reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

plotki wozkowo-kolezenskie i nie tylko....zapraszam sofik, gastone, gieo-ska i inne:)

beakta ocene maja jako najlepsze foteliki na rynku usa. Faktycznie nie ma lepszych porownujac oferty konkurencyjnych firm. One sa u nas troche inne niz te na rynek europejski i powiem Ci ze kilka lat temu sciagalam fotelik z europy dla swojego sredniego synka bo uwazalam tamte za wiele lepsze i o wiele bezpieczniejsze natomiast teraz to co Britax zrobil na nasz rynek jest rewelacja My kupilismy Britaxa Boulvard CS ktory jest najdrozszym z britaxow i smialo moge stwierdzic ze ten fotelik to fenomen zarowno jakosciowo jak i technicznie i oczywiscie bezpieczny. Tapicerka mieciutki welurko- aksamitek jak marzenie dla dziecka! Nie musisz jej odpinac zeby poregulowac pasy, z tylu jest taka specjalna sruba ktora przekrecasz wysokosc pasow. Oczywiscie maly bedzie jezdzil tylem do okolo 3 lat - takie jest moje zalozenie. Jak jestes ciekawa to wejdz sobie na ich strone na usa i zobacz jakie my mamy foteliki :)
 
reklama
BOULEVARD CS - Car Seats - Britax USA

n733974692_1138132_6061.jpg

U nas sa troche inne normy dla fotelikow, wszystkie sa z baza iso fix, pasami zapinanymi pieciopunktowo a nie trzy jak w Europie ...nasze foteliki maja dodatkowe zapiecie na klatce piersiowej-taki dodatkowy zatrzask- widoczny jest na zdjeciu tego fotelika na stronie britaxa ktora umiescilam wyzej.nie widze go na zadnym z europejskich fotelikow.
Jesli chodzi o nasze foteliki to dopiero od niedawna wprowadzono te montowane tylem dla starszych niz rok dzieci -podobno na mode szwedzka gdzie dzieci tak jezdza nawet do 5 roku zycia. Oliver tez w dalszym ciagu jezdzi zapiety pasami pieciopuntkowymi. Przesadzilam go wczesniej na zwykle pasy tylko uzywajac podwyzszenia ale po przeczytaniu kilku artykulow natychmiast kupilam fotelik z pasami dla jego wieku. Ma teraz Graco Nautilius dostosowany dla dzieci do 10 roku zycia. Nowosc na naszym rynku.Mysle ze jeszcze z rok tak pojezdzi na tych pasach zanim zaczniemy uzywac normalne samochodowe pasy i odepniemy te z fotelika.Bezpieczentwo dziecka nie ma zadnej ceny i moze czasem niewygodnie mi zapinac starego konia w pieciopunktowke ale jade ze spokojnym sumieniem wierzac ze jest o niebo bezpieczniejszy
 
pawimi a którego twój synek ma urodziny ? mój starszy synek tez za niecałe dwa tygodnie skończy 11 lat dokładnie 13 kwietnia
i WSZYSTKIEGO DOBREGO Z okazji URODZIN -lepiej pózno niż wcale :-D może pożyczę tobie jeszcze tej upragnionej córeczki ;-)

kasia moj synek konczy 16 dokladnie 14 kwietnia :-):-):-)
no i dziekuje za zyczenia ...mam nadzieje ze zyczenia od Ciebie sie kiedys spelnia....bo jesli sprobuje czwarty raz i okaze sie ze znowu facet to chyba umre:eek::baffled::angry::no::wściekła/y::szok:
 
No wlasnie mi zalezy na jak nadluzszym wozeniu malego tylem. Jedyny jaki tu znalazlam to Britax First Class 0-18 montowany tylem do 13 kg a potem przodem. Wiec przy dobrych wiatrach to moze, moze do jakichs 2 lat by mi si udalo go powozic tylem wlasnie w tym foteliku.

Troche poczytalam wlasnie i w Pl tez nie ma fotelikow montowanych tlylem. Doklasnie tak jak pisalas, to przyszlo ze Szwecji ale niestety te foteliki nie pasowalyby do tutejszych aut...
 
tzn co nie pasuje? bo siedzenia w samochodach takie same sa....???
Moze system montowania pasow? U was wszystkie sa isofixy,wiec nie ma problemu, u nas nie wiele tych isofixow jest bo sama chcialam kupic taki zeby mi wystarczyl do 36kg i mial w dodatku wlasne pasy i dupa.A jak kupowalam Britaxa first class , to np byl jedyny fotelik, ktory pasowal do mojego starego samochodu, gdzie system pasow,byl taki ze z siedzienia wychodzl jeszcze pasek parciany na ktorym bylo zapiecie od pasa, co nie pasowalo do wiekszosci fotelikow, bo po zapieciu fotelik bujal sie na boki wiec bezpieczenstwo mijalo sie celem. W takim razie jak fotelik nie ma bazy isofix, moze do zamobtowania go tylem normalnie uzywajac do tego pasow, nie starcz pasa? Sama nie wiem.Ale sama nie wiem, tylko tak gdybam.
 
Fajnie, ze poruszylysciei temat fotelikow, ja zamiarzam kupic dlaEryka ma 3.5 teraz i chcialabym aby pojezdzil jak najdluzej, ale wlasnie do 36kg to juz wiekszosc sie zapina pasami z auta
Zaraz sobie poogladam te Britaxy, nie sadzialam ze one takie dobre sa...
to lepsze niz maxi cosi?
 
pawimi super masz ten fotelik tez taki chcialam kupic!!autko tez masz fajne:-)czyzby pacific??;-)
jesli chodzi o fotelik to ja dla swojej corki tez zakupilam w stanach jakos taniej mi wychodzilo kupno tam niz w polsce...i tez mozna go mocowac tj ma Pawimi na zdjeciu:-)ale nazwy nie pamietac cos Alpha cos tam:-)
 
czy jest jakis fotelik dla 3.5 latka ktory ma zamontowane pasy, szukam w przedziale 15-36kg i juz wszystkie sa bez pasow, przeciez 15kg to ma 3 letnie dzieco i juz ma jezdzic z doroslym pasem..?
z kolei 9-36kg maja pasy, ale pisze ze od 15kg sie je sciaga i uzywa pasa z samochodu
 
reklama
Do góry