reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

plotki wozkowo-kolezenskie i nie tylko....zapraszam sofik, gastone, gieo-ska i inne:)

Hej, ja ostatnio troche wymeczona i zajeta

Pawimi ciekawa sprawa z tymi pieluchami, a dlaczego uzywasz akurat takich? czy chodzi o nie zanieczyszczanie srodowiska? co szkodliwego jest w zwyklych pampersach dla dzieci?

Ja juz prawie spakowana, dzis piore ostatnia partie ciuszek, wczoraj kupilam w mothercare za 3e takie super polspioszki, ale musze unikac takich sklepow, bo za duzo bym nakupila
Kupilismy tez mate edukacyjna i kocyk, takze wszystko gotowe :-) tylko musze wytrzymac 8 dni do przyjazdu rodzicow, trzymajcie kciuki aby Emka nie wyszla wczesniej ;-)
 
reklama
I co Tu tak cicho he??zadna nie pomoze w podjeciu decyzji??wlasnie znowu buzza mijalam i znowu go chce...buzz to moje marzenie obecne ale boje sie ze bedzie mi cos w nim nie pasowac:-(ehhh ciezki wybor...w jane podoba mi sie ze gondola duza z regulacja dna,i ze sie rozklada i ze jest mega lekki...mini=us to ze duzy po zlozeniu(tak Gastone mowila) i ta brzydka budka w gondoli ehh ciezki wybor:-(

moniadan ale Ci fajnie ze jestes na finishu tez bym chciala:-)
 
Babeczki a ja mam dylemat bo bardzo mi sie podoba buzz ale ostatno w promocji zrobili jane slalom pro ktory tez jest ok tylko tam ta budka w gondoli jest taka olbrzymia ale za to ma dno regulowane..i nie wiem na ktory sie zdecydowac??Pomozcie...aha buzz z gondola kosztuje ponad 2tys a jane z gondola 1500 nie wiem czemu za buzza jest taka wygurowana cena??
??

Ja bym wybrała Jane - Duża gondola ( w porównaniu do Quinny ) , ma fajną rączkę , regolowane dno , spacerówka fajnie rozkładana i jane ma bardzo duże te spacerówki .. buzz jest slicznym wózkiem ale do mnie te kubełkowe spacerówki jakoś nie przemawiaja . Moja kolezanka ma Jane ale nomada i jest super zadowolona . I uważam ten wózek za super funkcjonalny i dopracowany . Buzz mi się z wygladu bardzo podoba , ale myslę że jest toszkę mniej funkcjonalny od Jane.. oczywiście to tylko moje zdanie :tak::tak:
No i cenka wiadomo miło jak coś w kieszeni zostanie
 
aniam141 dzieki za rade...dobrze ze mam jeszcze troche czasu do namyslu...tylko wiem ze jak zrezygnuje z buzza to bede narzetac hehe:-)no nic moze po wakacjach ceny spadna:-)
 
gie-oska - tak to już jest nie ma wózka idealnego . Ja tez kupiłam Mutsy , a potem marudziłam że może mogłam quinny speedi kupic :-D Mimo tego że mutsy super się sprawuje . Tak to już jest .. Trza by miec garaż na wózki jak Pawimi :) i kupić i buzz i Jane:tak: ( a i zapomniałam o wygranej w totka co by było za co je nabyć) .
Choć ja na dzień dziesiejszy mojego maclarena bym na nic nie zamieniła .
 
A jak tak sobie podczytuje ;-)
Sofik powiem ci co ja zrobilam bo moja mura tez troche skrzypila....popsikalam w kazde mozlwie miejsce Wd40 :-) i teraz cichutko jak makiem zasial....;-)
 
Witam sie

A jak tak sobie podczytuje ;-)
Sofik powiem ci co ja zrobilam bo moja mura tez troche skrzypila....popsikalam w kazde mozlwie miejsce Wd40 :-) i teraz cichutko jak makiem zasial....;-)
Ale to nie mi skrzypi tylko PAwimi ale dobry pomysl, moj tata mi tak kola poskarowal i juz lepiej cghodza...

A ja nie mam czasu na nic ale daje rade :-) tata jeszcze jest u mnie ??

Moja koleznak zamowila sobie wozek dla dzidzi Mamas and papas piko chyba tak sie pisze ;-)
 
reklama
Hej, ja ostatnio troche wymeczona i zajeta

Pawimi ciekawa sprawa z tymi pieluchami, a dlaczego uzywasz akurat takich? czy chodzi o nie zanieczyszczanie srodowiska? co szkodliwego jest w zwyklych pampersach dla dzieci?

;-)
powodow jest wiele....wrzuce teraz tlumaczenie jednego z artykulow....dla mnie to był jeden z pierwszych powodów, jest jeszcze cala masa innych jak substancje rakotworcze ktore sa w pieluchach itd.
Podwyższona temperatura w mosznie przy użyciu pieluszek
jednorazowych może prowadzić do niepłodności mężczyzn.

Wzrost użycia jednorazowych pieluch może tłumaczyć rosnącą w
ostatnich 25 latach niepłodność, jak wskazują badania opublikowane
w czasopiśmie Archives of Disease in Childhood.
Badania wykazały, że pieluchy jednorazowe pokryte wratwą plastiku,
znacznie podnoszą temperaturę moszny w porównaniu do temperatury
moszny chłopców używających pieluszek z materiału. Tempareatura jest
kluczowa do prawidłowego rozwoju jąder i zdrowia spermy.

Badacze z zespołu monitorowali tempeaturę jąder 48 zdrowych
chłopców, w tym pięciu wcześniaków, w wieku od urodzenia do 55
miesięcy, przy użyciu maleńkiej, nieinwazyjnej termalnej sondy.
Obserwacja prowadzona była w dwóch 24 godzinnych etapach. Podczas
jednego z etapów chłopcy mieli założone wielorazowe pieluszki z
bawełny, podczas drugiego – jednorazowe typowe sztuczne pieluszki.
Temperatura mierzona była podczas godzin aktywności i snu; a dla
porównania mierzona była również temperatura odbytu.

Badanie wykazało, że temperatura moszny, z którą ściśle związana
jest temperatura jąderek, jest podwyższona u chłopców noszących
plastikowe pieluszki jednorazowe. Średnia różnica temperatury wahała
się w granicach od 0,6 st C do 1,1st C (1,1st F i 2,0 st Farenheita).
Autorzy badania stwierdzili, że właściwości izolacyjne w pieluszkach
jednorazowych uszkadzały, osłabiały naturalne możliwości mechanizmu
chłodzenia a w 13 przypadkach badanych chłopców mechanizm chłodzenia
całkowicie zawiódł.

U dorosłych mężczyzn , dowiedziono, że narażanie na wysokie
temperatury jest w stanie obniżyć ilość produkowanej spermy.
Bezpłodność u dorosłych mężczyzn może być kolejnym następstwem nie
schodzenia się jąderek u chłopców w normalnym wieku, co z kolei
uważa się za ściśle związane z podwyższoną temperaturą jąder.
Autorzy badania doszli do wniosku, że długotrwale podniesiona
temperatura moszny we wczesnym dzieciństwie może odgrywać ważną rolę
i ma swoje następstwa w zdrowiu i funkcjonowaniu jąder, w
konsekwencji prowadzi do bezpołodności u mężczyzn.

Partsch, Aukamp, and Sippell. "Scrotal temperature is increased in
disposable plastic lined nappies." Division of Pediatric
Endocrinology, Department of Pediatrics, Christian-Albrechts-
University of Kiel. May 2000. Publikowane w National Association of
Diaper Services.
 
Do góry