedni jezdza jednym dziadostwem przez czworo dzieci a inni kupuja piec wozkow dla jednego malucha :)))) Do mnie ten temat akurat przemowil dosc dobitnie, dodam ze jest to tylko jeden z wielu artukolow ktory mialam okazje przeczytac. Nikogo nie namawiam na te pieluchy, po prostu sama je uzywam bo uwazam ze dla MOJEGO dziecka i w naszym przypadku sa akurat najlepsza opcja wedlug "wiedzy" i informacji ktore posiadam.
Musze leciec babeczki pracowac :(( milego dnia!
 
Hejo
Z tym ze temp podwyzszona to logiczne, zwykle pieluchy sa bardziej przewiewne, ale co do nieplodnosci.. hmm jakos trudno mi sie przekonac, chyba ze chlopiec nosi pieluchy baaardzo dlugo
Ja na szczescie bede miec teraz dziewczynke :-p
 
ano niektorzy maja to szczescie ze moga miec corki!!!
a tu takie nieporadne tlumaczenie jeszcze jednego artykulu
1 ) pieluchy jednorazowe typu pampers zawierają slady *Dioxin*. *Dioxina* jest to stopień krańcowy srodka chemicznego powstalego przy wybielaniu i obrobce papieru który uzywany jest do produkcji takich pieluch. To jest rakotworczy chemiczny srodek który jest największa trucizna ze wszystkich istniejacych syntetycznych chemikalii odpowiedzialnych za powstawanie raka.
2 ) pieluchy jednorazowe typu pampers zawierają *Trybutyl-tin* (*TBT*) trucizne powódujaca hormonalne zaburzenia w ludziach i zwierzętach.
3 ) pieluchy jednorazowe typu pampers zawierają *sodium* *polyacrylate*ktory jest typem pierwszorzędnego *absorbentu*pochłaniającego wilgoc (to jest ten zel/kolki zelowe w pampersach). *Polymer* (PODKOP ), który staje się jak zel kiedy jest wilgotny i utrzymuje ta wilgoc w sobie porównywalny jest z zelem ktory był używany w przeszłości w tamponach. We wczesnych latach 1980 zostalo odkryte ze ten materiał jest odpowiedzialny za podwyższone ryzyko syndromu szoku toksycznego. Jest także śmiertelny dla zwierzat jeśli wdychany.Wystarczy zaledwie 5 gram tego srodka dla usmiercenia np. kota. Zostal absolutnie zakazany i wycofany z produkcji tamponow...

troche nieporadne to tlumaczenie ale mam nadzieje ze kwintesencja tematu zostala przekazana. To tyle ode mnie i wracam do harowki :(
A jesli chodzi o fakt ze pomimo tych badan i wielu czynnikow wskazujacych na toksycznosc i szkodliwosc jednak w dalszym ciagu pewne artykuly sa utrzymywane w producji i sprzedazy....no coz, sa to ogromne koncerny, bogate, z wszechmogacym lobby, to bierze lata zanim cos zostanie naglosnione do tego stopnia ze wzburzy szeroka opinie publiczna i zmusi ta ogramna machine napedzania kasy na zmiany....chociazby sprawa z samymi tamponami, wiele lat ten zel absorbujacy byl uzywany i przekonywano ze jest super az do momentu kiedy badania nad jego szkodliwoscia poparte zywymi przykladami byly tak zaawansowane ze producenci nie mieli wyjscia, musieli sie przyznac do jego trujacej wlasciwosci i material ten zostal zakazany calkowicie w produkcji tamponow. Dzis kazde pudelko tamponow w usa przestrzega przed tym chemikaliem, a w pampersach mamy go ciagle....ciekawa jestem ilu lat trzeba bedzie zeby ten temat ujrzal szersze swiatlo dzienne. Poki co mniejsze, mniej popularne ekologiczne koncerny zaczely produkowac pieluchy bez tego zelu, z papieru niewybielanego ale sa jeszcze za male na staniecie w rownej walce z procter gamble - wlascicielem pamersow czy kimberly clark - huggisow.
 
pawimi - to mnie zaszokowałas jak mam być szczera . Widziałam te pieluszki wielorazowe i zawsze wydawały mi się mniej higieniczne niż pampki , a o tych trujacych rzeczach nie wiedziałam . Co do tej temperatury to musi cosik w tym być , bo udowodniono że np. kierowcy zawodowi ( siedząc długo ) maja podwyższoną temp. ) i może to powodowac niepłodnośc .
Poczytam o temacie bo ciekawy :tak:

gie-oska - fajny wózek i cenka dobra ale ja bym poprosiła o więcej fotek bo mało dała laska
 
reklama
Do góry